Wesnoth művészete, hadjáratkészítés

(megjegyzés: csak azért került a friss hozzászólásokhoz, mert átírtam a címet)

Régebben voltak, és ma is vannak magyarok, akik konyítanak kicsit a digitális hogyismondjam... "festészethez?". Akinek vannak művei, tippjei, az itt meg is oszthatja. Kezdetnek itt van ez a papír/térkép részemről (a faminta a háttérben a játék főoldaláról van):

CsatolmányMéret
papir.jpg2.38 MB
terkep.jpg2.64 MB

"...és az a legjobb tulajdonságom, hogy mindkét lábam egyforma, különösen a bal." - Bakos Bernadett, volt osztálytársam (2013.)

SilverMage képe
SilverMage
Csatl.: 2015. 04. 04.
Hely: Büszkén ülve merkúri királyi trónomon ünneplő alattvalóim s szolgáim előtt.

Még egy ilyen inaktív bandát! Sad

"...és az a legjobb tulajdonságom, hogy mindkét lábam egyforma, különösen a bal." - Bakos Bernadett, volt osztálytársam (2013.)

SilverMage képe
SilverMage
Hely: Büszkén ülve merkúri királyi trónomon ünneplő alattvalóim s szolgáim előtt.

Szerintem csak nem konyítunk a digitális ''festészethez''.

marabu képe
marabu
Csatl.: 2015. 07. 06.
Hely: A nagy óceánon túl (hol a kurta farkú kismalac túr)

A papír tetszik, de a térképeshez nem a régi, hanem a most használatos wesnoth térképek egyikét raknám be. Gratula, ügyes munka.

írta Jf. Tasz, Wesnoth-i Üdvözlettel Wink A Nagy-Óceán Járójának kapitánya Star
a 2013-as és a 2015-ös MWB bírója-szervezője és a Facebook kezelője

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő
Csatl.: 2010. 05. 15.
Hely: Nagy-Óceán, hajófedélzet, kapitányi lakosztály

Beraktam az újat is, csak azon még kicsit finomítani kell (kicsit sötét lett). A másik problémám, hogy olyan itt, mint ha levégtam volna egyszerűen a szélét; nem látszik a szövetminta, se a foltok:

CsatolmányMéret DownloadsLast Download
terkep2.jpg 2.58 MB soha

SilverMage képe
SilverMage

A sötétséggel nincs probléma, sztem jó. A szövetminta látszódik, csak kicsit a szélén, de azzal sincs probléma.

||

||

||

||

V

Sztem ez jó!    Laughing out loud

Legyenek inkább becsületes ellenfeleim, mintsem becsvágyóak, és nyugodtabban fogok aludni éjszakánként.
scharon képe
scharon
Szerkesztő
Csatl.: 2015. 05. 17.
Hely: Morogor

Nekem is tetszik !

írta Jf. Tasz, Wesnoth-i Üdvözlettel Wink A Nagy-Óceán Járójának kapitánya Star
a 2013-as és a 2015-ös MWB bírója-szervezője és a Facebook kezelője

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő
Csatl.: 2010. 05. 15.
Hely: Nagy-Óceán, hajófedélzet, kapitányi lakosztály

Egyébként nem tudom, láttátok-e: a "silver age" projekthez készítettek egy nagy térképet.

SilverMage képe
SilverMage

HMMMM... Kéne egy hadjáratot csinálni, amiben a Keleti Területeket fedezik fel :DD Arra valahogy senki sem akart még menni Laughing out loud

Legyenek inkább becsületes ellenfeleim, mintsem becsvágyóak, és nyugodtabban fogok aludni éjszakánként.
scharon képe
scharon
Szerkesztő

Én már az emberek óvilági (Zöld-sziget előtt) történetén is gondolkoztam. Valahol még a térképvázlat is megvan Laughing out loud

SilverMage képe
SilverMage

Én ott akarok hadjáratot csinálni, de még csak tanulgatom a hadjáratkészítés fortélyait. Mármint a zöld szigeten.

