MWB 2017 Vétó

Ebbe a fórumtémába kell írni azt hogy ki melyik faj-felállást vétózza meg. (Tehát melyik faj-felállást tartja igazságtalannak)

Aki nem akarja nyílvánosan kiírni, az küldhet nekem privát üzenetet arról hogy melyik faj-felállást vétózza meg. Amelyik faj hátrányban van azt zárójelbe kell rakni, mert a bajnokságon csak akkor kell vétó miatt újranyitni a meccset, ha a vétózó játékos a hátrányos fajt kapta.

Aki választott fajjal indul az nem vétózhat, és ellene se működik a vétó.

Pl.:

A Vétóm: Élőholt vs (Perzsekény)

Ez azt jelenti hogy ha én élőholtat kapok, ellenfelem perzsekényt akkor nem kell újranyitni mert az élőholt nincs zárójelben. Ha az ellenfél vétója is ugyan ez akkor természetesen újra kell nyitni.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező
Csatl.: 2014. 10. 11.
Hely: Naprendszer
Jelentkeztem a bajnokságra, de a vétóra nincs szükségem Smile
Legyenek inkább becsületes ellenfeleim, mintsem becsvágyóak, és nyugodtabban fogok aludni éjszakánként.
scharon képe
scharon
Szerkesztő
Csatl.: 2015. 05. 17.
Hely: Morogor

Jézusom, azt hittem a bajnoksagot akarjátok megvétózni XDDD

Ha beírom ide azt az aláírást amit szeretnék, megbolondul a fórum, úgyhogy ezt megúsztátok XD                     

SilverMage képe
SilverMage
Csatl.: 2015. 04. 04.
Hely: Az én tartózkodási helyem nem publikus, viszont tudom hogy TE épp hol tartózkodsz, és ezt ki tudom használni ellened.

Ennyi erővel válasszuk ki a legeslegjobban balanszolt felállást, és csak azt a 2 fajt engedjük használni egész bajnokságon. Smile

Nem tudom, még gondolkodom rajta...

Enin képe
Enin
Csatl.: 2007. 08. 04.

Gondolom (remélem? Laughing out loud) nyilván mindenki tudja ésszerűen értelmezni ezt a vétózás dolgot. Laughing out loud

Ha beírom ide azt az aláírást amit szeretnék, megbolondul a fórum, úgyhogy ezt megúsztátok XD                     

SilverMage képe
SilverMage
Hely: Az én tartózkodási helyem nem publikus, viszont tudom hogy TE épp hol tartózkodsz, és ezt ki tudom használni ellened.

Összesen 4 fajhátrány van ha jól tudom:

"Élőholt ---> Perzsekény" Főleg a hideg támadású árnyak tanítványa miatt

"Perzsekény ---> Ember" Főleg a szúró ellenállású gyíkok miatt

"Ember ---> Törpe" Főleg a lovasok miatt

"Törpe ---> Tünde" Főleg a törpe harcosok miatt

Én ezeket szeretném vétózni hogyha nem túl nagy pofátlanság. EDIT: Úgy döntöttem hogy ezek közül végül az élőholt-perzsekény felállást vétóznám. ÚJABB EDIT: és csak akkor ha én vagyok a perzsekény Laughing out loud

SilverMage képe
SilverMage

Félek hogy az. Smile Nem tudom mi lett a végső szabály, de az alapötletem szerint csakis egy matchupot lehetne megvétóznia mindenkinek. Ott is oldalt kell választani, hogy melyikkel nem kíván játszani. Én személy szerint még gondolkodom, mi legyen, vagy hogy legyen-e valami egyáltalán.

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő
Csatl.: 2012. 08. 09.

Akkor még én is átgondolom és majd módosítok rajta

SilverMage képe
SilverMage

Valójábol pont azért jött létre a vétó, mert nem mindenki ért egyet abban, hogy melyik a leghátrányosabb faj-felállás.

Pl: Szerintem az emberek hatalmas hátrányban vannak a perzsekények ellen, de a többség szerint pont fordítva van.

Mivel különbözik a véleményünk, ezért kell mindenkinek magának eldönteni, hogy melyik a leghátrányosabb. Ez a szabály amúgy Krogen ötlete.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

Élőholt vs (Perzsekény) 
Igazából szívem szerint én is megjelölnék vagy 5-öt Laughing out loud , de olyan sok változós a dolog,hogy még ezt az egyet is bizontalankodva tettem. Pl nem mindegy, hogy nagy vagy kicsi a pálya, sok vagy kevés a terep rajta, ki a kezdőjátékos, ki az ellenfél stb. Így akár az is lehet, hogy egy győztes meccset dobok ki az ablakon...
Szóval mi lenne ha a vétóval nem lenne kötelező élni?

mindenkori volt  Wesnoth-ügyi (korrupt) államtitkár-helyettes úr, (Knalgába száműzetettve folyó hó 32.-én)

Sahblabla képe
Sahblabla
Szerkesztő
Csatl.: 2013. 10. 26.
Hely: van hogy otthon, de van hogy nem

Az igaz, hogy nagy pályán a perzsekények legyőzhetik az élőholtakat, meg kis pályán a tündék fákkal van esélyük a törpök ellen, és kis pányán a törpöknek is van esélyük az emberek ellen. Gondoltam rá hogy mi lenne akkor, ha valaki megvétóz egy faj-felállást, és pont kikapja azt amit megvétózott és mégse akarja újranyitni mert a pálya pont jó.

