2016-os bajnokság rendszerének megbeszélése

Ha a kezdők és a középmezőnyt nézem, gyakran van átfedés, egy újoncról ezt meg nem mindig lehet eldönteni.

Nekem mondod Smile Első részvételemkor pár hónapja játszottam csak, a selejtezőkörökben a jobb játékosok megvertek, mégis 2. helyen mindig továbbmentem Smile, végül az elődöntőben Horus állított meg nagyon kemény meccsek után 2:1-gyel. És akkor még kiemelés sem volt.

Az irányított sorsolás mit akar pontosan jelenteni, és ki dönti el, ki erős és ki gyenge játékos?

Az aktuális ranglista alapján megy, írtam is, hogy frissíteni kéne. Pl. legyen 8 csoport, a ranglista legjobb 8 helyén álló sorsolódik a csoportok 1. helyére, a következő 8 a csoportok 2. helyére sít. Itt valóban némi hátrányban vannak a kezdőnek számító jó játékosok, de itt a kiemeltek még nem játszanak, szóval nekik ezt a kört így is venniük kell. Elismerem, időnlént kialakultak az átlagosnál erősebb csoportok is (halálcsoport), ez viszont kezelhető pl. néhány helyet fenntartunk vígaszágnak, ahol az egyenes ágon nem továbbjutók megküzdenek és még továbbjuthatnak. (Ilyen is volt az elmúlt években többször is.)

yanosz
Szerkesztő
bajnokság szervező
Csatl.: 2009. 02. 17.
Hely: no public

Hamarosan végéhez ér a Nemzetközi Torna, már az utolsó kör is kezdetét vette, szóval úgy érzem, itt lenne az ideje ezt a kérdést is véglegesen eldönteni. Csak azért írok, hogy kikerüljön a főoldalra és eszébe jusson mindenkinek/újra beinduljon a diskurzus.
Szóval, van-e valakinek bármi hozzáfűzni valója a dologhoz...?
Személy szerint az én részvételem időhiány miatt kérdéses, de semmiképp sem zárnám ki.

Zárójeles véleménynyilvánítás:
(Mindjárt itt az október vége, lehulottak a falevelek, rövidülnek a nappalok, közöleg a tél stb... na meg az év vége. Ez mégsem indok, hogy elmaradjon egy Bajnokság. Fénykoromban, 2013-ban és 2014-ben szintén később kezdődött a Bajnokság, a döntő már bőven a következő év februárjában volt. Ezt figyelembe véve az sem katasztrófa, ha esetleg márciusig eltart a dolog. Esetleg lehetne a következő év nagy versenyét korábban kezdeni, de a Közösség számára a folyamatosság miatt jobb lenne, ha nem maradna ki egy év.)

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő
Csatl.: 2012. 08. 09.
Hely: Morogor

Szerintem legyen az idén is bajnokság.

Ha szükséges, részt tudok vállalni a szervezésben, lebonyolításban.

Első lépés a szervezők/bírók kiválasztása lenne, 3 fő azért kellene,

utána a szabályzat elkészítése, megbeszélése.

Ezzel párhuzamosan akár a jelentkezéseket is meg lehetne kezdeni.

yanosz
Szerkesztő
bajnokság szervező

Frissítettem a bajnokság menüt.

Létrehoztam a 2016-os szabályzat oldalát (a menüből elérhető), egyelőre csak átmásoltam a tavalyit.

A korábbi jelentkezéseket is töröltem, így bármikor megkezdhetjük a jelentkezési időszakot. 

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor
Csatl.: 2008. 10. 28.

Jelenleg nagyon lefoglalal a Nemzetközi Torna befejező szakaszában folyó szervezkedés, de holnap nagyobb figyelmet fogok fordítani ide.

