MWB 2016 Megbeszélés

A Magyar Wesnoth Közösség által szervezett 2016. évi Magyar Wesnoth Bajnokság megbeszéléseinek helye. (A hozzászólás lehetősége a jelentkezés kihírdetésétől él.)

írta Jf. Tasz, Wesnoth-i Üdvözlettel Wink A Nagy-Óceán Járójának kapitánya Star
a 2013-as és a 2015-ös MWB bírója-szervezője és a Facebook kezelője

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő
Csatl.: 2010. 05. 15.
Hely: Nagy-Óceán, hajófedélzet, kapitányi lakosztály

Puzzled Idén nem fogok jelentkezni - ez biztos.

Sushi A jelentkezők táblázatánál a ranglista helyezés szám értéke valahonnan generált vagy kézzel kitöltött, mert összeférhetetlen a hivatalos ranglista helyezésekkel. (Elérhető a Ranglista almenüből.)

írta Jf. Tasz, Wesnoth-i Üdvözlettel Wink A Nagy-Óceán Járójának kapitánya Star
a 2013-as és a 2015-ös MWB bírója-szervezője és a Facebook kezelője

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő
Csatl.: 2010. 05. 15.
Hely: Nagy-Óceán, hajófedélzet, kapitányi lakosztály

Mit jelent a ranglista hely és a kiemelés lemondása vagy mi?

Ha beírom ide azt az aláírást amit szeretnék, megbolondul a fórum, úgyhogy ezt megúsztátok XD                     

SilverMage képe
SilverMage
Csatl.: 2015. 04. 04.
Hely: Az én tartózkodási helyem nem publikus, viszont tudom hogy TE épp hol tartózkodsz, és ezt ki tudom használni ellened.

Nem tudom honnan szedi az oldal azt a ranglista helyezést Laughing out loud

Tasz táblázata a helyes.

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor
Csatl.: 2008. 10. 28.

Akkor javaslom, mostantól jöjjünk át ide.

Kis hiba:
A jelentkezők listáját megnyitva még mindig Magyar Wesnoth Bajnokság 2015 van kiírva.

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő
Csatl.: 2012. 08. 09.
Hely: Morogor
Csak nekem nem tetszik hogy egy olyan téma van már és annak ellenére "spammel" mégegyet?
ikomizo képe
ikomizo
Szerkesztő
Csatl.: 2011. 11. 02.
Hely: Földön vagy föld alatt

Öh, ja.

Ha beírom ide azt az aláírást amit szeretnék, megbolondul a fórum, úgyhogy ezt megúsztátok XD                     

SilverMage képe
SilverMage
Hely: Az én tartózkodási helyem nem publikus, viszont tudom hogy TE épp hol tartózkodsz, és ezt ki tudom használni ellened.

Ez a téma már június óta megvan, csak a hozzászólások voltak letiltva, a Jelentkezés megkezdődéséig. Mivel ez megtörtént, Jf. Tasz a kérésemre megnyitotta, így módosult a dátum is. (Van egy másik az időpontoknak is, majd az is megnyílik.)
A másik téma csak egy amolyan "előmegbeszélés" volt, amit egy kicsit tovább használtunk.

Amúgy tényleg fura, de mindkét téma hosszú ideje, egymástól függetlenül lett elindítva. A megbeszélések nem véletlenül mindig a Megbeszélés fórumtémában szoktak történni, viszont eddig mindent a másikban beszéltünk ki, szóval ja...
Legyen ez a világ legnagyobb problémája.

Más: Hamarosan jön a jelentkezés lezárulásának a dátuma, illetve a szabálymódosítások végleges formája, persze a rendszert és a Kalifátust leszámítva. (Bár ránézve a Szavazásra, már azoknak is elég valószínű az eredménye.)

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Igen, azt a másikat én anno csak az egész akkor még jövőbeli rendszer nagyjábóli megbeszélésére indítottam, most, hogy már lassan megvan, valóban időszerű volt egy másik topic a napi dolgok bajnokság alatti megbeszélésére. Ami a nevet vagy a helyet illeti az igencsak harmadlagos, ha valakinek van kedve áthelyezheti/nevezheti, hogy biztosan mindenki ide találjon Smile .

mindenkori volt  Wesnoth-ügyi (korrupt) államtitkár-helyettes úr, (Knalgába száműzetettve folyó hó 32.-én)

Sahblabla képe
Sahblabla
Szerkesztő
Csatl.: 2013. 10. 26.
Hely: van hogy otthon, de van hogy nem
Akkor ezzel is okosabb lettem azt hittem hogy mostani a téma.
ikomizo képe
ikomizo
Szerkesztő
Csatl.: 2011. 11. 02.
Hely: Földön vagy föld alatt

Halllóóóó:) Én szeretnék jelentkezni a bajnokságra. Hol kell pontosan? nem találom.

