2016-os bajnokság rendszerének megbeszélése

Kedves wesnothosok!

Idén először MME rendszerben játszottuk a - lassan lassan véget érő (kucc kucc) - bajnokságot a szavazásotok eredményének megfelelően. Azonban ennek a rendszernek is megvannak a hibái, mint láthatjuk (pl a rengeteg meccs mindenkinek, a kiemelés égető hiánya stb.) viszont nem gondolom hogy vissza kéne térni egy az egyben a régi fordulós rendszerbe. A helyes megoldás az lenne ha a kettőt valahogy összedolgoznánk és kialakítanánk egy "hibrid" rendszert amiben ez is van meg az is. 

Úgy gondoltam ebben a topicban tudnánk a friss tapasztalatokat felhasználva kidolgozni ezt az új következő évi rendszert. Szóval hajrá, záporozzanak az ötletek!

mindenkori volt  Wesnoth-ügyi (korrupt) államtitkár-helyettes úr, (Knalgába száműzetettve folyó hó 32.-én)

Sahblabla képe
Sahblabla
Szerkesztő
Csatl.: 2013. 10. 26.
Hely: van hogy otthon, de van hogy nem

Nekem semmi bajom a tavalyi egyenes kieséses ágas-bogas mókával. Ha az a cél, hogy az utolsó helyen végzőknek is biztosítva legyen elég játékalkalom, ugyanakkor meg akarjuk gátolni, hogy durcis dezertőrök akadályozzák a haladást, akkor a selejtezőcsoportok legyenek egy kicsit nagyobbak. Így Berez élhet a kiemeléssel és lesz elég ideje a meccsekre, ugyanakkor scharonnak sem kell hússzor kikapnia ahhoz, hogy elkékülés nélkül letudja a bajnokit (akinek ezúttal is le a kalappal, mert ezt pszichésen kibírni szintén egyfajta teljesítmény). Továbbá ha két selejtezőcsoportot összevonunk, akkor az egyenlőtlen létszámú csoportokból fakadó kellemetlenségek mérsékelhetők.

Ha azt sem szeretik az emberek, hogy az egyenes kieséses részben kemény ellenfél miatt az első körben kiessenek, akkor lehetnének esetleg az első körben párosítások helyett 3 fős csoportok 2 továbbjutóval, bár ennek már annyira nem vagyok híve, mert ha extra lehetőséget adunk körbeverés kialakulására, akkor extra sok lesz belőle, és az nagyon komoly idősüllyesztő.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015
Csatl.: 2007. 04. 24.
Hely: valamilyen bazárban, nem néztem meg elég alaposan
És ha az egyenes kiesés helyett a továbbjutók között egy MME rendszerrel folytatódna a bajnokság, és már a selejtező csoportokban is így működne (MME rendszerben)? Ha nem háromfős csoportok vannak, kisebb az esélye a körbeverésnek.
Legyenek inkább becsületes ellenfeleim, mintsem becsvágyóak, és nyugodtabban fogok aludni éjszakánként.
scharon képe
scharon
Szerkesztő
Csatl.: 2015. 05. 17.
Hely: Morogor

Legyen két fordulós.

Az első körben osszuk 3 csoportra a mezőnyt, ekkor mindenki mindenki ellen 2 meccset játszik, az első kettő továbbjut(ha 17-en vagy kevesebben vagyunk, csak két csoport legyen 3-3 továbbjutóval).

A második fordulóba jutott 6 fő pedig ugyanezt játssza.

Lehet rögtön ezután eredményt hirdetni, vagy az első két helyezett továbbjuthat a döntőbe, ahol újra 2 győzelemig játszanak, de ezt csak azért, hogy egészen a verseny végéig ne legyen biztos bajnok, meg hogy legyen döntő.

Javasolnék továbbá egy kötelező kiemeléses rendszert, vagyis mindenki aki valaha bajnok volt automatikusan csak a második fordulótól vehet részt a bajnokságon, más pedig nem élhet kiemeléssel. A fent említett létszámok az ő számuk levonása után értendők. Vagyis például elindulunk a 2016-os bajnokságon 21-en, köztük Horus, Berez és én(de Krogen és darazsvadasz ezúttal nem), akkor az első fordulóban 18 ember fog játszani, 3 darab 6 fős csoportban, ahonnan 2-2 ember jut tovább, a második forduló pedig így 9 fővel fog zajlani, mindenki mindenki ellen.

szdik570
Magyar Bajnok 2011
Szerkesztő
Csatl.: 2009. 01. 12.
Ez jó, csak egy kérdésem van: ha 21-en indulunk és ebből 2 bajnok, vagy ha 20-an és ebből 3 bajnok, akkor mit csinálsz? Vagy az általad említett csoportok nem feltétlenül egyforma méretűek? ( tényleg csak kérdés, nem kötekedés akar lenni Smile )
Legyenek inkább becsületes ellenfeleim, mintsem becsvágyóak, és nyugodtabban fogok aludni éjszakánként.
scharon képe
scharon
Szerkesztő

Nekem így is jó, ahogy szdik570 leírta, egy döntővel a végén. A csoportok mérete meg úgy is mindig a jelentkezők számától függ, ha úgy adódik, majd rögtönöz a szervezőbrigád négy selejtezős csoportot, vagy öt csoportot egy továbbjutóval és öt bajnokkal... szóval rugalmasan kezelendő.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

Ha páratlan számra jön ki, vagyis mondjuk 17 fő lesz, akkor egy 8 és egy 9 fős csoport lesz, jobbat nem lehet. A lényeg hogy egy csoportban sem lehetnek 6-nál kevesebben.

szdik570
Magyar Bajnok 2011
Szerkesztő
Oké így már értem Smile
scharon képe
scharon
Szerkesztő

Tetszik ez a hibridizáció !