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Szabályzat (nem fogok minden pontnál szvsz-szel udvariaskodni, értsétek oda Smile )
1. pont
Térjünk vissza a hagyományos lebonyolításhoz. A legjobb 16-tól már jól bejáratott, hosszú évek alatt bevált ez a rendszer.
A legjobb 16-ig kell valami igazságos csoportbeosztás.
Javaslat: az 1. selejtezőkörben nagyon kis létszámú csoportok legyenek (max. 4 fő, de inkább kevesebb), itt még ne essen ki senki, ezeket a helyezéseket vegyük alapul a 2. csoportkörbe sorsolásnál.
Így kisebb az esélye a halálcsoportok kialakulásának.
2.pont
-
3. pont
A vége az MME-re utal, a többi jó.
4. pont
kb. 2-3 meccs/hét alapján célszerű a forduló időkeretét megadni.
Az inaktivak kizárása kb. a forduló időtartamának felénél történjen, így csúszás nélkül lehet haladni.
5.
-
6.
Nem vagyok képben, van most jól működő véletlen térképet kisorsoló kiegészítő?
A bugosokat hanyagoljuk, idegesítenek, gondolom nem csak engem.
7.
 Kicsit sokallom aq 390sec-ot.
8. - 12.
Aktualizálni.

Kinek lenne ideje, energiája a szervezéshez/bíráskodáshoz?

yanosz
Szerkesztő
bajnokság szervező

Szóval:

Pályasorsoló van, Sandbox Map Picker a neve és csak annyi a baj vele, hogy nem működik rajta az időkorlát. Ezt meg lehet oldani úgy, hogy a térképsorsolóval kisorsolják a pályát a játékosok, aztán az adott pályát újranyitják időkorláttal. Tavaly is valami ilyesmi volt. A kiegészítőn belül két csomag van, amelyeket én a Bajnokságra javasolnék, el kéne dönteni, melyik legyen:
1. Bonobo's Sandbox:
A kiegészítő készítője által preferált 1v1 pályák. (Aki azért egy elég tapasztalt játékos, lehet bízni az ítéletében.) A Nemzetközi Torna is ezzel is zajlott/zajlik. Tartalmazza:
Caves of the Basilisk
Clearing Gushes
Fallenstar Lake (újított, hozzáteszem jobb verzió)
Hellhole
Howling Ghost Badlands
Ruined Passage
Ruphus Isle
Sablestone Delta
Scarred Foothills
Sulla's Ruins
Swamp of Dread
The Freelands
The Walls of Pyrennis
Thousand Stings Garrison
Tombs of Kesorak

2. Conservative Sandbox:
Itt valamivel nagyobb a választék.
Ami nincs benne az előzőből: Hellhole, Scarred Foothills
Ami az előzőben nincs benne, de ebben igen:
Aethermaw
Arcanclave Citadel
Den of Onis
Elensefar Courtyard
Hamlets
Silverhead Crossing
Weldyn Channel

3. Adv+Con:
Ebben aztán tényleg minden benne van, de én nem örülnék ha ez lenne. Egyrészt tartalmazza a gyűlölt Crescent Lake nevű pályát, másrészt benne van például a Grand Houde Mountain is, amelyiken páratlan számú falu található. Az átlag játékos ilyesmivel nem szívesen szembesül. Talán a Conservative lenne a legmegfelelőbb véleményem szerint, az azért elég nagyszámú pályát tartalmaz, de a nagyon elvadultak nincsenek benne.
Pályapassz természetesen maradna, ráadásul mivel újra kell nyitni a sorsolt pályát, faj miatt most sem lehetne passzolni.

-------------------------------

Javasolnám, hogy a Jelentkezés kezdődjön meg legkésőbb szerdán. Talán idén, mivel a Nemzetközi miatt feléledt a nép és mivel kevés az idő, elég lenne 1,5 hét is erre. Közben még lehet vitatni a szabályokat, ha valakinek valami nem tetszik, bármikor visszaléphet ebben az 1,5 hétben. A körüzenetet szerintem nyugodtan ki lehet küldeni akár már most is.

