MWB 2016 Megbeszélés

Nem, az Étercsapda nincs benne a csomagban, hála az égnek, de ha benne lenne akkor sem választhatnánk pályát, az véletlenszerű, ez a szabály.

Más: Láttam véletlenül az Időpontokhoz is írtál, aztán módosítottad. Legközelebb a felesleges hozzászólást egyszerűen töröld, az a legjobb megoldás.

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő
Csatl.: 2012. 08. 09.
Hely: Morogor

1. Nem úgy gondoltam, hogy ti választanátok, hanem úgy, hogyha véletlenül pont azt kapnátok meg - aminek gyakorlatilag nincs esélye... De ez már lényegtelen

2. Én is gondoltam a törlésre, de nem tudom, hogyan lehet hozzászólást törölni Tongue

Viszoooont, ha jövőre Inferno megcsinál jópár kétjátékos pályát, akkor játszhatnánk rajtuk a bajnokságot Laughing out loud (nem kötelező jelleggel, mert úgy tudom, aki nem tölti le, az nem látja)

"...és az a legjobb tulajdonságom, hogy mindkét lábam egyforma, különösen a bal." - Bakos Bernadett, volt osztálytársam (2013.)

SilverMage képe
SilverMage
Csatl.: 2015. 04. 04.
Hely: Büszkén ülve merkúri királyi trónomon ünneplő alattvalóim s szolgáim előtt.

Ó, akkor lehet hogy csak a Szerkesztők tudnak hozzászólást törölni, eddig abban a hitben éltem hogy a sajátját mindenki tudja...

Nekem az a véleményem, hogyha egy kiegészítő nem befolyásolja a játékmenetet, csak dekoráció (Choose your Flag, Corpse mod) akkor meg kell engedni a játékosoknak, hogy közös megegyezéssel használják. Persze ha a megfigyelőknek is le kell tölteniük ehhez a kiegészítőt, akkor oda lenne biggyesztve hogy: "nem ajánlott".
De ezt majd a 2017-es megbeszélésnél ki lehet tárgyalni.

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Nem kell a megfigyelőknek letölteni, ha nincs meg, akkor még ugyanúgy műkodik a játék, csak akinek nincs meg, az a normálisat látja.

"...és az a legjobb tulajdonságom, hogy mindkét lábam egyforma, különösen a bal." - Bakos Bernadett, volt osztálytársam (2013.)

SilverMage képe
SilverMage
Csatl.: 2015. 04. 04.
Hely: Büszkén ülve merkúri királyi trónomon ünneplő alattvalóim s szolgáim előtt.

Tisztelt Wesnoth játékosok!

Szeretném bejelenteni hogy én szeretném szervezni a 2017-es Magyar Wesnoth Bajnokságot ami 2017 július 1-én kezdődne. Persze segítséget el fogadok, mivel még egy picit tapasztalatlan vagyok, de mindig nagyon aktív leszek, és igazságos döntéseket fogok hozni. A szabályok majdnem ugyan azok lesznek mint a 2016-os bajnokságon csak pár változtatást javasolnék:

1: A tükröt újra kell nyitni, ha legalább az egyik játékos újra akarja nyitni.

Erre azért van szükség, mert a tükör meccseken általában az győz, aki védekezik, mivel ő birtokolja a jobb terepet. Ez nem csak hogy unalmas meccs, de még inkább dühítő is a vesztesnek.

2: A fajhátrány korlátozása.

Van néhány faj, amelyik igazságtalanul nagy előnyben van a másikkal szemben. Ezért az ilyen fajhátrányokat valamilyen módon kompenzálni kell. Erre rengeteg ötletem támadt hogy milyen szabállyal lehetne legjobban, de a ti véleményetekre is szükség van hogy melyik a leghelyesebb. Majd én is kiírom az ötleteimet.

FONTOS: A fajhátrány korlátozása kizárolag azokon a mérkőzéseken érvényes, ahol mind a két fél véletlenszerűvel van. Aki választott fajjal indul, annak vállalnia kell a kockázatot.

3: Egy közös megegyezés alapján választott átvizsgált és hibátlan pálya kiválasztása.

Vannak új pályák, amik döbbenetesen nagy sikert aratnak mint pl: Karfiol vagy a Tea föld. De még nincsenek benne a véletlen szerű térkép csomagban. Ezért ha mindkét játékos beleegyezik, akkor az egyik meccset lejátszhatják egy új és átvizsgált pályán. A másik meccset viszont muszály a véletlenszerű pályasorsolóval játszani. Persze ha idő közben bekerülnek a térképsorsolóba, akkor erre a szabályra nem lesz szükség.

Nektek mi a véleményetek ezekről a szabályokról? Nem szeretnék olyan szabályt behozni ami nem jó, úgy hogy nyugodtan írjátok le hogy mit gondoltok. Smile

potyi képe
potyi
Csatl.: 2014. 10. 11.
Hely: Naprendszer
  1. Ez teljesen evidens, ladder etikett. Hozzátenném, hogy ha valaki mirrormate-tel nyitott, az eleve azt feltételezi, hogy az egyik fél nem akar tükröt, és kész a tökéletes szabály.
  2. Őszintén bevallom, hogy ötletem sincs mit akarsz, és itt simán lehet nagyobb kárt okozni, mint hasznot. Ráadásul nagyon ingoványos, szubjektív téma az egész egyensúly, tízből egy a jó játékosok közül is tuti a fordítottját gondolja még a legnyilvánvalóbbról is. Azért ha már belekezdtél, meghallgatnám, hogy mik lennének ezek az elképzelések, de szerintem ez felejtős lesz. Azt is hozzátenném nagyon-nagyon halkan és szinte már zárójelben, hogy 2017 nyaráig még sok idő van... nem kizárt, hogy addigra lesznek a játékban egyensúlyi változtatások a jóvoltamból.
  3. Tegnap én lettem a Sandbox Map Picker karbantartója, mivel Bonobo visszavonul, legalábbis átmenetileg. Erre tehát fölösleges külön szabályokat hozni, mert - ahogy Krogennel fogalmaztunk - itt hamarosan pályaapokalipszis lesz. A kútból is rizssör fog folyni, ezt aki érti, az halkan bólogat. Beer
Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015
Csatl.: 2007. 04. 24.
Hely: valamilyen bazárban, nem néztem meg elég alaposan

:DDD Nagyon jók.

Egy kérdés: A határt nem lehetne valamerre elmozgatni?

A probléma a kérdéssel, hogy én sem tudom merre kellene... (Szeptembertől egyetem, júniusban érettségi...) Július lesz kb. az egyetlen teljesen szabad hónapom, tehát ekkor tudok max. játszani, se előtte se utána...

(Lökd ide azt a rizssört! Laughing out loud :beer:)

Legyenek inkább becsületes ellenfeleim, mintsem becsvágyóak, és nyugodtabban fogok aludni éjszakánként.
scharon képe
scharon
Szerkesztő
Csatl.: 2015. 05. 17.

Csináltam fórumtémát a 2017. évi Bajnokságnak, javaslom a megbeszélést mostantól folytassuk ott.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő
Új hozzászólás