Nemzetközi Wesnoth Torna

Megnéztem még egyszer a replayt, leírom a benyomásomat.
Az első és legfontosabb dolog: Troll suhancot Véletlenszerű ellen ne toborozzunk. Az orkokkal általában lerohanni készülünk, vagy ha nem is rögtön azt, mindenképpen úgy, hogy mi leszünk az agresszív fél. Ez ennél a fajnál alap. Na most, hol is van szükségünk trollra? Nagyobb számban csak Knalgai szövetség és Élőholtak ellen (na meg tükörben, de azt most hagyjuk). Hűségesek és Lázadók ellen kisebb számban néha jó, főleg ha védelemre szorulunk, de támadásban is alkalmazható ízlés szerint sebzésfelfogónak meg dombokra. De itt már semmiképp sem kell. Perzsekények ellen pedig rossz, sosem szabad toborozni. 1 arannyal drágább a közkatonánál, a sebzése alacsonyabb, a vágás pedig gyíkok ellen ugyanolyan mint az ütés, perzsekények ellen pedig jobb. A trollnak több élete van, de lassabb és alacsonyabb a védelme, cserébe regenerálódik és jobbak a fizikai ellenállásai. Ha összevetjük a dolgokat, azt kapjuk, hogy Perzsekények ellen az Ork közkatona mindig jobb. Nincs kivételes eset. Trollra tehát Élőholtak és Knalgai szövetség ellen van nagy szükségünk. Egyik sem az a tipikus lerohanásos matchup. A törpöket ettől még persze lerohanhatjuk első éjszaka (ami nem első éjszaka van, az nálam már nem számít lerohanásnak) az alap toborzásunkkal, pályától és az ellenfél összeállításától függően. A lényeg viszont az, hogyha Véletlenszerű ellen nem veszünk trollt és utána derül ki, hogy az ellenfél Élőholt vagy törp, akkor, mivel ők sem nagyon fognak gyorsan lerohanni minket, ezt a hiányt könnyedén be lehet pótolni. Ha ezt a logikát követjük, Troll suhanc soha nem fog Perzsekényekkel találkozni.
Perzsekények vs Északiak, ha utóbbival vagyunk ösztönösen mi ugrik be mindenkinek elsőre: szúrás. Akkor Ork íjász. És nem is mondom, hogy nem kell, de a sereget továbbra is az Ork közkatonára kell építeni. Ja és nem lehet elengedni az Orgyilkos orkot sem. Összességében Farkaslovasból, Ork íjászból, Orgyiból és esetleg Nagából együttvéve legyen annyi, mint Ork közkatonából. A 12 arany sok egységnél rengeteget számít még a 14-hez képest is. Ezenfelül sok élete van és jó védelme, a falukat el tudja foglalni és meg is tudja tartani. Lehet ontani, tömegével. Ennyi aranyért ilyen sok hp-t kitermelve, a faluelőnyt megtartva képes elnyelni a Perzsekények óriási sebzését nappal és még marad annyi harcosunk, hogy éjszaka megöljük őket. Nagy veszteségek lesznek, még győzelem esetén is, általában jóval több egységünk fog meghalni, mint az ellenfélnek. De ha párat le tudunk szedni éjszaka, miközben folyamatos faluelőnyt tartunk fent, akkor már sínen vagyunk. A Perzsekényeket folyamatos nyomás alatt kell tartani, nem szabad hagyni, hogy összeszedjék magukat és nappal ellentámadjanak, ,mert azt orkokkal nem igazán lehet visszaverni. Ha nem sikerül első éjszaka lerohanni őket (van ilyen) akkor a következőn mindenképpen menni kell. Egy kivédett vagy elhalasztott éjszakai támadás után még nem tudnak mindig azonnal jól ellentámadni. De két kimaradt éjszaka után már igen és akkor kampec. A Kobold lándzsást se feledjük a szúrótámadásával. Lerohanásban hasznavehetetlen, az tény, viszont ha a csata elhúzódik, értsd nem sikerül egy éjszaka alatt felmorzsolni az ellent, akkor nagyon hasznos lehet. Tegyük fel, hogy 21 aranyunk vagy és gyorsan kell az erősítés. Ebből pont kijön egy Ork közkatona és egy Kobold lándzsás. Két egység mehet a csatába. A koboldok a legjobbak például Tűzokádó perzsekények ellen lesznek. Ez az ellenfél azon egysége, amelyik sebezhető a szúrás ellen és nem üt vissza éjjel akkorát a koboldnak, amitől az a következő körben egy fuvallattól kifingik. Ezenfelül a Tűzokádó meccsbefolyásoló erővel bír. Tehát ha az ellenfélnél elszaporodnak, akkor pár kobold jó ötlet lehet. Persze továbbra sem szabad túlzásokba esni, mert baromi könnyen lemossák őket a térképről, ha nincs mellettük elé erő.
A pálya tényleg nem volt túl rushbarát. Én a legegyértelműbb dolgokat csináltam volna. A sereget kettéosztom, egyik fél megy fenyegetni a 19,18-at, másik a 14,21-et. A farkasok egyikét esetleg bevontam volna a sereg egyik felébe, a másikkal megyek fenyegetni 25,13-at vagy 10,27-et. Esetleg inkább mindkettőt fenyegetem, ezzel már két egységet odakötök. És még mindig ott van opcióként, hogy kikerülöm és elfoglalom a 26,17-et vagy a 18,26-ot. Mondjuk számomra előbbi csábítóbb, onnan még tovább is lehet portyázni. Ezzel együtt a szárnyakról a farkasok simán becsatlakozhatnak a főcsatába ha kell, akár az ellenfél hátába kerülve. De az is egy megoldás, hogy egy oldalról indítunk nagyobb támadást, mondjuk 14,21 felé, míg a 25,13 oldalán megyünk falukat lopni. Valamelyik szárny lerohanása nagy erőkkel szintén opció, esetleg mindkettőé, így mégjobban széthúzva az ellenfelet, megakadályozva a hatékony nappal ellencsapást. Az újabb toborzásaink pedig így mehetnek elfoglalni a szemközti, vélhetően őrizetlen falukat. Hátránya, hogy az ellenséges vezér így könnyen kijöhet és a 2. szintű perzsekények nappal kellemetlenül nagyot ütnek. (Én orkokkal jobban szeretek több fronton nyomást gyakorolni. Az ellenfél első éjszaka általában nem tudja optimálisan megosztani az erőit, mert épp csak elfoglalta a falukat, valahol mindig gyengébb lesz, onnan meg már ki lehet építeni az előnyt.)

