Nyelvkérdés: angoltudók segítsenek

Halló!

Tömören arról van szó, hogy valami Wesnothoz fűződő készül és segítségre van szükségem: van-e valamilyen kifejezés arra angolul, hogy pl 363-as évet írunk?

"...és a legjobb tulajdonságom az hogy mindkét lábam egyforma, különösen a bal." - Bakos Bernadett, 2013. december

SilverMage képe
SilverMage
Csatl.: 2015. 04. 04.
Hely: Az én tartózkodási helyem nem publikus, viszont tudom hogy TE épp hol tartózkodsz, és ezt ki tudom használni ellened.

Ezt szerintem akár még a latinból átvett formulával is lehet írni: A.D. 363. (anno domini)

Ez persze nem jó, mert a Wesnoth nem így számolja az éveket, tehát valami mást kell a D. helyére írni, de szerintem ez így megfelelő.

Nálam jobb angolosok (tehát bárki) felvetésem helytálló-e?

Legyenek inkább becsületes ellenfeleim, mintsem becsvágyóak, és nyugodtabban fogok aludni éjszakánként.
scharon képe
scharon
Szerkesztő
Csatl.: 2015. 05. 17.
Hely: Morogor

Igen, ezt tudtam, B2-esemmel nem is erre voltam kíváncsi Laughing out loud

A hangsúly az "-as évet írunk" részén lett volna, hogy ilyen kifejezés van-e angolban, vagy csak barbár módra annyit mondanak-e hogy w. i. sz. (wesnothi időszámítás szerint) 363. van Laughing out loud

"...és a legjobb tulajdonságom az hogy mindkét lábam egyforma, különösen a bal." - Bakos Bernadett, 2013. december

SilverMage képe
SilverMage
Hely: Az én tartózkodási helyem nem publikus, viszont tudom hogy TE épp hol tartózkodsz, és ezt ki tudom használni ellened.

Amennyiben nem tévedek, ezt úgy szokták fogalmazni, hogy "the '63s A.W.(Anno Wesnothii)" azaz a hatvanhármas évek. Remélem erre gondoltál.

íjász vagy semmi

"Suhan az edzett nyíl, ki tudja hol áll meg, Ki tudja hol áll meg s Kit hogyan talál meg?"

nyolcvanhetes képe
nyolcvanhetes
Csatl.: 2016. 02. 11.
Hely: Viharos Sarkok Vidéke

Nem egészen... de úgy látom nincs kifejezésük arra amit kerestem. :-/ Na mindegy, köszönöm a segítségeteket!

SilverMage képe
SilverMage

A játék Year Wesnoth-nak (Y. W.) nevezi az időszámítás alapját.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015
Csatl.: 2007. 04. 24.
Hely: üres konzervdoboz

Igen, köszönöm (ezt is megnéztem már korábban).

SilverMage képe
SilverMage
Új hozzászólás