Szerkesztői megbeszélések, észrevételek a szerkesztőknek

Ez nagyon jó lesz! Smile Esetleg, még most jutott eszembe, ettől félig függetlenül, egy teljes felhasználó-tarolást csinálni, mert sok az inaktív tag és esetleg még akadnak gépfelhasználók. Csak egy ötlet, de gondoltam, ha kell ilyet csinálni egyáltalán, akkor azt most célszerű megcsinálni, ha úgyis újra lesz építve az egész rendszer...
Legyenek inkább becsületes ellenfeleim, mintsem becsvágyóak, és nyugodtabban fogok aludni éjszakánként.
scharon képe
scharon
Szerkesztő
Csatl.: 2015. 05. 17.
Hely: Morogor

Szép!

A felhasználókhoz nem kellene szerintem hozzányúlni, a spammerek eddig is törölve lettek, az meg, hogy vannak inaktív felhasználók nem gond, minden ilyen régóta működő oldalon vannak.

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor
Csatl.: 2008. 10. 28.

Kéne valami körlevél rendszer .

NymmeL képe
NymmeL
Szerkesztő
Csatl.: 2013. 04. 14.

Scharon, negusnyul, áttettem a design témából a felhasználó tisztítós kérdéseteket ide. Jelenleg 727 regisztrált felhasználó van, ebből 182 soha nem lépett be. Felőlem kitörölhetjük őket, de elbírja az adatbázis és a migrálást sem nehezíti.

NymmeL, körlevélnél rendes levelezőlistára gondolsz, amire lehet válaszolni és a választ látják a feliratkozók? Most van olyan lehetőség a portálon, hogy minden felhasználónak küldünk e-mailt a címére, de ez csak egy irányú, a választ a központi cím kapja.

"If you don't want to be replaced by a computer, don't act like one." - Arno Penzias

Udi képe
Udi
Adminisztrátor
Csatl.: 2008. 03. 01.
Hely: Székesfehérvár

Őőő, Hát úgy gondoltam hogy a levélküldésnél egy gomb formájában ott lenne hogy "Címzett összes"  mert így nem kell feleslegesen időt pazarolni. Mondjuk legyen akkor Szerkesztői joghoz kötve hogy ne minden jött ment tudja telespawnolni az emberek Levéltárát Smile.

Bajnokságokra,tornákra való meginvitálást ezzel jelentősen leegyszerűsítenénk az olyan kezdőknek mint én Laughing out loud

És igen, én úgy vagyok vele hogy előbb nézek fel Portálra mint emailre , szóval ha emailra kapnék csak levelet nem biztos hogy észre veszem időben , vagy eggyáltalán a felkéréseket stb...

Naptárról megint Laughing out loud .

Olyanra gondoltam még hogy a profilon lenne egy külön kis 1 hetes naptár amit tetszés szerint ki lehetne tőlteni és ha valaki rámegy az ember profiljára látná hogy nagyjából mikor tud feljönni.   Megint csak az időpontok eggyeztetésében segítene.

Valamint a már sok helyről ismerhető Achievmentek , Badgek vagy mérfőldkövek amikkel pontokat lehetne elérni , na persze nem sokat csak párat.
Lehetnének már meglévők is mint pl: A bajnokságon volt a legtöbb szintlépés stb. csak Híresebb modokkal .

Gondolok én itt a Túlélős játékokra, WC-re , vagy bármi egyébre.
Ennek a megvalósítását a játékosokra lehetne bízni csak a felületet kéne megadni esetleg egy menüpontot hozzá. Olyan lenne mint egy Wikipédia vagy mint egy Fórum. 
A játékosok Megadnák az adott Mod nevét, ezt egy kis listában jelezné egy "linkel" . Mikor rányom kiad még egy listát ahova a játékosok beírták eredményeiket , ha kell fényképes bizonyítékkal .
Ezek 2-3 havonta Nullázódnának és az a hónapi első helyezett neve bekerülne egy emléktárba vagy mibe. (mint a bajnokság Bajnokai Laughing out loud )

Ez lehet hírtelen nagy ötletnek tűnik de ha nincs fent a szerveren senki éppen akkor is lehet valamivel foglalatoskodni , és sokkal több motivációt is biztosít Laughing out loud

NymmeL képe
NymmeL
Szerkesztő
Csatl.: 2013. 04. 14.

