MWB 2017 Megbeszélés

Szinte mindig

A Napóleoni dubla-sajtos taktika mindig beválik...Másnem az ellenfélnek.

Ijas0 képe
Ijas0
Csatl.: 2016. 08. 18.
Hely: tartózkodom :)

Ha még így is hibás, akkor váltani kell a sandboxon belül egy másikra.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező
Csatl.: 2014. 10. 11.
Hely: Naprendszer

A csomag legfrissebb verziója alapfeltétel a szabályzatban nem? 

NymmeL képe
NymmeL
Szerkesztő
Csatl.: 2013. 04. 14.

Igen.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

Egy hét múlva szombat délután 5-kor lezárul a jelentkezés. Ezután este 7-kor kezdődik a bajnokság.

Néhány információt szeretnék megosztani:

1. A sorsolás

A csapat kiosztásnál egy olyan sorsolási módszert fogok alkalmazni, aminél mindenki élőben láthatja azt hogy ki hova kerül. Augusztus 5-én miután lezárult a szavazás, megnyitok egy sorsoló meccset, ahol az alapján dől el hogy ki hova kerül hogy hogyan találnak az egységek.

Így fog zajlani a sorsolás: Egy dombságon álló ork közkatona lesz a bábú, akinek 50%-os védelme van. Ezután minden játékoshoz fog tartozni egy útonálló, aki megtámadja az ork közkatonát. Ha mindkét dobás mellé megy akkor megy az "A" csoportba az a játékos, akihez tartozik az útonálló. Ha az első talál és a második mellé megy akkor a "B" csoportba kerül. Ha az első mellé megy, a második talál akkor "C" csoportba kerül. Ha mindkét dobás talál akkor "D" csoportba kerül. Ha valaki olyan csoportba kerülne ahol már nincs több hely, akkor az újra támad. A ranglista szerinti első négy helyezett autómatikusan különböző csoportba fog kerülni már az elején, ők nem fognak támadni. (Az hogy valaki az "A" csoportba kerül mert egyszer se talált be az egysége, az nem jelenti azt hogy sikertelen a játékban.)

Ha túl kevés vagy túl sok lenne a játékos, akkor lehet hogy szükség lesz eggyel kevesebb vagy több csoportra és ekkor egy másik egységet fogok használni az útonálló helyett, de a legvalószínübb a 4 csoport.

Ez a sorsolási módszer elsőre sokaknak furán fog hangzani, de a célja az hogy mindenki élőben láthassa azt hogy szabályosan történik. Az hogy milyen egységet használok az nem számít, csak a lényeg hogy 2 normális támadással rendelkezzen és egy 50%-os védelmű legyen a célpont, így mindegyik szituációra 25%-25%-25%-25% az esély. Ha valaki ennek ellenére egy másik egységet szeretne a nevéhez az külön szóljon, de csak olyat választhat, aminek 2 normális támadása van.

2. Pályacsomag

A "Sandbox Map Picker" csomagot kell letölteni "Sandbox Adventurous + Competitive Version 8.0" verziót használjuk. Ezt kell letölteni a kiegészítésneknél. (Küldök is erről egy képet). Ha valami oknál fogva mindkét játékosnál hibásan nyílik meg állandóan akkor mindenképp szóljatok, de mivel kötelező mindenkinek frissíteni a csomagot ezért remélhetőleg nem lesz gond.

CsatolmányMéret DownloadsLast Download
kiegeszito.png 830.68 KB soha
potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

Egy dombságon álló ork közkatona lesz a bábú, akinek 50%-os védelme van. Ezután minden játékoshoz fog tartozni egy útonálló, aki megtámadja az ork közkatonát. Ha mindkét dobás mellé megy akkor megy az "A" csoportba az a játékos, akihez tartozik az útonálló. Ha az első talál és a második mellé megy akkor a "B" csoportba kerül. Ha az első mellé megy, a második talál akkor "C" csoportba kerül. Ha mindkét dobás talál akkor "D" csoportba kerül.

Már alig várom ezt a sorsolást, nagyon tetszik az ötlet!!! Laughing out loud És a poén kedvéért - ha más is él ezzel a lehetőséggel - kérhetném hogy részemről útonálló helyett egy agg fapásztor sorsolja ki az én csapatomat? Hiszen lássuk be: egy kicsit menőbb Laughing out loud

Ha beírom ide azt az aláírást amit szeretnék, megbolondul a fórum, úgyhogy ezt megúsztátok XD                     

SilverMage képe
SilverMage
Csatl.: 2015. 04. 04.
Hely: Az én tartózkodási helyem nem publikus, viszont tudom hogy TE épp hol tartózkodsz, és ezt ki tudom használni ellened.

