MWB 2017 Megbeszélés

Kapott mindenki üzenetet a csoportokról.

Én a 16 fős továbbjutásra szavazok mert a 12-őt túl szigorúnak tartom, de ha a másik két tapasztaltabb bíró (yanosz és Krogen) a 12 fős továbbjutást tartják jobbnak, akkor a 12 fős továbbjutás kell elfogadnom.

Az inaktivitást én is szigorúan fogom kezelni. Az első forduló 2 hónapos határidejének oka főleg a nyaralások és a nemzetközi tornák, meg hát elég rég óta mondtam mindenkinek. A második forduló viszont ezesetben egy hónapos lesz.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező
Csatl.: 2014. 10. 11.
Hely: Naprendszer

Most jött rám a felismerés, hogy nem is tudom fejből, mi van bent a Sandbox Competitive+Adv csomagban, így gyorsan megnéztem. És hát benne van az én művem, a Karphiol Valley és Horus egyik újabb műve, a Maxplank. Míg pl az ősi klasszikus Caves of the Basilisk nincsen. Ez így azért elég meredek.

Nem tudom, mennyire lehet még ezen változtatni, de én sokkal-sokkal szívesebben látnám a Bonobo's Sandbox nevezetű alcsomagot térképsorsolóként.

(Vagy, nagyon erősen zárójelben, még mindig összedobhatunk idénre is egy Hungarian Pack-et.)

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő
Csatl.: 2012. 08. 09.
Hely: Morogor

Azért tettem kötelezővé a Sandbox Competitive+Adv sorsolót, mert ez tartalmazza az új pályák többségét.

Ettől függetlenül én is a Bobobo csomat választanám. Sajnos egy külön csomagra várni már nem igazán van idő.

A Bajnokság 2017 fórumba raktam két szavazást melynek a határideje Augusztus 9.

http://wesnoth.fsf.hu/forums/magyar-wesnoth-bajnoksag/bajnoksag-2017

Melyik pályacsomagot használjuk?

Hányan jussanak tovább a második fordulóba?

Azt hogy hányan jussanak tovább azt a bíroknak kellene eldönteni, de ha tényleg nagyon aktívak és figyelmesek a játékosok és a többség sokat szeretne játszani a bajnokságon akkor 16-an jutnak tovább.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

Jómagam a Bonobo Sandbox csomagot támogatom, de most kérdezem a hozzáértőktől, hogy ugyan régi, de általam kedvelt térképek miért maradtak ki. Gondolok itt Az onik odúja, a Weldyn csatorna, az Elensefar kertje pályákra. Annyira kiegyensúlyozatlanok, hogy nem illik játszani rajtuk, vagy már mindenki unta őket? (Ezek egyik csomagban sincsenek benne, lemaradtam valamiről?)

yanosz
Szerkesztő
bajnokság szervező
Csatl.: 2009. 02. 17.
Hely: itt

Nekem is hiányzik az ónik odúja.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

A Bonobo csomagot, mint azt könnyű kitalálni, Bonobo állította össze, a saját meglátásai alapján. Az Onik odújánál a válasz igen, rém kiegyensúlyozatlan, aprócska, védekezős pálya. Tipikus példája annak, ahol pusztán a pálya mérete és adottságai miatt nyerhetetlen az egész a Perzsekényeknek az Élőholtakkal szemben. Amikor a hivatalos fórumon volt róla szavazás, szinte mindenki lepontozta, engem is beleértve. Az Elensefar kertje mondjuk határeset, van rosszabb is nála, de eléggé felderbarát, nekem nem hiányzik. A Weldynnel egyetértek, ott lenne a helye szerintem is.

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Nem zavar senkit hogy hirtelen 22-en lettünk?

A Napóleoni dubla-sajtos taktika mindig beválik...Másnem az ellenfélnek.

Ijas0 képe
Ijas0
Csatl.: 2016. 08. 18.
Hely: tartózkodom :)

A Jelentkezés elméletileg már lezárult, de tudomásom szerint még nem volt meccs. A szervezőn múlik, hogy besorsolja-e az egyik "kisebb" csoportba a későn érkezőt.

