2016-os bajnokság rendszerének megbeszélése

Inkább megnéztem a tavalyi szabályzatot.

All vs. all

Hát ennyi ideje kinek van?

A tavalyiból totál kimaradtam, így csak találgatok ezen rendszer problémáit illetően.

Sok meccs, zömük előre borítékolható, egy csomó időbe kerül, teljesen feleslegesen.

A visszalépők által már lejátszott meccsek eredményei bezavarnak. Nincs igazságos módszer ennek megoldására.

A több vereséggel állók eltűnnek, mert már nincs esélyük, ki akar a 12. hely megszerzéséért még nyolc meccset lejátszani?

Ha az esélyesek már játszottak egymás ellen, gyakorlatilag kialakult a végeredmény, elveszik az izgalom, az érdeklődés.

Ez a rendszer 12-15 főnél még oké, bár szerintem rájátszásra mindenképp szükség lenne így is, de a bajnokságban 25-30 fő szokott indulni, a kezdők közül sokan abbahagyják, felesleges megpróbálni mindenkit bent tartani a végéig.

Van jó játékos, aki nem jut el a végéig? Hát igen, már a 8 közé sem fér be mindenki, aki esélyes a döntőre.

All vs all rendszerben hiába viszed el a végéig, aki 2-3  riválistól kikap, már amúgy sem nyerhet.

Csoportkörös rendszerben azért 4-5 fős csoportból 3 közé bekerülni illik egy bajnokaspiránsnak, nem igaz?

Amúgy valóban lehetne módosítani úgy, hogy a selejtező körökben nehezebb legyen kiesni szerencsétlen sorsolás esetén. Ezt nem nehéz kidolgozni, sőt erősen támogatom.

yanosz
Szerkesztő
bajnokság szervező
Csatl.: 2009. 02. 17.
Hely: itt

Valami eszembe jutott.

Egy skálán, legyen 1-6 (hex, wesnoth szám) értékelik magukat a játékosok, hogy mennyire jók, majd ez alapján a jelentkezésnél összeválogatják és vegyes csoportköröket írnak ki a bírók, így igazságos.

írta Jf. Tasz, Wesnoth-i Üdvözlettel Wink A Nagy-Óceán Járójának kapitánya Star
a 2013-as és a 2015-ös MWB bírója-szervezője és a Facebook kezelője

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő
Csatl.: 2010. 05. 15.
Hely: Nagy-Óceán, hajófedélzet, kapitányi lakosztály
Yanosz: Nem mondom hogy rossz 5let (bár logikusan végiggondolva több mecs pontosabb képet ad a versenyzők erősorrendjéről, persze a túl sok meccs meg már gyakorlati hátrányokkal jár, mint tapasztaltuk tavaly) de ide kellene "csődíteni" a majdani résztvevők többségét hogy ők is véleményezhessék elvégre ez a topic arra jött létre hogy együtt gondolkodjunk. Tasz: Ez így elég szubjektív mert lehet hogy egy jobb képességű de szerényebb ember kevesebbre értékeli magát egy némileg elbizakodott ámde kevésbé jó versenyzőnél. Esetleg bírói korrekció segíthetne valamelyest ha a bíró elég jól ismeri az indulókat. De őszintén szólva én jobb kedvelem a kevésbé mesterséges kialakítást, ahol csak vagy legalább is jórészt a versenyző teljesítménye dönti el, hova kerül. Az első kőrben két-három nagy csoport a 2.ban egy közepes-nagy csoport a továbbjutókból (kiemelteket becsatlakoztatva) aztán döntő szerintem pont ideális számú játékalkalmat, pont ideális számú és erősségű ellenféllel szemben nyújtana ahhoz hogy elváljon az ocsú a búzától, miközben nincsenek "halálcsoportok".

mindenkori volt  Wesnoth-ügyi (korrupt) államtitkár-helyettes úr, (Knalgába száműzetettve folyó hó 32.-én)

