Szeretném leszögezni: nem tudok wesnothi szinten programozni, így minden, amit itt leírok, csupán ötlet, (jegyzet, ha úgy tetszik) nem biztos, hogy megvalósítható...

Nem tudom, hogy van-e ilyen éra, hivatalos fórumon nem találkoztam vele, a kiegek között pedig pláne.

Az ötlet annyi, hogy lehetne egy érát csinálni a Trónok harca c. sorozat, vagy a Tűz és jég dala c. regénysorozat alapján.

Ebből következik, egy bonyolult változtatásról lenne szó...

A pályák random-generáltak, főleg hó, vagy sivatag túlsúllyal, 1v1-re tervezve.

A fajok alapvetően emberek (több új kaszt(dorne-iak, Fekete őrség, meeren-iek, vadak), ez a legbonyolultabb része) és élőholtak (ez főleg egy új egységből és egy hagyományosból ( Más ,eleven test ) állna) lennének.

Alapvatően a változás annyi, hogyha az ember az élőholtakkal van, azoknak nem lenne vezérük, hanem 3 Más (ezt a számot lehet változtatni, majd később meglátjátok, miért), és 8 eleven test lenne alapból, az ellenfél célja az összes Más megsemmisítése lenne.

Sztem ígynézne ki a Más, mint új egység:

• 5. szint-100 hp
  • törvénytelen
  • esetleg hadvezetés
  • közelharci támadás: kard, 11-5, mágikus, dögvész
  • ellenállásai viszonylag magasak: tűz 40%, hideg 100%, szúrás 20%, ütés 20%, vágás -20%, földöntúli 10%

Ezen kívül persze kellenek más új egységek is ( pl.: Makulátlanok), amiknek a kidolgozása még nincs meg, ezt főleg erre a fórumtémára szántam hagyni. Ha van érdeklődés, kedv, akkor a következő kérdés:

Ismertek-e olyan programozót, aki ezt elvállalja, hogy megcsinálja. XD

Legyenek inkább becsületes ellenfeleim, mintsem becsvágyóak, és nyugodtabban fogok aludni éjszakánként.
scharon képe
scharon
Szerkesztő
Csatl.: 2015. 05. 17.
Hely: Morogor

Ötletnek nem rosz Laughing out loud csak nem eredeti hanem copy :) 

NymmeL képe
NymmeL
Szerkesztő
Csatl.: 2013. 04. 14.

H-h? Direkt végigböngésztem a hivatalos oldalt, nem találkoztam vele... (4-5 órát csak ezzel vacakoltam XD)

Tudsz adni linket, ha tudod hol van meg már ez?

Legyenek inkább becsületes ellenfeleim, mintsem becsvágyóak, és nyugodtabban fogok aludni éjszakánként.
scharon képe
scharon
Szerkesztő

úgy copy hogy nem a tied az ötlet Laughing out loud .

A gotot már megírták átírni a wesnothba nem számít eredeti ötletnek sztem Laughing out loud .

NymmeL képe
NymmeL
Szerkesztő

Egy kis csínosítás kreatív egység nevek és népek, aztán senki se mondja meg, hogy honnan van. Laughing out loud Nem kell a nevekhez ragaszkodni. Laughing out loud

Nem tudom, még gondolkodom rajta...

Enin képe
Enin
Csatl.: 2007. 08. 04.

Ha így nézzük, alapvetően maga a wesnoth sem eredeti... Laughing out loud Bizonyos részben a Gyűrűk Urából lett átírva.

Ezt, és a jozsi7 által leírt véleményt összevetve, úgy gondolom, nem számít copynak (főleg úgy nem, hogy nem is a történetet akarjuk) wesnothba átírni.

Ha tehát van rá ember, aki ezt megcsinálja, szerintem nem rossz ötlet Laughing out loud

scharon képe
scharon
Szerkesztő

Sajnos programozókból mindig hiány van errefelé, a fórumon visszaolvasva ez elég jól kivehető. Aki tud programozni az több év alatt csinál egy saját küldit, esetleg egy-két tanácsot ad másoknak de magát az elvet meg a csínját bínját még nem osztották meg velünk, kreatív földi halandókkal Smile

mindenkori volt  Wesnoth-ügyi (korrupt) államtitkár-helyettes úr, (Knalgába száműzetettve folyó hó 32.-én)

Sahblabla képe
Sahblabla
Szerkesztő
Csatl.: 2013. 10. 26.
Hely: van hogy otthon, de van hogy nem

Ez sztem egy nagyon jó ötlet és a programozóknak kellene segítenie az ilyeneket

marabu képe
marabu
Csatl.: 2015. 07. 06.
Hely: A nagy óceánon túl (hol a kurta farkú kismalac túr)

Ha tudsz angolul, akkor az angol wiki meg a játék fájlai alapján egyáltalán nem nehéz megtanulni a wesnoth programozását:

http://wiki.wesnoth.org/Referencewml

http://wiki.wesnoth.org/WML_for_Complete_Beginners

Érdemes meglévő küldetések módosításával kezdeni és így kitapasztalni a lehetőségeket

Igazából nincs szükség valódi programozói ismeretekre

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor
Csatl.: 2008. 10. 28.

Ha ezt elöbb tudom :D 

NymmeL képe
NymmeL
Szerkesztő

Engem már nagyon régóta érdekel a hadjáratok, érák, stb. programozása, kár hogy nem tudok eléggé angolul Laughing out loud.

"...és a legjobb tulajdonságom az hogy mindkét lábam egyforma, különösen a bal." - Bakos Bernadett, 2013. december

SilverMage képe
SilverMage
Csatl.: 2015. 04. 04.
Hely: Az én tartózkodási helyem nem publikus, viszont tudom hogy TE épp hol tartózkodsz, és ezt ki tudom használni ellened.
Új hozzászólás