Matyi
Csatl.: 2015. 09. 21.
Saját adatok szerkesztés és ott van a gombok között
Legyenek inkább becsületes ellenfeleim, mintsem becsvágyóak, és nyugodtabban fogok aludni éjszakánként.
scharon képe
scharon
Szerkesztő
Csatl.: 2015. 05. 17.

A képernyő bal felső sarkában, a neved alatt és az Üzenetek fölött ott van a Saját adatok gomb. Erre rányomsz, aztán egy kicsit lejjebb tekersz, mert a szavazás miatt most nem látszanak azonnal az opciók. Ott lesz egymás mellett a Megtekintés, a Szerkesztés és a Követés. Te a Szerkesztésre kattintasz rá, aztán megint lejjebb tekersz a szavazástól és ott van a Bajnokság jelentkezés. Utána harmadszorra is lejjebb tekersz, kitöltesz mindent megfelelően, rányomsz a Mentésre és készen van.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Újabb információk:
A Szavazás november 11-én, a Jelentkezés pedig november 15-én éjfélkor zárul.
(Még változhatnak, de ez nem valószínű.)

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Figyelem!

A Szabályzat aktualizálva, elolvasása mindenkinek erősen ajánlott, aki a Bajnokságra jelentkezik.

http://wesnoth.fsf.hu/node/2392

(Még lesz egy nagyobb módosítás, miután a Szavazás lezárult és az ehhez kapcsolódó szabályok megbeszélésre kerültek.)

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

miért indulnak ilyen kevesen a bajnokságon? mintha a minitornán is többen lettek volna

szdik570
Magyar Bajnok 2011
Szerkesztő
Csatl.: 2009. 01. 12.

Sejtettem, hogy ez most egy kisebb Bajnokság lesz, főleg a Nemzetközi Torna miatti csúszás okán.

Jf. Tasz kivételével (aki bejelentette, hogy idén nem tud nevezni), minden Minitorna résztvevő jelentkezett tudtommal. A Nemzetközi Tornán résztvevő csapatból eddig csak Horus, ikomizo és Berez nem jelentkezett. Horus biztosan fog, ikomizo még gondolkodik rajta, egyedül Berez a kérdőjel. Viszont visszatért darazsvadasz.

Ez most egy ilyen Bajnokság lesz, attól tartok, sajnos kevesebben leszünk. Még mindig jobb, mintha kimaradna.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Akkor tehát megvannak a szavazás eredményei:

17 szavazat, azaz 74% a hagyományos, többfordulós rendszer mellett tette le a voksát, így annak egy változatán fog zajlani a 2016-os Bajnokság.

Ugyancsak 17 szavazat, azaz 74% foglalt állást a Kalifátus ellen, viszont 6-an, azaz 26% mellette, ami egy nem elhanyagolható kisebbség. És mivel ebben az esetben, a rendszerrel ellentétben, létezik kompromisszumos megoldás, valószínűleg bizonyos formában, a korszak kedvelőinek jelen lesz a Kalifátus a Bajnokságon, miközben az ellene állást foglalóknak nem kell találkozniuk vele.

Részletes szabályok hamarosan!

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Pályasorsoló kérdése megoldva.
A hivatalos fórumon írtam egy üzenetet az SMP készítőjének, Bonobonak, ahol arról kérdeztem, mennyire megoldható a közeljövőben, hogy az időkorlát működjön a pályasorsolóval, illetve óvatosan felvetettem, hogy esetleg lehetne-e a következő verzióban egy "Hungarian Pack" ahol a Magyar Közösség által preferált pályák lennének jelen, és amelyiken játszhatnánk a Bajnokságot.
A mai napon választ kaptam. Az időkorlát problémája sajnos nem fog megoldódni, viszont Bonobo örömmel betesz a következő verzióba egy új csomagot a kedvünkért, ha elküldöm neki a listánkat. Szóval kezdődhet a megbeszélés, mit tartalmazzon a Hungarian Pack?
Az én javaslatom:
Caves of the Basilisk
Clearing Gushes
Den of Onis
Elensefar Courtyard
Fallenstar Lake (javított verzió)
Hamlets
Hellhole (ismert és kedvelt, magyar játékos által készített pálya, a minőségét már bizonyította, helye van a Bajnokin)
Howling Ghost Badlands
Ruined Passage
Ruphus Isle
Sablestone Delta
Silverhead Crossing
Scarred Foothills
Sulla's Ruins
Swamp of Dread
The Freelands
The Walls of Pyrennis
Thousand Stings Garrison
Tombs of Kesorak
Weldyn Channel