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő
Csatl.: 2012. 08. 09.
Hely: Morogor

6. körnél a megítélésem, hogy eléggé fejetlen csirkeként viselkedsz Laughing out loud Minden körben újratervezés van, a seregedet pedig túlságosan felosztod ahhoz, hogy valahol erőteljesen lecsaphass. Az ötödik kör elején úgy áll a sereged, hogy tényleg nem tudom mi a koncepció. Ekkorra már el lehetett volna kezdeni szervezni a védelmet, hogy hetedik körben ne úgy állj, ahogy. Ami engem illet amúgy, én biztosan találtam volna egy módot a támadásra. Valószínűleg a térkép jobb oldalán, baloldalon pedig elég lett volna egy farkast hagyni, középen a naga, de inkább a közkatona ami a harcba úgysem ér oda, fenyegethetett volna két falut amive elvon két egységet a védelemtől, a farkas meg egy harmadikat ugye. De a vezéred is rossz várban toborzott ehhez. Érdekes, hogy azt mondod utálsz orkokkal sárkány ellen lenni, én azokkal vagyok akik az orkot preferálják, egyszerűen az olcsóbb, tehát több egység miatt. A végén azt gondolom nem lett volna hiba nem kitámadni, azt az egy falut ha már feladtuk, úgysem szerezzük vissza éjszakáig, addig meg felesleges csetepatézni. Egyébként ha nem is öli meg a vezéred, nem tetszik hogy a térkép bal oldalát otthagytad neki, szerintem nyert volna mindenképp. Az első körről meg annyit, hogy egyel több egységet vettél a kelleténél, troll pedig nem gondolom hogy szükséges ilyenkor. Tehát valóban nem teremtetted meg magadnak a körülményeket egy hatékony támadáshoz, de a védelmet is lehetett volna jobban csinálni, ha nem osztod fel a sereged. Ilyenkor például mehet a felderítőkön kívül mindenki középre, hogy le tudjanak reagálni egy támadást bármelyik oldalról. Egy marék egységed nem tudott odaérni jobb oldalra, pedig semmi szükségük nem volt baloldalon, ahol a farkas és a vezér is hatékonyan tudna védekezni, esetleg még a nagával hatótávolságban. Ha időben felkészülsz a védelemre(miután a támadás terve fuccsba ment, miért ne), felállhattál volna úgy jobb oldalon, hogy legfeljebb két körig engeded át a falut, és erős visszatámadásra lesz lehetőséged amint lemegy a nap. míg a középső falut 3 egység megvédte volna. Csak verekedők és gyíkok támadtak, ki lehetett volna ezt védeni, pláne hogy a nap fele elment anélkül, hogy ölni tudott volna. ( a vezér miért támadott ki amúgy?)

