Nemzetközi Wesnoth Torna

Bombajó hírem van! Most már hivatalos, Olaszország részt vesz a Nemzetközi Tornán, 9 fős csapattal. Ezzel együtt tehát az is bejelenthető, hogy a csapatok is 9 fősek lesznek!

És kaptam az olaszoktól egy logót, ezt ehhez az üzenethez csatolva teszem közzé.

CsatolmányMéret DownloadsLast Download
italy.jpg 53.82 KB soha

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Szerkesztő
Csatl.: 2012. 08. 09.
Hely: Morogor

Hurrá, még egy csapat!!! Big smile A logóról: már láttam, de úgy tűnt, az oldalukon nem használják.

"...és az a legjobb tulajdonságom, hogy mindkét lábam egyforma, különösen a bal." - Bakos Bernadett, volt osztálytársam (2013.)

SilverMage képe
SilverMage
Csatl.: 2015. 04. 04.
Hely: Büszkén ülve merkúri királyi trónomon ünneplő alattvalóim s szolgáim előtt.

Nekem ezt küldték, szóval ha lesz plakát, ennek kell felkerülnie rá.

Szerk.: Ó igen, és megadok egy kis névsort az eddigi csapattagokról:

Krogen (Csapatkapitány)
Horus
Solymos
szdik570
yanosz
NymmeL (ha Sahblabla ma éjfélig nem gondolja meg magát)
Berez (bejutása még nem hivatalos, de már biztos)
Matyi (bejutása még nem hivatalos, de már biztos)
B csoport 3. helyezettje (esélyesek: ikomizo, pintercsabi, negusnyul, marabu)

Kiemelt tartalékember:
Sahblabla (ha ma éjfélig nem gondolja meg magát)

Tartalékemberek: (ha senki nem mond le közülük a szereplésről, ebben az esetben az utánuk végző léphet a helyükre)
scharon
Jf. Tasz
B csoport 4. helyezettje
B csoport 5. helyezettje

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Szerkesztő

Ha tartalék emberre lenne szükség, de közülük senki se érne rá (ennek az esélye 1% alatt van) akkor újra megküzdenék a bejutásért.

Sokkal jobban figyelnék és nem hagynám a vezérem meghalni.

Aki Wesnothal játszik az gyakran találkozik 1% alatti csodákkal. Smile

potyi képe
potyi
Csatl.: 2014. 10. 11.
Hely: Naprendszer

A LOGÓ-nak örülök, de küldd el nekik a béta változatomat, mert így nagyon ki fog lógni az általam készített verseny logóból, br berakhatom, végül is így is jó lehet. Küldd el nekik és kérdezd meg őket, hogy jó-e így, csak el ne felejtsd az elküldés előtt a képet elforgatni, hogy az olaszok legyenek felül. Ja és most tartalékos gépről dolgozok, itt nem tudok ilyet szerkeszteni (ok: táphiba).

írta Jf. Tasz, Wesnoth-i Üdvözlettel Wink A Nagy-Óceán Járójának kapitánya Star
a 2013-as és a 2015-ös MWB bírója-szervezője és a Facebook kezelője

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő
Csatl.: 2010. 05. 15.
Hely: Nagy-Óceán, hajófedélzet, kapitányi lakosztály

Kissé elmaradtam a Logó-közvetítéssel, elnézést érte, sok a dolgom. Talán egyszerűbb lenne ha nem rajtam keresztül folyna a diskurzus ilyen ügyben. A hivatalos fórumon ( https://forums.wesnoth.org ) elérhető minden nemzet képviselője. Ammazzalepri (olasz), ElderofZion (lengyel) és igorbat99 (orosz).

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Szerkesztő

Úgy érzem, feladom.

Jelenleg az svg fájl nem elérhető, de elérhetővé tudom tenni.

Kérnék akkor e-mail címeket és elküldöm nekik a logó béta változatát és akkor jó lesz vagy látom regisztrálnom kell a hivatalos fórumon...

Még gondolkodok a döntésen...

A kapitány úr kabinjába visszavonul.

írta Jf. Tasz, Wesnoth-i Üdvözlettel Wink A Nagy-Óceán Járójának kapitánya Star
a 2013-as és a 2015-ös MWB bírója-szervezője és a Facebook kezelője

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő
Csatl.: 2010. 05. 15.
Hely: Nagy-Óceán, hajófedélzet, kapitányi lakosztály

Hát, sajnos a hivatalos fórumon nem írja ki a felhasználók e-mail címét. Viszont még a Nemzetközi Torna előtt regisztrálnia kell mindenkinek a hivatalos fórumra, aki csapattag vagy tartalékember, szóval ezt amúgy is meg kellene tenni. (A visszaélések elkerülése végett, hiszen a hivatalos szerverre is a fórumot regisztrált neveddel és jelszavaddal tudsz felmenni.)