Sahblabla képe
Sahblabla
Szerkesztő
Csatl.: 2013. 10. 26.
Hely: van hogy otthon, de van hogy nem
Ez így lehet, hogy jó lenne, de ez még a tavalyinál is több időt venne igénybe. Yanosz: nem igazán értem, miért ne lehetne végigjátszani valakinek a Bajnokságot az utolsó helyen, még ha újonc is. Egy győztes meccsem nem volt, többször tartottam magam, de soha nem nyertem, mégis végigjátszottam. Miért? Csupán az élmény miatt. Ismerkedés miatt. Amiatt, mert minden meccsen egy új taktikát használhattam, és mert új taktikákat ismertem meg. Aki hosszútávban gondolkodik, ez nem rossz dolog.
Legyenek inkább becsületes ellenfeleim, mintsem becsvágyóak, és nyugodtabban fogok aludni éjszakánként.
scharon képe
scharon
Szerkesztő
Csatl.: 2015. 05. 17.
Hely: Morogor

Hajjaj de elfelejtődött a bajnokság is! Smile

Mivel a nemzetközi torna sok játékosnak elfogja venni az idejét, ezért egyértelmű, hogy nem ebben az évben kerül megrendezésre a magyar bajnokság. De ellehetne kezdeni a szervezést, hogy ne az utolsó pillanatban keljen kitalálni mindent.
Kapkodni persze nem kell, így szépen nyugodtan ellehet dönteni a bajnokság rendszerét is és minden mást Smile.

Először is kellenek a szervezők Smile!
Jelentkezők?

Redex képe
Redex
Csatl.: 2014. 07. 25.

Ha az idei elmarad, akkor a 2017-esben vállalom legalább másod, maximum harmadmagammal a szervezési/bírói feladatokat, és előre bocsátom, hogy az év első félévében lesz a bajnokság, akár januártól.

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

Szerintem jobb ha az idei elmarad, hisz sok játékosnak a nemzetközi torna miat időhiánya van.
A kezdést meg úgy kéne megoldnai szerintem hogy a nemzetközi torna után minimum 3 héttel de inkább 1 hónappal. A legtöbb fogalma arról hogy a tornának mikor lesz vége talán Krogennek van.
Én szívesen vállalok szervezői feladatokat, de bíróit nem, mert én is szeretnék jelentkezni a 2017-es bajnokságra Smile.
Viszont kéne egy főszervező. Én nem szeretném magamra vállalni a főszervezői feladatot mert nem vettem részt még bajnokság megtervezésében.

Redex képe
Redex

Most én sem vállalnék magamra ilyen szervezői feladatokat (bár nem 100%), de javaslom hogy amennyiben több szervező lesz akkor legyen valamilyen funkciómegosztás ne csak 2-3 mindenes szervező legyen. Azért mondom ezt mert 1., így - enélkül - könnyen előfordulhat (tavaly elő is fordult) hogy az egyik szervező - a jelenlegi szabályok szerint teljesen jogosan - egy olyan meccset bírál fölül , amiben ő is érintett, és ez szerintem nincsen rendjén 2., mindenkinek meglenne a saját feladata megelőzve ezzel a késöbb potenciálisan előforduló vitákat. Pl ha ismét 3 szervező lenne akkor ők hárman alkotnák a Szervező Bizottságot (SZB), amin belül van egy bíró aki csak a visszajátszásokkal és meccsek szabályosságával foglalkozik és ítél (és ő nem játszik) , van egy ember (mondjuk nevezzük fórumosnak) aki a bajnokságmegbeszélésnél igyekszik konszenzust teremteni (megoldás felé hajtani), konflikusokat feloldani, szükség esetén cenzúrázni, illetve az ő feladata szavazásokat kiírni és lezárni (ő játszhat) és egy Főszervező aki a személyi kérdésekkel (ki játszik, ki nem, és csoportbeosztás), oldalon kiírásokkal és levélküldéssel , a szavazások eredményének és a bírói döntések végrehajtásával foglalkozik (és emellett ő is játszhat). Ha csak két szervező jelentkezik akkor a fórumos feladatköre szétosztható a bíró és a főszervező között, illetve ha valaki nagyon rosszul végzi a dolgát az SZB-ben akkor a másik kettő leválthatja.

mindenkori volt  Wesnoth-ügyi (korrupt) államtitkár-helyettes úr, (Knalgába száműzetettve folyó hó 32.-én)

Sahblabla képe
Sahblabla
Szerkesztő

Hűűűűű, de komoly...

Na, de félretéve a viccet.

Az ötlet nem rossz, ha lenne legalább két tucat versenyző...

