Nemzetközi Wesnoth Torna

Horusnak igazsága vagyon. Nem az lesz a kérdés, hogy a jogosultak a legjobbak-e, hanem hogy marad-e egyáltalán 9 játékos. Enin, te is régi, rutinos játékos vagy, tudod, hogy a játékosok harmada-fele időközben lelép. A minitornát gyakorlásnak tekintem. Akik folyamatosan aktívak, nekik olyan égető szükségük nincs rá, de pl. nekem igen.

yanosz
Szerkesztő
bajnokság szervező
Csatl.: 2009. 02. 17.
Hely: no public

Csak úgy összehasonlítás képpen: az oroszoknál nincs minitorna, ahányadik lettél a kupán, attól függ, hogy bekerülsz-e a csapatba. Itt azért valamivel igazságosabb a kiemelés, nem egy verseny számít, hanem a hosszútávú eredmények. Még így is lágyszívűnek lettem titulálva, amiért mindenkinek lehetőséget adok a csapatba kerülésre, de én ezt tartom teljesen igazságosnak.

Vállalom a tornával és a Közösség összeszedésével járó munkát, pedig "te, te, te és te meg te" alapon is összeállíthatnám a csapatot. Teljhatalmat kaptam Csapatkapitányként, nem ellenőriz senki, saját belátásom szerint cselekedhetek. Ehhez képest mindenki esélyt kap.

Eddig senkinek nem volt baja a kiemelt játékosokkal, valószínűleg azért, mert jogos. Berez, aki magára nézve nem érezte igazságosnak, lemondott róla, ami szintén rendben van.

Másik, hogy a minitorna nem Bajnokság, ne legyen 20 résztvevő. Legfőbb célja (a játék élvezete és segítség a formába kerülés mellett persze) a csapatba kerülés. Ezért nem is fog Ranglista pont járni érte.

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő
Csatl.: 2012. 08. 09.
Hely: Morogor

Mi az a hülyeség, hogy automatikusan jogosult játékosok? Tényleg olyan jónak érzik magukat, akkor azon az úgynevezett minitornán is bebizonyíthatják, hiszen akkor úgy sem jelent nekik akadályt, 1-2 gyakorló meccs.

Na jó, ez még trollkodásnak is gyenge volt, inkább gyere a szerverre gyakorolni.

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor
Csatl.: 2008. 10. 28.

Ma már gyakoroltam. Laughing out loud Felraknám a visszajátszást, de nem mentettem, mert lusta vagyok. Laughing out loud

Nem tudom, még gondolkodom rajta...

Enin képe
Enin
Csatl.: 2007. 08. 04.

Figyelem, ma éjfélig még lehet jelentkezni a csapatba azoknak, akik eddig ezt nem tették meg!

És ezzel együtt legfeljebb 2-3 nap múlva megkezdődik a minitorna is! (A résztvevők elkezdhetnek gondolkodni, hogy milyen fajjal és vezérrel szeretnének indulni.) Szabályok hamarosan.

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Tasz kapitány úr visszatért hosszú kikapcsolódásából, Wesnoth Nagy-Óceánjának meseszép vidékeiről, ahol ama szép sellők és szirének társaságában... ! -- krónikás

Öhm... (köhög) NA ! Elég, majd máskor ! Sziasztok ismét, nos, hogy újra itt vagyok! -- Tasz kapitány

Ez jó. -- krónikás

Bocsánat, hogy ily későn jelentkezem, de a nyaralás és más fontos dolgok miatt nem volt időm, de most már van. Minden olvastam, gratulálok a jelentkezőkhöz és a szervezéshez.

Jelentkezek ? > Jelentkezek ! > Jelentkezek !? > Jelentkezek !!!!

Fantasztikusak a szabályzatok, főleg ami a módosítókat illeti. A felálló játékosok is jó arcok (én is az vagyok). Várom a fejleményeket...

