Az 1.12.6-os rosszalkodik

Hali! Big smile

Problémám adódott az új stabil verzióval kapcsolatban. Sad Észrevettem, hogy a gép magától frissítette az eredetileg telepített 1.12.5-öst a 6-osra, és hogy azóta rosszalkodik: nem tudok játékot nyitni többjátékosban! Csinál másnak is ilyet?
     Horusszal már megbeszéltem, ő azt válaszolta: - Még szerintem senki nem találkozott ezzel, szóval nem fognak tudni segíteni. Javaslom, telepítsd újra a játékot. - és itt a másik probléma. Ugyanis a gépemen linux van (debian), és arra csak package menedzserrel lehet telepíteni, amiben viszont az 1.10-es a legújabb verzió. Tehát még ez se megoldás.

Tud valaki segíteni? (már a hivatalos fórumra is kiírtam ezt az egészet)

"...és a legjobb tulajdonságom az hogy mindkét lábam egyforma, különösen a bal." - Bakos Bernadett, 2013. december

SilverMage képe
SilverMage
Csatl.: 2015. 04. 04.
Hely: Az én tartózkodási helyem nem publikus, viszont tudom hogy TE épp hol tartózkodsz, és ezt ki tudom használni ellened.

Én vagyok a nagyon okos kérdéseket feltevő laikus. Hogyan lett feltelepítve az 1.12.5?

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015
Csatl.: 2007. 04. 24.
Hely: üres konzervdoboz

Downgrade-elni lehet? Habár már használtam Linux-ot korábban, úgy rémlik, hogy létezik hasonló lehetőség. 

Ám ha a Package Managerről van szó, akkor ha letöltöd a hivatalos oldalról magát a játékot(nem a forráskódot) és azt a csomagot nyitod meg a PM-el, akkor úgy is telepíteni tudod. Nem vagyok egy linux zseni, de én ilyesmire emlékszem, hogy így is megoldható, ha másképp nem.

Gondolom mire ezt elolvasod, addigra már megoldottad a dolgot. 

íjász vagy semmi

"Suhan az edzett nyíl, ki tudja hol áll meg, Ki tudja hol áll meg s Kit hogyan talál meg?"

nyolcvanhetes képe
nyolcvanhetes
Csatl.: 2016. 02. 11.
Hely: Viharos Sarkok Vidéke

Lássuk csak:

Horus: az 1.12.5-ös forráskódból lett telepítve, én azonban nem értek hozzá.

nyolcvanhetes: nem tudtam, hogy így is lehet telepíteni, és nem, még nem oldottam meg. De majd megpróbálom, kösz a tippet! Laughing out loud

"...és a legjobb tulajdonságom az hogy mindkét lábam egyforma, különösen a bal." - Bakos Bernadett, 2013. december

SilverMage képe
SilverMage
Hely: Az én tartózkodási helyem nem publikus, viszont tudom hogy TE épp hol tartózkodsz, és ezt ki tudom használni ellened.

Ha a 1.12.5-ös forrásból lett telepítve, a csomagkezelőben meg 1.10 a legújabb akkor hogy került fel a 1.12.6-os?

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor
Csatl.: 2008. 10. 28.

Gőzöm sincs... Sad

SilverMage képe
SilverMage

Próbáld meg amit nyolcvanhetes írt.

https://wiki.debian.org/Backports, itt a leírás hogy hogyan tudod felvenni a backports csomagtárolót amiben már megvan az aktuális verzió.

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor
Csatl.: 2008. 10. 28.

Itt jóval több hasznos tanácsot kaptam, mint a hivatalos fórumon Big smile köszönöm!

SilverMage képe
SilverMage

Az újratelepítés nem segített - de a Gg^Vya tereptípus nem hagyta. A Gg az ugye a mező, a ^Vya pedik valamelyik falu... nem tudjátok, melyik falunak a kódja ez?

SilverMage képe
SilverMage

Végignéztem az editor-ban, és ^Vya kódú falu nincs is. Az egyetlen dolog, amit el tudok képzelni, hogy amikor 1.12.6-ból visszaforgattad a verziódat, maradt az userdata mappában valamiféle kiegészítő, ami bekavar.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

Igen, én is végignéztem, és épp ezért kérdeztem rá... viszont minden kiegészítőt leszedtem, és megpróbáltam játékot nyitni, szóval kiegben sincs.

Egyedül itt találtam bármit is a faluról, de nem értem, mert angolul van. Sad

SilverMage képe
SilverMage

És ez a hiba eddig nem jelentkezett?

A linkelt beszélgetés arról szól, hogy tekelili (nem fejlesztő, csak írt egy érát), csinált magának egy ^Vya kódú falut, ami 1.10 alatt még működött, 1.11-ben már nem ismeri fel a játék, és segítséget kért. A válasz az volt, hogy a kódok megváltoztak. Ez egy lerombolható falu lenne, ha ez mond valamit. Még egyszer meg kell kérdezzem: biztos nincsenek kiegészítőid felrakva, úgy egészen konkrétan a tekelili-féle world conquest II?

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

Vannak felrakva, de ismétlem: leszedtem mindet, és megpróbáltam úgy is játékot nyitni. A WC II. pedig soha nem volt telepítve.

SilverMage képe
SilverMage

Mindegyiket sikeresen törölte, vagy volt olyan, amit nem tudott? (nekem már volt ilyen, és ilyenkor eltűnik a játékból ugyanúgy, de a kieg lennmarad a gépen) Ilyenkor a letöltési helyéről kell külön kitörölni az adott kieget, addig még a maradék fájlok bekavarhatnak

Legyenek inkább becsületes ellenfeleim, mintsem becsvágyóak, és nyugodtabban fogok aludni éjszakánként.
scharon képe
scharon
Szerkesztő
Csatl.: 2015. 05. 17.
Hely: Morogor
Új hozzászólás