Back to top

Bajnokság 2012 - Társalgó

200 posts / 0 new
Utolsó bejegyzés
Udi
Udi képe
Last seen: 1 év 5 hónap
Csatl.: 2008. 03. 01. 01:00
Re: Bajnokság 2012 - Társalgó

Kisebb technikai gondok adódtak, igyekszem délelőtt kiírni a csoportbeosztásokat, de legkésőbb ma késő este készen lesz.

"If you don't want to be replaced by a computer, don't act like one." - Arno Penzias

Enin
Enin képe
Last seen: 2 hónap 2 nap
Csatl.: 2007. 08. 04. 02:00

Én, mint néző veszek részt a bajnokságon.

Sok szerencsét a jelentkezőknek, remélem ezen a bajnokságon is sok izgalmas mérközést láthatunk.

Nem tudom, még gondolkodom rajta...

Jf. Tasz
Jf. Tasz képe
Last seen: 6 hónap 2 nap
Csatl.: 2010. 05. 15. 15:42

Örülök, hogy a szabályzat tisztább és egyértelműbb lett (abban a tekinetben, amit észrevételként írtam).

Szerintem is 4. torna. A táblázatba is így kijavítottam. A táblázatot a ranglista oldalon közzé teszem. Egy link lesz, melyen elérhető és megtekinthető Google-dok formátumban. Mivel nem tudtam úgy megoldani, hogy csak megtekinthető legyen és szűrhető, ezért szerkeszteni is lehet, de azt senki ne tegye, csak szűrje kedve szerint. A táblázat ODS formátumban is elérhető lesz.

...bőven hagyunk időt a játékra.

Helyes. Nem lóverseny a Wesnoth.

Facebook borítót aktualizáltam.

Még valamit akartam, de kiment a fejemből...

írta Jf. Tasz, Wesnoth-i Üdvözlettel ;) A Nagy-Óceán Járójának kapitánya :star:
a 2013-as és a 2015-ös MWB bírója-szervezője és a Facebook kezelője

TheMAze
Last seen: 6 év 2 hónap
Csatl.: 2011. 08. 11. 17:18

Sziasztok !

Köszönöm a meghívást a bajnokságra! Láttam hogy az RMP all ill. RBY all van megadva térképcsomagnak. Csak annyit tennék hozzá hogy 200mp. elég kevés egy arcanclave -28falus-  vagy akármelyik nehezebb térképre. Előfordulhat, hogy ez az időbeosztás jó meccseket tehet tönkre. Én speciel ezért nem jelentkeztem ! Ezt próbáljátok ki , teszteljétek le mennyire játszható!  Legutóbb azt hiszem 300 mp volt -akár a ladder-  Rmp conservative csomag, ami köztudottan csak az egyszerűbb térképeket tartalmazza.

Mindenestre mindenkinek jó szórakozást és jó meccseket !!

szdik570
Last seen: 8 hónap 3 hét
Csatl.: 2009. 01. 12. 14:29

7 felhasználó és 5 vendég a webhelyen...

ilyet minden napra:)

DigiHero
DigiHero képe
Last seen: 5 év 3 hét
Csatl.: 2009. 01. 18. 16:00

Azt nem értem, h a szerver meg pang...

DigiHero voltam.

Udi
Udi képe

Frissítettem a szabályzatot a szerkezettel, majd készítek képet is róla, úgy könnyebben átlátható lesz. Az első fordulóban a csoportokból az első és második helyezettek automatikusan továbbjutnak, az A és B csoport, valamint a C és D csoport harmadik helyezettjei pedig megmérkőznek a továbbjutásért. Így 10 ember fog a második fordulóba továbbjutni, és ott csatlakozik hozzájuk Horus és Berez.

"If you don't want to be replaced by a computer, don't act like one." - Arno Penzias

Rudanar
Rudanar képe
Last seen: 2 év 8 hónap
Csatl.: 2007. 05. 26. 02:00

Csak annyit tennék hozzá hogy 200mp. elég kevés egy arcanclave -28falus-  vagy akármelyik nehezebb térképre. Előfordulhat, hogy ez az időbeosztás jó meccseket tehet tönkre. Én speciel ezért nem jelentkeztem !

Kedves Maze, köszi az észrevételt, de sajnos rosszul értelmezted a szabályzatot. Az általános adott idő 270 mp, a kör bónusz meg 200 mp. 4,5 perc elég kell, hogy legyen ezeken a pályákon is, ha ten tétovázik az ember, biztos nem kezd el csökkenni a rendelkezésre álló ideje.

Sajnálom, hogy rosszul olvastad. Ha 270-et olvasol, jelentkeztél volna?

Üdvözlettel:
Kádár-Németh Krisztián (alias Rudanar_Firmus)
Wesnoth magyar fordítócsapat vezetője (2007-2013)

DigiHero
DigiHero képe

Küldtem üzenetet C csoport mindenkinek! Csak azért írom ide, h biztos lássátok, és ne kerülje el a figyelmeteket :)
Mármint h itt a portálon belül küldtem, nem e-mailre :D

DigiHero voltam.

negusnyul
negusnyul képe
Last seen: 4 hónap 5 nap
Csatl.: 2008. 10. 28. 17:37

C csoport:

Legközelebb szombat délután és este (kb du. háromtól kezdve) érek rá játszani, megtaláltok a szerveren (valószínűleg egészen késő estig).