írta Jf. Tasz, Wesnoth-i Üdvözlettel Wink A Nagy-Óceán Járójának kapitánya Star
a 2013-as és a 2015-ös MWB bírója-szervezője és a Facebook kezelője

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő
Csatl.: 2010. 05. 15.
Hely: Nagy-Óceán, hajófedélzet, kapitányi lakosztály

Krogen, Horus: a 9 fős létszámot meg tudnátok kicsit támogatni? Nagyon sokan szeretnének játszani, 7 fő esetén alig 1-2 hely marad szabadon.

Horus: van már hivatalos szabályzat?

Egy észrevétel, illetve javaslat: nálunk is, a többi csapatban is biztosan vannak nagyon profi, gyakorlott játékosok, meg olyanok is, akik sokkal kevesebbet játszanak. Esetleg célszerú lenne x darab "A" kategóriás és y darab "B" kategóriás helyet meghatározni és az azonos kategóriájú játékosokat összesorsolni.

yanosz
Szerkesztő
bajnokság szervező

Pár napja már írtam a többi Csapatkapitánynak, hogy nálunk bőven van játékos és könnyedén ki tudunk hozni akár egy 9+5 fős csapatot is. Az A és B kategóriás cuccról meg kéne kérdezni a többi nemzetet is. Egyébként nálunk akár már lehet úgy tekinteni, hogy ez meg is van, 4 A kategóriás kiemelt, a többiek meg a maradék 3 vagy 5 (remélhetőleg 5) helyen. De én személy szerint úgy látom, hogy ez nem nagyon fog megvalósulni a többieknél.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Készítenék egy egyszerű plakátot a Nemzetközi Tornáról, mindössze egy-egy logó kéne a nemzetektől, illetve az adott közösség által kiválasztott egy-egy alap wesnoth korszaki 3. szintű egység + 2fő 2. zsintű kísérő egységeket.

Kérlek ezt tolmácsold a többieknek is!

És az itteni közösségtől kérdezem,  először is melyik fajból legyen?

Az összes alap korszaki wes karaktereket itt tudod megtekinteni (csak a 3. és 2. szintűeket nézd !): http://units.wesnoth.org/1.12/mainline/hu_HU/era_default.html

Természetesen azok szavazzanak, akik részt is vesznek: az enyém:

3. szintű Delevény

(image)

2. szintűek: Kísértet, Árny

(image)
(image)

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

Támogatom

NymmeL képe
NymmeL
Szerkesztő
Csatl.: 2013. 04. 14.

Akkor ezennel lezárom a jelentkezést a Nemzetközi Wesnoth Torna magyar csapatába!
(Aki pont nyaralt vagy ilyesmi és nem tudott jelentkezni, az ha nagyon szépen megkér, még a verseny elindulása előtt esetleg beugorhat.)

Minden várakozást felülmúlva, a kiemelt játékosok mellett, összesen 15 jelentkező gyűlt össze: (Ha valaki nem látná lent a nevét, sikítson!)
yanosz
Berez
Matyi
scharon
potyi
pintercsabi
negusnyul
Zsemle
marabu
SilverMage
Sahblabla
NymmeL
Jf. Tasz
kinizsi
ikomizo

Ide vannak véve azok is, akik csak tartalékembernek jelentkeztek, hiszen azóta kiderült, hogy a sok résztvevő miatt a potenciális tartalékembereknek is meg kell mérkőzniük a tornán.
Hamarosan véglegesítem a Szabályokat, illetve pár dolgot még el kell intéznem, de pár nap múlva mindenki tudni fogja, kivel kell játszania és indulhat a minitorna. Egy játékosra nagyjából 6-7 meccs fog jutni, erre kb 2 hét lesz.
Játékbeállításoknál, térképcsomagnál és módosítóknál főleg olyasmire kell számítani, amilyen maga a nagy verseny is lesz.
Ezügyben privát üzenetet is írok mindenkinek, de itt is mondom: mindenki tudassa velem, milyen fajjal és vezérrel szeretne indulni a minitornán! (Hűségesek, Lázadók, Északiak, Élőholtak, Knalgai szövetség, Perzsekények, Véletlenszerű)
Ha valaki mégsem akar részt venni a minitornán bizonyos okokból (pl.: csak a tartalékságra pályázik és emiatt nem akar harcolni stb.) az minél előbb tudassa velem!

