Szerkesztői megbeszélések, észrevételek a szerkesztőknek

Laughing out loud Ha minden igaz, akkor sikerült egy új fórumtémát létrehoznom.

Arrow Arra gondoltam, hogy itt fogjuk, mi szerkesztők megbeszélni a megbeszélnivalót !

:idea: Ide jöhet mindenféle észrevétel, hogy mi legyen, mi ne legyen a portálon.

:!: Szerkesztők: negusnyul, szdik570, Jf. Tasz (ha valaki kimaradt, azonnal szóljon és ideírom)

:razz: Gyertek, véleményezzetek, hogy a portál mindig friss és üde maradjon !

írta Jf. Tasz, Wesnoth-i Üdvözlettel Wink A Nagy-Óceán Járójának kapitánya Star
a 2013-as és a 2015-ös MWB bírója-szervezője és a Facebook kezelője

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő
Csatl.: 2010. 05. 15.
Hely: Nagy-Óceán, hajófedélzet, kapitányi lakosztály

Na közben megleltem hogy lehet fórumtémát létrehozni... (Tartalom beküldése > Fórumtéma), jól el van dugva na Laughing out loud

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor
Csatl.: 2008. 10. 28.

Kedves szerkesztőtársak és portálolvasók!

Az elmúlt napokban számos oldalt átnéztem és szerkesztettem.

Voltak kisebb javítások, amik a tartalmakon nem változtatak, csak a kinézetén -- tehát formázást végeztem, ezek ezek az oldalak:

Voltak alaposabb javítások -- itt mindenképp új verziót hoztam létre, így megtekinthető a régi is:

• RSS hírcsatorna (itt még pontosítani fogok)

• Hivatalos Wesnoth Kézikönyv (címek vastaggá szedése, linkek frissítése)

• A játék letöltése (még régebben aktualizáltam; friss linkek, sorkizárás; a licenc részre van egy javaslatom...; itt nincs új verzió, mert mér régebben csináltam meg)

• Többjátékos kiszolgálók (nagyon-nagyon régi volt, még 0.9-es és 1.2-es verziójú wesnoth szerverek is fent voltak, eltávolítottam őket; a lényeg, hogy a magyar és a hivatalos meglegyen, mindenesetre leteszteltem a szervereket: a vonal alatt ott az infó)

• Ranglista (még régebben szerkesztettem, itt sincs új verzió; elérhetővé tettem a ranglistát ods formátumban és megtekinthető Google-doc-ban is; felsorolást sorszámozottá tettem)

Reagálok negusnyul hozzászólására:

Változtatás:

1. Igen-igen, egyet értek. (Arra is gondoltam, hogy esetleg nem lettek ezek a szövegek magyarra fordítva.)

2. Látom, már rájöttél ! (Pedig leírtam volna.)

Segítés:

1. Igen, mindenképp legyen hír, ha megjelenik egy új verzió, akármilyen is. (Én eddig is megtettem itt.)
    Fontosabb hír alatt mit értesz a verziókon kívül?

2. Az táblázat, nem kép. És eltávolítható. A probléma vele az, hogy nem szűrhető és rendezhető. De ezért tettem elérhetővé ods és google-doc formátumba.

3. Szerintem nem kell archívum jó ez úgy, csak a legújabb legyen elől, a régi hátrébb, bármint lejjebb. És fel kellene rakni a hiányzó bajnokságok és tornák mérkőzéseit is.

4. A régieket át kéne a mostani aktualizálni; valamint hirdetni pályabeküldő versenyt, a legjobbak felkerülnek (vagy az összes, mert keveset küldenek.)

5. Udi írta, hogy ez egy speciális tartalom, ne szerkesszük. Az igaz, hogy a linkek nem működnek. Viszont a tartalomnak meg kellene egyeznie a mindenkori jelenlegi leírással. Szerintem egy link elég.

6. Rendben van. Igen, majd kerüljön fel az idei is, ha vége van.

7. Az egyik link az a „The Wesnoth Journals” – mi ez? Rákerestem neten, de nem sok infó van. Ez a link rossz. Van-e utódja ennek a dolognak?
    A lengyel oldallal mi a kapcsolat? Van-e náluk a mi Bannerünkből?
    A bugs.wesnoth.org linket a Firefox és a Google Chrome is nem megbízhatónak ítéli a biztonsági tanúsítvány nem hitelessége miatt. A többi link mind okés.