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Szerkesztő

Megvan a Magyar Csapat végső névsora, amellyel a minden valószínűség szerint szeptember 19-én startoló Nemzetközi Tornán részt fogunk venni.

A csapattagok hamarosan részletes tájékoztatást kapnak minden fontos részletről.

Tehát a névsor:
Csapattagok:
Horus
Krogen (csk.)
Solymos
szdik570
yanosz
NymmeL
Berez
Matyi
ikomizo
Tartalékemberek:
Sahblabla (kiemelt te,)
scharon
Jf. Tasz
pintercsabi
marabu

Gratulálok minden bejutónak, a kiesőket is várjuk szurkolóként, illetve lesz még egy másik szerep, amelyre azokat is szívesen látjuk, akik se nem csapattagok, se nem tartalékemberek. Erről hamarosan.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Szerkesztő

Másik szerep??? Hú, de várom már! Big smile

"...és az a legjobb tulajdonságom, hogy mindkét lábam egyforma, különösen a bal." - Bakos Bernadett, volt osztálytársam (2013.)

SilverMage képe
SilverMage
Hely: Büszkén ülve merkúri királyi trónomon ünneplő alattvalóim s szolgáim előtt.

Na akkor itt az ideje tisztázni mindent, amit tudnotok kell a Nemzetközi Tornáról!

Hivatalos oldalon fórumtéma: https://forums.wesnoth.org/viewtopic.php?f=15&t=44615&p=602381#p602381
Követése minden csapattagnak kötelező, tartalékembereknek ajánlott. A lényeges információk a beállításokról és minden egyébről itt angolul megtalálhatóak. Külön felhívnám a figyelmet az időkorlát bevezetésére.

A hivatalos kezdési időpont szeptember 19, ami meg is marad nagy valószínűséggel.

Csapattagoknak:
Regisztrálni a hivatalos fórumra, aki még nem tette meg, annak kötelező! 
Lehetőleg az itt is használatos névvel.
A Sandbox Map Pickert külön érdemes frissíteni, hogy semmiképp se legyen ebből baj. Illetve a megengedett kiegészítőket ajánlott letölteni még akkor is, ha valaki nem tervezi használni őket.
Ha valaki egy meccset nem tud lejátszani, ezt miharabb tudassa a csapattal, hogy tudjunk tartalékembert keresni a helyére.

Tartalékembereknek:
Nektek is regisztrálni javasolt, legalábbis ha fenn szeretnétek tartani a jogotokat a helyettesítésre. Csak a hivatalos fórumra regisztrált játékos helyettesíthet.
Nemsokára indítok egy privát üzenetváltást, amelyben én és az 5 érintett lesz benne, hogy mindig azonnal informálhassalak benneteket, ha segítségre van szükség.
Amíg Sahblabla ki nem meríti a 3 meccset, mindig ő kap először lehetőséget a szereplésre. Persze a végtelenségig nem várunk majd a válaszára, ha egy ideig nem reagál, arra a meccsre automatikusan elveszíti a kiemelés jogát. A többiek gyorsaság alapján ugorhatnak majd be, vagy közösen megbeszélik egymás között, ki kapjon lehetőséget.
Valószínűleg egy konkrét időpont lesz megadva, amikor be kell ugrani valaki helyére, tehát az is szempont, hogy kinek mikor jó.
Megjegyzés: Valószínűleg nem fog tudni minden tartalékember szerepelni, talán egyáltalán nem lesz szükség ilyesmire, kérlek legyetek megértőek!

Többiek:
Szurkolóként várunk titeket a Nemzetközi Tornán, de van egy kis dolog, amiben esetleg segíthettek is. Ahogy a többi csapatban, nálunk is előfordulnak emberek, akik nem tudnak feltétlenül túl jól angolul. Így, aki kellően jól beszéli a nyelvet, azt várjuk a versenyen tolmácsként. Ez eredetileg a csapatkapitány feladata, de nagyon limitált az időm, tehát kétlem, hogy egyedül el tudnám ezt látni. A többi, angolul tudó csapattag sem fog mindig feltétlenül ráérni, például lehetséges hogy nekik is akkor lesz meccsük. Vegyétek úgy, hogy a segítségeteket kérem ebben, hogy mindig mindenképpen legyen kéznél egy tolmács. Nem kell felsőfokú nyelvismeret a dologhoz, időpontegyeztetésben, folytatások megbeszélésében és alap diskurzusokban kellene segíteni. Ezzel Ti is kivehetetitek a részeteket a Nemzetközi Tornából.