Jf. Tasz ötletéhez:
Rendben, köszönjük, holnap írok a többi Csapatkapitánynak ezügyben.
A mi egységeinkről: Én szívesebben látnék tündéket vagy perzsekényeket, lévén ők a kedvenceim, no meg bennük van a legtöbb misztikum a fajok közül.
Élőholtak ellen érv, hogy ElderofZion (a lengyelek Csapatkapitánya) elég masszív UD-fan és nem fog mást választani csak azért, mert nekünk is delevényünk van.
Javaslok egy hármas szintű Tünde nagyurat (tudom hogy nem alapegység, csak ha lehetséges, ha nem akkor Marsall), amit közrefog egy Mesterlövész és egy Hős.
Másik javaslatom egy Lángszívű perzsekény, közrefogva egy Perzsekény zsarnokkal és egy Perzsekény harcossal.
De ebben a kérdésben meghajlok a népakarat előtt.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

@yanosz: A hivatalos szabályzat tervezetét Krogen tökéletesen lefordította, az olvasható az első hozzászólásban. A kilenc fő a maximum, mert az öt tartalékossal együtt már az is szép nagy szám, és mi azért egy elég nagy közösség vagyunk, nem tudná mindenki megugrani az ennél magasabb lécet. A lengyelek jelenleg is kissé nyekeregnek az embergyűjtéssel, az olaszok esetében pedig akkora a pangás, hogy kezdek aggódni, hogy ők még részt sem tudnak venni, vagy legalábbis valami spéci szabályt kell hozni a kedvükért.

Jf. Tasz: A plakát jó ötlet, de ha ábrázolni akarod a közösségeket, akkor ejthetnénk ezeket a félelmes élőholtakat. Mi lovas nép vagyunk, vagy mi a szösz, tehát csak azt kell kitalálni, hogy melyik lovas egységet használd fel a képhez. Csak az oroszok logója kérdéses. A lengyelek a bannerükön és a favikonként is csak a szabvány wesnoth kardos-pajzsos címert szerepeltetik, semmi extra. Esetleg a mi oldalunkon lévő baráti link képét tudnám elképzelni. Az olaszoknak egyértelműen ez a logójuk.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015
Csatl.: 2007. 04. 24.
Hely: valamilyen bazárban, nem néztem meg elég alaposan

Krogen: A tünde nagyúr minden tekintetben alap egység, szóval emiatt nem kell aggódni.

"...és az a legjobb tulajdonságom, hogy mindkét lábam egyforma, különösen a bal." - Bakos Bernadett, volt osztálytársam (2013.)

SilverMage képe
SilverMage
Csatl.: 2015. 04. 04.
Hely: Büszkén ülve merkúri királyi trónomon ünneplő alattvalóim s szolgáim előtt.

Én is javasolnám a tünde fajt, ha a játékmenettől eltekintünk, azz összes közül ők a kedvenceim!!! A javaslatom: tünde nagyúr, boszorkány, és sámánnő.

(image)

(image)

(image)

"...és az a legjobb tulajdonságom, hogy mindkét lábam egyforma, különösen a bal." - Bakos Bernadett, volt osztálytársam (2013.)

SilverMage képe
SilverMage
Hely: Büszkén ülve merkúri királyi trónomon ünneplő alattvalóim s szolgáim előtt.

Nyílt fórumtéma magának a Minitornának, kérek mindenkit, hogy ezentúl minden azzal kapcsolatos hozzászólást ott tegyen meg, itt csak a Nemzetközi Tornáról magáról folyjon a diskurzus!

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Az elkészült 0.8-as verziójú LOGÓ !

Röviden a lényegről: forgatható, így négy változat fog elkészülni.

Horust megkérem, hogy tolmácsolja a választott fajokat a nemzetektől !