Akivel szombaton nem sikerül játszanom annak majd később küldök üzenetet is.
ikomizo
ikomizo képe
Last seen: 1 hónap 2 hét
Csatl.: 2011. 11. 02. 11:20

Kedves D csoport!

Nekem hét közben 3 nap szokott megfelelő lenni! Ezek a(z):

- Hétfő

- Kedd

- Csütörtök

Ezeken a napokon fél három utántól háromnegyed 4-ig tudok időt tölteni.

A hétvégi meccseket pedig szereném egyeztetni minden emberrel E-MAIL-en keresztül!

ikomizo@freemail.hu

Várom a kihívásokat! :)

Ikomizo

Jf. Tasz
Jf. Tasz képe

Szabályzat észrevétel: 7. pont Játékbeállítások

"Véletlenszerű kezdési idő: Kikapcsolva" >> számomra nem értelmezhető, mert csak ez a két opció van:
Véletlenszerű kezdőjátékos (ez a szabályzat szerint "engedélyezve" értéket kap),
Véletlenszerű kezdőnapszak [ha a térképcsomaghoz (RBY Adv + Con 17) az alapbeállítást használom, akkor ez is engedélyezve van].

A félreértés elkerülése végett kérdezem:
A kezdő arany összege 100, és a bevétel sima; ugye?

Még egy észrevétel: a szín annyira mindegy, csak ugyanaz ne legyen, ugye?

Meg, hogy a csapat/nem funkciónál az egyik játékos Red, a másik Blue legyen ?

Ranglista

Letölthetőségének, online megtekintésének és szűrhetőségének remélem örültök, mert én igen.
Ha estleg valaki tudja, hogy lehet úgy Google-dok.-ot megosztani, hogy csak a szűrést lehessen engedélyezni, akkor mondjátok el, mert még nem jöttem rá.

D csoport

Hétköznap esténként igyekszek elérhető lenni 20:00 - 22:00 között. Kezdés 20:00 - 20:30 között.
Hétvégén meg egész nap -- de főként estefele.

Mindenkinek élménydús bajnokságot kívánok !

Udi
Udi képe

Frissítettem a szabályzatot:

• A véletlenszerű kezdési időt javítottam véletlenszerű kezdőnapszakra
  • Véletlenszerű kezdőjátékos: kikapcsolva, egyszer az egyik, másszor a másik játékos kezdje a meccset, és a feltöltésnél figyeljünk arra, hogy melyikhez töltöttük fel (az elsőként feltüntetett játékos kezdi a mérkőzést)
  • Csapat: legyen különböző
  • Szín: tetszőleges, ahogy a vezér neme is
  • A kezdő arany összege 100, és a bevétel sima

Jf. Tasz
Jf. Tasz képe
A "Verseny állása" oldal

Jelenleg az A csoportnál az van kiírva, hogy "10 mérkőzés nincs lejátszva", holott kettő, azaz négy le van.

No, de hogy is van ez ?
Számolgattam:

• A és B csoportokban 4-4 fő versenyzik. Csoportonként (4*3)/2=6 a mérkőzések száma, mivel egy mérkőzésben két játékos szerepel. Tehát az egy főre jutó meccsek számának összege egy csoportban 4*3=12.
  • C és D csoportokban 5-5 fő versenyzik. Csoportonként (5*4)/2=10 a mérkőzések száma, mivel egy mérkőzésben két játékos szerepel. Tehát az egy főre jutó meccsek számának összege egy csoportban 5*4=20.

Továbbá, e meggyőződésem szerint kérem az oldal ezen javítását, hogy pontos legyen. Én magam is megszerkeszteném, de mivel Udi ebben az irányadó, inkább csak ide leírom, hogy le legyen írva. Udi, mit szólsz ehhez ?

U.i.: aki nem hisz a számolásomnak, rajzolja le gráf-szerkezettel.

yanosz
Last seen: 1 év 9 hónap
Csatl.: 2009. 02. 17. 19:30
Re: A "Verseny állása" oldal

Nincs igazad, mert mindenki mindenkivel kétszer mérkőzik, azaz 12 a mérkőzések száma.

Ebből kettőt lejátszottak, még tíz van hátra.

A szabályzatból valóban kimaradt, hogy 2 meccs van, de a feltöltések oldalon látszik, hogy milyen meccseket kell lejátszani, meg már évek óta mindig így van.

Udi
Udi képe

holott kettő, azaz négy le van

Nem, az tényleg csak kettő, legalábbis szdikkel biztosan csak egy pályán játszottunk, a „visszavágóra” nem került sor, és egy pályán való győzelemért jár a 3 pont, két pályán való győzelemért 6. Tehát egy pálya = egy mérkőzés, mi így számoljuk.