Igen Smile

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

Van egy érdekes kérdésem:

Hogyan tud Piscow16 lázadóval és hadnaggyal lenni egyszerre? Laughing out loud

Legyenek inkább becsületes ellenfeleim, mintsem becsvágyóak, és nyugodtabban fogok aludni éjszakánként.
scharon képe
scharon
Szerkesztő
Csatl.: 2015. 05. 17.
Hely: Morogor

Ez egy jó kérdés...

Engem sorsolásnál vagy az elejére vagy a végére tegyetek,mert csak futtában tudok csak feljönni (Nevem:inci)

Ijas0 képe
Ijas0

Ez tényleg egy nagyon jó kérdés.

Most Piscow16 vagy emberi fajjal van hadnagy vezérrel, vagy lázadokkal van tünde kapitány vezérrel.

Ennek utána járok.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

A tünde kapitány lesz Piscow16 vezére.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

2017.08.04 Szombat 19:00 van a bajnokság kezdete (holnap). Kérdés: Sorsolás is akkor kezdődik or korábban?

NymmeL képe
NymmeL
Szerkesztő

A sorsolás az korábban délután 5-kor a magyar szerveren.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

Hát azon én abszolút nem tudok részt venni mert 7 körül érek haza.Megoldható valahogy,pl engem random sorsolnátok ki?

Ijas0 képe
Ijas0

ljas0: Hát bocsi, hogy ezt mondom, de szerintem te nagyon nem vagy képben azzal, hogy működnek errefelé a dolgok. Egyáltalán nem kötelező jelen lenni a sorsoláson, sőt ez eddig mindig csak az aktuális szervező által és jelenlétében történt meg.

Amikor pedig megtudod, hogy kik az ellenfeleid az aktuális körben, akkor velük külön, privát üzenetben kell időpontot megbeszélni, amikor mindkettőtöknek megfelelő és akkor lejátszanotok a meccseiteket. (Vagy véletlenül is találkozhattok a magyar szerveren, de a megbeszélés a biztosabb.)

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő
Csatl.: 2012. 08. 09.

Aki nem látja élőben a sorsolást, az majd letöltheti utólag a sorsoló visszajátszást. Ide fogom majd feltölteni. Természetesen ki lesz hírdetve a végeredmény.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

MWB 2017 Sorsolás végeredmény:

Elkészült az eredmény az 1. forduló sorsolásáról.
18 Játékos  játszik. (A három kiemelt a 2.fordulótól játszik)

A csoport:
SilverMage-HUN
sahblabla
pintercsabi
fafan99

B csoport:
Nym
Asburg
darazsvadasz
potyi-HUN

C csoport:
marabu
Ineat
Georgy
szdik570
Sekai Sayuri

D csoport:
Piscow16
yanosz
scharonHun
inci
Matyi

Ezennel megnyitom a 2017-es Magyar Wesnoth Bajnokságot!

Mellékelem a Sorsoló visszajátszást.
Mielőtt elkezditek a meccset, azelött írjátok ki az MWB 2017 Időpontok fórumba hogy ki kivel és mikor játszik.
A meccs visszajátszását az MWB 2017 Visszajátszások fórumba kell feltölteni. Ez a győztes feladata. Ha a győztes nem tudja hogy kell akkor szóljon, és segítünk.
Minden csoporttársaddal 2 meccset kell játszanod 2 hónap alatt. Aki az A meg a B csoportban van az 2 * 3-at játszik, aki a C mag a D csoportban van az 2 * 4-et.

Kérlek az üzeneteket gyakran látogassátok, és a 2 hónapos határidőt azt mindenképp be kell tartani.

Akármi is lesz a végeredmény, szeretném hogy mindenki érezze jól magát. Smile

Mindenkinek sok sikert kívánok a bajnoksághoz. Smile

CsatolmányMéret DownloadsLast Download
felhasznaloi_terkep_visszajatszas_mwb2017_08_05_du5_bajnoksag_sorsolo.gz 22.34 KB soha
potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

Azt elfelejtettem mondani hogy a tippjáték miatt nem gond ha az első pár nap nem siettetitek a meccset.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

Kérdés: Solymos kiemelt? Mert a jelentkezőknél nincs kiírva, de a sorsoláson se volt a neve.