Engem egyébként nem zavar, mivel nem is tudtam róla. A jelentkezés lezárulta után nem nézem a Jelentkezők listát, mert minek. Smile

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Elfogadom duni jelentkezését mivel még nem volt meccs, meg mert gyakran van fönt a szerveren, úgy hogy nem hiszem hogy miatta csúszás lenne. Tény hogy egy kis bonyodalmat fog okozni a +1 fő, de megoldjuk. Ma este 6:30-kor kisorsolom egy sorsoló meccsel hogy az A vagy a B csoportba fog kerülni. Ha nullaszor vagy kétszer talál be az útonálló az 50%-védelmű orkon akkor A csoportba megy. Ha csak egyszer akkor B-be. A visszajátszását természetesen feltöltöm ide.

Ami még bonyodalom, hogy abban az esetben ha 16-an jutnak tovább, akkor az 5 fős csoportoknál a három 4. helyezettnek játszaniuk kell egymással, és az jut tovább aki a legtöbb pontot eléri a hármuk közti csata során. Ha csak 12-en jutnak tovább akkor is ugyan így lesz csak a három 3. helyezett játszik a továbbjutásért.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

Megtörtént a sorsolás. duni78 az A csoportba kerül.

Íme a 4 csapat:

A csoport:
SilverMage-HUN
sahblabla
pintercsabi
fafan99
duni78

B csoport:
Nym
Asburg
darazsvadasz
potyi-HUN

C csoport:
marabu
Ineat
Georgy
szdik570
Sekai Sayuri

D csoport:
Piscow16
yanosz
scharonHun
inci
Matyi

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

És persze itt a duni78 sorsoló visszajátszás

CsatolmányMéret DownloadsLast Download
felhasznaloi_terkep_visszajatszas_duni78_sorsolo_2017_08_07_du6.gz 11.72 KB soha
potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

:) Smile :smile:" width="19" /> Köszönöm a rugalmasságot. Üdv a csapattagoknak, talán mindegyikükkel játszottam már.

üdv: Duni

duni78 képe
duni78
Csatl.: 2013. 09. 13.
Hely: Többnyire a vár körül

A szavazatok eredménye alapján a Bonono sandbox nevű sorsolót fogjuk használni. Továbbá 16 játékos lesz a második fordulóban. Tehát nem 10-en hanem csak 6-an esnek ki. Az 5 fős csoportok 4.helyezettjei fognak játszani egymás ellen egy meccset, és akinek ott a legtöbb pontja lesz, az jut tovább.

Mivel a második fordulóba mindig 12-en jutnak be, ezért kicsit szigorúbban fogom venni az inaktivitást. Természetesen megértem ha valakinek lesz olyan hete amikor nem tud játszani, csak szóljon előre.

A mai naptól kezdve már mindenki játszhat az ellenfeleivel.

Persze a tippjáték miatt jó lenne ha csak szombat délután 6-tól töltenétek fel az eredményt.

Sok sikert és jó játékot kívánok mindenkinek! Smile

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

Látom már jó sok időpont került kiírásra. Visszajátszások is lesznek majd hozzájuk? Csak mert van egy magát megnevezni nem kívánó illető, aki nagyon szeretné látni őket, de sajnos nem tud jelen lenni a meccseken.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Fel lesznek töltve, csak a tippjáték miatt várunk vele ma estig.

Ezen kívűl nagyon figyelni kell az időbeállításra.

Sajnos amikor Nymmellel meccseztünk akkor elfelejtettem beállítani az időzítőt, és csak tegnap este vettem észre. Bár mondta hogy nem kell újrajátszani, de ettől még az első forduló végéig megengedem hogy meggondolja magát.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

A bajnokság végéig se fogom.

NymmeL képe
NymmeL
Szerkesztő
Csatl.: 2013. 04. 14.