Használható módosítok közé én bevenném a MirrorMate nevezetűt. (Tükröket közös megegyezéssel újra lehet nyitni, ha legalább az egyik fél játszani akarja, akkor kell.) PYA persze maradna. Továbbra is közös megegyezéssel működne a használatuk, de kissé fárasztó a játékot nyitó embernek folyton megkérdezni az ellenfelet, hogy akkor most jöhetnek-e a módosítók. Javaslom, hogy a nyitó ember szabadon dönthesse el, hogy beteszi-e őket, kivéve ha előtte az ellenfele külön leszögezte, hogy nem szeretné. Ne kelljen ezért folyton kérdezősködni.

-------------------------------

És akkor a legnagyobb kérdőjel, a rendszer:
Emlékeim szerint régen így működött a dolog:
Első selejtező után maradnak 12-en. Kiemeltek itt csatalkoznak be, az ő számuktól függ az előző körből továbbjutó emberek száma. 4 db 3 fős csoport alakul ki, amelyikből az első 2 helyezett jut tovább (leggyakrabban itt voltak halálcsoportok). Legjobb 8-ban az előző kör 1. illetve 2. helyezettjei küzdenek, párokban. Győztesek továbbjutnak, legjobb 4 után pedig döntő.
Bár a halálcsoportok nagyon gyakoriak voltak a 2. körben, ott azért olyan emberek, akik a bajnoki címre esélyesek voltak, nem nagyon szoktak kiesni, legfeljebb olyanok, akik a legjobb 8-ba még befértek volna. Inkább az utána következő 4 db párosnál voltak csúnya fordulatok.Ezt kiküszöbölhetjük azzal, hogy a legjobb 8-ban nem párok mérkőznek egymással, hanem 2 db 4 fős csoportot alakítunk ki, ahonnan az első és a második helyezett megy tovább a legjobb 4-be. Itt szokásos elődöntő és döntő, VAGY 1 db 4 fős csoport. Ennek előnye az igazságosabb végső helyezés, hátránya, hogy akik a legjobb 8-ban már megküzdöttek és továbbjutottak 1. és 2. helyen, azok a legjobb 4-ben, közvetlenül utána rögtön megint játszanak egymással.
Összességében a konzervatív embereknek ajánlom ezt a megoldást, az ősi rendszeren lényegében alig változtat, csak a párbajokat szünteti meg, tehát általában nem 1-2 meccs dönt egy játékos sorsáról. (Hozzáteszem, szerintem a pont a legnagyobb problémát küszöböli ki, miközben alig van változás.)

Újabb lehetőség a megoldásra:
A tavalyi rendszerből kiindulva lazábban kezeljük a csoportokat. A jelentkezők számától függően nagy csoportokat alakítunk ki (kiemelés itt nincs), optimális esetben négyet, ahol mindenki játszik mindenkivel 1 vagy 2 meccset, erről lehet vitatkozni. A sorsolás mindenképpen a ranglista pontok alapján történjen. Továbbjut a nagy csoportokból 2 ember, így lesz 8 játékosunk. Őket elosztjuk 2 db 4 fős csoportba, 2 első és 2 második helyezett. Első kettő innen is megy tovább az elődöntőbe, szintén első a másik csoport másodikjával, második az elsővel meccsel, aztán döntő. (Itt is lehetne a döntő is 1 db 4 fős csoport, de szerintem ebben az esetben szerencsésebb a hagyományos megoldás.) A legjobb 8-ba be nem jutó, lelkes játékosoknak akár lehet vígaszágat is indítani, mondjuk a 3. helyezettek megküzdhetnek a 9-10-11-12. helyekért, vagy a 3. és 4. helyezettek a 9-16-ért. Itt kevesebb a forduló, bőkezűbben lehet bánni a határidőkkel, illetve a továbbjutók tiszta lappal indulhatnak a legjobb 8-ban, tehát a bajnokjelöltek a végén egyenlő esélyekkel játszhatnak. Ennek a rendszernek az előnye, hogy mindenkinek sok játékalkalmat biztosít, tehát megtartja a tavalyi előnyeit, míg az esélyesek között inkább az egymás elleni meccsek döntenek a végén. (Inkább döntsön 1 meccs az esélyesek között, mint az, hogy az egyébként időigényes, kb 20 meccsben ki kapott ki véletlenül többször.)