szdik570
Magyar Bajnok 2011
Szerkesztő
Csatl.: 2009. 01. 12.

Krogen te miért baromkodtad el a meccsed?

szdik570
Magyar Bajnok 2011
Szerkesztő
Csatl.: 2009. 01. 12.

Ez még trollkodásnak is rossz. -40% szerencsével indítottam. Ez így nyerhetetlen. Nem mondom, hogy hibátlanul játszottam (már nagyjából tudom is mit kellett volna másként csinálni, de valószínűleg akkor is elveszítem), de közepes (sőt annál rosszabb) szerencsével is nyernem kellett volna. Régóta nem láttam meccset ekkora RNG kilengéssel. Még a feladásom pillanatában is -8/+16 volt az állás, ami azt jelenti, hogy végig bőven 20% fölött volt. Kötözd össze a lábaidat és fuss versenyt kategória. Egyébként én voltam az utolsó, aki még veretlen volt a magyar csapatból, szóval hátrább az agarakkal.

Egyébként pont tegnap vettem észre, hogy rajtam kívül már mindenki vesztett meccset. Erre másnap megver a sors egy ilyen... izével. Fuck the Karma.

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Örülök, hogy szdik570 is így látja, így nagyobb nyomatékkal tudom mondani, hogy ezt a meccset elbaromkodtad. Írtam egy egysorosat válaszul hivataloson, de tartok tőle, hogy a mögöttes üzenetet nem kaptad meg.

Krogen, te már a saját agyadra mész a játékegyensúlyról alkotott elképzeléseiddel. Mi már rengeteget beszéltünk erről, tudod, hogy egyet is értek szinte mindenben, de a léptékben nem. Tessék tudomásul venni, hogy az élőholt is nyerhet lázadók ellen, és knalga is nyerhet a perzsák ellen, és nem feltétlenül kell hozzá sem játéktudások közötti szakadék, sem botrányos szerencse. Fentebb már volt szó a királyhűek vs knalgáról, ami talán a legundibb a tizenöt közül, de ott is amondó vagyok, hogy a győzelmi esély még mindig csak olyan 75% a királyhűek javára. Ha jobban belegondolunk, az pont elég undi.

Megnéztem a meccs elejét, és az körvonalazódott belőle, hogy te ezt a pontot már elkönyvelted... hogy úgy érezted, hogy azt csinálhatsz, amit akarsz, mert Isten parittyát adott a kezedbe és ez neked alanyi jogon jár. Aztán bementél a tanítványok sűrejébe, ami ha szükségszerűségből is, de az útonállók legjobb ellenegysége, és kaptál egy csattanós, visszakezes női pofont. Látszott a kezdettől fogva, hogy még az egál egységcserét sem fogod tudni tartani. Még az ellenfeled is azt nyilatkozta a végén, hogy túl aggresszív voltál.

Illetve szerintem ne menjünk el amellett sem, hogy ha valaki lengyel állampolgár, és ellened élőholtat hozott választott faj gyanánt, akkor egyrészt kaphatott ElderofZiontól pár sajtos pogácsát útravalónak, másrészt még azt is kinézem a szituációból, hogy szánt szándékkal fel akartak téged paprikázni. Ezt a defenzív, zombis-gúlos-denevéres megnyitást hidd el, hogy én sem értem, de neki működik, és az őrülteknek meg kijár a tisztelet. Ha szándékos pszichológiai hadviselés volt, akkor már rég láttam ilyen szépet.

Nagyjából ennyi. Törpesör. Beer

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015
Csatl.: 2007. 04. 24.
Hely: valamilyen bazárban, nem néztem meg elég alaposan

HIdd el, fejlődök ilyen szempontból, tudom, hogy nem csináltam tökéletesen. De a stat nem hazudik, ha ekkora kilengés van, akkor nem. A -8/+16 ennyi kör után nálam még mindig nyerhetetlen.

