MWB 2017 Megbeszélés

Sajnos Piscow16 korházba került és visszalépne, de megengedem neki hogy szeptember 24-ig meggondolja magát, mert ez eléggé súlyos dolog. Ha ezután sem szeretne játszani akkor a D csoport 4 fős lesz, és így ott a 4. helyezett fog kiesni. Tehát extra meccs csak az A és C csoport 4. helyezettjei közt lesz.

Remélem Piscow16 minél hamarabb meggyógyul.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező
Csatl.: 2014. 10. 11.
Hely: Naprendszer

Mi a helyzet a mi csoportunkkal? Látsz valami előre lépést? 

NymmeL képe
NymmeL
Szerkesztő
Csatl.: 2013. 04. 14.

Darázsvadászról semmit nem tudok. Közted és Asburg között kell 2 meccs + darázsvadásznak 2-2-2 meccs.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

Mint tudni illik minden szerencsétlen félnótás köztük én is , holnap iskolába megy :_D. Igen elkezdődött. A bajnoksághoz annyit, hogy ha nem vagyok elérhető valószínűleg tanulok, igyekeztem lejátszani az első felvonást még nyáron. Sietek mindig, előre is elnézést ha kések vagy nem válaszolok időben! Laughing out loud

NymmeL képe
NymmeL
Szerkesztő

Haha nekünk csak hétfőn kezdődik Laughing out loud

A Napóleoni dubla-sajtos taktika mindig beválik...Másnem az ellenfélnek.

Ijas0 képe
Ijas0
Csatl.: 2016. 08. 18.
Hely: tartózkodom :)

Este találkoztam Sahblablával és beszélgetésbe elegyedtünk. 
Egyszer csak megjelent NymmeL O.o. Igen, én.
Ezután Arkin,Enin,Krogen,Horus,Berez,Ikomizo néha egyszerre többen.
Nos, nem tudom mi folyik itt, de ez nem pálya.

CsatolmányMéret DownloadsLast Download
gyanus.png 447.25 KB soha
NymmeL képe
NymmeL
Szerkesztő

Itt az új gráf. Ezuttal raktam rá profilképet is Smile . Ha valakinek időközben módosulna a profilképe, annak itt is módosítani fogom.

Külön megdicsérem fafan99-et, amiért elsőként sikerült lejátszania az összes meccsét, ráadásúl nagyon jól teljesített. Természetesen a többi csapattagnak is már csak 1-2 meccs van hátra.

Mivel itt van mindjárt a határidő fele, ezért kedden majd részletes tájékoztatást adok mindenkinek arról hogy hogyan áll.

mwb2017_graf.png 212.94 KB soha
potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

Ejnye, hát így elrontani egy tökéletes N betűt? Laughing out loud

"...és a legjobb tulajdonságom az hogy mindkét lábam egyforma, különösen a bal." - Bakos Bernadett, 2013. december

SilverMage képe
SilverMage
Csatl.: 2015. 04. 04.
Hely: Az én tartózkodási helyem nem publikus, viszont tudom hogy TE épp hol tartózkodsz, és ezt ki tudom használni ellened.

Sajnálattal közlöm, de visszalépek a bajnokságról. Sajnálom a gondot amit ez okozni fog. 
Ok: Nem tudom, hogy fogok ráérni mennyit fogok tanulni. Hajrá srácok!

NymmeL képe
NymmeL
Szerkesztő

Mivel itt a félidő, ezért itt az új gráf: (bár a vasárnap óta csak egy kicsit változott).

Remélem hogy akik visszaléptek azok minél hamarabb visszajönnek a bajnokságra. Szeptember 24 a határidejük, sajnos utána már túl nehéz lenne.

Várom őket vissza Smile

mwb2017_graf.png 213.05 KB soha
potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

Itt az új gráf. Most sok változás nem volt. Úgy néz ki hogy a jelszavas védelem az egyszerübb megoldás a névlopók ellen, úgy hogy egy ideig próbáljuk meg jelszóval levédeni a meccsünket.

mwb2017_graf.png 214.01 KB soha
potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

Itt az új gráf. Egy kicsit változtattam a kinézetén, mert az előző formailag nem nézett ki túl jól, bár ez se fogja megnyerni a "világ legszebb festménye" díjat. Laughing out loud .