marabu képe
marabu
Új ötlet, ami már egy kicsit elrugaszkodott Smile : Mi lenne, ha az MWK közösen készítene egy gigászi hadjáratot? Bármiről... Tényleg bármiről... Csak egy ötlet, amíg várjuk a honlap átalakítást Uditól Smile
scharon képe
scharon
Szerkesztő

Voltak még ilyen ötleteim: uccsó sárkány története, kalifátus megszületése (ez játszódott az Óvilágban), valami a perzsékről vagy valamilyen kiaknázatlan fajról amiről nincs hadjárat. Nekem az volt a főcélom, hogy vegyék be az alapok közé Laughing out loud

Javítás: hozzáadtam a címhez a hadjáratkészítést. Mellesleg csináltam már ilyen témát (Kiegészítő ötletek), és Udi is írt már ilyet (Hadjárat készítés).

SilverMage képe
SilverMage
Rendben, de ezek csak kisebb történetek, és egyénileg is elkészíthetőek, ha tud az ember WML-t használni Smile én tényleg egy gigászi hadjáratra gondoltam... Mondjuk vegyed a Trónörökös pályaszámát, szorozd be hárommal, majd emeld négyzetre :DD Na, nagyjából ilyen hosszúságú, váltakozó nehézségű hadjárat, ami mondjuk egy Wesnoth történelmi kalauz, a Thursagan pörölyétől(azt, hiszem ez játszódik a legkésőbb) a Tűző napok alattig. Mindezt mondjuk megspékelve azzal, hogy különböző fejezetekre van bontva, és mindegyik fejezetben egy másik faj hősét irányítjuk. Mondjuk kezdődik az emberekkel, és végződik azzal, hogy a tündék felépítik a sivatagban quenothot. Közben egy kis perzsi kihalás, a trollok és a törpök egymásnak ugrása, orkok története, a vörös mágus története, sellők birodalmának épülése és hasonlók... Mindez egy hadjáratban Smile Na én vmi ilyesmire gondoltam :DDD
scharon képe
scharon
Szerkesztő

Ez elég sok pálya (4769) és ha valaki mentés nélkül játszik (Horus) akkor elég bosszantó ha a végénél kikapsz. Ez összesen 303 év (550 YW-től 858 YW-ig és a tűző napok alattot nem tudom mikor játszódik, de ez az utolsó) és egybefoglalna 6 alaphadjáratot. Tehát jó de csökkenteni kéne a pályaszámot (kb. 200 elég lenne). Meg eddig elég kevesen tudunk hadjáratot programozni és okés hogy egy csomóan segítenének tervezni de egy-két embernek kéne megírni a kb. 10000 soros programot.

marabu képe
marabu
Nyilván túloztam! :_D De milyen poén lenne egy 4000 pályás hadjárat Laughing out loud Amúgy pont ezért tartottam jónak, mert az egész történelmét más szempontból mutatja be, más szereplőkkel, esetleg plusz adalékok az alaphadjáratokhoz és hasonlók Smile
scharon képe
scharon
Szerkesztő

Én is tudom hogy túloztál, de még mindig itt van az a probléma hogy ki fogja megírni a programot.

marabu képe
marabu

Hajaj, nem csak a programozásssal van gond: kell ugyebár egy fordulatos, jó történet (nagyon sokat dob a hadjáraton a tényleg jó a történet), aztán portrék is kellenek, nemde? Ez nagyobb gond mint a programozás, mert azt még meg is tudjuk tanulni (a WML viszonylag egyszerű).

SilverMage képe
SilverMage

én anno kitaláltam egy storyt aminek a MWK közösség aktívabb tagjai a szereplői Laughing out loud , el lehet indulni ezen a vonalon is

mindenkori volt  Wesnoth-ügyi (korrupt) államtitkár-helyettes úr, (Knalgába száműzetettve folyó hó 32.-én)

Sahblabla képe
Sahblabla
Szerkesztő
Csatl.: 2013. 10. 26.
Hely: van hogy otthon, de van hogy nem

:DDD Ez jó! :DD

scharon képe
scharon
Szerkesztő

Scharon, a perzsekény zsarnok!!! Laughing out loud Volt egy hasonkó ötletünk Gergővel: rárakjuk a valódi arcunkat a portrékra Big smile

SilverMage képe
SilverMage

Ha lesz ilyen hadjárat, jelentkezem főgonosznak!