Az eddigi MWB bírója és szervezőjeként elmondhatom: két ember is elég, és mindent tudnak csinálni (egymás közt megbeszélik). Nem kell ennyire szétszabdalni a feladatokat. És igazából, hogy bíró-szervező, az egy és azonos személy, ami jól van fogalmazva, hogy MWB Szervezői és Bírói Bizottság (MWB SzBB). Így a Bizotsság bármelyik tagja játszhat. A visszajátszásokat viszonylag egyszerű ellenőrizni, de ott is csak a nem manipulált és alapbeállításokra vonatkozó játékelemeket lehet, illetve a gyilkos ütést. A szabályzat elsősorban a keretekről és lehetőségekről szól.

Én biztos előveszem a korább szabályzatokat, ha megfelelek a Bizottság egyik tagjának és előre bocsátom, a verseny zökkenőmentes lebonyolítása végett alapelvként kiindulok abból, hogy egy héten kb. ki mennyi időt ér rá (általában egy meccs 0,5-3 órán át tarthat) + a jelentkezők beleegyeznek heti legalább 2 v. 3 meccs lejátszásába. Biztos hogy csoportokra lesznek osztva a játékosok, majd egyenes kiesési rendszer. És az újítás, hogya  csoportbeosztás a jelentkezések után a játékosok ön és ellenfele értékelése alapján dől el egy 5-ös skálán: pl.: jftasz és Krogen között így:

• jftasz önértékelése: 3
  • ellenfele értékelése: 5
  • Krogen (kérlek értékeld hozzászólásban, hogy jó-e így) önértékelése: 4
  • ellenfele étékelése: 2

A viszonyszám az összeg:

• jftasz: 5
  • Krogen: 9

Ezt az értékelő rendszert megtesszük és az alapján lesz a csoportbeosztás: itt lenne egy kérdésem, hogy vegyesek legyenek-e a csoportok, vagy egy-egy csoport egy-egy szint pl: kezdők, gyakorlottak, tapasztaltak ?

Bíró társaim kik lesznek, illetve kiknek leszek én a társai ?

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

Mivel ahogy Jftasz is írta a szervezői feladatok szétosztását nem kell túl bonyolíttani ezért szerintem ezt már lebeszéltnek tekinthetjük.

Én szívesen jelentkezek szervezőnek. Igaz még átkell hozzá néznem pár dolgot, hogy ez hogyan is működik.

A csoportra bontós aztán egyenes kieséses rendszer tökéletesen megfelel.

A játékosok beosztásával kapcsolatban: szerintem elkéne kezdeni felálíttani egy pontrendszert itt az oldalon, így a bizonyos pontszámmal rendelkező játékosokra rangokat lehetne aggatni (pl.: kezdő, haladó, gyakorlott, veterán). És ezt figyelembevéve összeállíttani a csoportokat. Persze az összeállítás függene attól hogy a ülömböző rangokból mennyien jelentkeznek.

De ennek hiányába miatt az ön és ellenfél értékelős rendszer teljesen megfelelő, de csak egyszeri alkalmazásra (hisz lássuk be ez nagyon furcsa csoport össze állításokat eredményezhet, hisz sokan máshogy pontozhatják az ellenfeleiket vagy magukat).

Továbbá ne ugyan olyan kaliberű játékosokat pakoljunk egy csoportba mert könnyen előfordulhat körbe verés.

Redex képe
Redex

Rendben van, nem kell túlbonyolítani és ennyire mereven szétszabdalni a feladatköröket amennyiben nincs 20+ jelentkező, ez jó érv, de azt továbbra is fenntartom, hogy szerintem szükség lenne egy olyan személyre, aki nem játszik és (esetleg más feladatok ellátása mellett) bíráskodik. Így lehetne csak teljesen korrekt a rendszer, egyedül ezzel lehetne az elfogultságot  kiiktatni.

Sahblabla képe
Sahblabla
Szerkesztő

Botorság lenne, ha a nemzetközi kupa miatt maradna el egy hagyományos magyar bajnoki. A nemzetközi elkezdődik szeptemberben; ez vélhetőleg kilenc olyan ember elfoglaltsága lesz, akik egyébként is szívesen játszanak több, mint egy meccset hetente. Nem véletlenül szabtam olyan bőre a fordulók időkorlátját. Októberben a nem kiemelt jelentkezők már el is kezdhetik a selejtezőköröket.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015
Csatl.: 2007. 04. 24.
Hely: üres konzervdoboz

Sahblabla: Jó ötlet. És ez így lenne teljességgel fer, de kéne a posztra egy jelentkező.