Lehetne tenni egy olyan szabálymódosítást hogy ha a vétózó játékos ha akarja akkor lejátszhatja azt a meccset amit megvétózott, csak a szabálymódosításhoz a többiek véleménye is kéne. Amúgy ha nem kicsi a pálya akkor nem gyengék a perzsekények az élőholtak ellen, csak a kihátrálásra és ellentámadásra kell építeni hajnalban.

Azért biztos vagyok benne hogy mindenki tud egy-két olyan faj-felállást ami tényleg igazságtalan.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

Szerintem eddig sem volt kötelező. Olvass vissza, scharon írta hogy nem akar és még én is gondolkodom rajta.

Újabb bizonyíték hogy mindenkinek csak magának szabad végső döntést hoznia: potyi előző hozzászólásában máris van 2 olyan állítás, amivel nem értek egyet, de úgy nagyon nem. Laughing out loud

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Pár hónapja azt mondtam hogy ha sokan ellenzik ezt a szabályt akkor nem is lesz bevezetve.

Azt hittem hogy ennek a szabálynak nincs hátránya de úgy néz ki hogy mégis van.

Ha nem jön ellenkezés akkor vasárnap eltörlöm ezt a szabályt, és értesítem azokat is akik eddig jelentkeztek, mert ha valaki azért jelentkezett választottal mert nem akar vétózni, akkor átállhat véletlenszerűre.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

Krogen, nem úgy értettem Smile
Arra gondoltam, ha mégis életbe lép a szabály, és én megjelölök egy vétót akkor egy konkrét meccsnél mikor kiderül, hogy az ominózmus felállásra került épp a sor mondhatom e azt, hogy a pályát látva és az ellenség gyengeségeit-erősségeit ismerve mégsem élet az előzetes vétómmal?

mindenkori volt  Wesnoth-ügyi (korrupt) államtitkár-helyettes úr, (Knalgába száműzetettve folyó hó 32.-én)

Sahblabla képe
Sahblabla
Szerkesztő

Sah: Akkor elnézést. Ebben nem én vagyok az illetékes, idén nem én szervezek. De nem pártolnám, mert így lehet "kivételezni" is bizonyos ellenfelekkel. Oké, hogy pont rólad ezt nem hinném hogy bárki feltételezné, de akkor meg másnak is szabad.

potyi: Azért nem kell minden megingás után egyből szabályokat visszavonni. (Bár nekem mindegy, ha lesz hát lesz, ha nem, hát nem.) A 2 egyet nem értés amit írtam konkrétan arra vonatkozott, hogy szerintem a Lázadóknak semmi esetben nem kell fát venniük Knalgaiak ellen, illetve a Perzsekények nagyobb pályán is hátrányban vannak Élőholtak ellen, csak negyedakkorában sem mint a legtöbben gondolják. Ezek az egyet nem értések pedig akárhogy nézem, inkább a vétózás mellett szólnak.
És a szabály ellen felkelő, a szervezőket meglincselő tömegeket sem látom. Eddig olyanok vannak, akik élnek vele, gondolkodnak rajta, vagy nem élnek vele, De maga az intézmény ellen még senki sem szólalt fel. Szóval szerintem nem kell ilyen elhamarkodottan bánni a visszavonásokkal.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Örülök, hogy feljött ez a kispálya-nagypálya aggály. Azt hiszem, hogy a döntést erősen befolyásolhatja, hogy milyen térképek lesznek a bajnokságon. Például ha a Druid által előnyben részesített, sötét középkori pályákon mennek a csaták, akkor az Isten sem lesz képes megmenteni a perzsákat az élőholtaktól (mármint potyi istene... pedig az igen nagy hatalmú).

Én várok a vétóval, amíg a térképcsomag konkretizálódik, ha erre van lehetőség.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015
Csatl.: 2007. 04. 24.
Hely: valamilyen bazárban, nem néztem meg elég alaposan

Igazából az eggyik fő hátránya az hogy aki nem akarja használni az arra kényszerül hogy választott fajjal induljon. Ez olyan mintha arra kényszeríteném a többieket hogy vagy vétózzanak, vagy induljanak választottal. Szerintem bölcsebb döntés lenne ha nem erőltetnék másokra egy olyan szabályt, ami elméletileg jó de gyakorlatban meg lehet hogy nem.

Mégse törlöm el a szabályt, hanem inkább annyit módosítanék rajta, hogy aki nem akar vétózni, az ellen szintén nem fog működni a vétózás.