Frissítettem a specifikációt, feltettem NymmeL javaslatát az achievementekre és még néhány statisztikát a böngészőkről, képernyőfelbontásokról és OS-eskről. Az eredeti terv szerint le vagyunk maradva a grafikával, a hétvégéig igyekszem bepótolni.

"If you don't want to be replaced by a computer, don't act like one." - Arno Penzias

Udi képe
Udi
Adminisztrátor

negusnyul írta:

„@Udi

A versenyszervezővel mi lesz? A bajnokságon nagyjából sikerült megoldani a használatát, de ehhez bele kellett nyúlnom a modul kódjába és elég csúnya dolgokat művelni ott mire nagy nehezen sikerült működésre bírnom Laughing out loud A mostani funkciók jók, csak ki kellene rakni őket az admin felületre. Különösen a speciális oldalak (/bajnoksag/allas, /bajnoksag/merkozesek stb.) nem akarták azt mutatni amit kellett volna.”

Negusnyul, ide írom a választ, a másik téma maradjon meg a grafikáknak. Mindenképpen fejleszteni kell a modult, mert a Drupal 8 API más mint a 6-os. A Views és a CCK már része a Drupal 8-nak, valószínűleg erősen ki lesznek használva és akkor könnyebb lesz használhatóbbá tenni.

Udi képe
Udi
Adminisztrátor

Frissítettem a specifikációt, az ütemezést átszerkesztettem. Jóval hosszabb ideig tart a migráció mint gondoltam, ezért a fordítói műhely, bajnokság modul és közösségi naptárat a migráció után fejleszteném le. Ha meg szeretnétek várni hogy azok is elkészüljenek nekem úgyis jó, de akkor nem kellene várni az új kinézettel és a lengyel-magyar bajnokság szervezésével.

Udi képe
Udi
Adminisztrátor

Nagyszerű látni, hogy mennyire naprakész vagy, és hogy igazából nekem mindegy hogy előtte vagy utána készül el, szerintem a többiek válaszára is kíváncsiak lehetünk.

Apropó, jut eszembe, tartozok egy-néhány dokumentum-pótlással (noszogassál, csak elkezdem Laughing out loud ) illetve a LOGO-szavazásról.

Ha jól tudom, az eddigi többség a HW és a MWK felirattal választotta a LOGO-t, de a 2 háttér és a 2-3 fajta árnyalat-színezést kell megszavazni.

írta Jf. Tasz, Wesnoth-i Üdvözlettel Wink A Nagy-Óceán Járójának kapitánya Star
a 2013-as és a 2015-ös MWB bírója-szervezője és a Facebook kezelője

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő
Csatl.: 2010. 05. 15.
Hely: Nagy-Óceán, hajófedélzet, kapitányi lakosztály

Mikor lesz végre valami itt???

Matyi
Csatl.: 2015. 09. 21.

Jó rég nem láttalak. Laughing out loud

Én se értem, úgy tűnik, kihaltunk. :-/

"...és a legjobb tulajdonságom az hogy mindkét lábam egyforma, különösen a bal." - Bakos Bernadett, 2013. december

SilverMage képe
SilverMage
Csatl.: 2015. 04. 04.
Hely: Az én tartózkodási helyem nem publikus, viszont tudom hogy TE épp hol tartózkodsz, és ezt ki tudom használni ellened.