Azt hiszem, a Tippjáték érdekében lehet vállalni egy kis várakozást. Köszönöm a gyors választ.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

A Bajnokság menü alá készítettem egy Mérkőzések 2017 menüpontot, ahol nyomon követhető lesz a csoportbeosztás, az aktuális állás, a lejátszott és a még lejátszásra kerülő mérkőzések. Sajnos kézzel kell majd frissítgetni, de legalább látszik, hogy hol tartunk.

yanosz
Szerkesztő
bajnokság szervező
Csatl.: 2009. 02. 17.
Hely: itt

Itt egy gráf ami mutattja az eddigi meccseket, de yanosz táblázata kicsit átláthatóbb szerintem. Ha lesz időm akkor javítok a kinézetén.

mwb2017_graf.png 39.3 KB soha
potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

Itt az új gárf:

Majd szeretném látni fafan99 és sahblabla közti meccset, de ha minden rendben volt akkor bekékezem.

Ami nagyobb baj, hogy két olyan meccs is volt, ahol az időbeállítás elmaradása mellett még más rendellenesség is volt.

Az egyik az Ineat vs Georgy  1.meccs: Az időbeállítás önmagában is nagy probléma, hivatalosan ez is elég lenne, de ha mindketten elfogadják akkor nincs baj. Ami már súlyosabb, hogy 100 arannyal lett kezdve a pálya. Van néhány nagyobb pálya, ahol a kezdeti arany az 100-nál több, és ott annyival kell kezdeni amennyi alapból van, ez lehet 125-150-175 arany. Elvileg kérnem kéne a meccs kötelező újrajátszását, de az Georgy szempontjából igazságtalan lenne, mert tényleg nem szerepelt a szabályzatban az hogy néhány pályán több az alap kezdeti arany. Mától ezt pontosítom a szabályzatban, és a következő hibás aranybeállítású meccset nem fogadom el.

A másik rendellenesség a scharonHun vs inci 1.meccs: Az időbeállításon kívül még az történt hogy valaki azon az IP-címen jelentkezett be megfigyelőként a meccsre, amivel inci. Mivel választott fajjal voltak mindketten, ezért ez nem nagy probléma. Ezen kívül inci szerint más játszott helyette. Ha ez tényleg így van, akkor ez a meccs is újrakérhető lenne, csak a scharonHun szempontjából igazságtalan lenne, mert bárki mondhatná hogy más játszott helyette. Természetesen a becsületesség miatt ha mindketten beleeggyeztek akkor újrajátszhatjátok a meccset.

Mivel az elmúlt hetekben több panasz is érkezett, hogy valaki mások nevével jelentkezik be, ezért az ilyen problémára scharonHun-nak remek ötlete támadt: Az ellenfelek itt az oldalon privát üzenetben jelszót beszélnek, meg, és csak akkor csatlakozhat a meccshez, ha tudja a jelszót.

Én majd fogom alkalmazni ezt a zseniális ötletet az elkövetkezendő időkben.

Mindenkinek további jó játékot. Smile

mwb2017_graf.png 56.87 KB soha
potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

Megtörtént a módosítás:

• Arany: 100 (kivétel azok a pályák, ahol több a kezdeti arany)

Amúgy megdicsérem Ineat-ot, marabu-t és Sekai Sayuri-t, amiért ok játszották eddig a legtöbb meccset. Természetesen látom hogy a többiek is igyekeznek. Smile

A heti jelentést ezentúl csak azoknak küldöm, akiknek még túl kevés meccsük van.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező
Keddig\kedden igyekszem megoldani az előkerítést de am. minden rendben zajlott.

mindenkori volt  Wesnoth-ügyi (korrupt) államtitkár-helyettes úr, (Knalgába száműzetettve folyó hó 32.-én)

Sahblabla képe
Sahblabla
Szerkesztő
Csatl.: 2013. 10. 26.
Hely: van hogy otthon, de van hogy nem

Itt az új gráf:

mwb2017_graf.png 60.38 KB soha
potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

Mit takar a meccseken belüli rendellenesség?

"...és a legjobb tulajdonságom az hogy mindkét lábam egyforma, különösen a bal." - Bakos Bernadett, 2013. december

SilverMage képe
SilverMage
Csatl.: 2015. 04. 04.
Hely: Az én tartózkodási helyem nem publikus, viszont tudom hogy TE épp hol tartózkodsz, és ezt ki tudom használni ellened.

