MWB 2016 Megbeszélés

Nem, az Étercsapda nincs benne a csomagban, hála az égnek, de ha benne lenne akkor sem választhatnánk pályát, az véletlenszerű, ez a szabály.

Más: Láttam véletlenül az Időpontokhoz is írtál, aztán módosítottad. Legközelebb a felesleges hozzászólást egyszerűen töröld, az a legjobb megoldás.

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő
Csatl.: 2012. 08. 09.
Hely: Morogor

1. Nem úgy gondoltam, hogy ti választanátok, hanem úgy, hogyha véletlenül pont azt kapnátok meg - aminek gyakorlatilag nincs esélye... De ez már lényegtelen

2. Én is gondoltam a törlésre, de nem tudom, hogyan lehet hozzászólást törölni Tongue

Viszoooont, ha jövőre Inferno megcsinál jópár kétjátékos pályát, akkor játszhatnánk rajtuk a bajnokságot Laughing out loud (nem kötelező jelleggel, mert úgy tudom, aki nem tölti le, az nem látja)

Ha beírom ide azt az aláírást amit szeretnék, megbolondul a fórum, úgyhogy ezt megúsztátok XD                     

SilverMage képe
SilverMage
Csatl.: 2015. 04. 04.
Hely: Az én tartózkodási helyem nem publikus, viszont tudom hogy TE épp hol tartózkodsz, és ezt ki tudom használni ellened.

Ó, akkor lehet hogy csak a Szerkesztők tudnak hozzászólást törölni, eddig abban a hitben éltem hogy a sajátját mindenki tudja...

Nekem az a véleményem, hogyha egy kiegészítő nem befolyásolja a játékmenetet, csak dekoráció (Choose your Flag, Corpse mod) akkor meg kell engedni a játékosoknak, hogy közös megegyezéssel használják. Persze ha a megfigyelőknek is le kell tölteniük ehhez a kiegészítőt, akkor oda lenne biggyesztve hogy: "nem ajánlott".
De ezt majd a 2017-es megbeszélésnél ki lehet tárgyalni.

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Nem kell a megfigyelőknek letölteni, ha nincs meg, akkor még ugyanúgy műkodik a játék, csak akinek nincs meg, az a normálisat látja.

Ha beírom ide azt az aláírást amit szeretnék, megbolondul a fórum, úgyhogy ezt megúsztátok XD                     

SilverMage képe
SilverMage
Csatl.: 2015. 04. 04.
Hely: Az én tartózkodási helyem nem publikus, viszont tudom hogy TE épp hol tartózkodsz, és ezt ki tudom használni ellened.

Tisztelt Wesnoth játékosok!

Szeretném bejelenteni hogy én szeretném szervezni a 2017-es Magyar Wesnoth Bajnokságot ami 2017 július 1-én kezdődne. Persze segítséget el fogadok, mivel még egy picit tapasztalatlan vagyok, de mindig nagyon aktív leszek, és igazságos döntéseket fogok hozni. A szabályok majdnem ugyan azok lesznek mint a 2016-os bajnokságon csak pár változtatást javasolnék:

1: A tükröt újra kell nyitni, ha legalább az egyik játékos újra akarja nyitni.

Erre azért van szükség, mert a tükör meccseken általában az győz, aki védekezik, mivel ő birtokolja a jobb terepet. Ez nem csak hogy unalmas meccs, de még inkább dühítő is a vesztesnek.

2: A fajhátrány korlátozása.

Van néhány faj, amelyik igazságtalanul nagy előnyben van a másikkal szemben. Ezért az ilyen fajhátrányokat valamilyen módon kompenzálni kell. Erre rengeteg ötletem támadt hogy milyen szabállyal lehetne legjobban, de a ti véleményetekre is szükség van hogy melyik a leghelyesebb. Majd én is kiírom az ötleteimet.

FONTOS: A fajhátrány korlátozása kizárolag azokon a mérkőzéseken érvényes, ahol mind a két fél véletlenszerűvel van. Aki választott fajjal indul, annak vállalnia kell a kockázatot.

3: Egy közös megegyezés alapján választott átvizsgált és hibátlan pálya kiválasztása.

Vannak új pályák, amik döbbenetesen nagy sikert aratnak mint pl: Karfiol vagy a Tea föld. De még nincsenek benne a véletlen szerű térkép csomagban. Ezért ha mindkét játékos beleegyezik, akkor az egyik meccset lejátszhatják egy új és átvizsgált pályán. A másik meccset viszont muszály a véletlenszerű pályasorsolóval játszani. Persze ha idő közben bekerülnek a térképsorsolóba, akkor erre a szabályra nem lesz szükség.