Elvileg most van az átállás (sőt, gyakorlatilag is) és akik szerveznének valamit most el vannak foglalva. De a közeljövőben lesz egy magyar-lengyel torna.

marabu képe
marabu
Csatl.: 2015. 07. 06.
Hely: A nagy óceánon túl (hol a kurta farkú kismalac túr)

A kérdés találó, a válasz a rajongói közösség tagjaiban van - de azt tudni kell, hogy az aktivitás hullámzó - ez van.

Szerkesztői dolgok: az általam javasolt dokumentumok egyikének nyers szövege it van, felhívás is egyben a közös megszerkesztésre, Google Doc-Drive formában, mert itt a megjegyzésekként meg tudjuk beszélni a változást anélkül, hogy állandóan a szöveget módosítgatnánk. (http://wesnoth.fsf.hu/projekt_d8/#_dokumentumok)

Kedves regisztrálni kívánó Személy!

A Magyar Wesnoth Közösségbe szándékozol regisztrálni, viszont előtte a felsorolt irányelveket be kell tartanod. Ezeket olvasd el figyelmesen!

Felhasználói feltételek:

1. A Magyar Wesnoth Közösség (továbbiakban: MWK) azzal a céllal jött létre, hogy a Harc Wesnothért (eredeti nevén: the Battle for Wesnoth) magyar rajongóinak egy online közösségi felületet biztosítson.

2. Fórum hozzászólásokat tudsz írni és fórum témákat létrehozni.

3. Fontos, hogy igényes legyél megfogalmazásaidban, és tartalmas szöveggel fejezd ki véleményedet, észrevételedet; nem kikötés, de ajánlott a tegeződő hangnem használata a könnyebb kommunikáció érdekében.

4. Illemtudó viselkedést várunk el. Véleményeidet, észrevételeidet, kifogásaidat és érveidet mások megbántása nélkül fogalmazd meg.

5. Az Adminisztrációs Csoport és a Szerkesztő Csoport joga, hogy a nem megfelelő hozzászólásaidat átszerkesztheti, elrejtheti, de nem törölheti.

Regisztráció:

1. Olyan felhasználónevet adjál meg, ami rád jellemző, egyedi és nem tartalmaz trágár kifejezést.

2. Ez nem kikötés, de ajánlott, hogy az e-mail címed népszerű levelezőrendszer címe legyen (pl. Gmail, Freemail,stb.).

3. Az e-mail fiókod spam mappáját is nézd meg. Esetleg oda kerül a regisztrációdat megerősítő e-mail.

4. Ha regisztráltál és egy-két napon belül nem kapsz a megadott e-mail címedre regisztrációs elfogadási e-mailt, akkor írj a wesnoth.hu@gmail.com címre, ahol tüntesd fel a regisztrációkor megadott nevedet és e-mail címedet, hogy az Adminisztrációs Csoport rendezni tudja regisztrációdat.

Ha az előbb elolvasottakkal egyet értesz és elfogadod, regisztrálhatsz.

Köszönettel és Üdvözlettel:

Magyar Wesnoth Közösség, Adminisztrációs Csoport

s. k. Jf. Tasz

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő
Jó ez. Ha mindenáron kötekedni akarok, akkor mondjuk vagy legyen The Battle for Wesnoth, vagy legyen csak simán Battle for Wesnoth, the nélkül Smile de ez már tényleg a szőrszálhasogatás kategória Laughing out loud
Legyenek inkább becsületes ellenfeleim, mintsem becsvágyóak, és nyugodtabban fogok aludni éjszakánként.
scharon képe
scharon
Szerkesztő

Rendben, akkor figyeljél !

Itt az idő ! hogy mire, hogy aktivizálódj !!!! Na, gyerünk !

Szóval: itt egy LINK (klikk rá).
Ez a saját Google Drive-omon lévő Felhasználói Szabályzat.
Az itt a cél, hogy olvasd el, s ha valami nem oké ,írj megjegyzést hozzá, remélem sikerül. A Te megjegyzésedre van szükség, hajrá, írd meg.

