Nemzetközi Wesnoth Torna

Jövőre ugyan ekkor ugyan itt? :D 

NymmeL képe
NymmeL
Szerkesztő
Csatl.: 2013. 04. 14.

SilverMage: A Bajnokságnak nincs fórumtémája a hivataloson. Ha a Nemzetközi Tornára gondoltál, akkor azt az előző hozzászólásomban belinkeltem.

Solymos: Igen, van igény bőven egy egyéni nevezéses nemzetközi versenyre, ezt tapasztaltuk megértő és kevésbé megértő játékosoktól, akik nagyon küzdeni akartak, de nem tartoztak a 4 nemzet egyikéhez sem. A közeljövőben viszont, már amennyire én tudom, nem lesz ilyen verseny.

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő
Csatl.: 2012. 08. 09.
Hely: Morogor

*haját tépi* Igen, arra gondoltam Laughing out loud

"...és a legjobb tulajdonságom az hogy mindkét lábam egyforma, különösen a bal." - Bakos Bernadett, 2013. december

SilverMage képe
SilverMage
Csatl.: 2015. 04. 04.
Hely: Az én tartózkodási helyem nem publikus, viszont tudom hogy TE épp hol tartózkodsz, és ezt ki tudom használni ellened.

Hát, én is valami hasonlót csináltam, miután belinkeltem a Nemzetközi fórumát, aztán közvetlenül utána jött a kérdés, hogy mégis hol lehet megtalálni. Smile

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Erre gondoltatok ? https://forums.wesnoth.org/viewtopic.php?f=15&t=44615

Gratulálok a résztvevőknek ! Crown

írta Jf. Tasz, Wesnoth-i Üdvözlettel Wink A Nagy-Óceán Járójának kapitánya Star
a 2013-as és a 2015-ös MWB bírója-szervezője és a Facebook kezelője

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő
Csatl.: 2010. 05. 15.
Hely: Nagy-Óceán, hajófedélzet, kapitányi lakosztály

Igen Kapitány Úr, erre gondoltunk XDDD

"...és a legjobb tulajdonságom az hogy mindkét lábam egyforma, különösen a bal." - Bakos Bernadett, 2013. december

SilverMage képe
SilverMage
Csatl.: 2015. 04. 04.
Hely: Az én tartózkodási helyem nem publikus, viszont tudom hogy TE épp hol tartózkodsz, és ezt ki tudom használni ellened.

Üdv mindenkinek!

Úgy tűnik a csapatos Nemzetközi Torna után nem is olyan sokkal lehetőség lesz egyénileg is versenyre kelni. (Még ne kiabáljuk el, egyelőre személy szerint még nem vagyok biztos benne, lesz-e ebből az egészből valami.)
Szervező az egyik lengyel játékos, Druid, az ő kérésére írok most ide. Van fórumtéma a hivataloson, elég gyengén megfogalmazott angol szabályzattal, itt a link: (Egyelőre 0 válasz, ezért is vagyok szkeptikus.)

https://forums.wesnoth.org/viewtopic.php?f=15&t=45018

Illetve a lengyel fórum, ahol ha minden igaz, jelentkezni kell: (Itt lengyelül van minden, automatikus fordítással elég jól le lehet magyarítani)

http://www.wesnoth.com.pl/forum/viewthread.php?thread_id=1256

A tornán mindenkit szívesen látnak, illetve a győzteseknek nyeremények is vannak(!). Ezekről a belinkelt lengyel fórumon képek is láthatóak.

A szabályokról röviden: (Bővített verziókhoz a belinkelt dolgokat elolvasni.)
Február 10-ig lehet nevezni. A verseny utána indul, határidők a szabályzatban.
A játék az 1.12-es verzión zajlik, a hivatalos szerón, alapértelmezett korszakkal. 360-as időkorlát van, de közös megegyezés szerint lehet más.
A torna rendszere: első fordulóban két nagy csoport, mindenhonnan 4 továbbjutóval. Legjobb 8-ban párharcok, utána elődöntő és döntő. Illetve úgy tűnik, hogy a további körökben meg lesz határozva, melyik pályán kell játszani.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

"Egyelőre 0 válasz, ezért is vagyok szkeptikus"

Well I invite February 9, 2017 Wink

Thank you and have a nice day.

Druid.

Druid-pl
Csatl.: 2017. 01. 23.