8. Igen, csak a képek legyenek, így jobb szerintem.

Ötlet: a Főmenőben legyen a játék letöltése után "Kiegészítések" menőpont, és almenüben az ide tartozó dolgok. A tudástárból ezek leszenek átemelve ide. Itt legyen infó a magyarra fordított hadjáratokról és azok állapotáról is.

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

Hajrá, csak így tovább! Esetleg ha be tudjátok állítani, hogy ezt a témát csak a szerkesztők lássák, az lehet, hogy hasznos, így nem vésznek el a megbeszélésben a fórum más fontos témái.

Üdvözlettel:
Kádár-Németh Krisztián (alias Rudanar_Firmus)
Wesnoth magyar fordítócsapat vezetője (2007-2013)

Rudanar képe
Rudanar
Adminisztrátor
Csatl.: 2007. 05. 26.
Hely: Nagykovácsi

Köszönöm ! Cool

Szerintem nem baj, ha publikus ez a téma. Én mindenképp odafigyelek, hogy semmi sem vesszen el -- át fogom olvasni a többi észrevétel fórumtéma tartalmait is. (Egyébként nem teljesen értem, amit megfogalmaztál, hogy miért legyen úgy, ahogy ajánlod: csak a szerkesztők lássák. Ha még egyszer leírnád máshogy, minden bizonnyal megérteném.)

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

Annyiban hasznos, ha csak a szerkesztők látják, hogy a felhasználók nagy része számára nem érdekes az itt folyó beszélgetés (a wesnoth.fsf.hu főoldalon meg csak a legutóbbi néháy bejegyzés témája látszik). 

Farkas János

noodlay képe
noodlay
Csatl.: 2010. 12. 18.
Hely: Balassagyarmat

(Köszönöm az újbóli magyarázatot, megértettem.) Én mindenesetre nem bánom, ha bárki látja, hogy mi zajlik a portálon. Jobb is ez így, hogy látható a zajlás. És a téma címe miatt sem raknám rejtetté, mert észrevételeket várok.

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

JfTasznak válaszok:

1, Arra gondoltam, hogy amit eddig a linkelt fórumtémába írtál, az mehetne a főoldalra is hírnek.

Fontosabb hírnek számíthat például egy verseny, ez érdekelheti a magyar játékosokat is.

2, Valóban táblázat Laughing out loud

De oda van írva, hogy nem a legfrissebb. Akkor meg minek? Szerintem nagyon jó, ahogy elérhetővé tetted az aktuális változtatot, nem kell még az elavult táblázat is.

3, Hát ja, az újakat fel kellene rakni.

4, Ez is jó ötlet (a verseny) de a jelenlegi elavult állapotában nincs sok értelme a dolognak. Abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán a jelenlegi wesnoth verzióval meg lehet-e nyitni ezeket a térképeket?

5, Valóban, igazad van.

6, -

7, A wesnoth journals szerintem valami wesnothos témájú (úgynézki megszűnt) hírblog lehetett. Ki lehet szedni. Utódról nem tudok. A tanúsítvány az nem a mi problémánk, remélhetőleg majd javítják. 

A lengyelekkel jó lenne felvenni a kapcsolatot, egyébként a link rendben van.

8, OK, akkor ezt majd megcsinálom (vagy megcsinálhatod te is ha ráérsz)

A kiegészítések menüpont jól hangzik, támogatom.

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor

1) a Főoldal, hírek - Rendben. Mivel RSS-en jön a hír, így a legfrissebb verzió megjelenést (stabil és fejlesztői) mindig ki fogom írni. A verseny eseményeit is igyekszem majd.

2) Ranglista - Smile Én írtam ki, hogy nem friss, még korábban... A táblázatot eltávolítottam.

3) Előző bajnokságok, Tornák visszajátszásai - Gondolom a versenyek szervezőitől kéne elkérni a többi visszajátszást.

4) Pályák - Elkezdtem átírni ezeket a pályákat, kivéve a főnixeset, mert a letöltött és kitömörített fájl nem értelmezhető a gépem számára. Ha valaki elküldené, örülnék, és átírnám. Pályakészítő pályázat (hogy pontos legyek, nem verseny).

5) Kézikönyv - Udival beszélni...

6) Bajnokság - megbeszélve.