Azt nem tudnád szerkeszteni, mert azt egy modul generálja, szóval mindenképpen nekem kell javítanom ezeket, de ez jól működik.

ikomizo
ikomizo képe
Last seen: 1 hónap 2 hét
Csatl.: 2011. 11. 02. 11:20

Na most este eléggé kínlódott a szerver.... (nem lehetett játszani játékossal) Nem tudom mi lesz ezzel. Csak a robottal tudtam játszani...

Ki a szerverért a felelős?

Jf. Tasz
Jf. Tasz képe

Hűűű, bocsi-bocsi. Igazatok van, az kiment a fejemből, hogy két futam van... Viszont a számolás helytálló, ha egy futam lenne, ugye?

Jf. Tasz
Jf. Tasz képe
Félbehagyott mérkőzés

Hogy lehet egy félbehagyott mérkőzést folytatni? Teljes technikai támogatás szükségeltetik.

pintercsabi
Last seen: 1 év 4 hónap
Csatl.: 2007. 05. 07. 02:00

Betöltöd automatikus mentésből. Játék létre hozásánál a a térképeknél van olyan, hogy "A játék betöltése" a legelső sor. 2-szer kattintva fel jön a mentések listája, kiválasztod a tiedet és ok.

"Bármikor, amikor a csüggedés lesz rajtam úrrá, csak arra gondolok, hogy a történelemben az igazság, és a szeretet mindig győzedelmeskedett. Voltak ugyan zsarnokok, és gyilkosok, és volt idő, amikor legyőzhetetlennek tűntek, de végül mindig elbuktak..."

Krogen
Krogen képe
Last seen: 7 hónap 2 hét
Csatl.: 2012. 08. 09. 14:53

Valamiért nem tudok csatlakozni a wartime-tbs.org - ra pedig most. hatkor lenne meccsem.

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

negusnyul
negusnyul képe
Last seen: 4 hónap 5 nap
Csatl.: 2008. 10. 28. 17:37

Hmm pedig most működik és nem tudok kihagyásról...

Azért teszteljétek és írjátok meg, hogy jó-e (a dupla üzenetküldésről tudok)

pintercsabi

Most megy

"Bármikor, amikor a csüggedés lesz rajtam úrrá, csak arra gondolok, hogy a történelemben az igazság, és a szeretet mindig győzedelmeskedett. Voltak ugyan zsarnokok, és gyilkosok, és volt idő, amikor legyőzhetetlennek tűntek, de végül mindig elbuktak..."

Jf. Tasz
Jf. Tasz képe
Félbehagyott mérkőzés

pintercsabi: "Betöltöd automatikus mentésből. Játék létre hozásánál a a térképeknél van olyan, hogy "A játék betöltése" a legelső sor. 2-szer kattintva fel jön a mentések listája, kiválasztod a tiedet és ok."

Köszönöm. És csak autómentésből szabad? Saját mentésből is lehet?

pintercsabi

Abból is lehet.

Jf. Tasz
Jf. Tasz képe
Társalgás IRC-n a Bajnokság ideje alatt is

pintercsabi: köszi a választ :)

Arra gondoltam, hogy a bajnokság ideje alatt is használjuk az amúgy "épp hogy élő" IRC csatornát. Itt folyamatosan tudunk csevegni bármilyen regisztráció nélkül; és akkor is, ha a wesnoth szerverrel történik valami.

További információk és csevegés (is) itt: http://wesnoth.fsf.hu/node/393 És itt is van infó: Firefox ChatZilla kiegészítő.

Én kliensprogrmaként a Pidgint használom. Ez ügyben tudok útmutatást adni IRC-re vonatkozóan.

Gyertek csevegni !

Udi
Udi képe

PwndSilence technikai problémák miatt visszalépett a bajnokságból. A le nem játszott mérkőzéseit este ez alapján fogom megjelölni. És ahogy nézem ezzel az A csoport összes mérkőzése lejátszásra került, majd nekem kell a B csoport harmadik helyezettjével játszanom a továbbjutásért.

Rudanar
Rudanar képe
Október 5-én éjfélig 4 meccs lejátszandó!

A szabályzatban kikötött időarányos meccslejátszás értelmében az eddig túl kevés mérkőzést teljesítő játékosokat levélben figyelmeztettem.

Aki október 5-én (péntek) éjfélig legalább 4 meccset nem játszik le, azt a bajnokságból közveszélyes wesnothkerülő :) címén kizárjuk. :)

A következők részesültek figyelmeztetésben:

• kukac
  • Iker
  • desperado
  • Boti

Üdvözlettel:

Rudanar
Rudanar képe

Boti jelezte, hogy visszalép, ennek megfelelően jelöltem a meccseit. A D csoport mérkőzései befejedőtek.

Üdvözlettel:

DigiHero
DigiHero képe

C csoport, ma olyan 19:00-ig sztem tuti fenn leszek a szerveren! Aki akar játszani velem az jöjjön. Csak azért írom h ne az legyen h én leszek kizárva, merthogy nem játszottam elég meccset, ÉN fenn vok a szerveren, arról nem tehetek h más nem jön fel...

DigiHero voltam.

Oldalak