Amik szerintem esetleg még bekerülhetnek, de én meglennék nélkülük:
Aethermaw
Arcanclave Citadel
Astral Port

Ez így 20+3 pálya, szerintem kellően nagy választékot hagy, még ha a kétségesek közül nem is kerül be egyik sem. A régi klasszikusok jelen vannak, miközben az új, bizonyítottan minőségi alkotások is helyet kaptak. Ugyanakkor végre kizár a Bajnokságról olyan régi, gyűlölt pályákat, mint például a Crescent Lake.
A pályapassz persze megmaradhatna, olyan verzió úgysem lesz, ami mindenkinek 100%-ban tetszik.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Bár számomra tökéletesen megfelel a Bonobo-pack, ha nagy az igény egy magyar csomagra, akkor az én listám:

Arcanclave Citadel
Caves of the Basilisk
Clearing Gushes
Fallenstar Lake
Hellhole
Howling Ghost Badlands
Ruphus Isle
Silverhead Crossing
Scarred Foothills
Sulla's Ruins
Swamp of Dread
The Freelands
The Walls of Pyrennis
Thousand Stings Garrison
Tombs of Kesorak
Twin Goddesses
Weldyn Channel

Szóval Krogen listájához képest felkerült az Arcanclave Citadel (egyre inkább elfogadhatónak tűnik számomra) és a Twin Goddesses (ha akarunk szűk, cső alakú pályákon játszani, akkor ez egyszemélyben kiváltja a Den of Onis-t, a Hamlets-et meg a Sablestone Delta-t), viszont kiszedtem három szűk, cső alakú pályát, az Elensefar Countyard-ot (épp elég kiegyensúlyozatlan Kalifa nélkül is, és most elvileg játszható azoknak, akik akarják), és a Ruined Passage-et (ez a pálya knalgával egy horror, elnézést Bonobo-tól, egyébként persze okés anyag és nem ágálok ellene, ha bekerül).

Aethermaw, Astral Port, Crescent Lake mehet a süllyesztőbe.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015
Csatl.: 2007. 04. 24.
Hely: valamilyen bazárban, nem néztem meg elég alaposan
Én nem vagyok se nagy pályaszakértő, se egy nagy játékos, de én nekem egyetlen egy pályával van bajom, ez pedig a Ruphus Isle (nem tudom, lehet, csak én nem voltam elég alapos, de a délebben lévő embernek vhogy mindig hamarabb vannak meg a falvai, és foglalja az északi térfelén lévőket, még akkor is, ha lassabb egységekkel lépeget, ami sztem nem kis előny), de nyilván lehet passzolni is, ha a többieknek kell ez a pálya, akkor erre beállítok magamnak vmi automatikus passzt, amivel élből megyek át egy másik pályára Laughing out loud
Legyenek inkább becsületes ellenfeleim, mintsem becsvágyóak, és nyugodtabban fogok aludni éjszakánként.
scharon képe
scharon
Szerkesztő

The Walls of Pyrennis
Thousand Stings Garrison
És az Ellensefar kertet is kivenném

A többi amit Krogen választott jó számomra.

NymmeL képe
NymmeL
Szerkesztő
Csatl.: 2013. 04. 14.

scharon: Nem tudom, mit csinálsz te; minden falu minden oldalon simán ki van pipálva harmadik körre. Vagyis mégis van egy erős gyanúm; vezérrel foglalod el 22,10-et. Igazam van?

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015
Csatl.: 2007. 04. 24.
Hely: valamilyen bazárban, nem néztem meg elég alaposan
Igen. Nem úgy kellene?
scharon képe
scharon
Szerkesztő

Igen, a Ruphus Isle olyan pálya, ahol mindent időben elérsz. A vezéreddel a 2. körre át kell iszkolnod a másik várba, az ott toborzott egységekkel pedig a 3.-ban minden falut elfoglalsz.
Mivel kevés az időnk a lista megbeszélésére, holnap este átküldöm Bonobonak azt, amire addig jutunk, hogy november 16.-án már kezdődhessen maga a Bajnokság.