Én ezt a két rendszert gondolom a legjobbaknak, erről akár még szavazást is lehetne indítani a jelentkezés ideje alatt, de szerintem már nincs elég idő és kapacitás oldalakon keresztül vitatkozni a rendszerről. Szóval javaslom, hogy idén a nép ruházza fel a szervezőket a döntés jogával ebben a kérdésben.

Erősen gondolkozom rajta, hogy elvállaljam-e a szervezést, hamarosan mindenképpen nyilatkozom.

Más: Már megint egy órát csúszik a kiírás előre.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

(Átállítottam az időzónát, remélhetőleg most már jól fognak megjelenni az idők).

A jelentkezés akár kezdődhet most is, a módja a Saját adatok -> Szerkesztés -> Bajnokság jelentkezés űrlap kitöltése, ezt írjátok bele ha küldtök üzenetet.

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor

A rendszerhez nem tudok érdemben hozzászólni, mert már elég rég elvesztettem a fonalat a szabálytoldozgatások útvesztőjében, a térképcsomagokhoz viszont igen. Jelenleg maximálisan támogatom a Bonobo-csomagot, nagyon jó ízlése van ennek az emberszabásúnak. A kihagyott pályák közül egyedül az Ezüstfői átkelő az, amit jó néven vennék, hogy ha visszakapnék, meg az Elensefar kertje, de az utóbbit csak azért, mert bárkit meg lehet rajta verni lovasrohammal, egyébként rém kiegyensúlyozatlan.

Viszont ezek a csomagok könnyen lehet, hogy egy hónap múlva megváltoznak. A laddertanács jelenleg azt mérlegeli, hogy újraosztályozzanak-e régi pályákat aszerint, hogy mennyire élvezetes rajtuk még 2016-ban is játszani, és melyek azok, amik már koncepciójukat tekintve meghaladottak. Ebben nekem és Krogennek is van egy voksa, de ha esetleg itt páran szeretnének megpróbálni befolyásolni minket és kibeszélni, hogy melyik pályákon rühelltek játszani és melyiken nem, akkor itt van rá a kiváló lehetőség (igény esetén csinálunk neki fórumtémát, hogy ne töredezzen szét az itteni megbezélés).

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015
Csatl.: 2007. 04. 24.
Hely: valamilyen bazárban, nem néztem meg elég alaposan
A tüntető tömeg a fejemben erre: Ruphus Isle-t kifelé! Bár nem én vagyok se a játékosok játékosa, se a mapszakértők szakértője, ez az én véleményem Ruphus szigetéről... (hozzáteszem: van mindenkinek passzra lehetősége, tehát elvileg egy pályát lehet ejteni akkor is, ha az nem tetszik...
Legyenek inkább becsületes ellenfeleim, mintsem becsvágyóak, és nyugodtabban fogok aludni éjszakánként.
scharon képe
scharon
Szerkesztő
Csatl.: 2015. 05. 17.

Vegyétek figyelembe, hogy ha bugok miatt úgyis csak sorsolásra használnánk ezeket, akkor semmi akadálya nincs annak, hogy a pályasorsolást valami alternatív úton oldjuk meg, és ekkor nem vagyunk egyik csomaghoz se kötve hanem szabadon válogathatunk a pályák közül (és így pl. lehetne a Bonobo + a Conservative pályáit használni hogy senki kedvenc pályája ne maradjon ki).

