MWB 2017 Megbeszélés

Halló:)

Én kedden, szerdán este nyolckor feljövök, ha valaki tud jelenjen meg bajnoki mérkőzés lejátszása céljából!

Matyi
Csatl.: 2015. 09. 21.

Itt az új gráf:

Két hét múlva, november 18-án vége a második fordulónak.

CsatolmányMéret DownloadsLast Download
mwb_2017_graf_2017_11_05_du8.png 289.72 KB soha
potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező
Csatl.: 2014. 10. 11.
Hely: Naprendszer

10 nap mulva vége a második fordulónak. Ha az adott csoport 2. és 3. helyezettje ugyanannyi pontot ért el, akkor extra meccseket kell játszania a forduló után, pont úgy, mint az első forduló után az AC játékosok.

Az extra meccsek ideje: 2017.11.19 - 2017.11.26. éjfél. Itt a győzelem 3 pontot, a vereség meg 1,5 pontot ér.

Természetesen sokat függ ez attól hogy hány csoportban alakul ki középső holtverseny. Arra is jó esély van hogy egyáltalán nem lesz szükség extra meccsekre.

2017.11.18-án kiderülnek a 3.forduló biztos játékosainak csoportja, de játszaniuk egymással csak november 27-től szabad a tippjáték miatt.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

A csoportunkban nem valószínű, hogy más meccs is le lesz játszva. Ott mi legyen?

marabu képe
marabu
Csatl.: 2015. 07. 06.
Hely: A nagy óceánon túl (hol a kurta farkú kismalac túr)

Remélem lesz ott még meccs. De ha a határidő végéig nem lesz ott több meccs akkor Matyi kivételével extra mérkőzéseket kell játszani hármotoknak. Hogy hányan jutnak tovább az a többi csoport középső holtversenyétől is függ.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

Halló!! Smile Ma és vasárnap este ráérek bajnokizni 8 körül !

Matyi
Csatl.: 2015. 09. 21.

Itt az új gráf:

Megdicsérem a H csoportot, amiért már majdnem az összes meccsel kész vannak

mwb_2017_graf_2017_11_12_du8.png 292.4 KB soha
potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

Pontosan szombat este 7-kor fog sor kerülni a következő forduló biztos játékosainak csoportbeosztása, de ha pont ezidőben van még bajnoki meccs, akkor annak az eredményét megvárom. 2db 4 fős csoport lesz. Mivel november 18 éjfél a határidő, ezért éjfélig lehetnek benne változások akkor, ha éjfél elött még éppen meccs zajlik.

Majd a 9-16 helyért történő meccsekről is adok tájékoztatást amikor kiderült hogy tényleg ki jutott tovább.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

Ma van az utolsó nap, hogy egész este elérhető leszek játékra, ha ez érdekli valamelyik ellenfelemet. Bár nagyon úgy tűnik, hogy a zömét nem érdekli.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015
Csatl.: 2007. 04. 24.
Hely: üres konzervdoboz

Mivel néhányan kértek haladékot fontos indokkal, ezért a határidőt egy héttel kitolom.

Vagyis 2017.11.25 szombat éjfél lesz a második forduló határideje.

2017.11.26 Délelött 10:00-kor kisorsolom a magyar szerveren a következő forduló csoportbeosztását de játszani csak december 3.-ától lehet a tippjáték miatt. Persze ha valaki előre tudja hogy december 3-a után nehezen fog ráérni, akkor megengedem hogy lejátsza dec 3 elött is, de a meccset csak dec 3 után töltse fel az aki győz.

2017.11.26 Délelött 10:00 és 2017.12.02 éjfél között még azok fognak játszani, akik a csoportjukban ugyanannyi pontot értek el középről (tehát ha a 2. és 3. helyezettnek ugyanannyi pontja van).

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

Itt az új gráf:

mwb_2017_graf_2017_11_19_du8.png 294.37 KB soha
potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

Lezárult a 2.forduló.

