MWB 2016 Megbeszélés

Kérdéssel fordulok a Bajnokság résztvevőihez:
Ki mit gondol, mi lenne jobb az előrehaladás, illetve az igazságosság szempontjából a csoportharmadikok ügyében? Ugye lesznek négyen, akik 3. helyen végeznek a csoportjukban, de a következő körbe csak 3-an fognak bejutni. Két lehetőségünk van:
A és B, illetve C és D csoport 3. helyezettjei párbajoznak, majd a két vesztes, aki pedig itt is veszít, kiesik.
VAGY
A harmadik helyezettekből egy 4 fős csoportot csinálunk, ahol mind játszanak egymással.

Utóbbi időigényesebb, viszont igazságosabb. Esetleg lehetne egy 4 fős csoport, de akkor mindenki csak egy meccset játszik a másikkal. Ki mit gondol, hogyan lenne jobb/igazságosabb/célszerűbb?

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő
Csatl.: 2012. 08. 09.
Hely: Morogor

szerintem csak az első 2 jusson tovább és kész. aki harmadik az első körben úgyse lesz bajnok.

szdik570
Magyar Bajnok 2011
Szerkesztő
Csatl.: 2009. 01. 12.
És hogyha nem lesz bajnok, akkor nem is zavarhat be senkinek? Smile Ez alapján mindig minden a papírforma szerint alakul, és nem okozhat meglepetést... A mázlifaktor, akármilyen kicsire lehet szorítani, pedig szintén beleszól sztem a játékba, két hasonló játékos közül simán lehet, hogy az egyik a mázlija miatt lesz 2., míg az ellenfele 3. Ebben a helyzetben aki harmadik helyezett nem juthat tovább, mert úgyse lesz bajnok? Ebben az esetben a 2. helyezettnek sem kell tovább játszania, hiszen ugyanazokkal a képességekkel rendelkezik, csak a mázlija volt nagyobb. Akkor jussanak csak a csoportelsők tovább és rögtön megoldódik minden probléma. Nem, szdik? Laughing out loud Sztem amúgy legyen egy külön ág a 3. helyezetteknek, tehát először közülük mindenki játszik mindenkivel, majd utána a három legjobb bekapcsolódik a többi továbbjutó közé. Addig a többiek is tudják játszani egymással a meccseiket, ha szűk időhatárokat szabtok a különcsoportnak, akkor talán még az időt sem tolja ki annyira.
Legyenek inkább becsületes ellenfeleim, mintsem becsvágyóak, és nyugodtabban fogok aludni éjszakánként.
scharon képe
scharon
Szerkesztő
Csatl.: 2015. 05. 17.

A negyedik meg ugyanolyan képességű lehet, mint a harmadik! Hé, matematikailag még nyerhet is! Például ha időközben minden ellenfele meghal.

Ha a másodiknak olyan képességei vannak, mint a harmadiknak, akkor neki sem kell aggódnia amiatt, hogy bajnok lesz. Ő azért jut tovább mert második lett, mák. A másodikak azért jutnak tovább, mert lehet, hogy csak pechjük volt, de amúgy jók. Egy harmadiknál ez nem igazán lehetőség már. Ha valaki a saját csoportjában harmadik lett, nem lesz első az egész bajnokságon, legfeljebb majd jövőre. Az meg, hogy "de van esélye", nem igazán érdekel senkit, legalább is nem kéne. Mindenféle bajnokság, ez pedig még szembetűnőbben, részben szerencse kérdése. Ha legjobbként elhasalsz az első fordulóban, ez van, volt rá egy a millióhoz esély. Minek túlbonyolítani/túlhúzni a bajnokságot? Lesz 3darab 3 fős csoport köv körben, amiből lesz 2 darab 3 fős, amiből lesz vagy egy négy fős, vagy két két fős, vagy rögtön két döntős. Nem kellenek a felesleges meccsek. 

Ez a rendszer(ami meg lett szavazva) alapból nem úgy van kitalálva, hogy teljesen igazságos legyen.

szdik570
Magyar Bajnok 2011
Szerkesztő

Nem biztos, hogy mindenkinek a bajnoki cím a célja. Lehet például ranglista helyezést is növelni, vagy csak simán jól szórakozni Smile

Szerintem legyen mégegy csoport a harmadikokból, nem rohanunk sehova...