CsatolmányMéret DownloadsLast Download
2016_iwt_logo_890px_hun_side_test_not_public_v0_8.png 1.65 MB soha

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

Hű, ez a forgathatóság nagyon jó ötlet!!! Big smile

Apropó: tudok a bőrös pajzsból más más mintájút is csinálni úgy, hogy a kard, stb. ne legyen átszínezve! Érdekel?

SilverMage képe
SilverMage

Nem kötekedésből mondom, mert magam annyit sem értek a grafikához, mint hajdú a harangöntéshez, de a lengyel és az orosz pajzs piros színe nálam teljesen narancssárgának látszik, egyértelműen nem az a szín, mint a magyar és az olasz pajzson.

yanosz
Szerkesztő
bajnokság szervező

Hogy csináltad a kerek szöveget? (ha gimppel csináltad)

SilverMage képe
SilverMage

Igazából az észrevétel érdekes. Befolyásol a pajzsnak az alapszíne, mert rétegként van rajta a zászlószín, illetve a másik, hogy a zászlókat megrajzoltam, csak az arányok után néztem, a pontos színkóddal nem babráltam. Tény, hogy az olaszoké narancsosabb, a magyaré fakóbb és az orosz-lengyel pirosnak kéne a legélénkebbnek lennie, tehát ha pontos RGB kódot ír bárki nekem, megjavítom.

Inkscapeben van egy olyan funkció, hogy szöveg útvonala helyezése:

1. rajzolsz egy kört

2. írsz egy szöveget

3. kijelölöd mindkettőt

4. menüsor > szöveg > útvonalra való illesztés

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

Eszembe jutott, csak egy ötlet: Milyen lenne, ha a közepén a kerek szöveget beraknád oldania betűtípusba, és magcsinálni, hogy ugyanúgy nézzen ki, mint az új logó? Big smile

Apropó: Mi az a fura fehéres szöveg a háttérben? Nagyon ronda, elrontja a plakátot.

SilverMage képe
SilverMage

A körszöveg betűstílusa: Lato BOLD. Azért ezt használom, mert az 1.13.5-től ez az új betűstílus. Forrás itt.

Azt kéne megoldani, hogy erre a körszövegre egy szűrőt, hogy wesnothos legyen, amit mondtál, várom a konkrét, lépésről-lépésre útmutatót !

A háttér szövege: NOT PUBLIC version 0.8, mint vízjel.

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

Kötelességemnek érzem elmondani, mielőtt túl messzire jutnátok a logó elkészítésében:

A többi nemzetnél nem megy olyan jól a csapat összeállítása, mint nálunk. Egyelőre csak mi és az oroszok vagyunk biztos résztvevők. Az olaszok valószínűleg nem fogják tudni összeszedni a kellő számú embert és a lengyeleknél is nagyon kétséges a dolog.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Annál, jobb, újabb, kihívások a logókészítés terén. Steve

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

Szóval, megvan a megoldás:

A csatolt fájlt azért csinálta Groovy, hogy le tudjuk fordítani a logót. Ennek a "template" rétege van megformázva, én ezzel csinálnám meg a lépéseket, melyeket korábban leírtál annyi változtatással, hogy mielőtt kijelölöd a szöveget és a kört a kör színét színtelende állítod be.

mweanoth_feliratos_14.svg_.tar.gz 57.85 KB soha

SilverMage képe
SilverMage

Megcsináltam, van egy bökkenő: miért sötétíti be az egészet ?

Itt valami nagyon sötét erő van... ?!

drawing.png 94.94 KB soha

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

Azért, mert a logót asszem 565-ös méretben csinálták, és csak abban néz ki pontosan ugyanúgy.

SilverMage képe
SilverMage

Friss hírek: Bár az olaszokról korábban már lemondtunk, most mégis felcsillant a remény, lehet hogy mégis ott lesznek a Nemzetközi Tornán! 

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Mit jelent pontosan az 565-ös méret ?

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

565-ös betűméret.

SilverMage képe
SilverMage
Új hozzászólás