7) Linkek - The Wesnoth Journals linket eltávolítottam, helyette beraktam két újat. A szerverek kiírásánál pontosítottam. A tanúsítvány tényleg nem a mi problémánk. Kéne nekik szólni. A lengyel kapcsolatot ápolni kéne valaki(k)nek.

8/ Bannerek, gombok - Linkekké alakítottam mindegyiket. Be akartam képként ágyazni, de nem engedte mindegyiket, holott pedig mindegyik létezik, él és virul. Szerintem valami baj van a képbeágyazással, mert más forrásból is próbálkoztam, és nem jelenik meg kép.

Továbbá (a sorrend tartása érdekében ezt is sorszámozom):

9) Létrehoztam a Plakát oldalt a Média menüpontban.

10) Kiegészítések menüpont létrehozása és tartalmak megalkotása: folyamatban...

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

Tevékenységeim:

Arrow 10) Kiegészítők menüpont elkészült és közzétett -- ezzel kapcsolatosan szándékomban áll a fordítokkal párbeszédet folytatni.

Arrow 11) A Média menüpontot átírtam új verzióra.

:idea: 12) Lehetne egy oldal, ami a közösségről szól. Tagok száma. Kik milyen posztot töltenek be. A közösség születésnapja (mikor volt ?). És ehhez hasonló információk.

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

12): hogy érted, h kik milyen posztot töltenek be?

Farkas János

noodlay képe
noodlay
  1. :idea: A "poszt" alatt azt értem, hogy a közösségben ki milyen feladatokat lát el, mert mint minden közösségben, mindenkinek meg van a szerepe, valakinek specifikus, különleges. Ha nem jó a poszt szó, akkor rang v. szerep.

Ilyen  posztok:

• Fordítók
  • Adminisztrátorok
  • Bajnokság szervezői és bírói
  • Szerkesztők
  • Magyar Bajnokok

És leheten egy olyan rész is, ami a bejelentkezések és hozzászólások gyakoriságaiból generál egy olyat, hogy kik a:

• legaktívabb közösségi tagok (mondjuk -- csak hogy legyen valami viszony -- az elmúlt 30 napban legalább 8 hozzászólást írt)
  • normál közösségi tagok
  • kővévált közösségi tagok (az elmúlt 6 hónapban egyszer sem jelentkezett be)

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

@JfTasz

Jók az ötletek meg a változtatások csak így tovább!

Én sem tüntem el még, szóval lehet hogy majd itt-ott besegítek.

(+ A kiegészítők menüpont első mondatában javítottam 2 hibát, fyi)

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor

köszi, azt hittem blogposztokra gondolsz. Smile

Farkas János

noodlay képe
noodlay

negusnyul:

Köszönöm ! Jól esik, hogy ezt írtad ! Tudniillik, nekem fontos a visszajelzés ! Tongue Laughing out loud Smile Wink

Hibákat kell is javítani ! Köszönöm.

Gondoltam, hogy nem tűntél el. És el ne tűnj! Neked is bármi ötleted van írd le, mint eddig is tetted.

Ami érdekelne, hogy a 3. szerkesztő-társunk, szdik570-nel mi van? Mert még tőle nem tapasztaltam aktivitást...

noodlay:

Örülök, hogy érted.

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

Ami eddig kész van:

• a szerkesztőben van behúzás növelése, csökkentése
  • lehet betűszínt választani
  • a beépített helyesírás ellenörzőben nincs magyar nyelv, ezért egyelőre a szerkesztő alatt található Disable rich-text linkre kell kattintani, és akkor átvált sima bevitelimezőre, amiben megint működni fog a böngésző beépített helyesírásellenörzője
  • a kézikönyvben az első fejezetnél már működnek a linkek

"If you don't want to be replaced by a computer, don't act like one." - Arno Penzias

Udi képe
Udi
Adminisztrátor
Csatl.: 2008. 03. 01.
Hely: Székesfehérvár

Udi, köszönöm szépen, illetve a többi szerkesztőtárs nevében is mondhatom, hogy köszönjük a fejlesztéseket !

Már demonstrálom is, hogy ezt a sort behúztam...

...ezt a sort kétszer húztam be.

Horgonyozni is lehet, nagyon jó !

A helyesírás ellenőrzés is működik.

Piros - fehér - zöld, ez a magyar föld.