Nektek mi a véleményetek ezekről a szabályokról? Nem szeretnék olyan szabályt behozni ami nem jó, úgy hogy nyugodtan írjátok le hogy mit gondoltok. Smile

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező
Csatl.: 2014. 10. 11.
Hely: Naprendszer
  1. Ez teljesen evidens, ladder etikett. Hozzátenném, hogy ha valaki mirrormate-tel nyitott, az eleve azt feltételezi, hogy az egyik fél nem akar tükröt, és kész a tökéletes szabály.
  2. Őszintén bevallom, hogy ötletem sincs mit akarsz, és itt simán lehet nagyobb kárt okozni, mint hasznot. Ráadásul nagyon ingoványos, szubjektív téma az egész egyensúly, tízből egy a jó játékosok közül is tuti a fordítottját gondolja még a legnyilvánvalóbbról is. Azért ha már belekezdtél, meghallgatnám, hogy mik lennének ezek az elképzelések, de szerintem ez felejtős lesz. Azt is hozzátenném nagyon-nagyon halkan és szinte már zárójelben, hogy 2017 nyaráig még sok idő van... nem kizárt, hogy addigra lesznek a játékban egyensúlyi változtatások a jóvoltamból.
  3. Tegnap én lettem a Sandbox Map Picker karbantartója, mivel Bonobo visszavonul, legalábbis átmenetileg. Erre tehát fölösleges külön szabályokat hozni, mert - ahogy Krogennel fogalmaztunk - itt hamarosan pályaapokalipszis lesz. A kútból is rizssör fog folyni, ezt aki érti, az halkan bólogat. Beer
Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015
Csatl.: 2007. 04. 24.
Hely: valamilyen bazárban, nem néztem meg elég alaposan

:DDD Nagyon jók.

Egy kérdés: A határt nem lehetne valamerre elmozgatni?

A probléma a kérdéssel, hogy én sem tudom merre kellene... (Szeptembertől egyetem, júniusban érettségi...) Július lesz kb. az egyetlen teljesen szabad hónapom, tehát ekkor tudok max. játszani, se előtte se utána...

(Lökd ide azt a rizssört! Laughing out loud :beer:)

Legyenek inkább becsületes ellenfeleim, mintsem becsvágyóak, és nyugodtabban fogok aludni éjszakánként.
scharon képe
scharon
Szerkesztő
Csatl.: 2015. 05. 17.

Csináltam fórumtémát a 2017. évi Bajnokságnak, javaslom a megbeszélést mostantól folytassuk ott.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Szeretném a döntőt játszókat megkérdezni arról, ami a visszajátszásból nem derül ki: vagyis hogy mennyire volt időigényes egy kört lelépni az Arcanclave Citadel pályán. Ha jól emlékszem, az egész lement két óra alatt, szóval annyira nem volt lassú, de érdekelne, hogy voltak-e olyan körök, amikor majdnem lejárt a köridő.

Most, hogy indítottam a ladder fórumtémában egy szavazást a pályák minőségét illetően, megint parázs viták várhatóak a citadellát illetően. Esetleg itt is kifejtheti az a néhány ember, aki nem passzolta el egy szempillantás alatt, hogy milyen élményben volt része. Smile

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015
Csatl.: 2007. 04. 24.
Hely: valamilyen bazárban, nem néztem meg elég alaposan

Azt nem hinném, hogy döntőbeli ellenfelem bármikor is választ fog adni erre, de én azért megteszem. (Bár szerintem már azzal is véleményt mondott a pályáról, hogy nem passzolta el.)

Kicsit nehéz már visszaemlékezni, de azt hiszem a közelében sem voltam annak, hogy lejárjon az időm. A személyes tapasztalatom az, hogy az Arankán a kezdésnél lesz átlagosan jóval több egység, mint a többi pályán, így az első körök lesznek igazán hosszúak. Mivel viszont elég sok fronton lehet mozogni, tehát valószínűleg gyorsan lesz összecsapás is, az egységek nem gyűlnek fel, a számuk állandósul egy átlagosnál némivel magasabb értékben, amihez viszont a 6,5 perc még bőséggel elég. Sőt a legtöbb egységgel számomra általában egyértelmű, mit lépek, itt ritkábban van dilemma, mint máshol. Ha egy védekezős, konzervatív pályán 30 körös állóháború után letoboroznak a játékosok, na ott sokkal több egység lesz és sokkal több baj lesz az időkorláttal.
Arankán inkább az lehet bajban, aki bizonytalan szokott lenni az első körökben és akkor gondolkodik sokat.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Szerintem nincs baj a pályával, persze egy évvel ezelött szidtam azt a pályát.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező
Csatl.: 2014. 10. 11.
Hely: Naprendszer

Egy játékos fejlődésének számtalan jele van. Ezek közül az egyik, ha már nem utálja az Arankát. Laughing out loud

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő
Új hozzászólás