Itt az eredmény:

E csoport:

darazsvadasz: 0 pont, 3.helyezett

marabu: 0 pont, 3.helyezett

yanosz: 6 pont, 2.helyezett

Matyi: 9 pont, 1.helyezett

F csoport:

Asburg: 0 pont, 2.helyezett F2

scharonHun: 0 pont, 2.helyezett F2

fafan99: 0 pont, 2.helyezett F2

Horus: 9 pont, 1.helyezett

G csoport:

szdik570: 0 pont, 3.helyezett

pintercsabi: 0 pont, 3.helyezett

Solymos: 3 pont, 2.helyezett

potyi-HUN: 15 pont, 1.helyezett

H csoport:

sahblabla: 3 pont, 4.helyezett

Ineat: 6 pont, 3.helyezett

duni78: 9 pont, 2.helyezett

Krogen: 18 pont, 1.helyezett

A pontok főleg csak a helyezések miatt számítanak. Az 1. és 2. helyezettek jutnak tovább.

Akinek a helyezése után F2 van az azt jelenti hogy játszania kell még a továbbjutáshoz. Ez összesen 3 játékos (fafan99, scharonHun, Asburg)

Játszaniuk kell egymás ellen December 2. éjfélig egy meccsett. A győzelem 3 pont, a vereség 1,5 pont. Akinek legtöbb pontja van, az jut tovább. Ha egy meccs se játszódna le akkor muszály aktivítás alapján döntenem a továbbjutásról.

Megdicsérem az egész H csoportot, amiért az összes meccsüket időben lejátszották. (sahblabla, Ineat, duni78, Krogen) És természetesen a többi csoport aktívabb játékosait is megdicsérem, mert ők is lejátszották volna az összes meccsüket.

Ma délelött 10:00-kor kisorsolom a 3.forduló csoportbeosztását. Azt is kiírom.

Akik sajnos nem jutottak tovább, azoknak köszönöm a részvételt, és várom őket is a következő bajnokságra.

Itt a gráf

mwb_2017_graf_2017_11_26_de9_vege.png 375.67 KB soha
potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

Eldőlt a 3.forduló csoportbeosztása:

I csoport:

Solymos

Horus

Krogen

Matyi

J csoport:

yanosz

F2

duni78

potyi-HUN

A sorsolás alatt Matyi útonállója nem dobott, mert yanosz és Matyi az első és második fordulóban is egy csoportban voltak és nem akartam bekockáztatni, hogy megint ugyan oda kerüljenek, ezért, amikor a yanosz a dobása alapján bekerült a J csoportba, akkor Matyi bekerült az I csoportba.

Mint ahogy tavaj is, úgy itt is kialakult egy halálcsoport, és ez az "I" csoport, mert itt mindenkinek nagyon sok jó eredményei vannak.

A sorsolás teljesen szabályosan történt, és sajnálom hogy eléggé kiegyensúlyozatlanul dölt el. Természetesen bármi megtörténhet, úgy hogy senkinek se kell kétségbe esni.

Majd a meccseket 2017 december 3-ától kezdjétek el játszani ha lehet, de ha fontos akkor lehet elöbbi is de a visszajátszást csak dec3 után töltsétek fel a tippjáték miatt.

A harmadik forduló határideje: 2017 december 31 éjfél. Sajnos át fog esni a bajnokság 2018-ba ami az én hibám, és ezért elnézést kérek.

A csoportotok első két helyezettje jut tovább az elődöntőbe. (Összesen 4 játékos)

Mivel az első és második fordulóban is sok volt a lejátszatlan meccs, ezért szükségesnek érzem azt hogy mostantól életbe lépjen az új szabály amit yanosz talált ki:

A lejátszott meccsért is jár +1 pont. Ez azt jelenti hogy a győzelem 4 pont, vereség 1 pont, döntetlen 2 pont lesz.

A 9-15 helyezésekért levő meccsekről is adok tájékoztatást.