Döntő mindenképp kegyen, ez ad címet a Bajnoknak !

Ez az MME is jó megoldás, tulajdonképpen az MME-t berakjátok a Fordulósba, és lehet a kiemelést is alkalmazni. Tetszik.

Így úgy képzelem el, hogy 1. fordulóban: 2-3 csoportban a jelentkezettek minimum 6-7 fő (kiemelésesek nincsenek benne), továbbjut 2-3 fő + kemelésesek, ez már a 2. forduló, itt is MME, és a két pontegyenlőségű☼a tetején vagy, aki szomszédosan végzett, új játszma a döntőért.

VAGY

1. forduló ugyanaz

2. forduló viszont már egyenes kiesési ág

írta Jf. Tasz, Wesnoth-i Üdvözlettel Wink A Nagy-Óceán Járójának kapitánya Star
a 2013-as és a 2015-ös MWB bírója-szervezője és a Facebook kezelője

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő
Csatl.: 2010. 05. 15.
Hely: Nagy-Óceán, hajófedélzet, kapitányi lakosztály

A gyorsabb bonyolitast elosegitene - talan -, ha lenne egy olyan felulet ahol, mindenki bejelolheti mikor lesz legkozelebb a serveren. 

Vagy ebben a kozosegben inkabb az aktiv uzengetessel oldjatok meg ezt? Tehat az adott userenk kell(ene) irnija valamennyi jatekosnak egy uzenetet hogy mikor er ra vele jatszani?

En ez utobbit elmulasztottam - de szeretnem megtudni, mi a szokas / elvaras ezugyben.

Egyebkent mindenkinek koszonom a kozos jatekperceket.

üdv: Duni

duni78 képe
duni78
Csatl.: 2013. 09. 13.

Az "elvárás", inkább odafigyelés azt jelenti, hogy a szabályzat alapján (figyelmesen kell elolvasni !) lehet privát üzenetben vagy a Bajnokság fórumtémájában üzenni.

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

Függetlenségi elvemet követve (egyik évben vállalom, másik évben nem a MWB bírói feladatait), így idén biztos nem leszek bíró, csak résztvevő, de kérdem én, milyen rendszerrel és milyen bírókkal és várható versenyzőkkel fogok játszani ?

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

Ez a komment csak azért került ki, hogy ismét a címlapon legyen a fórum.

"...és az a legjobb tulajdonságom, hogy mindkét lábam egyforma, különösen a bal." - Bakos Bernadett, volt osztálytársam (2013.)

SilverMage képe
SilverMage
Csatl.: 2015. 04. 04.
Hely: Büszkén ülve merkúri királyi trónomon ünneplő alattvalóim s szolgáim előtt.

Én már emlegettem még egy pár éve azt a rendszer számolást amit a sakkozásnál használnak: a svájci rendszert. A rendszert például a wikipédia is ki tudja részletezni. (illetve ez a link isbemutatja: http://sakk.trukkok.hu/svajci-rendszeru-verseny.php )

Már csak a mellékértékek kiszámolsái módja kellene és szerintem egy élhető rendszer lenne ami se nem hosszű és nem is igazságtalan (aki jól játszik az úgy is mindig győz alapelven).

ikomizo képe
ikomizo
Szerkesztő
Csatl.: 2011. 11. 02.
Hely: Földön vagy föld alatt

Tééényleg, ez jó ötlet. Laughing out loud Elolvastam, és tényleg működőképes lehet, csak bőven igényel szervezést. De addig nem tudhatjuk, amíg nem próbáljuk ki!!! Big smile

"...és az a legjobb tulajdonságom, hogy mindkét lábam egyforma, különösen a bal." - Bakos Bernadett, volt osztálytársam (2013.)

SilverMage képe
SilverMage
Hely: Büszkén ülve merkúri királyi trónomon ünneplő alattvalóim s szolgáim előtt.

Bajnokságra összekapom magam újra Laughing out loud Ki nem hagynám.

NymmeL képe
NymmeL
Szerkesztő
Csatl.: 2013. 04. 14.

Én is szívesen jelentkezem egy ilyen bajnokságra. Azt még hozzáteszem, hogy utánaolvastam az elmúlt évek játékainak és egy torna is lesz majd a bajnokságot megelőzően?