Először is ki fogom használni e formázási lehetőségeket, de már most rákérdezek, hogy mik a további tervek ?

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

Sorrendben a következő:

13) [újdonság] Somesz által készített lemeztok borítóknak készítettem a Média menüpont alatt egy Lemeztok borító oldalt.

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

Tisztelt Szerkesztőtársak !

A 2013. évi Magyar Wesnoth Bajnokság Szabályzatnak létrehoztam egy új oldalt, mely nem publikus. Az észrevételeimet benne megtaláljátok.

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

Beleírtam én is, részemről minden OK.

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor

Rendben van.

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

Jobb helyet nem találtam a mondandómnak, így ide írom:

Az egyik fórumtémában megjelent valami reklámozós hozzászólás (MWB2014 Megbeszélés), amit egy bizonyos "nagyon_1" írt (Nem ellenőrzött). Engedelmetekkel, szerkesztői jogaimmal élve törlöm ezt a hozzászólást. Ha pedig a csávó rendesen regisztrálna, nem ártana bannolni valahogy.

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő
Csatl.: 2012. 08. 09.
Hely: Morogor

Igen, én is láttam a fórumon a hozzászólásának a helyét, de a hozzászólást én nem találtam meg. Sad

Nem tudom, még gondolkodom rajta...

Enin képe
Enin
Csatl.: 2007. 08. 04.

Krogen nincs kedved bajnokságot szervezni Laughing out loud ?

mindenkori volt  Wesnoth-ügyi (korrupt) államtitkár-helyettes úr, (Knalgába száműzetettve folyó hó 32.-én)

Sahblabla képe
Sahblabla
Szerkesztő
Csatl.: 2013. 10. 26.
Hely: van hogy otthon, de van hogy nem

Nem nagyon, kiégett játékos vagyok jelenleg. Smile

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő
Csatl.: 2012. 08. 09.

Egy kis építő kritika! 

Hogy mi kell és mi nem az oldalra?!

Kell:

1. Képfeltőltési lehetőség.

2. Aktívabb és több Admin!!!

3. Több tartalom (kép,bejegyzés,stb...)

4. Jobb Chatrendszer. (ajánlom az xat-ot)

5. Élénkebb weboldal külső.

6. A többin még gondolkozom!

Nem kell:

1.  Hmm ezen még nem gondolkodtam.

Megjegyzés:

- Egy kicsit unalmas az oldal kinézete!  (Lehet hogy nem tetszik nektek de így van!)

Imore

Imore képe
Imore
Csatl.: 2015. 09. 21.
Hely: Nagyigmánd

Háát igen: ami kell ahhoz nincs hozzáfűzni valóm, amiket leírtál oké (a chatrendszert inkább ne babráljuk), bár a tagoknak mindenkinek megfelelt.

Ami nem kell: gondolkozz nyugodtan Laughing out loud

Az oldal kinézete: Az eddig senkit nem zavart, minek felturbózni. Nem extrém játék a wesnoth. Az az úriemberek és úri hölgyek játéka, sztem elég jó hozzá ez, ami most van. Az embereket ha feltévednek az oldalra, nem igazán azt nézik, hogy milyen a témája, hanem azt, hogy mi  lyen a tartalma.

Így durván ez a véleményem,. (ez csak saját, lehurrogni való vélemény)

Legyenek inkább becsületes ellenfeleim, mintsem becsvágyóak, és nyugodtabban fogok aludni éjszakánként.
scharon képe
scharon
Szerkesztő
Csatl.: 2015. 05. 17.

Azért lehetne bőviteni!

Új tartalmakkal: bejegyzés, kép, stb... 

De ezt rátok bízom.  ;) Wink :wink:" width="19" />

Imore

Imore képe
Imore
Csatl.: 2015. 09. 21.
Hely: Nagyigmánd

A chat rendszeren nem kell változtatni. Az IRC-hez ragaszkodom Smile

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor

és mi az ahol hullák is vannak? kieg?

Solymos Réka képe
Solymos Réka
Csatl.: 2013. 07. 11.
Solymos: a corpse modra gondolsz? nem értem.
Legyenek inkább becsületes ellenfeleim, mintsem becsvágyóak, és nyugodtabban fogok aludni éjszakánként.
scharon képe
scharon
Szerkesztő
Csatl.: 2015. 05. 17.
Új hozzászólás