Mindenkinek sok sikert kívánok, és itt van a sorsolásról a visszajátszás:

felhasznaloi_terkep_visszajatszas_mwb2017_3_fordulo_sorsolo.gz 15.53 KB soha
potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

A 9-15 helyezésért daraszvadasz, marabu, F2.2, F2.3, Ineat, sahblabla, szdik570 és pintercsabi küzd. Itt mindenki mindenki ellen 1 meccset fog játszani és itt is a pontozás úgy lesz már hogy a győzelem 4 pont, vereség 1 pont, döntetlen 2 pont. A határidelye ennek is 2017.12.31 éjfél, és akinek a legtöbb pontja lesz az lesz a 9. helyezett, akinek a második legtöbb pontja lesz az a 10.helyezett, és így tovább.

F2.2 és F2.3 az fafan99/scharon-HUN/Asburg közül lesz az a két játékos aki nem jut tovább.

Itt van ennek is az első gráfja:

mwb_2017_graf_2017_11_26_9-15_hely.png 151.15 KB soha
potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

Ha Horus, Matyi meg én is csoportelsők voltunk akkor hogy lehet hogy mindhárman egy csoportban vagyunk? Nem két első két második megosztásnak kéne lennie?

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő
Csatl.: 2012. 08. 09.
Hely: Morogor

Átnéztem a szabályzatot, és nem találtam erről semmit, de ha jól emlékszem akkor a régebbi bajnokságokon is ez volt, mint íratlan szabály. Ezért 2017.11.27 20:00-kor véghez viszek még egy sorsolást egy csoporttag cseréről.

Az "I" csoportban Krogen / Horus csoportelsők voltak, ezért közülük valaki helyet fog cserélni a "J" csoportban levő duni78 / F2-vel mert ők csoportmásodikak voltak. Matyi is csoportelső volt, yanosz meg csoportmásodik, de mivel ők már kétszer is egy csoportban voltak, ezért nem lenne jó bekockáztatni hogy megint egy csoportba kerüljenek, ezért ők maradnak a csoportjukban

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

Különben mi értelme lenne a csoportelsőségnek?

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Most akkor már lehet variálni? Én azért nem lettem csoportelső, mert nem állt ki az ellenfelem, az se jó úgy

aki nem állt ki az kizáródik, és a maradék dönti el a sorrendet!

Solymos Réka képe
Solymos Réka
Csatl.: 2013. 07. 11.

A szabályzat 4. pontja szerint A játékosoknak átlagosan legalább 1 hét alatt 2 mérkőzést kell kötelezően lejátszaniuk.

Ez régebben is így volt és volt 5+1 hét 6 meccs lejátszására. Ezen kívűl nagyon fontos hogy privát üzenetben időpontot egyeztessenek a játékosok. Tudom hogy nagyon igazságtalan hogy valaki azért esik ki, mert az ellenfele nem jelentkezik, de nem várhatunk örökké és nem tudok más tenni mint hogy szólni hogy kell még játszani. Szdik570 kiesése talán az idei bajnokság legigazságtalanabb döntése, de ha továbbengedem úgy hogy Solymosnak 3-al több pontja van az már 100*szor igazságtalanabb.

A másik meg hogy tényleg nem bölcs dolog variálni a már kisorsolt csoportbeosztáson, (Személy szerint ez rám nézve hátrányos mert egy bajnok átkerül a "J" csoportba.), de jogos érvek hangzottak el amellett hogy szükség van rá (főleg mert régebben is így volt), és ha nem variálok a csoportbeosztáson, akkor a többiek jogosan mondhatnák hogy szándékosan hagytam úgy hogy három csoportelső maradjon az "I" csoportban.

Sajnos akárhogy döntök a továbbjutással és a sorsolással kapcsolatban, valaki tényleg rosszul jár de ne haragudjatok rám mert igyekszem mindig a legigazságosabb döntést meghozni.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

Megtörtén a pótsorsolás ahhoz hogy mindkét csoportban két csoportelső legyen. Horus és duni78 helyet cseréltek. Itt az új csoportelosztás:

I csoport:

Solymos

duni78

Krogen

Matyi

J csoport:

yanosz

F2

Horus

potyi-HUN

Külön elnézést kérek duni78-tól amiért átkerült, de ő is nagyon sokat fejlődött úgy hogy szerintem jó esélyei vannak.