Jók ezek a gráfok, három másodperc alatt felzárkóztam, hogy hogy áll a bajnokság. Big smile

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015
Csatl.: 2007. 04. 24.
Hely: üres konzervdoboz

Remélem Darázsvadász felbukkan és lejátszuk a két meccsünket kell az N betűhöz a gráfon xD.

NymmeL képe
NymmeL
Szerkesztő
Csatl.: 2013. 04. 14.

Üdv mindenkinek, visszatértem!

Nos:

1. Kösz a gráfokat, nagyon hasznosak :bigsmile:

2. A meccseket lassan újra el fogom kezdeni játszani, remélem a költözés nem zavar majd be.

3. Az újra lejátszandó meccsről: Megértem, hogy felmerült, megértem, hogy ez probléma lehet és lejátszom szívesen újra azt a meccset,

de most leírom, amit az egész helyzetről gondolok, MINDENFÉLE SÉRTŐ SZÁNDÉK NÉLKÜL:

Nem hiszem, hogy inci helyett más játszott volna, hiszen:

- választottal indult, pontosan állította be a fajt, tehát vagy valaki pont őt pécézte ki, és felkészülten jött fel és játszott helyette, vagy ő játszott (Bocsánat mindenkitől, de én ezt a variációt tartom ésszerűbbnek).

- Illetve a megbeszélt időpontra jött fel, tehát szintén tisztában volt mindennel, ami megint csak az előbbi két lehetőség valamelyikét feltételezi...

- Utólag, másnap, még a feltöltés és bármiféle üzenetváltás előtt küldött üzenetet, hogy valaki más játszott helyette, tehát valaki, vagy értesítette, hogy lejátszott egy meccset, amin ott sem volt, vagy ő játszott.

Remélem nem lesz semmilyen további probléma, ÉS MÉG EGYSZER ÍROM, ÚJRAJÁTSZOM SZÍVESEN AZT A MECCSET.

Legyenek inkább becsületes ellenfeleim, mintsem becsvágyóak, és nyugodtabban fogok aludni éjszakánként.
scharon képe
scharon
Szerkesztő
Csatl.: 2015. 05. 17.

Más felhasználónevével is játszottak, nem?

"...és a legjobb tulajdonságom az hogy mindkét lábam egyforma, különösen a bal." - Bakos Bernadett, 2013. december

SilverMage képe
SilverMage
Csatl.: 2015. 04. 04.
Hely: Az én tartózkodási helyem nem publikus, viszont tudom hogy TE épp hol tartózkodsz, és ezt ki tudom használni ellened.

Chateltek

Legyenek inkább becsületes ellenfeleim, mintsem becsvágyóak, és nyugodtabban fogok aludni éjszakánként.
scharon képe
scharon
Szerkesztő
Csatl.: 2015. 05. 17.

Ezt nem tudtam hogy a meccs feltöltése elött szólt hogy más játszott helyette, bár kitalálhattam volna, mivel scharon a feltöltéssel eggyütt szólt erről. Mivel a csevegési naplóban nem találtam arra utaló jelet hogy más játszott helyette, ezért érvényesnek nyílvánitom a meccset és bekékezem.

Hogy ne forduljon elő mégegyszer ilyen, ezért arra kérek mindenkit hogy jobban vigyázzunk az ilyen dolgokkal. Ha valaki nem tud belépni a saját nevével akkor próbáljon meg úgy hogy a "saját neve2". vagy valamilyen másik szám. pl: "potyi-HUN" helyett "potyi-HUN2" vagy "potyi-HUN3" stb. Ha ezután látja hogy valaki a nevével meccsezik, akkor azonnal száljon be megfigyelőként és szóljon közbe. És természetesen még jobb ha jelszóval véditek le a meccset, és erről a jelszóról privát üzenetben közöltök az ellenfeletekkel.

Továbbá a megértésedet kérem inci, sajnos ilyen helyzetben nem lehet olyan döntést hozni, ahol mindketten jól járnátok.

Nem tudom hogy ki jelentkezik be mások nevével, de ha tovább folytatja akkor már komolyabb lépéseket kell tennem, ezért akár ki is ő, kérem szépen hadja abba.

Itt az új gráf:

mwb2017_graf.png 60.66 KB soha
potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező
Új hozzászólás