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő
Csatl.: 2012. 08. 09.

Végítélet perzsekény vagy tűzokádó sárkány képében óhajtasz majd részt venni? :D  :D  Laughing out loud Mellesleg megnézem, hogy rakjuk rá az arcodat egy perzsekényre. Laughing out loud

SilverMage képe
SilverMage

Támadt egy ötletem (!!!): főszereplő egy mágus, aki olvasott Kalenzről, és megpróbálja felkutatni az örök élet titkát! Mit szóltok? Big smile

Megkeresné vele Kalenzet is, de ő természetesen nem árulja el. A végén egy sárkányhoz vezetnek el kutatásai (Krogen képében), aki párbajra hívja, aminek tétje a nagy titok. Ha legyőzi a sárkányt az elárulja neki, de figyelmezteti: minden szerettje halálát végig kell néznie, minden rosszat ami megtörténik majd, és a legfájdalmasabb ütéseket is át kell élnie (nem hal beléjük). Végül nem teszi magát örök életűvé. Ez az elképzelés nagyvonalakban. Big smile

Hogy a portrés dolog megoldható legyen a sárkánynál is, esetleg a végén átváltozhat a mágus tanítójává, vagy valami főhősünk által ismert mágussá, és úgy figyelmezteti a veszélyekre. Aztán meghal.

Ja, és mágusunk a végén eltéved a barlangokban, így egyes egyedül (esetleg 2-3 segítővel) kell kiállnia a sárkány ellen. Ezt valahogy könnyítenénk hogy lehetséges is legyen, de a végén neki kell megölnie.

SilverMage képe
SilverMage

:DD Jó, bár a portrék odavágása kicsit megbonyolítja a dolgot, azt nem kell megcsinálni, elég, ha elé egy szövegrészbe beleírjuk, hogy a karakterek az MWK közösség tagjairól lettek mintázva, és a karakterek nevei a fórumon használt nevük. És karaktereket így el is neveztük, plusz az egyes pályák készítői is ki lettek osztva, hiszen akkor az úgy fer, ha minden pályát az csinál meg, aki szerepel rajta. :DD (ez utóbbi csak poén, nyilván nincs mindenkinek ideje arra, hogy pályakészítéssel vesződjön) Smile

scharon képe
scharon
Szerkesztő

Nos, a Krogen meg Scharon név kitűnő, de SilverMage nevet nem adhatsz egy karakternek. Laughing out loud Egy időben azt csináltuk (egy rokonyommal) hogy az adott karakter faját vagy valami hasonkót lefordítunk ismeretlen nyelvekre, amin jól hangzik. Az ezüst például latin nyelv alapján lehetne Argent vagy Argus.

SilverMage képe
SilverMage

Ez a mágusos sztori tetszik. Te lehetnél SilverMage a főhős (ha nem baj ha lecseréljük a képed), Akkor Krogen a főgonosz, meg mondjuk Scharon a segédje mert mindketten perzsik. Aztán én lehetnék az ork hadvezér aki szintén erre pályázik. Idönként felbukkanok aztán valahogy mindig leráz. Ki kéne még találni hogy ki legyen Kalenz (szerintem Horus). Utána meg valakinek ki kéne találni hogy az egyes pályákon mi történik. Egy másik valakinek meg meg kéne csinálni a pályákat. Aztán meg valakinek meg kéne írni a programot (én vállalkozom a feladatra, de adjatok majd pontos utasításokat pl. arany, főhős típusa stb.).

marabu képe
marabu

Tetszik Laughing out loud Benne vagyok a sztorikitalálásban, meg a pályakészítésben is. Hanem Kalenznek meg kéne hagyni az eredeti portrét.