Az a véleményem, hogy inkább több pálya legyen mint kevesebb, ezért lett bevezetve a passzolás.

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor

Én csak úgy bemásolnám egy régebbi kommentem, szerintem ez lenne a leglogikusabb:

"Legyen két fordulós.

Az első körben osszuk 3 csoportra a mezőnyt, ekkor mindenki mindenki ellen 2 meccset játszik, az első kettő továbbjut(ha 17-en vagy kevesebben vagyunk, csak két csoport legyen 3-3 továbbjutóval).

A második fordulóba jutott 6 fő pedig ugyanezt játssza.

Lehet rögtön ezután eredményt hirdetni, vagy az első két helyezett továbbjuthat a döntőbe, ahol újra 2 győzelemig játszanak, de ezt csak azért, hogy egészen a verseny végéig ne legyen biztos bajnok, meg hogy legyen döntő.

Javasolnék továbbá egy kötelező kiemeléses rendszert, vagyis mindenki aki valaha bajnok volt automatikusan csak a második fordulótól vehet részt a bajnokságon, más pedig nem élhet kiemeléssel. A fent említett létszámok az ő számuk levonása után értendők. Vagyis például elindulunk a 2016-os bajnokságon 21-en, köztük Horus, Berez és én(de Krogen és darazsvadasz ezúttal nem), akkor az első fordulóban 18 ember fog játszani, 3 darab 6 fős csoportban, ahonnan 2-2 ember jut tovább, a második forduló pedig így 9 fővel fog zajlani, mindenki mindenki ellen."

szdik570
Magyar Bajnok 2011
Szerkesztő
Csatl.: 2009. 01. 12.

Pályasorsolás

Ha nincs más, marad a macera: a sorsolt pálya újranyitása. Ezzel az a gondom, hogy nekem nem egyik-másik pálya nem tetszik, hanem egyik-másik pályán nem szívesen játszom x vagy y fajjal. Erre jó volt a passzolás, de ezt így már nem lehet használni, mert az újranyitott térképen a faj újrasorsolódik.

Rendszer

Krogen csak annyiban emlékszel rosszul, hogy az 1. kör után a kiemeltekkel együtt 16 fő maradt, akiket 4 darab 4 fős csoportba sorsoltunk. Innét első kettő jutott a 8 közé.

A többek által preferált kevés nagy létszámú csoporttal két baj van

1. Nagyon sok felesleges meccs van benne, ezért nagyon elhúzódik.

2. Pár vereség után a motivációt vesztettek nem szívesen folytatják, kezdődik a nyüglődés.

Javaslatom: Én max. 25-30főre számítok

Legyen 4 kiemelt, ők a selejtzezőben nem játszanak.

A selejtezőben 6 darab csopot legyen, kb. 4 fős csoportok. Mindenkivel 2 meccs, ez 6 meccs/fő.

Innen vagy az első kettő jusson tovább(12 fő), vagy a csoportelsők közvetlenül (6 fő), valamint a 2. és 3. helyezettek párbajozzanak egymással 2 nyertig, (újabb 6 fő),

yanosz
Szerkesztő
bajnokság szervező

Nekem is inkább a "hagyományos", yanosz/Krogen féle több kis csoportos megoldás tetszik.

Ja és az örök kérdés: legyen-e Kalifa? (Én azt mondom legyen)

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor

'12-ben, '13-ban és '14-ben az első selejtező után legjobb 12 volt, ez biztos, ilyenekre szoktam emlékezni. Egyébként a régi rendszer elsősorban azért lett leváltva, mert a párbajokban, tehát a legjobb 8-tól kezdve jobb sorsra hivatott emberek estek ki. (Ezt belátom úgy, hogy én sosem estem ki a legjobb 8-ban, tehát személyes tapasztalatok nem befolyásolják a véleményemet.) Ezt ki lehet küszöbölni azzal, hogy nem párharcok vannak a legjobb 8-ban, hanem 2 db 4 fős csoport, 2-2 továbbjutóval. Esetleg az elődöntő és a döntő is felváltható 1 db 4 fős csoportra, bár én ott már megtartanám a régit.