De még mindig egy szót sem szóltam volna az egészről, csak a "támadásokra" reagálok. Mert nem baromkodtam el. A bevállalható rizikót vállaltam be, amit nem kellett volna, inkább biztosra menni. Az elején a dühüngőnek alap szerencsével kellett volna annyi élete maradjon, hogy túléljen egy 2/2-t a tanítványtól, a denevért meg blokkolom az útonállóval. Az erős ellenálló útonállónak túl kellett volna élnie nappal a 3 tanítványt (4/6=66%, 5/6=83% előbbi közelebb van a 70-hez). Egyszerűen minden kétséges szituációban az ellenfélnek kedvezett a random. Nem volt nagyobb baromkodás mint a három dzsidás.

De ha még így is lenne... tessék már megnézni a többiek meccseit. Nem mondok példákat, de ennél sokkal nagyobb "baromkodások" voltak. De én ezen a versenyen mindig inkább mindenkiben a lelket tartottam, meg lehet kérdezni a többieket. Szóval hagyjuk már, ne essen nekem mindenki ha én vétek hibát...

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő
Most akkor nem tudom hogy a meccset elemezzük vagy egymás játéktudását bíráljuk hogy nem volt éppen a legmegfelelőbb formában. Mert kb akiről szó esett az eléggé támadva érezte magát. Vagy csak nekem tűnik így? (Csak úgy külön megjegyezve: nem kell senkinek mondania hogy nem tudok játszani ugyanis tudom. Néhány dolgot másképp kellett volna tenni csupán nem jut eszembe... talán az izgatottság).
ikomizo képe
ikomizo
Szerkesztő
Csatl.: 2011. 11. 02.
Hely: Földön vagy föld alatt

De jó, hogy végül kimaradtam ebből, amiket itt látni... ne feledjétek el srácok, ez még mindig csak egy játék, és a cél hogy jól érezzük magunkat, bármilyen véresen komoly mérkőzésről van szó

Nem tudom, még gondolkodom rajta...

Enin képe
Enin
Csatl.: 2007. 08. 04.

Ide is kiírom az 5. kör beosztását, hogy még véletlenül se kerülje el senki érintett figyelmét. Illetve az előző körből hátralévő meccseket is.

yanosz - Kral
ikomizo - diomed
Horus - py6aka
Nymmel - mechANIC
Solymos-HUN - Doll
Krogen - vandal
Sahblabla - igorbat99
szdik570 - MasterBao
Berez - ReNoM

Előző körből még hiányzó meccsek (a hivataloson nincs visszajátszás feltöltve és én még nem tudok róla, hogy elkezdődtek volna legalább a szervezések, ha igen, elnézést):
Jarom vs Horus
ForPeace vs Sahblabla
mortalenemy vs Solymos-HUN
Caritas vs ikomizo
ElderofZion vs yanosz

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Most akkor nem tudom hogy a meccset elemezzük vagy egymás játéktudását bíráljuk hogy nem volt éppen a legmegfelelőbb formában. Mert kb akiről szó esett az eléggé támadva érezte magát. Vagy csak nekem tűnik így? (Csak úgy külön megjegyezve: nem kell senkinek mondania hogy nem tudok játszani ugyanis tudom. Néhány dolgot másképp kellett volna tenni csupán nem jut eszembe... talán az izgatottság).

ikomizo: a te játéktudásodat biztosan nem fogom bírálni, de szerintem más sem. Bekerültél a csapatba, úgyhogy hozd a legjobb formádat. Smile Hogy most nem te vagy a legjobb, na és. Itt teljesen másról van szó. A látszattal ellentétben utálok konfontálódni; az, hogy eddig két csapattársamat is keményen megfeddtem, annak egy és ugyanaz volt az oka: a világra haragvó, kifogáskereső attitűd.