Itt van a visszajátszás a sorsolásról:

felhasznaloi_terkep_visszajatszas_mwb2017_3fordulo_potsorsolo.gz 12.23 KB soha
potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

Ezt meg kell hogy támadjam, sajnos ez minden szempontból nem igazságos, ne haragudj Potyi, akkor már az a legjobb ha marad az eredeti beosztás!!!

Dunivel szemben teljesen unfair!!

Ezt ne csináljuk így, amúgy is teljes érdektelenségbe fulladt ez a bajnokság!

Maradjon az ahogy kisorsoltad és kész, ha már a csoportelsőség is inkorrekt, akkor legyen a sorsolt verzió!!

Még az a legigazságosabb, legalább izgalmas csoport lesz!

Solymos Réka képe
Solymos Réka

Ez a bajnokság nem érdektelen. Ezt határozottan megcáfolom.

Amúgy ha erre az üzenetre hirtelen visszaváltoztatnám az eredeti csoportfelállást akkor az még nagyobb káoszhoz vezetne.

A bírótársaim szerintem ellenezni fogják az ötletemet, de újra a demokráciát hívom segítségül mert már megint kereszttűz alakult ki a döntéshozatalban. Tekintettel duni78 helyzetére, egyenként végigkérdezek minden I és J csoporttagot, hogy szerinte igazságos-e hogy megváltozott a csoporttag. Ha a többség szerint igazságos, akkor a megváltozott 2 / 2 csoportelsős csoport felállás marad (duni78 I csoport, Horus J csoport) . Ha a többség szerint nem igazságos akkor visszaváltozik az eredeti 3 / 1 csoportelsős sorsolásra. (duni78 J csoport, Horus I csoport).

Egyenlőség setén az 2 / 2 csoportelsős felállás marad akkor ha yanosz és Krogen is ezt a felállást szavaszta meg igazságosnak. Ha a véleményük különbözik akkor az 3 / 1 csoportelsős felállás marad.

Mindenkitől a választ legkésöbb 2017.12.01 péntek éjfélig várom mindenkitől és mindenkit kérek hogy ne az alapján döntsön hogy hogyan jár jobban.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

nem igazságos! Krogen legyél bátor szavazz a nehezbb csoportra

Horust visszza!!!Smile

Solymos Réka képe
Solymos Réka

Ez nem bátorság kérdése. Régebben is kiálltam olyan módosítások és szabályok mellett amelyek nem kedveztek nekem. Viszont ez az eset egészen más. A legjobb nyolcban azért lett bevezetve a 2 db 4 fős csoport hogy az 2-2 legyen az elsők és másodikak megosztása. Ha nem ez a helyzet, akkor már inkább jobb a régi, a 4 első-második párbaj. Az, hogy egy csoportban egy második és három első legyen, egyszerűen abszurdum, totális hülyeség, elnézést az erős kifejezésért. Ez egyszerűen alap, nem is szabadna hogy kérdés legyen. Senkinek nem igazságos vagy igazságtalan, ugyanis az első verzió nem tekinthető legitimnek. (A szervező indítványozhatná hogy teljesen véletlenszerű a sorsolás,de erre először felhatalmazást kell kérnie a közösségtől.)