Kalifára a szavazatom nem, régen már elég sokat érveltem ellene, nem akarom ismételni magam, most is ugyanaz a véleményem. Minden tapasztalatomat mérlegelve mondom azt, hogy nem. De ha mégis úgy dönt a többség, hogy lesznek, hát lesznek. Olyan drasztikus kijelentéseket, hogy a nevezésem függ a jelenlétüktől, már nem teszek. Mint tavaly, lehetne a nevezéshez kötni a szavazást.

Ugyanígy a rendszert. Van két fő tábor: a régi, sokcsoportos, furdolós rendszer támogatói és a mindenki mindenki ellen visszafogottabb változatainak, a kétfordulós meg ilyesmi mókáknak a pártolói. Ezen a két táboron belül sok változat van. Szerintem a nevezésnél itt arról kellene szavazni, hogy ki melyik nagy tábort támogatja.
Tehát:
 - régi, fordulós rendszer
 - új, nagy csoportos rendszer
Én egyébként szívesebben venném, ha a régi változat nyerne, persze a legjobb 8-ban párbajok helyett csoportokat rendeznénk.
Mivel ezeken belül nagyon sok a lehetséges változat, értelmetlen lenne, ha mind szavazási opcióként jelen lenne. Mégsem lenne túl szép, ha egy rendszer 4 szavazattal nyerne. Javaslom, hogy erről a kettőről lehessen szavazni, aztán a szervezők feladata legyen eldönteni, hogy ennek alapján hogyan valósítják meg a dolgokat.

Ha valakinek valami nem tetszik, az bármikor visszavonhatja a nevezését.

Már előre látom, hogy valószínűleg el fogom vállalni az egyik szervező szerepét, de ha vannak elegen, akik éreznek magukban energiát és van idejük (ez néha talán nálam is probléma lesz), akkor szívesen átadom a megtiszteltetést.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Nos kiírtam egy szavazást, szavazzatok.

Egyetértek Krogennel, ha eldől hogy hagyományos vagy mme legyen akkor már a szervezők a részleteket kidolgozhatják.

Szerk.: a kalifára vonatkozó opciókat meg vagy figyelembe veszitek vagy nem, végülis arról később is lehet szavazni ha megvannak a jelentkezők (de a rendszert előtte kellene eldönteni, hogy tudjuk mire jelentkezünk)

Szerk. 2.: a szavazást kiraktam az oldal tetejére hogy senkinek ne kerülje el a figyelmét, majd ha megvan az eredmény vissza fogom állítani a szokásos helyére

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor

Szerintem külön kellene szavazni a Kalifára és a rendszerre. Példa:
Régi rendszer kalifával kap 10 szavazatot
Régi rendszer kalifa nélkül kap 11 szavazatot
Mindenki mindenki ellen kalifával kap 13 szavazatot
Mindenki mindenki ellen kalifa nélkül kap 3 szavazatot

Akkor itt most a 3. opció nyert, pedig összességében a régi rendszert akarják többen, csak abban különbözik, hogy akarnak-e kalifát. És szerintem jelentkezéshez kellene kötni a szavazást, csak az dönthessen, aki részt is akar venni a versenyen.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Mivel mind a négy lehetséges párosítás ki van írva, ezért külön-külön összegezhetsz a kalifára és a rendszerre Smile

És lehet hogy vannak akik csak bizonyos eredmény esetén jelentkeznek.

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor

Külön összesítés rendben van.
Bizonyos esetben jelentkezők pedig visszaléphetnek a szavazás végén, ha nem az általuk preferált eredmény nyer. Ez szerintem még mindig jobb, hogy legalább potenciális nevezők döntenek, mint véletlenül a fórumra tévedő emberek, akik esetleg se így se ügy nem neveznek.

