Tippjáték 2016

A tippjátékban is megszületett a végeredmény, remélem nem rontottam el semmit, azért számoljátok át.

A teljesség kedvéért:

7 mérkőzés alapján - 4 elődöntő, 3 döntő meccs ( a 3. helyet mérkőzés nélkül potyi-HUN szerzi meg)

lázadó + északi eredménye 3/2 = +1

hűséges + perzsekény eredménye 1/2 = -1

élőholt + knalga eredménye 3/3 = 0

3 szinű nem vezér egység: Gyík megkerülő (Solymos-HUN - Krogen 1. mérkőzés)

Ebben a körben már valójában a 2. hely megszerzése volt a kérdés, itt Horus és ikomizo között igen kicsi különbség döntött.

Gratulálok a játékosoknak, a helyezetteknek, különösen a győztesnek.

yanosz
Szerkesztő
bajnokság szervező
Csatl.: 2009. 02. 17.
Hely: itt

Köszönöm yanosznak a töménytelen elvégzett matematikai műveletet, jó móka volt ez a tippjáték.  Smile

Furcsa ez a végeredmény. Egyrészt meghökkentő, hogy annak ellenére kaptam ki scharontól, hogy mint észrevettem, mindhárom fajpárra tett 100 aranyat, ezzel garantált 50 arany veszteséget könyvelve el. Másrészt örülök, hogy nem az én dögunalmas biztonsági játékom lett az első, hanem a kis számú résztvevőcsoportból is összejött valakinek lényegesen több pénz. Ez van, scharon most őrült zsenit alakított nagyon hitelesen.  Party

Jövőre remélhetőleg további érdekességekre is lehet majd tippelni... a végére úgy éreztem ugyanis, hogy túl sok pénzem van túl kevés tippelnivalóra, részint ezért is tettem fel mindenhová következetesen maximálix összeget. Esetleg lehetne licitálós jellegű fogadásokkal bővíteni a palettát; például arra tippelni, hogy mennyi az a legkevesebb életpont, amivel egy vezér kereket tud oldani, vagy mennyi a legkevesebb birtokolt falu, amiből még valaki visszajön és megnyeri a meccset. Azért elismerem, hogy nehéz olyasmiket kitalálni, amik fajtól függetlenül számításba jöhetnek és nem lehet csalni azzal, hogy szándékosan elhúzzák a már eldőlt meccset. Ebből a szempontból már a hármas szintűek is eléggé határesetek voltak. Például ha én egy körrel hamarabb adom fel potyi ellen, akkor nem lett volna törpe sárkányőr.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015
Csatl.: 2007. 04. 24.
Hely: valamilyen bazárban, nem néztem meg elég alaposan

Gratulálok scharonnak a Tippjáték megnyeréséhez.

Egyébként egyet tudok érteni az előttem szólóval, remekül sikerült ez a Tippjáték. Miután a 2014-es megfeneklett, én a magam részéről elhatároztam, hogy többet ilyenben nem veszek részt. Na hát itt egy pillanat alatt eldőlt, hogy megszegem ezt a fogadalmat, annyira megtetszett az egésznek a gondolatmenete. Összességében az elért 4. helyemmel is elégedett lehetek, azok után, hogy mekkorát buktam a második körben. Szóval számomra ezt a Bajnokságot a Tippjáték fogja igazán emlékezetessé tenni. Persze okulva a tapasztalatokból, jövőre még jobb lehet.

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő
Csatl.: 2012. 08. 09.
Hely: Morogor

No, azt hiszem, ez tényleg jó tippjáték volt. Laughing out loud

( Azért az őrült zsenihez hozzátenném, hogy egyrészt ahhoz nekem viszonylag sokat, a többieknek meg semmit sem szabadott veszíteniük, sőt nagyon sokat kellett volna nyerniük az utolsó körben, hogy ne legyen nekem jó Tongue )

A másik oldal: Szerintem itt a végére már nagyon sok lett a pénz, azok, akik nyereségesen tippeltek, már nehezen tudták eldönteni: "Mégis mire költsem ezt a rengeteg pénzt?" Azt mondanám, hogy talán a játék közepére még egy plusz maxtét emelést be lehetne a jövőben iktatni, vagy valami olyan rendszert kitalálni, ami követi a játékosok szerencséjét... De ez csak ilyen magamfajta kötekedés ( >) )

Legyenek inkább becsületes ellenfeleim, mintsem becsvágyóak, és nyugodtabban fogok aludni éjszakánként.
scharon képe
scharon
Szerkesztő
Csatl.: 2015. 05. 17.
Hely: Morogor
Új hozzászólás