Bajnokság 2012 - Társalgó

Itt tudjuk megbeszélni a bajnoksággal kapcsolatos dolgokat.

Az idei szabályzatban a következő változásokat gondoltam:

• Legyen kiemelés: hozzuk vissza a kiemelést, akkora az űr a tapasztaltabb és az újonc játékosok között, hogy mindketten csak szenvednek, ha összekerülnek.
  • Melyik szerveren játsszuk a meccseket? A kfki még nem jó, azóta kiderült, hogy Kadlecsik József FSF aktivista tartja karban, vele még nem beszéltem személyesen. Legyen az egyik nemzetközi vagy legyen negusnyul szervere?
  • Kizárás bírói többséggel: egyetlen bíró sem dönhet egyedül egy játékos kizárásáról, ezt mindig meg kell ezt beszélni, és együttes döntés kell, hogy szülessen.
  • Utolsó esély: a magatartással kapcsolatos esetekben, ha kizárás van kilátásba helyezve, akkor minden játékost megillet egyetlen utolsó esély, hogy alkalmazkodjon a szabályokhoz.

Mi erről a véleményetek?

"If you don't want to be replaced by a computer, don't act like one." - Arno Penzias

Udi képe
Udi
Adminisztrátor
Csatl.: 2008. 03. 01.
Hely: Székesfehérvár

A választható kiemelés szerintem jó lesz.

Ha megoldható, a szerver legyen a hagyományos kfki. Ha nem, akkor a wartime-tbs.hu is jó lesz, bár a minap épp az is le volt kapcsolva... :/

Abírói többség és az utolsó esély tetszik.

Más, a térképtár bővítésével kapcsolatban: izgalmasabb a játszma, ha több térképből választ a térképsorsoló. Mi lenne, ha a „Conservative+Adventuorus” vagy „All” (A Cynsaun kivételével) beállításban működne az RMP térképválasztó? Ezek a térképek azért már évek óta benne vannak a repertoárban, ezért szerintem nagy kiegyetlensúlyozatlanság nem lehet bennük.

Üdvözlettel:
Kádár-Németh Krisztián (alias Rudanar_Firmus)
Wesnoth magyar fordítócsapat vezetője (2007-2013)

Rudanar képe
Rudanar
Adminisztrátor
Csatl.: 2007. 05. 26.
Hely: Nagykovácsi

A szerver (wartime-tbs.org) most valóban nem elérhető, úgy néz ki hogy a szolgáltatónál akadozik valami. Intézkedek amint tudok.

Szerk.: több térképet támogatom

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor
Csatl.: 2008. 10. 28.

milyen vicc ez a 4 jelentkező??

szdik570
Magyar Bajnok 2011
Szerkesztő
Csatl.: 2009. 01. 12.

Megpróbálom rábeszélni pár ismerősömet, hogy jöjjenek.

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő
Csatl.: 2012. 08. 09.
Hely: Morogor

Jövök én is...

Botond
Csatl.: 2009. 03. 20.

Hi!

Ti látjátok a RMP térkép csomagot? Mert én nem.

"Bármikor, amikor a csüggedés lesz rajtam úrrá, csak arra gondolok, hogy a történelemben az igazság, és a szeretet mindig győzedelmeskedett. Voltak ugyan zsarnokok, és gyilkosok, és volt idő, amikor legyőzhetetlennek tűntek, de végül mindig elbuktak..."

pintercsabi
Csatl.: 2007. 05. 07.
Hely: Budapest

Na sziasztok! Ha hétvégén lesz a játék akkor meglehet hogy én is csatlakozok ahhoz a másik 5 emberhez ha gondoljátok... Ja meg még elmondhatnátok hogyan kell :S Smile

ikomizo képe
ikomizo
Szerkesztő
Csatl.: 2011. 11. 02.
Hely: Földön vagy föld alatt

Saját adatok - Szerkesztés - Bajnokság jelentkezés

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő
Csatl.: 2012. 08. 09.
Hely: Morogor

Igen, szerintem is kicsit egyértelműbbé kéne tenni a dolgot. Láttam, hogy egyszerre többen is fent vannak, volt hogy egyszerre 7-8-an, de jelentkezés alig van. Szerintem sokaknak csak nincs kedvük keresgélni a módját.

szdik570
Magyar Bajnok 2011
Szerkesztő

Köszi Skacok! Neveztem is a játékra csak azt remélem hogy nem lesz se későn (pl. 5 és 7 közötti kezdés) és pénteken vagy szombaton lehetne játszani. Tudjátok a kora ősszel is a baj hogy beindul a suli...

ikomizo képe
ikomizo
Szerkesztő

Szerintem sokaknak csak nincs kedvük keresgélni a módját.

Szerintem akinek ez túl bonyolult, és nem vesz annyi fáradtságot, hogy utánanézzen, az jobb, ha nem is jelentkezik, mert nem várható, hogy ismeri a szabályokat, betartja azokat, és lesz kitartása végig játszani.

Üdvözlettel:

Rudanar képe
Rudanar
Adminisztrátor

Jelentkeztem a bajnokságra. Wink

A versenyszabályzat 8. pontja szerint jelzem, hogy részvételem bizonytalan. Sad

Kik a bajnokság bírói ?