JA: a Wesemere legendájában azt írták, hogy a halhatatlanság gonosszá teszi az embert. Erre is figyelmezteti Krogen Argust (én) saját példáján.

SilverMage képe
SilverMage

Micsoda ötletek repkednek itt! Laughing out loud Valahogy megtetszett ez az MWK hadjárat dolog.

Hát én a hadjárat- és pályakészítésben biztos nem tudok segíteni, de történetre szívesen adok tippeket. Meg a kész pályákat nyáron szívesen tesztelem, aztán adok nehézségre, kiegyensúlyozásra, pálya képére tippeket, végül is ilyesmihez értek.

Pár dolog, ami így csak hirtelen eszembe jutott:
Igazi portrés dolog szerintem nem jó ötlet, elég bugyután mutatna az arcunk egy játékban.
Akinek a neve megfelelő egy karakterhez, akkor a róla mintázott szereplőnek is az legyen a neve, akinek nem, az találjon ki magának valamit, vagy egyezzen meg valamiben a hadjárat készítőivel.
Aki nyíltan kijelenteni, hogy semmiképp se szeretné, ha karaktert mintáznának róla, annak ezt a vágyát tiszteletben kell tartani. Ez persze fordítva is igaz, de gondolom ez nem jelent gondot.
A hadjárat készítőinek legyen teljhatalma. Persze mindenki, aki akar, leírhat egy képet a róla mintázott emberkéről, hogy milyennek szeretné, milyen szerepkörbe. De nem lehet mindenkinek 100%-ban megfelelni, tehát a készítők hajthassanak végre kisebb-nagyobb módosításokat, ha a történet vagy a játék úgy kívánja.
És eszerint kéne 1-3 ember, akik a hadjáratot csinálják és a történet felett is korlátlan hatalmuk van.
És persze mindenki a saját karakterét (vagy hogy milyennek szeretné) találná ki legrészletesebben.

Akkor a fentiek alapján, meg saját ötleteim szerint leírom, milyennek képzelem el a hadjáratbeli Krogent, avagy Főgenya Urat ( Laughing out loud ) :
Tűzokádó sárkány, ez tetszik, ráadásul elég hatalmas ellenfél is. Ha pedig egy perzsekény hordát vezetne, az még keményebb lenne, sárkány+perzsekény törzs kombó úgysincs az általam ismert hadjáratokban.
Kiegészítő ötlet még emellé, hogy nem kéne mindig sárkányformában lennie. Kb. úgy, mint a Warcraft univerzumban a sárkányok, tudna humanoid alakot felölteni. (Mondjuk Tünde Bajnok vagy Tünde Nagyúr, úgyis a Lázadók a kedvenceim a Perzsekények mellett. És nem baj, hogy a Wesnoth univerzumban még nem láttunk sárkányt emberformában, hiszen lehetne spéci eset.) És például sokáig ki sem derülne, hogy valójában egy sárkány, ezzel akár a hadjárat végéig lehetne várni, ez lehetne a(z egyik) nagy fordulat. Eleinte mondjuk együtt is működhetne a főszereplőkkel, segítené őket (persze titokban önös érdekből), akár az orkok ellen, ha már fentebb említve voltak. Aztán, amikor eljön a megfelelő pillanat, elárulja a főhősöket és végre akarja hajtani gonosz tervét (még ezt is ki lehet találni, hogy mi legyen ez a gonosz terv, lehet akár valami ősi ereklyéből hatalom kinyerése, vagy valami idegen dimenzió megnyitása, akármi, ami nagyszabású és gonosz). Ja és végig a hadjárat alatt lehetne hallani legendákat meg pletykákat erről a bizonyos ősi, gonosz sárkányról, aki egyszer majd várhatóan visszatér és akkor baj lesz. Aztán ugye a nagy fordulat. Erős "nyom" lenne, hogy mondjuk amikor a perzsekények találkoznak a főszereplőkkel, ő megálljt tud parancsolni nekik és hallgatnak rá.
Jellemét tekintve ugye a fentiek alapján inkább tünde formában szerepelne. Persze titokzatos lenne, meg misztikus kissé, de azért nem annyira, hogy simán ki lehessen találni a nagy titkot. Ezen kívül persze beszélgetne meg barátkozna a főszereplőkkel, rendesen megvezetné a népet, hogy tényleg elhigyjék: csak segíteni akar, tiszták a szándékai. Ha vannak jó random bölcsességek valakinek a tarsolyában, azokat néha benyöghetne. (Aztán mondjuk a legyőzése előtti pillanatban az egyik főszereplő visszamond neki egy ilyet.) Bár a céljai rosszak, nem lenne pure evil, akár tragikus karaktert meg múltat is ki lehet neki találni. Könyörtelen lenne, de semmiképp sem sértegetné folyamatosan az ellenfeleit, a jó nemeziseket még tisztelné is.