Horus: Végül is ellehetne indíttani a tronával párhuzamosan is, de akkor csak heti 1 meccset elvárva a játékosoktól. Túl nem szeretnénk terhelni senkit, hisz a magán életre is koncentrálni kell nem csak a játékra. De akár erről egy szavazást is lehetne indíttani, hogy mikor kerüljön megrendezésre.

Redex képe
Redex

Segítek a szervezésben, de ez az önértékelős rendszer nagyon nem tetszik, teljesen szubjektív, nem tartom igazságosnak.

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor
Csatl.: 2008. 10. 28.

Figyi, úgy látom nem értitek. Itt nem az igazságosságról, hanem az önértékelésről szól, ami igyekszik megközelíteni a valóságot, a valós erőviszopnyokat. Akik ismerik a játékostársakat (és valljuk be, hogy évente csak néhány új jelentkező van) ez a rendszer egy próbát igen is megér.

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

Végülis egy próbát megér.

marabu képe
marabu
Csatl.: 2015. 07. 06.
Hely: A nagy óceánon túl (hol a kurta farkú kismalac túr)

Értem én mit mondasz Tasz, de továbbra is úgy gondolom, hogy egy versenyen nincs helye előzetes önértékelésnek.

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor

Semmi de ! És egy próbát megér, oké ? El ne rontsd a hangulatom, még a végén vízbe doblak... Tongue

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő
Na, figyeljetek! Mind a két oldalnak igaza van, így a vita nem vezet sehová, csak egy helyben toporgást idéz elő... Az előzetes önértékelés alapvetően megér egy próbát, DE nem szabad figyelmen kívül hagynunk, hogy a mázli és a játékon kívüli, helyszíni körülmények erőteljesen befolyásolják a játékos eredményességét... Így ugyanakkor nem is igazságos az előzetes besorolás. Meg lehet próbálni, de célszerű egy felsőbb elbírálást is hozzátenni, ami esetlegesen korrigálni tudja az olyan játékosok értékelését, akik nem megfelelően tették azt (nyilván nem fogom ezt tenni, de pl. nekem is jogom van a legjobb magyar játékosnak titulálni magam, így 9-10-es kategóriába helyezni magam, meg pl. Horus is tudja magát a legrosszabbnak, így 1-es kategóriába tenni magát, de nem sok értelme lenne). Nyilván ezek sarkított példák, nem fognak bekövetkezni, de a középmezőnyben erre megvan az esély, és nyilván lesz olyan, aki jobbnak sorolja magát, pedig a kisebb csoportban se állja meg a helyét rendesen... Javaslom egy Arany középút keresését ahelyett, hogy ugyanazon mondatok elhangzanak 33-szor és közben meg nem változik semmi.
Legyenek inkább becsületes ellenfeleim, mintsem becsvágyóak, és nyugodtabban fogok aludni éjszakánként.
scharon képe
scharon
Szerkesztő
Szerintem sincs ennek a rendszernek sok értelme. Aki játszott már korábban az úgy is ismeri az erőviszonyokat a közösségen belül.
ikomizo képe
ikomizo
Szerkesztő
Csatl.: 2011. 11. 02.
Hely: Földön vagy föld alatt

Én már most szeretnék jelentkezni a bajnokságra. Smile

Választott fajjal leszek: A törpékkel. Továbbá a haramia lesz a vezérem.

A nemzetközi minitorna válogatón elért eredményem alapján az önértékelésem 1. ,de az ellenfeleim szeméből nézve jóindulattal talán 2.

Amúgy jobban örültem volna ha a kieséses rendszernél ne 1 csata lenne ugyanazzal az emberrel, hanem 3, mert egy meccsen simán kisülhet egy igazságtalan vereség.