Három hét múlva szombaton lesz a második forduló sorsoló meccse ha nem végzünk elöbb, úgy hogy akinek lemaradása van az igyekezzen.

mwb_2017_graf.png 335.34 KB soha
potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

Itt az új gráf. A meccsek szempontjából semmi változás nem volt. Már ráraktam a jelzést is azokról akik sajnos visszaléptek.

2 hét múlva vége az első fordulónak.

Hátralevő meccsek:

A csoport:

duni78 vs sahblabla -> 1db meccs.

duni78 vs pintercsabi -> 2db meccs.

silvermage-HUN vs pintercsabi -> 2db meccs

B csoport:

Asburg vs darazsvadasz -> 2db meccs

C csoport:

marabu vs Ineat -> 1db meccs

marabu vs szdik570 -> 1db meccs

Sekai Sayuri vs szdik570 -> 2db meccs

D csoport:

scharonHun vs Matyi-> 1db meccs.

Természetesen aki visszalépett játékos ellen győzött (marabu és scharonHun) annak megmarad a 3 pont, mert az nagyon igazságtalan lenne ha valakinek ezen múlna a továbbjutása.

19-en voltunk az első fordulóban ( a három kiemelt nincs hozzáadva), de 4-en visszaléptek, így 15-en maradtunk. Mivel 16 játékos lesz a második fordulóban a kiemeltekkel eggyütt, ezért csak ketten fognak kiesni.

A 'D' és 'B' csoportból már biztos hogy mindenki továbbjut mert csak 3-an vannak, de ettől még nagyon jó lenne ha Asburg jelentkezne, mert eddig nagyon kevés meccse van, és daraszvadasz már régóta vár rá.

Az 'A' csoportból az ötödik fog kiesni. Továbbá az 'A' és 'C' csoport negyedik helyezettjei fognak egymással mérkőzni, és az jut tovább aki győz.

mwb_2017_graf.png 336.72 KB soha
potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

2017.10.07 délután 5-kor vége az első fordulónak. Ekkor rögtön megnyitom a második forduló sorsolómeccsét.

A csoport negyedikek AC4 nevet kapnak a sorsolóban, mert vagy az 'A' vagy a 'C' csoport 4. helyezettje fog tovább jutni.

A 'C' csoportban eléggé egyenlőek a pontok, úgy hogy ott mindenképpen szeretnék minél több meccset látni. Ha október 7 után holtverseny alakul ki az utolsó helynél akkor a csoport utolsó kettője játszik egymással egy meccset, és aki győz, az játszik a másik csoport 4.helyezettjével egy meccset a továbbjutásért.

Legkésöbb Október 15-ig (vasárnap éjfélig) ki kell derülnie hogy ki lesz a továbbjutó, ezért az inaktivitást nagyon szigorúan fogom venni. Akinek plusz meccse lesz az majd mindenképp szóljon hogy mikor tud játszani. Ha nem is válaszol akkor meccs nélkül is ki fog esni az inaktív játékos.

A második forduló határideje 2017.11.18 szombat. Mivel az első fordulónak nagyon sok időt adtam, ezért most kicsit kevesebb lesz az idő (5 hét).

Mindenkinek sok sikert kívánok Smile

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

Lezárult az 1.forduló.

Itt az eredmény:

A csoport:

SilverMage-HUN: 0 pont, 5.helyezett

pintercsabi: 9 pont, 4.helyezett AC

sahblabla: 12 pont, 3.helyezett

duni78: 15 pont, 1.helyezett

fafan99: 18 pont, 1.helyezett.

B csoport:

Asburg: 0 pont, 3.helyezett

darazsvadasz: 1 pont, 2.helyezett

potyi-HUN: 13 pont, 1.helyezett

C csoport:

Ineat: 6 pont, 2.helyezett AC

Sekai Sayuri: 6 pont, 2.helyezett AC

szdik570: 6 pont, 2.helyezett AC

marabu: 12 pont, 1.helyezett

D csoport:

scharonHun: 3 pont, 3.helyezett

yanosz: 6 pont, 2.helyezett

Matyi: 9 pont, 1.helyezett

A pontok főleg csak a helyezések miatt számítanak.

Akinek a helyezése után AC van az azt jelenti hogy játszania kell még a továbbjutáshoz. Ez összesen 4 játékos (pintercsabi, Sekai Sayuri, Ineat, szdik570).

A 4 játékos közül 3 jut tovább, a 4.kiesik. Majd itt is mondom a szabályokat meg a pontozást.