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor
Csatl.: 2008. 10. 28.

Sajnos szdik570-nek igaza van abban hogy a harmadikoknak alig van esélye, de scharonnak is abban, hogy érdemelnek ők is esélyt.

Szerintem ha az igazságos és gyors döntés kell akkor egy szűk határidővel játszanak a harmadikok egymás ellen 1 meccset, és az első három jut tovább. Pont eggyenlőségnél játszik még egy meccset az utolsó két helyezett.

Valójából én az inaktivitást sokkal szigorúbban kezelném, mert akinek fontos a játék és a bajnoki cím az tud rá szánni hetente legalább 2 meccset. (Kezdek aggódni amiatt hogy pár nap múlva nem fogok sokkal több lejátszott meccset látni a többi csoportban.) 

Persze tisztában vagyok azzal, hogy van akinek tényleg nehéz időt szánni rá.

potyi képe
potyi
Csatl.: 2014. 10. 11.
Hely: Naprendszer

Én is amellett vagyok, hogy a 3. helyezettek egy 4 fős csoportban játsszanak egymás ellen 1-1 mérkőzést, így dőljön el még 3 továbbjutó hely. Az indokokat az előttem szólók már leírták.

yanosz
Szerkesztő
bajnokság szervező
Csatl.: 2009. 02. 17.
Hely: no public

A kérdés az volt, hogy milyen formában legyen eldöntve a harmadik helyről továbbjutók személye, nem pedig az, hogy továbbjussanak-e egyáltalán. A rendszer ilyen szintű megbeszélésén már túl vagyunk, tehát ilyen szintű változás sem lesz, főleg miután már ki lett hirdetve, hogy így lesz. Ezt kérem mindenki tartsa szem előtt.

Akkor eddig a 4 fős csoport megoldása tűnik nyerőnek, viszont csak 1 meccsel minden ellenféllel. Ez így 3 meccset jelentene egy játékosnak. Örülök, hogy ez a legnépszerűbb, nekem is ez szimpatikus.

Más: A meccsekre nem véletlenül van 3 hét. Ha valakinek nincs ideje és az első héten csak 1 meccset, vagy még annyit sem játszik le, de a következőn lenyom 3-4-et, az úgy teljesen rendben van. Akinek meg erre sincs ideje az nem is jelentkezett a Bajnokságra.
Illetve javaslom, hogy majd a sorrend végső kiírásánál a 4. helyen kiesők mind a 14. helyen szerepeljenek, míg a kieső 3. helyezett legyen 13, így jelezve, hogy ő azért egy kicsit tovább eljutott.

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Felmondok!.

NymmeL képe
NymmeL
Szerkesztő
Csatl.: 2013. 04. 14.
Ezt kifejtenéd kicsit bővebben?
Legyenek inkább becsületes ellenfeleim, mintsem becsvágyóak, és nyugodtabban fogok aludni éjszakánként.
scharon képe
scharon
Szerkesztő

Semmi fontos, ügy lezárva, az élet mehet tovább.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Visszajátszást hova küldhetek? 

NymmeL képe
NymmeL
Szerkesztő
Csatl.: 2013. 04. 14.

Bajnokság ==> Mérkőzések ==> NymmeL vs ellenefeled neve ==> Visszajátszás feltöltése

Smile

scharon képe
scharon
Szerkesztő

Elérkeztünk az első forduló határidejének a feléhez, így adok egy kis helyzetjelentést a Bajnokság jelenlegi állásáról:

A csoport:
szdik570 12 pont (2 meccs van hátra)
NymmeL 6 pont (2 meccs van hátra)
Sahblabla 0 pont (4 meccs van hátra)
duni 0 pont (4 meccs van hátra)

B csoport
yanosz 3 pont (5 meccs van hátra)
Solymos 3 pont (5 meccs van hátra)
fafan99 3 pont (4 meccs van hátra)
SilverMage-HUN 0 pont (4 meccs van hátra)