Kicsit visszatérve a Szavazásra és annak eredményeire:
Úgy néz ki, hogy megegyezéssel lehet majd Kalifátussal játszani. A második választott fajt (ha van), nekem küldjétek át privát üzenetben, de majd erről én is fogok egy üzenetet küldeni minden nevezőnek, valószínűleg azt is holnap. Aki nem választ második fajt, annak természetesen az elsővel megegyező lesz.
A rendszer is kezd kialakulni. Úgy néz ki, visszatérünk a régi rendszerhez, 1. selejtező, aztán 2. selejtező, aztán a legjobb 8-ban lesz a változás. Itt ugyanis, már korábban is szóba került ez a megoldás, nem 4 párbaj, hanem 2 csoport lesz, mindegyik négy fős, két továbbjutóval. A legjobb 4 úgy néz ki megmarad elődöntőnek és döntőnek.
A Szabályzatot úgyszintén holnap kívánom véglegesíteni.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

A Szabályzat újra frissítésre került, valószínűleg már ez a végleges verzió.
Bekerültek a Kalifátusra és a rendszerre vonatkozó szabályok, illetve a MirrorMate és a Plan Your Advancements mellett engedélyezett módosító lett még a CorpseMod.
A második választott szövetségről minden eddigi nevező kapott üzenetet, aki az elsőtől eltérőt szeretne választani, az ne mulassza el ezt tudatni a bírókkal valahol.
A kiemelésre jogosultak is kaptak üzenetet.

Pályák:
Úgy néz ki az Elensefar Courtyard ki lesz véve akkor, tényleg elég kiegyensúlyozatlan, ha bent van a Kalifátus. (Ugye van rajta egy semleges zóna, ami eléggé elsöprővé tudja tenni az ingatag egységeket.) Ha nem szólal fel senki ellene, úgy néz ki bekerül az Arcanclave Citadel.
A Twin Godesses sokak számára ismeretlen, de ha többen is felszólalnak még mellette, bekerülhet.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Lista elküldve Bonobonak. Az eredeti összeállításból ki lett véve az Elensefar Courtyard és be lett téve az Arcanclave Citadel. Köszönöm mindenkinek, aki véleményt nyilvánított, azt hiszem, sikerült a lehető legjobb csomagot összeállítanunk a Bajnokságra.
Hogy Bonobonak legyen ideje frissíteni a korszakot, elképzelhető, hogy csúszunk egy napot, akkor pedig a jelentkezés határideje is kitolódik november 16-ig. Egy nappal utána viszont már mindenképpen kezdünk, de szerintem egy saját pályacsomag megér egy nap várakozást.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Figyelem!

Nem lesz csúszás, elkészült a saját csomagunk a Sandbox Map Picker kiegészítőn belül: Hungarian Championship Edition. (Köszönet illeti érte Bonobot.)

A verseny kezdete előtt mindenki töltse le/frissítse a Sandbox Map Pickert!

Ma éjjel zárul a jelentkezés és megtörténik a sorsolás.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Ismételten figyelmeztetek mindenkit, hogy nem tudok játékot nyitni. Ez persze tökéletesen megoldható (a mentést feltöltöm ha szükség van rá), csak gondoltam, szólok Tongue

SilverMage képe
SilverMage

Akkor ezennel lezárult a Jelentkezés a 2016-os Magyar Wesnoth Bajnokságra. Összesen 17-en jelentkeztek idén, ranglista pontok zárójelben:
Georgy (10)
SilverMage-HUN (10)
Sahblabla (260)
NymmeL (95)
Krogen (540)
scharon (10)
duni (0 )
fafan99 (0 )
pintercsabi (225)
yanosz (960)
marabu (50)
potyi-HUN (0 )
Matyi (0 )
Solymos (410)
szdik570 (840)
darazsvadasz (510)
Horus (1410)