Persze tudom ennek is a hátrányát: "kinek lenne erre ideje?" Hát nekem meg néhány embernek lenne, de sajnos sokaknak nem.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező
Csatl.: 2014. 10. 11.
Hely: Naprendszer

Javaslom a ranglista frissítését, majd annak alapján egy erősorrend megállapítását, ez nagyjából megfelel a tényleges játékerőnek (1-2 nem túl régóta aktív játékos a ténylegesnél hátrébb szerepel, de kb. ennyi a hibája)

(jftasz ötlete nem jó, ez stratégiai játék, itt stratégák vannak Smile, a legjobb stratégia pedig az, ha a játékos a legjobbra értékeli saját magát, mint erre már valaki rámutatott az imént, erre pedig mindenki rá fog jönnt Smile)

Továbbá javaslom a szervezők/bírók személyének kiválasztását, hogy ténylegesen is előrébb léphessünk.

Pár évi inaktív lét után kipihent vagyok, tudom vállalni az egyik szervezőbíró helyet, tapasztatom szerint jobb 3 fő, mint 2, ha valamiben dönteniük kell, nem kerülhetnek patthelyzetbe.

yanosz
Szerkesztő
bajnokság szervező

A tavalyi bajnokság mindenki mindenkivel játszik módon ment, nem voltam, nem tudom milyen volt, de nem támogatom.

Javaslom a régi rendszer visszahozását. (Selejtező kör vagy körök létszámtól függően, kiemeléssel vagy anélkül, utána kieséses rendszer, egyenként két győzelem eléréséig)

Vélemények?

yanosz
Szerkesztő
bajnokság szervező

Jó lesz szerintem a kieséses rendszer. Tavaly pont nem támogattam, de a mindenki-mindenki ellennel tényleg az a baj, hogy sokaknak el megy a kedve az első néhány vereség után.

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező
:DDD Tényleg? Én ezt nem vettem észre Laughing out loud
scharon képe
scharon
Szerkesztő

A "sokaknak" kijelentésem túlzás, de azért volt pár ember Laughing out loud

potyi képe
potyi
Szerkesztő
bajnokság szervező

nekem - továbbra is Laughing out loud  - az szdik és jftasz féle rendszer nyerte el a tetszésemet ami az MME és az anciene regime közötti arany középút, még közvetlen a tavalyi bajnokság után , annak tapasztalataiból lett létrehozva.

"Legyen két fordulós.

Az első körben osszuk 3 csoportra a mezőnyt, ekkor mindenki mindenki ellen 2 meccset játszik, az első kettő továbbjut(ha 17-en vagy kevesebben vagyunk, csak két csoport legyen 3-3 továbbjutóval).

A második fordulóba jutott 6 fő pedig ugyanezt játssza.

Lehet rögtön ezután eredményt hirdetni, vagy az első két helyezett továbbjuthat a döntőbe, ahol újra 2 győzelemig játszanak, de ezt csak azért, hogy egészen a verseny végéig ne legyen biztos bajnok, meg hogy legyen döntő.

Javasolnék továbbá egy kötelező kiemeléses rendszert, vagyis mindenki aki valaha bajnok volt automatikusan csak a második fordulótól vehet részt a bajnokságon, más pedig nem élhet kiemeléssel. A fent említett létszámok az ő számuk levonása után értendők. Vagyis például elindulunk a 2016-os bajnokságon 21-en, köztük Horus, Berez és én(de Krogen és darazsvadasz ezúttal nem), akkor az első fordulóban 18 ember fog játszani, 3 darab 6 fős csoportban, ahonnan 2-2 ember jut tovább, a második forduló pedig így 9 fővel fog zajlani, mindenki mindenki ellen."

másképp mondva kb ugyan az:

"Tetszik ez a hibridizáció !

Döntő mindenképp kegyen, ez ad címet a Bajnoknak !

Ez az MME is jó megoldás, tulajdonképpen az MME-t berakjátok a Fordulósba, és lehet a kiemelést is alkalmazni. Tetszik.

Így úgy képzelem el, hogy 1. fordulóban: 2-3 csoportban a jelentkezettek minimum 6-7 fő (kiemelésesek nincsenek benne), továbbjut 2-3 fő + kemelésesek, ez már a 2. forduló, itt is MME, és a két pontegyenlőségű☼a tetején vagy, aki szomszédosan végzett, új játszma a döntőért.