Igen, Krogennek igaza van, vesztettek el meccset gyengébb játékkal is a verseny során, de ők méltósággal vesztettek. Lehet, hogy követtek el hibákat vagy volt egy szerencsétlen körük, de levonták a konklúziót, hogy más tényezők is lehettek, és az ellenfél is jól játszott. Semmi indulatszó, semmi sárdobálás a játék irányába. Ezt nem mondjuk ki minden alkalommal, de ez tisztelendő magatartás (vagyis igen, ez is benne van a meccsvégi "gg"-ben). Hibáztatni azok kiváltsága, akik azon a területen hibátlanok, ezért mindig nagyon meg kell gondolni, hogy érdemes-e dühösnek lenni. A dráma véleményem szerint már ott kialakult, hogy Krogen erős szavakat használt a meccs véleményezésére, és szdik570 mentségére mondva azért használta ezt az ősi magyar, jószágok megnevezésére szolgáló főnévből képzett igét, mert az adott helyzetben és hangulatban ez volt az azonos nagyságú, de ellentétes irányvektorú erőhatás. Ott és akkor egy "talán lehetett volna jobban is csinálni" lepattant volna, mint vadgesztenye a Tigris tankról. Ha valaki kijelenti, hogy ez a faj ez a faj ellen nem nyerhet, akkor ott a logikusan levezetett ellenérvek nem tűnnek elég józanítónak.

Még egyszer, röviden: magam is egyetértek abban, hogy más játékát ne szóljuk le, mert ez mindent összevetve egy barátságos verseny. Amiket itt bíráltam, az valójában a játékosok mentalitása.

Hogy vidámabb vizekre evezzem a témát, nem tudom, hogy ki látta, de yanosz a harmadik körben megint megkapta az emlegetett perzsákat egy kaotikus nép ellen (most élőholt), ilyen már tényleg nincs és mégis van (az esély rá 0,03%). Hogy a kritika hatására-e, annak ő a megmondhatója, de végre higgadt maradt, hozta a formáját, megfogadta a tanácsokat, és szép játékkal felmorzsolta a nemezisét. Szerettem volna neki személyesen gratulálni, de azóta nem láttam, úgyhogy megteszem itt. Nagy voltál!

A gyógyulási folyamat néha fájdalmas. Állom a következő kör törpesört. Beer

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

"Öld meg és kész" Ez egy lenéző kijelentés ami arra utal, hogy én egy béna senki vagyok, mintha egy robot lennék. Bezzeg amikor én győztem a bajnokok ellen akkor nem mondtad Solymos. Tudom hogy nem a témához tartozik, de nem hagyhatjuk figyelmen kívűl azt hogy tiszteletben kell tartanunk egymást, és nem szabad lekezelően beszélni senkivel semmilyen formában. Az hogy vesztésre álltam, mert nem figyeltem eléggé a meccsre az tény, de a végén ez a kijelentés 100-szor rosszabb mint ha a bajnokság döntőjében kap ki az ember. Én is ember vagyok. Persze ne haragudjatok hogy ezt elmondtam és nem szeretnék összeveszni senkivel, még Solymossal se, de ezt muszály volt elmondanom. Remélem még azért fogunk játszani. Smile

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező
Csatl.: 2014. 10. 11.
Hely: Naprendszer

Ez nagyon nem a Nemzetközi Wesnoth Tornához tartozik. Legközelebb inkább a Bajnokságon kívüli játékokhoz írj ilyesmit.

Egyébként én is jobban szeretem ha a megfigyelők inkább az obs chatet használják, vagy nem az adott meccsről beszélnek a játékosokkal. Ha mégis, van egy határ, ameddig még oké, egy ahol már idegesítő és egy ahol már kifejezetten illetlen vagy akár szabálytalan. Gondolom a fent említett a második határt lépte át.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Tudom hogy nem ide tartozik, de a dührohamtól nem tudom hogy hova kell az ilyet írnom, de mindent megteszek hogy visszafogjam magam Laughing out loud

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező
Csatl.: 2014. 10. 11.
Hely: Naprendszer

Itt is jelezném, hogy a hatodik forduló idejekorán kezdetét vette! Egész jól sikerült ez a párosítás szerintem.

Illetve még egyszer nyomatékkal megkérek mindenkit, hogy ne felejtse el az időbeállítást, mert szigorúan számonkérem! Ez nem olyasmi, ami választható, hogy kéred vagy nem. Volt egy nagyon csúnya ügy tegnap, és az oroszok büntetést is fognak érte kapni; most nem taglalom, de nem szeretném, ha megismétlődne a jelenet.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

Kedves vagy Horus, de vedd figyelembe, hogy az ellenfelem gyenge játékos volt. Gyenge játékost bármilyen felállásban jó eséllyel le leht győzni.