Szerk.:
A Kalifátus bevételére is lenne egy szerintem egészen jó kompromisszum-ötletem. Meg lehetne oldani úgy, mint pédául a tükrök újranyitását. Ha a két fél megegyezik a meccs előtt (tehát mindkettejüknek bele kell egyeznie) lehet a korszak Alapértelmezett+Kalifátus. Egyetlen hátránya, hogy kizárja, mint választott fajt, bár erre is van megoldás. A jelentkező két fajt választhat, egyet az átlagos meccsekre, a másikat pedig arra az esetre, ha az ellenfelével úgy döntenek, beveszik a Kalifátust. (Ha valaki egyáltalán nem akar Kalifátussal játszani, annak erre nincs szüksége, akár teljesen ki is hagyhatja ezt a műveletet.)

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Ez a kalifátus ötlet tetszik!

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor

Akkor viszont szögezzük le, hogy a másodlagos választott faj csak ugyanaz vagy kalifátus lehessen. Ellenkező esetben az elsődleges fajom random, a másodlagos meg a lojalisták lesznek. Wink

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015
Csatl.: 2007. 04. 24.
Hely: valamilyen bazárban, nem néztem meg elég alaposan

Elkezdem írni a leveleket az embereknek, hogy lesz Bajnokság. Szerintem holnaptól meg kéne indítani a jelentkezést.

Egyik szervező szerepét vehetjük úgy, hogy elvállaltam.

Úgy látom eddig elég pozitív a visszajelzés a megegyezéses Kalifátussal kapcsolatban, szerintem ha a szavazásnál nem elsöprő többséggel győz az egyik lehetőség, akkor bele lehet írni a szabályzatba. (Ha elsöprő többséggel győz a "Nem", akkor is bele lehet írni, mivel így aki egyáltalán nem akar találkozni Kalifákkal, az egyszerűen sosem egyezik bele, tehát tulajdonképpen ez így senkinek nem fáj.) És igen, a második választott faj csak ugyanaz vagy Kalifátus lehessen, köszönöm az észrevételt.

Szerk.: Kiküldtem a leveleket azoknak, akiknek a Ranglista, múltbeli aktivitásuk, közösségi szerepük vagy saját belátásom szerint fontosnak véltem. Összesen 45 ember kapott üzenetet.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Köszönöm, hogy gondoltál rám.

Remélem most lesz módom mindenkivel jáccani....

üdv: Duni

duni78 képe
duni78
Csatl.: 2013. 09. 13.

Javasolnám, hogy a jelentkezés induljon meg most és tartson november 13-ig (vasárnap), de legkésőbb november 17-ig (csütörtök), tehát két hétig.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Na...? Lesz jelentkezés?

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Ha kiírod/értesíted az embereket akkor lesz Smile

Technikailag már folyamatosan lehet jelentkezni.

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor

Akkor úgy látszik egymásra vártunk, addig nem akartam kiírni semmit, amíg technikailag nem lehetséges.

Szerk.: Nekem viszont továbbra sincs a Saját adatoknál opció a Bajnokság jelentkezésre. (Úgy emlékszem korábban is előfordult ilyesmi, hogy eleinte nem működött.)

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Saját adatok -> Szerkesztés alatt kerested?

Az elég nagy gond ha nincs, meglátom mit tudok tenni.

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor
Lehet, hogy csak én vagyok vak, de nem látom...
Legyenek inkább becsületes ellenfeleim, mintsem becsvágyóak, és nyugodtabban fogok aludni éjszakánként.
scharon képe
scharon
Szerkesztő
Csatl.: 2015. 05. 17.

Igen, ott kerestem, de nincs és még most sincs, de akkor ezek szerint nem csak nekem.

Amint lesz, küldök leveleket a jelentkezésről és a főoldalra is kiírom.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő
Új hozzászólás