C csoport
Krogen 16 pont (minden meccs lejátszva)
potyi 13 pont (minden meccs lejátszva)
pintercsabi 0 pont (2 meccs van hátra)
Georgy 0 pont (2 meccs van hátra)

D csoport
darazsvadasz 6 pont (4 meccs van hátra)
Matyi 6 pont (4 meccs van hátra)
marabu 3 pont (4 meccs van hátra)
scharon 0 pont (2 meccs van hátra)

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Hogy lehet négy meccsem hátra, ha négyen vagyunk és már kettőt lejátszottam? Vagy csak nem olvastam el eléggé a szabályzatot? Laughing out loud

"...és az a legjobb tulajdonságom, hogy mindkét lábam egyforma, különösen a bal." - Bakos Bernadett, volt osztálytársam (2013.)

SilverMage képe
SilverMage
Csatl.: 2015. 04. 04.
Hely: Büszkén ülve merkúri királyi trónomon ünneplő alattvalóim s szolgáim előtt.

Mindenkivel 2 meccset kell játszani, csak így.

yanosz
Szerkesztő
bajnokság szervező

Igen, egy játékosra összessen 6 meccs jut, minden ellenféllel két meccsed van. A forduló kihirdetésénél is említve van.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Ó, értem. Laughing out loud

"...és az a legjobb tulajdonságom, hogy mindkét lábam egyforma, különösen a bal." - Bakos Bernadett, volt osztálytársam (2013.)

SilverMage képe
SilverMage
Csatl.: 2015. 04. 04.
Hely: Büszkén ülve merkúri királyi trónomon ünneplő alattvalóim s szolgáim előtt.

Mint a Bajnokság egyik szervezője, kitüntetném potyi-HUN és scharon névvel játszó játékosainkat, mint az első forduló legaktívabb tagjait, akik a legkorábban végeztek a 6 meccsel. (Persze ez azért függ az ellenfelektől is, szóval nem kell mindenki másnak elsüllyednie szégyenében.)

Ugyanakkor úgy látom, kissé leálltak a játékok, bár még sok idő van hátra az igaz. Egy dolgot viszont szeretnék tisztázni: nem véletlenül küldtem minden csoportnak külön üzenetet a beosztásról és a javaslat, miszerint ezt az üzenetváltást folytassák az egyeztetésekhez, szintén tudatos volt. Így ugyanis figyelemmel tudom kísérni az egyeztetéseket és látom, ki mennyire aktívan keresi az ellenfelét, vagy próbál időpontot összehozni. Ha esetleg közeledne a határidő, vagy át is lépnénk azt, azok a játékosok lesznek kedvezményezett helyzetben, akik itt aktívabbak voltak. És még egy fontos dolog: ha valaki random időpontokban felmegy a szerverre, bármiféle egyeztetés nélkül, aztán, mivel senki sincs ott a csoportjából, egy vállrándítás kíséretében lelép, az nem számít. Ha valaki így összefut az ellenfelével és játszani tudnak, az úgy OK, szerencséjük volt, de erre nem lehet építeni. Igenis olvasni kell az Üzeneteket és időpontot egyeztetni. Látom, kik írnak időpontokat az ellenfeleiknek, szóval kifogásoknak helye nincs.
Mint már mondtam, még van idő, szóval nem kell azonnal megijedni. Aki eddig nem nagyon olvasta az üzeneteit és csak a szintén említett, véletlenszerűen megjelenős magatartást folytatta, annak még bőven nincs késő ezen változtatni. Szándékosan írtam már most az ügyben, hogy erre mindenkinek legyen lehetősége.
Lényeg a lényeg: a határidő lejártával az üzenetváltásokban aktívabban ellenfelüket kereső játékosok szabadidejéhez fogunk majd igazodni.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Még szerintem Krogen is érdemel kitüntetést mint az egyik legaktívabb és ő is nagyon hamar végzett az összes meccsével, de mivel nem vagyok szervező, ezért majd efelől a többi bíró dönt.