Csak érdekességként: a 4. mérkőzésemen is perzsekényeket kaptam, ellenfelem (ElderofZion) választott élőholt volt.

Nem szükséges elemezni a meccset, tudtam, hogy Elder jó játékos.

yanosz
Szerkesztő
bajnokság szervező
Csatl.: 2009. 02. 17.
Hely: itt

Engem a fentebb részletezett rush-típusú taktikák nem pusztán azért zavarnak, mert nagyobb a véletlen szerepe, mint általában. Ezek elég jól ki vabbak számolva, megéri használni őket, olyanok mint sakkban a megnyitások.

És ezzel van a bajom. Egy sakkozó csak akkor lehet jó játékos, ha sok megnyitásváltozatot ismer, különben végzetes hátrányba kerül a középjátékra.

Mára a wesnothban is kialakultak a megnyitások. A sokat játszók automatikusan alkalmazzák, a keveset játszók pedig kézzel-lábbal próbálnak valamit csinálni ellene. Pl. nekem is végzetes hátrányom van ebben és nincs esélyem változtatni rajta, mert száz fontosabb dolgom van, mint wesnoth megnyitásteóriákat memorizálni. Horus, Krogen stb. olyasmiken vitáznak, hogy x térképen az 5. körben y egységet venni hiba vagy nem hiba. Ilyen szinten engem nem érdekel ez a játék. A középjátékban viszont már hiába játszanám jól, ezen játékosok ellen már vajmi kevés esélyem van.

yanosz
Szerkesztő
bajnokság szervező
Csatl.: 2009. 02. 17.
Hely: itt

Kissé késve, de ide is kiírom az utolsó forduoló beosztását, ahol ismételten az olaszokkal játszunk:

ikomizo - frafra
Nymmel - Gravellu
Solymos-HUN - Regno-Bello
szdik570 - Yuzir
yanosz - gnidaoL
Sahblabla - Daire
Berez - draghen
Horus - Ammazzalepri
Krogen - marico

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Nemsokára, valószínűleg pénteken hivatalosan is véget ér az első Nemzetközi Wesnoth Torna.
Szóval egy eredményhirdetés is hamarosan várható itt, a Magyar Portálon, bár érdemesebb figyelemmel kísérni most a hivatalos fórumot is.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Egy ideje nem követem ezt a fórumot, hogy álltok?

Ha beírom ide azt az aláírást amit szeretnék, megbolondul a fórum, úgyhogy ezt megúsztátok XD                     

SilverMage képe
SilverMage
Csatl.: 2015. 04. 04.
Hely: Az én tartózkodási helyem nem publikus, viszont tudom hogy TE épp hol tartózkodsz, és ezt ki tudom használni ellened.

scharon vs Deddy mérkőzés lejátszva, elemzést kaphatok vkitől? (hivfórumon elvileg fent van: https://forums.wesnoth.org/viewtopic.php?f=15&t=44615&p=604740#p604740 )

Legyenek inkább becsületes ellenfeleim, mintsem becsvágyóak, és nyugodtabban fogok aludni éjszakánként.
scharon képe
scharon
Szerkesztő
Csatl.: 2015. 05. 17.
Mikor lesz eredményhirdetés?
Legyenek inkább becsületes ellenfeleim, mintsem becsvágyóak, és nyugodtabban fogok aludni éjszakánként.
scharon képe
scharon
Szerkesztő
Csatl.: 2015. 05. 17.

A meccsek már lejátszásra kerültek mind ha jól tudom, azt várom, hogy a hivataloson is megtörténjen a kihirdetés, aztán megteszem itt is.

Más: A scharon vs Deddy meccset sajnos nálam nem tudja betölteni a gép, azt írja, hogy sérült. Esetleg megpróbálhatnál feltenni inkább egy automatikus mentést.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Nos, megtaláltam a visszajátszást a hivatalos szerver visszajátszásai között.

http://replays.wesnoth.org/

Itt a link mindenkinek, hasznos lehet.