Beosztás hamarosan (a sorsolás a ranglistás pontok figyelembevételével fog történni/mivel sajnos pont páratlanul vagyunk az egyik csoportban egyel többen lesznek), de előtte még pár dologra szeretném felhívni mindenkinek a figyelmét:
A Sandbox Map Picker letöltése kötelező, a Bajnokságon használt verziószám: 7.1 (Az imént kaptam üzenetet Bonobotól, némi hiba volt az egyik pályán, ezt javította, ezért kell 7.1-es verzió. Ha a későbbiekben frissül is a kiegészítő, az már a csomagunkat nem fogja érinteni, szóval legalább ez a verzió legyen meg.)
Az időkorlát miatt újra kell nyitni a pályákat, de ez nem újdonság szerintem senkinek. Ami viszont talán az: mindenképpen a kiegészítő pályáin történjen az újranyitás, NE az alap pályákon. A Fallenstar Lake - Hullócsillag tó ugyanis alapos kiegyensúlyozáson ment át az SMP-ben és így jelentősen különbözik az alapjátékban található verziótól. Mi természetesen a kiegészítőben jelenlévő, kiegyensúlyozottabb verziót fogjuk használni. Most előrebocsátom, hogyha valaki véletlenül mégis a régi verzión fogja lejátszani a meccsét, akkor azt érvénytelennek fogom nyilvánítani és újra kell játszani.
Mivel visszajelzésre igen kevés idő volt a második választott szövetséggel kapcsolatban, ezért itt péntek éjfélig még elfogadok változtatásokat. Ha valaki addig Kalifátussal szeretne játszani, akkor itt nyugodtan válassza azt a szövetséget és vezért, amit tervez, később úgyis le tudom ellenőrizni.
A visszajátszások szokásos feltöltése hamarosan meg lesz oldva az oldalon, addig is ideiglenesen nyitok egy fórumtémát, ahová az addig lejátszott meccseket fel kell tölteni. Később persze ezt a megfelelő helyre is pótolni kell.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Bírói közlemény:

A kiemelésre jogosultaknak tegnapelőtt írtam egy üzenetet, amelyben arra kértem őket, nyilatkozzanak, hogy élnének-e a kiemeléssel. A jelentkezésnél páraknak feltette a kérdést, de mivel sok jogosultnak nem, sőt előfordult olyan játékos is, aki nem jogosult, mégis oda volt írva, hogy lemond a kiemelésről. Ezért az nem tekinthető igazán érvényesnek. Mivel, jogosultként, én sem kaptam meg a kérdést, ezért nem igazán tudtam eldönteni, hogy amit a jelentkezőknél kiír, az valóban a jelentkező akaratát tükrözi-e, vagy csak valami hiba eredménye. Ezért küldtem egy levelet azoknak, akikről tudtam, hogy jogosultak, hogy jelezzenek vissza ezzel kapcsolatban. És itt jön a gubanc: Horus, az egyetlen, akiről az általam nem értett lista azt írta ki, hogy élne a kiemeléssel, ma kiderült, hogy valóban élne, csak nem tudott nekem időben visszajelezni, mert nem ért rá. (Ami szintén érthető, hiszen nem volt rá azért sok idő, csak hát idén ilyen villámszervezés van.)
Ezért megengedem neki, hogy utólag éljen a kiemeléssel.
Így maradna a C csoportban 3 ember, a D-ben pedig 5, egyértelmű, hogy mit kell tenni.
A sorsolást úgy csináltam, hogy a Ranglistán legtöbb ponttal rendelkező 4 játékos a 4 különböző csoportba került (Horus, yanosz, szdik570, Krogen). Az 5. legtöbb ponttal rendelkező játékos darazsvadasz, aki így, Horus kiemelésével előlép a 4-be. Szerencsére ebből a 4-ből 2 a D csoportba került.
A megoldás a következő: Mivel a legkevésbé akarom megbolygatni a másoknak már kihirdetett beosztást, ezért magamat átteszem a C csoportba. A D csoportosoknak gondolom ez nem probléma, hiszen így egyel kevesebb ellenféllel kell játszaniuk, nagyobb az esélyük a továbbjutásra. A C csoportosoknak pedig nem sok minden változik (ugyanúgy a 4 legtöbb pontos közül kell játszaniuk valakivel, tehát hasonló kaliberű ellenfelük lesz).
Tulajdonképpen jobb is ez így, 4 db 4 fős csoport van, mindenki egyenlő esélyekkel indul.
Így viszont a 3. helyezettek közül csak 3 fog továbbjutni, tehát nekik majd a sorrend kialakulása után játszaniuk kell.
Tehát a módosult csopotok:

C csoport:
pintercsabi
Georgy
potyi-HUN
Krogen

D csoport:
darazsvadasz
marabu
scharon
Matyi

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő
Új hozzászólás