Az idei bajnokságról érdeklődöm, hogy a fórumos megbeszélésen kívül van-e már határozottabb formába öntve a bajnokság? Mikorra tervezitek?

íjász vagy semmi

"Suhan az edzett nyíl, ki tudja hol áll meg, Ki tudja hol áll meg s Kit hogyan talál meg?"

nyolcvanhetes képe
nyolcvanhetes
Csatl.: 2016. 02. 11.
Hely: Viharos Sarkok Vidéke

Egyre kevesebb a wesnothos, főleg a régiek akik megrendeznék a bajnokságot, mint az elmúlt 2 évben végig elmondtam itt is megismétlem, nem hiszem hogy idén lenne bajnokság!:bigsmile:

Nem tudom, még gondolkodom rajta...

Enin képe
Enin
Csatl.: 2007. 08. 04.

Őőő... mennyi munka egy bajnokságot megrendezni? Big smile

SilverMage képe
SilverMage

Én csak annyit javasolnék csöndben, hogy menjetek a szerverre és kezdjetek gyakorolni.  Wink

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

Hirtelen bajnokság lesz Horus? egyik napról a másikra már jelentkezni és 1 hét alatt le is zárva aztán mehet az adok kapok? Max egy jó PyrA-ra gyakorlok rá.

Enin képe
Enin

Ezt nem fogod egy hét alatt lekésni. Alapértelmezettet kell gyakorolni hozzá, a PYRA-t még jegelem.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

Pedig nem is rossz ötlet, belehet terjeszteni, hogy PYRA-n menjen a bajnokság? Vagy megszervezhetem azzal a móddal?  Úgy bevezetek egy szervezői diktaturát és én döntök mindenről! :bigsmile:

Enin képe
Enin

mai napig nem fogtam még fel, miért nem népszerűbb a wesnoth mint a minecraft

legyen bajnokság, azt muszáj

szdik570
Magyar Bajnok 2011
Szerkesztő

Máris járok gyakorolni (egy uccsó előttiből - ami nagyrészt E220-nak tulajdonítható - van hova fejlődni) a hivatalos szerverre! Big smile egyébként a szervezésben én is nagyon szívesen segítek, ha kellek.

SilverMage képe
SilverMage

Oké, szerintem ha akarunk idén magyar bajnokságot, akkor hamarosan el kellene kezdeni a szervezést.

Én egyedül nem vállalom, de ha valaki(k) igen, akkor szívesen besegítek.

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor
Csatl.: 2008. 10. 28.

A sokáig használt 2 csoportkör majd a végén a kieséses rendszerrel mi a baj?

yanosz
Szerkesztő
bajnokság szervező
Csatl.: 2009. 02. 17.
Hely: no public
Nagyjából az, hogy nem igazságos, hogy valaki azért, mert az első körben zsenikkel kerül össze, nem lehet esélye, még akkor sem, ha esetleg ő is ott lehetne a döntőben... vagy valami ilyesmi. Tavaly erről egész érv- és vérfolyamok indultak, hogy hogyan lenne jó.
scharon képe
scharon
Szerkesztő

Nagyjából az, hogy nem igazságos, hogy valaki azért, mert az első körben zsenikkel kerül össze, nem lehet esélye,

Ezt nem is értem. Sok évig úgy ment, hogy az 1. csoportkörben a legjobbak kiemelésre kerültek, nem játszottak, az egyes csoportokból 2-3 továbbjutó isvolt, a kiemeltek a 2. csoportkörben szálltak be, ott is csoportonként több továbbjutó volt. Aki ezekben elvérzett, az nem is volt olyan formában, hogy esélyesnek legyen nevezhető. Egy bejáratott, jól működő rendszer volt, a gyengébbek is hatalmasan kűzdöttek a továbbjutó helyekért, 1-1 vesztes meccs nem pecsételte meg senkinek a sorsát.

yanosz
Szerkesztő
bajnokság szervező
Csatl.: 2009. 02. 17.
Hely: no public
Mégis voltak benne aránytalanságok (pl ha a különféle csoportok elégé homogének játéktudás tekintetében azaz 4 erős van az egyikben és 4 gyenge a másikban akkor összességében megeshet hogy a kövi fordulóba gyengébb jut (a gyenge csoportból) mint az amelyik kiesett az erős csoportból) amit az MME vel lehet korrigálni de -mint Kiderült - annak is megvannak a hátulütői, ezért kell a kettőt ötvözni. Ha további részleteket szeretnél, nem úszod meg a tavaji bajnokság megbeszélés végigscrollozását Smile

mindenkori volt  Wesnoth-ügyi (korrupt) államtitkár-helyettes úr, (Knalgába száműzetettve folyó hó 32.-én)

Sahblabla képe
Sahblabla
Szerkesztő
Csatl.: 2013. 10. 26.
Hely: van hogy otthon, de van hogy nem
A végigscrollozás eredményezett tudtommal 2 rendszert: a régi rendszert és a all vs all formátumot ha jól emlékszem.
ikomizo képe
ikomizo
Szerkesztő
Csatl.: 2011. 11. 02.
Hely: Földön vagy föld alatt
Új hozzászólás