Az 'A' csoportban duni78 elmondta hogy már többször nem jelent meg ellenfele a megbeszélt időpontban, ezért szerintem úgy igazságos, ha holtversennyel lesz első helyezett fafan99-el. Silvermage-HUN sajnos kiesett.

A 'B' csoportban darazsvadasz már régóta akart játszani Asburgal, de Asburg még nagyon régen szólt hogy egy jó ideig nem tud lenni( pár napja néztem a régi üzenetekben mert régóta nem láttam aktívan)

A 'C' csoportban 3-as holtverseny alakult ki hátulról. Ineat az összes meccsét lejátszotta (őt emiatt autómatikusan továbbjuttatnám, de nem tehetem mert az ilyen esetekről nem írtam a szabályzatban) . Mivel 3db 2.helyezett van itt, ezért mindhárman játszani fognak egymás ellen a továbbjutásért pintercsabival eggyütt. (Összesen 4-en).

A 'D' Csoportban csak scharonHun és Matyi közötti második meccs nincs meg, de mint a B csoportban úgy a D csoportban is mindhárman továbbjutnak a visszalépők miatt.

Ezennel lezárom az első fordulót.

Ha bármi kérdésetek van vagy valamivel nem értetek eggyet akkor nyugodtan szóljatok. (Most vagyok elöször bíró és sokkal nehezebb döntéseket hozni mint gondoltam)

A második forduló sorsolása már eldőlt. Hamarosan azt is kiírom.

mwb_2017_graf_1.fordulo_vege.png 416.6 KB soha
potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

Itt vannak a 2.forduló csoportbeosztásai:

E csoport:
Matyi
Marabu
yanosz
darazsvadasz

F csoport:
Asburg
Horus
fafan99
scharonHun

G csoport:
Solymos
potyi-HUN
AC2
AC3

H csoport:
Krogen
sahblabla
duni78
AC1

Majd privát üzenetben is értesítek mindenkit. Az AC játékosoknak legkésöbb Október 15 éjfélig ki kell derülnie az hogy ki lesz.

A sorsoló visszajátszást is mellékelem:

felhasznaloi_terkep_visszajatszas_mwb2017_masodik_sorsolo_2017_10_07_1700.gz 20.63 KB soha
potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

Az AC játékosok

pintercsabi

Sekai Sayuri

szdik570

Ineat

Egymással játszanotok kell 1-1-1 db meccset.

A győzelem 3 pontot ér, a vereség itt kivételesen 1,5 pontot ér. Azért ér 1,5 pontot a vereség, mert nem szeretném a vereséget egy kalap alá venni a lejátszatlan meccsekkel és mert ezek a meccsek csak a továbbjutásról szólnak. A 4.helyezett fog kiesni. Az első 3 továbbjut

Kérlek titeket hogy minél hamarab játszátok le. A határidő 2017.10.15 vasárnap éjfél.

Köszönöm!

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

Kérdezem, mivel nem teljesen egyértelmű számomra:

A második körben ugye a 4 fős csoportokból 2 ember jut tovább?

Ha már valahol meg lett mondva csak nem emlékszem vagy nem láttam, akkor elnézést.

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő
Csatl.: 2012. 08. 09.
Hely: Morogor

Én is utánanéztem erről, és semmi információt nem találtam.

Mivel közeledik a 2017 év vége ezért úgy tartom helyesnek hogy minden csoportból 2-en jussanak tovább, de ezt még meg beszélem a többi bíróval is.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

Most már végleges:

8 játékos jut be a harmadik fordulóba.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

A továbbjutásért küzdő játékosok közt lejátszott meccsek alapján eldőlt hogy ki melyik csoportba jutott:

Ineat: 4,5 pont - H csoport

szdik570: 3 pont - G csoport

pintercsabi: 1,5 pont - G csoport

Elkészült a második forduló gráfja. A szűk határidő miatt nem kérhetem hogy várakozzunk a tippjáték miatt, de azért jó lenne ha október 20-ig nem lenne túl sok meccs, hogy legyen idelye yanosznak elkészíteni a tippjátékot.

Már ráraktam a gráfra a fajok kezdőbetűit is:

K: Knalga

H: Hűségesek

P: Perzsekények

O: Orkok

É: Élőholtak

L: Lázadók

mwb_2017_graf_2017_10_15_du11.png 284.32 KB soha
potyi képe
potyi
Szerkesztő