Eddig szinte mindig úgy volt, hogy egy szervező vállalta magára a munka oroszlánrészét. Tavaly ez én voltam, idén potyi. Szerintem a túl hosszú határidők miatt érdektelen sokaknak ez a Bajnokság. Mostantól úgy érzem át kell vennem a feladatok felét, hogy hatékonyabban menjen a szervezés, ellenőrizzük egymást és az ilyen alap dolgokon ne legyen fennakadás vagy vita.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Az egész igazságossági vita nem történik meg ha már az eredeti verzió sorsolásánál leszögeztem volna a csoportelsőségi szabályt.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

1) A káosz elkerülése érdekében a bírónak amennyire csak lehet, ki kell állnia a saját döntése mellett. Személy szerint már ez a demokrácia is túlzás. Egy bocsánatkérős módosítás még oké, egy oda-vissza már sok.

2) Ha a helyzet tényleg vitatható, akkor a bírónak így is igaza van, meg úgy is igaza van.

3) Úgy tűnik, tényleg volt ilyen szabály. Én őszintén bevallom, ezt a toldozgatott-foldozgatott magyar bajnoksági szabályzatot már figyelemmel sem merem követni, mert tengeribeteg leszek, olyan szövevényes. Igazából most ennek a hátulütőjét láthatjuk egyenes adásban.

Rövid válasz: maradjonahogymostvan.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015
Csatl.: 2007. 04. 24.
Hely: üres konzervdoboz

Igen, azért kell bizonyos fokú határozottság is a szervező részéről. Amikor szóvá tettem, hogy hát ez így nem oké, akkor két féle választ kaphattam volna:

1. OK, akkor lesz úgy hogy 2 első 2 második. (És végül ez történt.)

2. Csendet, diktatúra van, idén teljesen random volt.

Most, hogy már megtörtént az első, ezen változtatni nem igazán érdemes.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Na figylejetek!

A csoportoelsőség kérdése esetén az a gond, hogy potyival oda vissza vertük egymást, és ő játszott szdikkel én meg nem, mert eltűnt, akkor mitől ő a csoportelső???

ebből a szempontból is a teljes sorsolás igazságosabb, mert normál esetben potyival játszanom kellett volna a csoportelsőségért, aki meg nem játszotta meccsét kizárni

Szóval maradjön az eredeti!!!!

Solymos Réka képe
Solymos Réka

Képzeljük el hogy nézne ki ha érvényteleníteném azokat a meccseket, ahol a győztes egy olyan játékos ellen győzött aki nem játszotta le az összes meccsét.

Mi lett volna ha én nem tudtam volna játszani szdik570-el és pintercsabival, Solymos meg igen és mindegyik meccsen győzne. Ebben az esetben Solymosnak 15 pontja lenne, nekem 3 pontom, szdik570-nek és pintercsabinak meg 0 pont.

Ha most azt tenném amit mondtál, akkor meg kéne vonnom tőled 12 pontot, csak azért mert nem tudtam 6 hét alatt időpontot egyeztetni és meccsezni szdik570-el és pintercsabival, és követelném tőled a +1 meccset a csoportelsőségért, ahol esélyed van csoportmásodiknak lenni.

Ha te úgy leszel csoportmásodik hogy eredetileg 15 pontod volt, nekem meg csak 3, akkor nem csak te leszel mérges, de így az E és F csoporttagok is követelhetnének mindent, arra hivatkozva "igen is legyőztem volna, csak nem jött az ellenfél".

Még sorolhatnám az érveket, de nem szeretnék megint könyvet írni.

Most már sokkal jobban kiállok a döntéseim mellett . Ne haragudj Solymos, nem cselekedhetek mindig úgy ahogy szeretnéd.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

A válaszok alapján a 2 / 2-es csoportelsős csoportfelállás a végleges.

5-en a 2 / 2-es csoportelsős felállást tartották jobbnak.

1 a 3 / 1-es csoportelsős felállást tartotta jobbnak.

2 játékos nem válaszolt.

I csoport:

Matyi

Solymos

duni78

Krogen

J csoport:

yanosz

F2

Horus

potyi-HUN

Ez a végleges felállás. A negyedik fordulóban mindkét csoport első helyezettje játszik a másik másodikjával, majd ezek győztesei vívják a döntőt. Tehát többet nem lesz sorsolómeccs ezen a bajnokságon.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező
Új hozzászólás