Remélhetőleg hamarosan feltöltök egy magyar nyelvű How to playt, akár félkészen, ha nem haladok vele terv szerint. Mindenkinek ajánlott olvasmány.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Szerkesztő

Zsír, abba sztem beszállok Laughing out loud

SilverMage képe
SilverMage

Figyelem!

Most már hivatalosan is kezdetét vette a Nemzetközi Torna! Beosztás a hivatalos fórumon, először a lengyelekkel játszunk:

https://forums.wesnoth.org/viewtopic.php?f=15&t=44615

Mindenkinek jó szórakozást, sok szerencsét és sok sikert! Mutassuk meg nekik!

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Szerkesztő

Beszéltem ElderofZion bácsival és arra jutottunk hogy hétköznap 18:30 kor fent leszek és ha olyan kedve van lejátszuk Laughing out loud. Ha nem sikerül akkor hétvégén. Csak hogy legyen nézőközönség :3

NymmeL képe
NymmeL
Szerkesztő
Csatl.: 2013. 04. 14.

Kiváló, de jó lenne ha ezt kiírnád a hivatalos fórumra is, feljebb belinkeltem a fórumtémát. (Ha egyeztetni tudtál vele, gondolom nincs problémád az angollal, ha mégis, jelezd nekem.)

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Szerkesztő

Csak annyi problémám van az angollal mint neki Laughing out loud. De mivel nem pontos az időpont nem akarok mindenkit ezért felzargatni minden nap 18:30 kor ezért írtam csak itt meg . Laughing out loud szólj rám ha nincs igazam.

NymmeL képe
NymmeL
Szerkesztő

Azért ekkora vasszigor nincs, nem olyan nagy jelentőségű kérdés ez. Ha pontosítjátok az időpontot, írd ki, de ha elfelejted akkor sem leszel megkövezve.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Szerkesztő

Értettem Smile Amúgy ElderofZion mennyire jó játékos? Laughing out loud

NymmeL képe
NymmeL
Szerkesztő

Nagyon és legutóbbi információim szerint választott fajjal játszik, méghozzá Élőholtakkal. Szép kis ellentmondás, nem...? Hehehe. NymmeL, szerintem olvasgasd át az általam feltöltött 1v1 útmutatónak azon részét, amely az Élőholtak elleni játékról szól.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Szerkesztő

Éppen neki ültem Laughing out loud . Amúgy az hogy ki kivel játszik random ? 

NymmeL képe
NymmeL
Szerkesztő

Két rendkívüli közleményt szeretnék tenni.

A fontosabbik, hogy a sandbox map picker és az időkorlát sajnos együtt bugosak és nem működik normálisan; az egyik félnek lesz időkorlátja, a másiknak meg nem. Éppen ezért megkerülő megoldásként arra kell kérnem mindenkit, hogy a SMP-t csak a pályák sorsolására használja, játékra nem. Miután kijött a pálya, nyissátok újra választott pályaként az időbeállítással egyetemben. Adjátok tovább a hírt a többi magyarnak, ha látjátok őket online! Inkább négyszer hallják, mint egyszer sem.

A másik ha jól tudom, egyetlen embert érint közülünk, legalábbis a főcsapatból. Mindenkinek regisztrálnia kell magát a játék hivatalos oldalán! Nincs sem kecmec, sem kifogás. Ez nagyon fontos, hogy az ellenfelek kapcsolatba tudjanak lépni egymással, akkor is, ha nem tudnak angolul; majd lefordítja az üzenetet valaki vagy valami. Akik azért nem játsszák le a heti meccsüket, mert nem voltak hajlandóak regisztrálni és így elkerülték egymást, arra szankciók várnak.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Csatl.: 2007. 04. 24.
Hely: valamilyen bazárban, nem néztem meg elég alaposan

Köszönjük Smile.

NymmeL képe
NymmeL
Szerkesztő

Ha fordítani kell és nincs fent más, akkor engem is kereshettek itt üzenetben.

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor
Csatl.: 2008. 10. 28.