VAGY

1. forduló ugyanaz

2. forduló viszont már egyenes kiesési ág"

Sahblabla képe
Sahblabla
Szerkesztő

Nem értem miért ragaszkodtok a mindenki mindenki ellen (MME) módszerhez. Egy kisebb tornán még oké lehet, volt is ilyen, de bajnokságra nem jó. A tavalyi bajnokság kivételével jó pár évet "lehúztam" benne, évente alakítgattuk a lebonyolítást, nem véletlenül lett végül olyan, amilyen lett.

Jó lenne, ha a régi motorosok is idefirkantanának legalább annyit, hogy ők mit szeretnének, nem akarom feleslegesen tépni a számat.

Összefoglalom miért nem jó a MME.

A cél az, hogy eldöntsük ki a legjobb, illetve kik a legjobbak. Ehhez elegendő meccset le kell játszani, hogy a véletlenfaktor valamelyest kiegyenlítődjön, de a meccszámot ezen belül a lehető legkevesebbre kell korlátozni.

a gyenge vs. erős játékos típusú meccsek számát a minimumra kell szorítani - az MME már itt bukik (Horus, Krogen. stb. miért kell, hogy végigverje a kezdők mezőnyét?)

az erős - erős meccsekből többet kell játszani, hogy valós eredmény legyen (az MME nem ad erre lehetőséget)

a gyenge - gyenge meccsekből is több kell, hogy legyen sikerélmény, ami itt tartja a játékosokat

a mezőnyt menet közben csökkenteni kell, a győzelemre esélytelenné vált játékosok ne kényszerüljenek érdektelen meccsek lejátszására

(a kiesettek a helyezésekért megküzdhetnek egymással, ez eddig is így volt)

a verseny hihetetlenül elhúzódik - ez nem baj, ha már csak néhányan küzdenek kieséses rendszerben, mert csak 1-2 embernek kell időpontot egyeztetni, de mi van, ha 19-en vagyunk és még 58 meccs nem került lejátszásra?

At MME nem tudja jól kezelni a menet közben visszalépőket, pedig jócskán lesz, az biztos. Egy példa erre: pár éve az 5-8. helyért az elődöntőbe nem jutók egyáltalán nem is játszották le a meccseket, ők nyerni akartak, nem helyosztózni!

A régi rendszer, hogy lássuk mi volt:

Selejtezőkör kis csoportban, a kiemeltek itt még nem játszanak, a létszám függ a játékosok számától. A cél: 16-ra csökkenteni a létszámot

A legjobb 16 között 4 darab 4 fős csoport, irányított sorsolás(egyenletes csoportok kialakítása céljából) - Ez 6 meccs/fő.

Csoport 1-2 továbbjut. Innen kieséses rendszer keresztbe sorsolással (1. vs 2. ellen) 2 győzelemig - Ez 2 vagy 3 meccs / fő.

Elődöntők - Ez 2 vagy 3 meccs/fő

Döntő - Ez 2 vagy 3 meccs/fő

Aki bajnok akar lenni, annak a legjobb 16-tól kezdve 12-15 meccset kell játszani, ezek többsége igen kemény meccs.

Az MME rendszerben hány meccs és abból mennyi a felesleges?

yanosz
Szerkesztő
bajnokság szervező
Igen, ez igaz, viszont, ha MME rendszerben sincs felesleges meccs, csak olyanok, amik ebben a rendszerben a sorsolás miatt nem kerülnek lejátszásra. Én személy szerint még evvel a formulával nem játszottam, kipróbálnám. Viszont kérdés: Az irányított sorsolás mit akar pontosan jelenteni, és ki dönti el, ki erős és ki gyenge játékos? Ha a kezdők és a középmezőnyt nézem, gyakran van átfedés, egy újoncról ezt meg nem mindig lehet eldönteni. (Lásd E220 tavalyi bajnoksági szereplését) Ezzel már a csoportok nem tisztán egyenlőek. Még egyszer mondom, a rendszert kipróbálnám, csak ezt a kérdést valaki válaszolja meg. Smile
scharon képe
scharon
Szerkesztő

Én támogatom amit yanosz mond, az MME az ugyebár csak kísérleti jelleggel lett bevezetve. Most, hogy kipróbáltuk, (szerintem) látszik, hogy a  korábbi jobban működött.

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor
Új hozzászólás