NymmeL képe
NymmeL
Szerkesztő

Igen

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

A pontos létszám és csoportbeosztás ismert, ideje lenne pontosítani, hogy csoportonként hány fő jut tovább a 2. körbe.

Remélem 2 hónapnál azért hamarabb elkezdhetjük a következő kört, még a 8 meccs is bőven lejátszható 3-4 hét alatt, ha van 1-2 elmaradt meccs, az eddig sem volt akadálya a folytatásnak.

Szóval szerintem azért próbáljunk igyekezni, ne ragaszkodjunk a 2 hónaphoz.

yanosz
Szerkesztő
bajnokság szervező
Csatl.: 2009. 02. 17.
Hely: itt

Az A és B csoportban az első 3 jut tovább. C és D csoportban az első négy. Összesen 14 továbbjutó lesz.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

Krogen, Solymos, Horus kiemeltek, nem értem a 14 tobábbjutót, mert akkor 17 fő lesz.

Jobb lenne. ha a C és D csoportok 4. helyezettjei játsznának egymás ellen és a győztes jutna tovább, így 16 fő lenne a 2. körben.

yanosz
Szerkesztő
bajnokság szervező

Igen ez jó ötlet, de mivel tavalyhoz képest 4-el többen vagyunk ezért arra gondoltam, hogy a második fordulóban lesz egy 5 fős csoport, és onnan ketten esnek ki.

Tanácsotokat kérem hogy melyik a jobb.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

A második fordulóban 12 fő szokott lenni. Ennyi volt akkor is, amikor 26 ember vett részt a Bajnokságon. Nem tudom mi értelme lenne ezen variálni.

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Akkor úgy néz ki hogy marad a 13 fő továbbjutó. Akkor majd a C és D csoport 4. helyezettjei játszanak egymássak egy extra meccset.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

Krogennek igaza van, mert 16 fő esetén összesen 5 kieső lesz. Na, kb. ennyi visszalépésre számíthatunk is, így nagyjából el is veszti a varázsát az 1. kör, mert nagyjából mindenki továbbjut, aki kitart. 12 fős 2. kör esetén 9 továbbjutóra kell számítani, vagyis csoportonként 2 fő, plusz a 3. helyezettek mérkőznek az utolsó továbbjutó helyért.

yanosz
Szerkesztő
bajnokság szervező

Őszintén szólva nem tudtam hogy a második fordulóba 12-en jutnak tovább. Ha kell akkor bevezethetjük most is, de akkor minden csoportban 1-el többen fognak kiesni és nem tudom hogy a többiek mennyire fognak neki örülni.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

A szabályzatba előre ezt nem is szoktuk lefektetni, csak a jelentkezés lezárása és a csoportok kialakítása után, mert igazán akkor derül ki, hogy a résztvevők száma alapján mi lesz a legmegfelelőbb.

Szóval ezzel nem lehet baja senkinek, mindig is így volt. A mostani létszám alapján én a 12 fős 2. kört tartom jobbnak, persze, ha azt is fontosnak tarttjuk, hogy a sok új játékosnak ne menjen el a kedve a bajnokságtól 1-2 vereség után, akkor a 16 fős 2. kör a jobb.

Ebben az esetben viszont a 2 hónapos 1. kör borzasztó hosszú(amúgy is az), kb. 1 hónapot tartok reálisnak, vagyis járjunk el szigorúan az inaktív játékosok esetén.

Végső javaslatom: 16 fős 2. kör, kb. 1 hónapos etap, szigorúság az iniktivitás elbírálásában.

yanosz
Szerkesztő
bajnokság szervező

Ha azt akarjuk, hogy mindenki sokat játszhasson, akkor jobb lett volna a 18 embernek 2 db 9 fős csoport. 4 továbbjut mindenhonnan, két 5. játszik egymással, győztes továbbjut, meg is van a 12, vagy akár több továbbjutó. Még indokolt is lenne a hosszabb határidő.

De mivel már megvannak a kis csoportok, ahhoz kell ragaszkodni. Csak mivel már egy olyan megoldás lett a befutó, ahol nem az a fő szempont (nem annak kellene lennie), hogy sokan továbbjussanak, nem kéne ráerőltetni.

Persze én kiemelt vagyok, bármi lesz, nekem mindegy.

Szerk.: Ja igen, mivel nem vagyok érintett, nem tudom, hogy ők kaptak-e üzenetet a csoportokról, de ha nem, akkor mindenképpen kellene.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő
Új hozzászólás