potyi képe
potyi
Csatl.: 2014. 10. 11.
Hely: Naprendszer

Én azért nem kaptam kitüntetést, mert ez az én egyéni akcióm volt, hogy a leggyorsabbak kapjanak némi dícséretet. Magamat meg nem szoktam kitüntetni. Smile

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Magyar Bajnok 2014
Szerkesztő
Csatl.: 2012. 08. 09.
Hely: Morogor

NymmeL, mint CSK, ezennel kitüntetlek, mint a 6 meccsét elsőként lejátszó tagját a csapatnak!
Meg akkor már kitüntetem Berezt is, mint a 6 meccsét másodiknak lejátszót, magamat meg mint a harmadikat.

szdik570
Magyar Bajnok 2011
Szerkesztő

Jó, lebuktam... Laughing out loud

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Egy alkalom még nem számít szokásnak. Glasses

Egyébként örülök, hogy át lett véve a nemzetközin használt morális méricskélése a későknek, szerintem nagyon jól bevált a rendszer.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015
Csatl.: 2007. 04. 24.
Hely: valamilyen bazárban, nem néztem meg elég alaposan

A Solymos vs SilverMage-HUN első vagy második meccs, tulajdonképpen mindegy melyik, a Serpent Ford nevű pályán került lejátszásra. Ezzel csak az a gond, hogy ez a pálya nem képezi részét a térképsorsoló csomagunknak, ami a Hungarian Championship Edition. Szóval nem tudom, ki készítette a játékot, de ez elég nagy baki, ráadásul időkorlát sem volt. A Bajnokságon már előfordult, hogy potyi és Georgy véletlenül a Tuna Islandon játszottak a Ruphus Isle helyett, de ez ugyanazon pálya két különböző változata, szóval el lett nézve nekik. Itt viszont sajnos nem lehet ilyesmire hivatkozni. A kérdéses meccset ezennel érvénytelennek nyilvánítom.

Újra kell játszanotok, amint ez megvan, a régi visszajátszást töröljétek le és tegyétek fel helyette az újat. (Hogy ezt miképpen rendezitek le, az eredeti vesztes feladja az első körben vagy rendesen leharcoljáto újra, az a ti dolgotok.)

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Közeledik a forduló határideje. Az aktuális állás a következő:

A csoport:
szdik570 15 pont (1 meccs van hátra)
NymmeL 12 pont (0 meccs van hátra)
Sahblabla 3 pont (2 meccs van hátra)
duni 0 pont (1 meccs van hátra)

B csoport *
yanosz 12 pont (2 meccs van hátra)
Solymos 6 pont (4 meccs van hátra)
fafan99 3 pont (2 meccs van hátra)
SilverMage-HUN 0 pont (2 meccs van hátra)

C csoport
Krogen 16 pont (minden meccs lejátszva)
potyi 13 pont (minden meccs lejátszva)
pintercsabi 0 pont (2 meccs van hátra)
Georgy 0 pont (2 meccs van hátra)

D csoport
darazsvadasz 9 pont (3 meccs van hátra)
Matyi 9 pont (3 meccs van hátra)
marabu 3 pont (4 meccs van hátra)
scharon 0 pont (minden meccslejátszva)

*  B csoportban a Solymos - SilverMage-HUN páros egyik meccse nem megfelelő térkép miatt törlésre került.

yanosz
Szerkesztő
bajnokság szervező

Kis korrekció: marabunak 6 pontja van és csak 3 meccse van vissza. (Az egyiket most játsza, ha jól tudom.)

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Igen, és Matyinak még 4 van

marabu képe
marabu
Csatl.: 2015. 07. 06.
Hely: A nagy óceánon túl (hol a kurta farkú kismalac túr)

nekem nincs meccsem hátra, valamit elírtatok

szdik570
Magyar Bajnok 2011
Szerkesztő

bocs, úgy néz ki én nem töltöttem fel. fura. nade véletlen ugyanazt kétszer töltöttem fel, töröltem most meg nem tudok feltölteni,s zal itt a visszajátszás.

CsatolmányMéret DownloadsLast Download
sah2j_-_ezer_meregtuskes_orseg_visszajatszas.gz 20.66 KB soha
szdik570
Magyar Bajnok 2011
Szerkesztő
Új hozzászólás