Most így hirtelen ennyi jutott eszembe, de ha megvan, kik csinálják a hadjáratot, teljesen alárendelem nekik a Krogen karaktert, változtassanak szabadon, amit akarnak, ha szükségesnek érzik!

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő
Csatl.: 2012. 08. 09.

Jó irányba haladunk, tetszenek az elképzelések.

A magam részéről javaslom hogy legyen benne egy blabla sah (vagy sahblabla) nevű karakter (kardforgató) Smile , aki egy kicsi, elzárt sahságban él valahol a sivatg szélén számszeríjászokkal (amiket még meg kell kreálni persze, de ötletem van rá) és lándzsásokkal . A főszereplő útja a területén vezethetne egyszer keresztül és le kell győznie a továbbmenetelhez. Miután legyőznik beáll az áthaladó seregbe, természetesen a toborzási listát kibővítve a saját embereivel. Késöbb a történet folyamán - ha az még további bonyolításra szorítkozna Laughing out loud - többször is oldalt válthatna és az aktuálisan esélyesebbekhez állna, de ha gondban van mindig kidumálja magát vagy szimplán eltűnik, esetleg mindig a birtokába kerül valamiféle információ (pl van egy kéme a sárkánynál, vagy értékes a wesnothi királynak) vagy tárgy ami miatt a főszereplő visszaengedi.

mindenkori volt  Wesnoth-ügyi (korrupt) államtitkár-helyettes úr, (Knalgába száműzetettve folyó hó 32.-én)

Sahblabla képe
Sahblabla
Szerkesztő
Csatl.: 2013. 10. 26.
Hely: van hogy otthon, de van hogy nem
Rendben... Akkor sztem itt az ideje Scharon nevű perzsekény törzsfőnök bemutatásának Laughing out loud Ha ténylegesen figyelembe vesszük azt, hogy gonosz legyek és perzsekény, akkor én lehetnék az, akit a főszereplő végig a nagy ellenségnek tart... kicsit cinista, kicsit arrogáns, ebből következően olyan finom szarkazmussal és erős gúnnyal beszél az ellenfeleivel, mondjuk először feltűnhetne úgy, mint egy figyelő az egyik csatában a kíséretével és időnként megjegyezhetne valamit a csata minőségéről. Esetleg teljesen használhatatlan taktikai kommentárt is nyújthatna. Smile Mondjuk mint fősegéd a végén, akár már sokadszorra összecsap a főhőssel, megjelenik egy elég komoly perzsi hordával, amikor vesztésre állnak, mondjuk kimondanak egy jelszót, aminél a főgenya átváltozik sárkánnyá és átjón a saját várába. Milyen kemény lenne, ha sárkányokat tudna toborozni.. Laughing out loud Sah: A számszeríjászokat hogyan képzeled el? Így elsőre a hosszúíjász jutott eszembe, de a számszeríjász lassabban tüzel, de nagyobbat sebez. Jut eszembe, talán jól jönne egy törp a hadjáratba, akár ellenfélként, akár szövetségesként is, vagy mint egy olyan törp, akit Kalenz haverja ad oda, hogy segítsen nekünk... mondjuk egy villámörző. Erre még tök jó lenne egy ember szerintem Smile
scharon képe
scharon
Szerkesztő
Új hozzászólás