FRISSÍTÉS ! Szóval, csak akkor Tudsz megjegyzést hozzáfűzni, ha ezt kéred tőlem, írd meg az e-mail címedet a jftatsz@gmail.com címre és akkor felveszlek véleményezővé.

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

Inkább ide írom:

"egyet értesz" -> "egyetértesz"

"modosítás" -> "módosítás"

Regisztrációkor küld egyáltalán a rendszer megerősítő e-mailt? Azt tudom, hogy az admin általi kézi megerősítést kikapcsoltam, de automatikus e-mail van még?

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor
Csatl.: 2008. 10. 28.

Most elszomorodtam.... Sad pedig olyan jó lenne kipróbálni és megvalósítani ezeket a megjegyzés buborékokat, tökre jó lenne.... látom álom marad... hacsak... (A Google helyesírás ellenőrzője pocsék, valahogy át lehet rakni a böngészőjévé (Firefox és SeaMonkey))

Javítottam. | A reg emailt nem tudom, valaki próbálja ki.

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

Küldtem a Google Docson keresztül Edit Access Requestet. Remélem úgyis működik a megjegyzéses buborék kérés. Smile

Udi képe
Udi
Adminisztrátor

Igen működik, most igazoltam vissza! Laughing out loud

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

Újabb reklámozós hozzászólás, törölve.

Név: Optinv79 (nem ellenőrzött)

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő
Csatl.: 2012. 08. 09.
Épp próbáltam elolvasni, majd törölni, erre közli, hogy már nem létezik xd
scharon képe
scharon
Szerkesztő

Reménytelen itt a reklámozás, ha egyszerre több Szerkesztő is lecsap rá. Smile

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Szerkesztési jelentés:
Az orosz közösségből frissen regisztrált emberke (py6aka) kétszer is elküldte véletlenül a hozzászólását a Nemzetközi Wesnoth Torna fórumba. Az egyiket így hát töröltem.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Jól láttam, hogy a szavazás alatt megjelent egy reklámszöveg? Mostanra eltűnt ezért kérdezem, hogy valaki eltüntette-e.

scharon képe
scharon
Szerkesztő

Jééé, az ember is eltűnt, aki írta :p Tongue :tongue:" width="19" height="20" />

scharon képe
scharon
Szerkesztő

Frissítettem a specifikációt az új ütemtervvel, december 26-át számolt a program a befejezéshez. Biztosan nem lesz meg addigra minden, inkább január elején. A két ünnep között szabadságon leszek, bízom benne hogy akkor sokat tudok haladni.

Udi képe
Udi
Adminisztrátor

Frissítettem az ütemtervet, több feltéltelt adtam meg a feladatoknak, reálisabb az ütemterv. Február 1-et számolta az átállás befejezésének. A fórum témák a helyükre kerültek, még a szavazások egy nagyobb falat. A teszt verzió elindítása nehezebb lesz tűzfal probléma miatt, de lehet a hétvégén már elindulhat.

Udi képe
Udi
Adminisztrátor

Köszönjük Udi ! Arrow Star

Nagyon várjuk a változásokat !

...és amaiben tudunk, kérlek szólj, segítünk.

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

Úgy bizony! Laughing out loud

"...és a legjobb tulajdonságom az hogy mindkét lábam egyforma, különösen a bal." - Bakos Bernadett, 2013. december

SilverMage képe
SilverMage
Csatl.: 2015. 04. 04.
Hely: Az én tartózkodási helyem nem publikus, viszont tudom hogy TE épp hol tartózkodsz, és ezt ki tudom használni ellened.

Megjelent az egyik fórumtémában valami erősen reklámszagú, orosz szöveg, legújabb tagunk, "ogiqyf" tollából. A hozzászólását törlöm, az illetőt meg nem ártana kipenderíteni.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő
Új hozzászólás