Azt nem mondanám, hogy meccsdöntő szerencséd volt. Aki madárjóst vesz Élőholtak ellen, az meg is érdemli a vereséget. Inkább a falufoglalásban kéne fejlődnöd, nézd meg hány falu van a pályán és úgy toborozz, hogy a te térfeledre esőket a 3. de legkésőbb a 4. kör végére elfoglald. Egyébként az ellenfeled is hasonlóan foglalta a falvakat. A többi viszont jó volt, talán én egy kicsit több tanítványt és kevesebb csontot vettem volna látatlanban.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Mától elkezdődött a hetedik forduló, azaz az epikussági verseny. Minden résztvevő szavazhat legfeljebb 3 tornameccsre, ami szerinte a legepikusabb volt. A végén szakértű zsűri ítéli meg, hogy a közönség által megszavazottak közül melyik a legesleg. A szavazás határideje a következő szombat éjfél, tehát 1 hét. Nem kell, hogy minden meccsel tisztában legyél, egyszerűen ha emlékszel olyan meccsekre, amit szívesen mutogatnál másoknak is, akkor itt a lehetőség, hogy az orrunk alá dugd!

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

Lassan jó lenne már végső eredményt hirdetni itt is, de ezt addig nem tudom megtenni, amíg a hivataloson nem történik meg.
Horus: Kerek perec kimondva, az epikussági verseny már senkit sem érdekel, hiba volt azt egy hétnél tovább húzni, rég eredményt kellett volna hirdetni. Akár attól függetlenül. Már így is mindenki elfelejtette az egészet. A napokban találkoztam ForPeace lengyel csapattaggal a hivatalos szerveren és ő is hangot adott véleményenek, miszerint végeredményt minél előbb.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Egyetértek, nem adtam a dolognak határidőt és máris el lett az egész epikusság lezserkedve, a bírók ülnek rajta, mint Lelén a tök. Én meg statisztikákat ígértem, azzal fürödtem be, mert volt napi átlag 1 óra szabadidőm, a többi az rabszolgásdival telt.

A statisztikák már itt vannak, a hivatalos zárás holnap megtörténik. Ma már nem. Tired

Szerk: Este tízkor kapcsoltam be a gépet. Maradjunk inkább annyiban, hogy a héten. Puzzled

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

Végül csak megszületett a hivatalos végeredmény.

https://forums.wesnoth.org/viewtopic.php?f=15&t=44615&start=375

Az oroszok nyertek, a lengyelek második helyen végeztek, mi harmadik, az olaszok pedig negyedik. Azért érdemes megjegyezni, hogy csak mi tudtunk ráverni a tornagyőztesekre az 5. körben.
Köszönöm a csapattagoknak a részvételt. A Nemzetközi Tornán résztvevő magyar csapat névsora:
Horus
Berez
Solymos
szdik570
ikomizo
yanosz
NymmeL
Sahblabla
Krogen

Tartalékemberek:
scharon
marabu
pintercsabi
Jf. Tasz
Közülük is kiemelendő scharon, aki végül játszott is a Torna utolsó fordulójában és győzelemet aratott.

Egyelőre az epikussági verseny eredményéről nincsenek fejlemények, nem tudom, lesznek-e még bármikor egyáltalán. Ha igen, azt mindenképpen jelezni fogom.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Melyik fórum szól a bajnokságról a hivataloson? Nem találom sehol.

Ha beírom ide azt az aláírást amit szeretnék, megbolondul a fórum, úgyhogy ezt megúsztátok XD                     

SilverMage képe
SilverMage
Csatl.: 2015. 04. 04.
Hely: Az én tartózkodási helyem nem publikus, viszont tudom hogy TE épp hol tartózkodsz, és ezt ki tudom használni ellened.

Köszönjük szépen a szervezőknek a munkáját!!! Krogen, Horus gratulálok!!!

Magyar bajnokság rendszeréhez hasonló, nemzetközi bajnokság az is tuti lenne???

Nevezés alapján!!

Nem?

Solymos Réka képe
Solymos Réka
Csatl.: 2013. 07. 11.

Egyelőre az epikussági verseny eredményéről nincsenek fejlemények, nem tudom, lesznek-e még bármikor egyáltalán. Ha igen, azt mindenképpen jelezni fogom.

Az orosz bíró (diomed) még mindig nem készítette el a listát, ezért nem nyilatkoztam róla. Meglátom, hogy mit tehetek ezen a fronton; vagy bírócsere lesz, vagy ítéletet hozunk az alapján, ami bejött. Esetleg ha valaki látja a nevét a szerveren, emlegesse neki a dolgot.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015
Új hozzászólás