Így persze sokkal ritkábban fog előfordulni hogy újranyilik a meccs fajhátrány miatt, mert csak akkor működik a szabály ha mind két játékos vétózik, de talán ez a legjobb megoldás arra hogy mindenki jól járjon.

Persze a módosításról is értesítek mindenkit.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

A világért sem akarok destruktívkodni meg beakasztani , Potyi, de véleményem szerint ez így meg már túlszabályozott lenne, azt alapul véve amit legutoljára hozzátettél.
Ugye az egész fajvétó a játék összegésze szempontjából nem kardinális kérdés, hanem max közepes fajsúlyú (legalább is abból ítélve,hogy eddig elvoltunk nélküle). Ha most megkísérlem összefoglalni a lényegét akkor ez jön ki:

Minden véletlenszerű fajjal induló játékos jogosul megjelölni egy darab fajpárosítást (és, hogy azon belül milyen "irányban" érti) és ha ez a felállás következik be a meccsen, akkor újra kell indítani egész addig amíg más felállás nem lesz (ami nem ütközik az ellenfél vétójába sem). Ám ez a szabály csak abban az esetben alkalmazható, ha a másik játékos is megjelölt valamilyen vétót. Ha már egyszer kiválasztottunk egy vétó-felállást és pont az következik be egy konkrét meccsen akkor kötelező/nem kötelező (erről még elmulasztottál végső ítéletet mondani, csak Krogen javasolta az elöbbit) élni a vétóval.

Na most a szabály súlyához képest itt annyi az "és" meg "ha" feltétel, hogy nagyon könnyű benne összekavarodni, elfelejteni, félreérteni  belőle egy elemet és érvénytelen, hibás meccset játszani miatta. Ráadásul az egész megbeszélése a játékosok között meg az ellenőrzése a bíró részéről pluszköröket igényel. 
Nem vagyok ellene az alapötletnek, csak - legalább is első alkalommal - egyszerűsíteni kéne valahogy (pl a "csak másik vétós játékos ellen lehet igénybe venni" tételt kihúzni). 

Sahblabla képe
Sahblabla
Szerkesztő

Ez egy kicsit nekem bonyolult volt Laughing out loud .

A lényeg hogy aki nem akar vétózni az teljesen figyelmen kívűl hagyhatja a vétó szabályt.

A vétó szabály csak akkor fog működni ha mindkét játékos vétózik.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező
Na várjunk! Én választottal indulok, rám ezért nem vonatkozik a vétószabály. Emiatt senki másnak ne legyen rossz! Eddigi bajnokságbeli eredményeimből is látható, hogy (ha valakivel azon kívül is játszottam, akkor talán tudhatja, hogy AZÉRT olyan rossz nem vagyok) nem tudok a bajnokságokon játszani komoly eredményt elérve. Így taktikát változtattam és bejelöltem az élőholtakat a bajnokságra Smile
Legyenek inkább becsületes ellenfeleim, mintsem becsvágyóak, és nyugodtabban fogok aludni éjszakánként.
scharon képe
scharon
Szerkesztő
Csatl.: 2015. 05. 17.

Úgy néz ki hogy eddig 2 ember él biztosan a vétó szabállyal: Horus és Sahblabla.

Ha valaki még szeretne vétózni az szóljon itt, vagy nekem privátban.

Nagyon gyanúsan sok a választott faj. A biztonság kedvéért elmondom mégegyszer hogy aki véletlenszerűvel indul és nem akar vétózni, arra nem hat a vétó szabály.

Persze ha a választott fajoknak nincs köze a szabályhoz akkor megnyugodtam. Smile

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

Nem kérem a vétót hű maradok Laughing out loud
Ui.: Nem kekeckedés miatt, de a vétó szabály a "nézeteltérések" elkerülése érdekében készült azonban személyes véleményem szerint ebből lesz a nézeteltérés. Remélem nem így lesz. 

NymmeL képe
NymmeL
Szerkesztő
Csatl.: 2013. 04. 14.

miért nem lehet vétózni választott fajjal? 

szdik570
Magyar Bajnok 2011
Szerkesztő
Csatl.: 2009. 01. 12.

Azért nem lehet, mert akkor a választott fajosok mindig elfogják kerülni azt a fajt, ami ellen a leggyengébb, továbbá nagyobb eséllyel fog olyan faj ellen harcolni, ami ellen jó. Pl: Ha valaki törpökkel van és megvétózza a törpe-ember felállást, akkor így nem csak hogy elkerüli az emberi fajt, de 25% eséllyel lesz az ellenfele tündékkel (ha a tükröt figyelmen kívül vesszük).

Bevallom hogy örülnék ha lehetne választott fajjal is vétózni, de az túl nagy előny lenne nekünk választott fajosoknak, ezért úgy igazságos hogy választott fajnál senkinél sincs vétó.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező
Új hozzászólás