Mivel mostanában eléggé gyorsan pörögnek a hozzászólások a Bajnokság miatt, így gyorsan lekerült a hír a palettáról, ezért küldtem mindenkinek üzenetet az újabb versenyről, aki játékosként vagy tartalékemberként részt vett az őszi megmérettetésen, vagy akár csak a Minitornán elindult.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Mostanában kissé lecsendesült itt mindenki, nem is tudom mi hiányzik, hogy feléledjen a közösség... Azaz mégis tudom: egy újabb Nemzetközi Torna!

Tényleg, nem vicc, az őszi csapatos, a téli/tavaszi egyéni és a jelenleg is futó PYRA torna után újabb megmérettetés szerveződik. Ezúttal az oroszok léptek a tettek mezejére, pontosabban igorbat99. Link a verseny fórumához:

https://forums.wesnoth.org/viewtopic.php?f=15&t=46400

A szabályok első ránézésre számomra sokkal szimpatikusabbak, mint az előző Tornánál, viszont olyan frankó kis nyeremények sincsenek, mint ott. Röviden a lényeg:
A jelentkezés tegnap indult el és június 24. 9:00-kor zárul. A játékokat a hivatalos szerveren kell játszani, stabil verzióval, alapértelmezett korszakban.
Közepesen hosszú, 300/300/300/0 időkorlát van megadva, de ha egyik játékos sem szeretné, akkor ettől el lehet tekinteni.
Alapból mindenki véletlenszerű, de ha mindkét játékos rábólint, akkor lehet választottal is menni (erre nem tudom miért van szükség, nem értem, kinek lenne problémája azzal, hogy az ellenfele fajt választ). Tükröket újra kell nyitni, ha legalább az egyik játékos szeretné. (Ezt majd nálunk is be kéne vezetni.)
A többi szabály is elég értelmes, azokat most itt nem részletezem, olyan esetekre vonatkoznak, ha pl. megszakad egy játékos. A belinkelt fórumon olvashatók.

Két nagy kérdőjel van:
A rendszer és a pályák. Az biztos, hogy nem véletlenszerű pályákon fognak folyni a meccsek, hanem minden körben lesz egy meghatározott, amin játszani kell. Az, hogy ezek honnan fognak kikerülni, már kérdés. Csak az alapjátékban is használtak, esetleg az RBY-ből már néhány jól ismert is helyet kap, vagy talán már az SMP némelyik újításának is juthat hely? (Bár ez utóbbit erősen kétlem.)
A rendszer maga körös lesz, ahogy én kivettem. Egy kör egy hét és egy ellenfél, akivel 3 meccset kell játszani, nyilván aki előbb megnyer kettőt, nyeri a kört. Tehát minden héten új ellenfél.Aki két kört is elveszít, kiesik, ez az úgynevezett Double Elimination. Az elődöntők és a döntők 3 győzelemig mennének, tehát legfeljebb 5 meccs. Kicsit zavarosan van megfogalmazva ez a rész, én sem értettem teljesen, ezt tudtam belőle kihámozni. Ez alapján viszont számomra elég szimpatikus rendszer, lehetne jobb is, de így is megteszi. Az is kitűnik, hogy heti átlag 2-3 meccset kéne lejátszani, aki ezt tudja vállalni, az jelentkezzen. Nyilván mindet egyazon ellenféllel, tehát nem kell vadászni, egy embert könnyebb megtalálni mint hármat.

Üzenetet küldök ki a nemzetközi tornán résztvetteknek természetesen. A magam részéről mostanában nincs sok időm, úgyhogy a részvételem még erősen kérdéses.

Ha van bármi új, fontos vagy érdekes információ, azt is ide fogom kiírni.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Annak akit érdekel: frissült az új verseny fóruma, most már érthetően le van írva a rendszer és hogy milyen pályákon fognak folyni a játékok. (Sajnos a számomra nem túl szimpatikus "csak alap" megoldás valósult meg, így a nevezésem bizonytalanról valószínűtlenre változott.)

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Most vettem észre véletlenül, hogy azóta változott kicsit a szabályzat. Kiírom, hátha valakit érdekel:

Az újabb nemzetközi tornára a jelentkezési határidő nem június 24. hanem július 1. 9:00.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő
International Dragon Tournament “The Battle for Wesnoth” – Polish edition 2017

http://www.rankinggraczybfw.republika.pl/banery/smoki-baner-600x200.png

További információk

CsatolmányMéret DownloadsLast Download
smoki-baner-600x200.png 180.35 KB soha