Még mindig nincs nyoma regisztrált felhasználónak a hivatalos fórumon, aki Matyi lenne. Már augusztus 8.-án, amikor meghirdettem itt a Nemzetközi Tornát, akkor megmondtam, hogy regisztrálni kell. Azóta ezt többször elismételtem, általában linkekkel ellátva. Mindenki, aki ezt megtette, tanúsíthatja, hogy a regisztráció nem nehéz, bonyolult vagy veszélyes. A nem regisztrált résztvevők meccseit a szervezők nem kötelesek figyelembe venni, az ország csapata pedig így automatikus vereséget szerezhet.

Matyi már a Minitornán sem töltötte fel egyetlen meccsét sem, amiért szintén simán kizárhattam volna. Az ellenfelével, crakennel kölcsönösen azt mondták, hogy a másik hibájából nem tudtak eddig játszani. Viszont egy megbízható szemtanú (nem lengyel) szerint crakennek van igaza.

Nem fogom megvárni, hogy a regisztráció elmaradása miatt veszítsünk el egy meccset. Ha Matyi ma éjfélig sem regisztálja magát a kismilliószor belinkelt hivatalos fórumra (lehetőleg ezzel a névvel), kénytelen leszek kizárni a csapatból és egy tartalékembert tenni a helyére állandó tagnak.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Szerkesztő

Oké, átadom másnak a lehetőséget, 2 este írogattam crakennek, de hát ha a nem lengyelek azt mondják, akkor mindegy:(

szart rám egy válasszal is:(

De mindegy! Sajnálom, hogy problémát okoztam!

Sok sikert!

Matyi
Csatl.: 2015. 09. 21.

Ha crackennek nem "Matyi" ír, vagyis nem az a felhasználód neve akkor nem tudok rajta csodálkozni ha rád sem hederít. Ha meg tényleg írtál neki akkor elküldenéd az üzeneteidet Krogennek?

ikomizo képe
ikomizo
Szerkesztő
Csatl.: 2011. 11. 02.
Hely: Földön vagy föld alatt

Marhára nem az ellenféllel való kommunikáció hiánya volt az ultimátum oka. Az csak hab a tortán.

Megmondaná valaki, hogy mit olyan nehéz megérteni azokból a szavakból, hogy HIVATALOS, FÓRUM és REGISZTRÁCIÓ? Kismilliószor elmondtam itt is, a szerveren is. Csapattagnak regisztrálni kell, Matyi ezt nem csak nem tette meg, de még semmiféle reakciót sem kaptam tőle az ügyben, egyszer sem. Még most is, a mellékes dolog van kiragadva. A hivatalosra sem tart tovább regisztrálni mint ide és eddig az évek során, egészen pontosan 32.520. ember tudta ezt megtenni, minden probléma nélkül. 3 perces művelet, de tényleg. És még most sincs erre semmiféle reakció. No comment.

Akkor Matyi helyét Sahblabla veszi át a csapatban, vele ezt már megtárgyaltam. (Mivel egy ideje már fennáll ez a veszély, korábban megbeszéltük a dolgot, hogyha szükséges, vállalja a tagságot.)  Az ügy ezzel lezárva.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Szerkesztő

Ehhez a passzív-agresszív mentegetődzéshez csak annyit tennék hozzá, hogy jómagam ott voltam, amikor matyi a szerveren volt, és craken már nagyon játszani szeretett volna. Nem egyszerűen az ellenféllel nem volt hajlandó kommunikálni, hanem én fordítottam le matyinak a kérést privát üzenetben, és nekem nem írt vissza! craken meg minden nap legalább négy óra hosszan várta vakon, "talán ma feljön hívás nélkül is" alapon, hisz másképp nem tudta elérni.

Teljesen megérdemelt a bankalapács.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Csatl.: 2007. 04. 24.
Hely: valamilyen bazárban, nem néztem meg elég alaposan

Na igen, ebből már ki lehet találni, ki volt a "nem-lengyel, megbízható tanú".

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Szerkesztő

Üdv! Szégyenlem magam azért a meccsért, nem is értem minek léptem ki, teljesen be voltam pánikolva!!!

Viszont keresgéltem de nem találom, hol van leírva! HOgy és fog összeállni a verskhny??

Rendeszere?

ha elbukjuk a kört akkor mi van???

ki nyer?

kérelk horus világosíts!!

Solymos Réka képe
Solymos Réka
Csatl.: 2013. 07. 11.
Új hozzászólás