A térképcsomag nem található meg "Random Map Picker" néven. Keresgéltem, kutatgattam, és arra jutottam, hogy ezt a térképcsomagok Quetzalcoatl készítette. Az ő nevére rákerestem az 1.10.4-es Wesnoth verzióban a kiegészítőtárban, és két találatot leltem: Quetzalcoatl's Maps és a Rushed by Yetis. Mindkettő többjátékos térképcsomag.

Térképcsomag pontosításra van szükség, ami név szerint megtalálható a kiegészítésekben.

...és: Üdvözlöm a versenytársakat és Mindenkinek szórakoztató játékot kívánok !

írta Jf. Tasz, Wesnoth-i Üdvözlettel Wink A Nagy-Óceán Járójának kapitánya Star
a 2013-as és a 2015-ös MWB bírója-szervezője és a Facebook kezelője

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő
Csatl.: 2010. 05. 15.
Hely: Nagy-Óceán, hajófedélzet, kapitányi lakosztály

Köszönjük az észrevételt. A Random Map Picker csomag utódja a „Rushed by Yetis” (RBY) csomag, ezzel fogunk játszani, mégpedig „Conservative+Adventurous” térképválasztékkal.

A szabályzatot ennek megfelelően frissítettük.

Üdvözlettel:

Rudanar képe
Rudanar
Adminisztrátor

Szerver >> negosnyul szervere legyen szerintem, ha neki is jó. negosnyul, hogy gondolod ?

A szabályzatból hiányolom a bírók feltüntetett nevét... Rudanar és Udi -- ugye ? Vagy még valakit kihagytam?

Még valamit akartam kérdezni, de elfelejtettem... Nem! Eszembe jutott:
a ranglista oldalon nincs frissítve a táblázat a 2012-es bajnoksággal. Ezzel kapcsolatban még arra gondoltam, hogy ezt a listát egy Google-dokba be kéne rakni egy táblázatba, rá egy linket, és akkor ott talán ha jól tudom, olvasóként is lehet ne szűrni, rendezni. Én szívesen megcsinálom, és belinkelem, de ahhoz kell egy ember nekem, akitől megkapom a pontos ranglistát. Egyébként ki vagy kik állították össze eddig ?
A legutóbbi ranglista, ami frissnek tekinthető, az nermel93 által a 2012-es torna eredményhírdetésében egy képként tekinthető meg.

Mentálisan ki hogy érzi magát a verseny előtt ?

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

Ezennel én is jelentem hogy részvétem bizonytalan ! (elnézést ha nyers voltam)

ikomizo képe
ikomizo
Szerkesztő

Szerver >> negosnyul szervere legyen szerintem, ha neki is jó. negosnyul, hogy gondolod ?

Nincs kifogásom ellene

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor
Csatl.: 2008. 10. 28.

Arra gondoltam, hogy a bajnokság meccsit felvehetnénk. Egy videó narrátorral/narrátorokkal, ahogy a brutalwesnothon, csak magyarul. Aztán feltennénk őket az oldalra, és hozzájuk lehetne szólni. Kicsit több dologra is lehetne így használni az oldalt mintsem fórumozásra - ami szerintem elég nagy szerepet játszik abban hogy ilyen kevesen vagyunk. Jó kikapcsolódás lehet, és sokat lehetne tanulni egy ilyen videóból. Vélemény?

szdik570
Magyar Bajnok 2011
Szerkesztő

Az ötlettel nekem nincs semmi bajom csak azért kit találsz akinek ez a narrátor "képessége" megvan és még rá is ér. Összetetten nekem a véleményem annyi hogy nagyon nehéz a kivitelezés.

ikomizo képe
ikomizo
Szerkesztő

Jf. Tasz:

Én szívesen megcsinálom, és belinkelem, de ahhoz kell egy ember nekem, akitől megkapom a pontos ranglistát. Egyébként ki vagy kik állították össze eddig ?

Csatolom a legfrissebbet, a ranglistát az elején yanosz szerkesztette, majd nermal javaslatára egyszerűsödött, és utána nermal tartotta karban. Ezt is tőle kaptam. Köszönöm szépen, ha megcsinálod, tervbe van véve egy hasonló a portálon belül is (szűrhető, rendezhető, stb.), de a többi fejlesztéshez hasonlóan bizonytalan, hogy mikorra készül el.

szdik570:

Arra gondoltam, hogy a bajnokság meccsit felvehetnénk. Egy videó narrátorral/narrátorokkal, ahogy a brutalwesnothon, csak magyarul. Aztán feltennénk őket az oldalra, és hozzájuk lehetne szólni.

Az ötlet jó, de a videókat mindenképpen a youtube-ra vagy más videómegosztóra kellene feltölteni, mert a portálon nincs neki hely. 1 GB tárhelyet kapunk az fsf.hu-tól, és külön kérték, hogy a statikus, nagy fájlok tárolására inkább kérjük meg az fsn.hu-t, mert nekik jobb hardverük van erre. Kommentelni persze lehetne már itt, mert simán be lehet ágyazni az oldalba, és akkor a youtube-on pedig le lehet tiltani az ottani kommenteket, hogy ne két helyen menjen a diskurzus.

CsatolmányMéret DownloadsLast Download
ranglista_2012.xls 30.5 KB 76 3 év 4 hét

"If you don't want to be replaced by a computer, don't act like one." - Arno Penzias

Udi képe
Udi
Adminisztrátor

Én szívesen lennék az egyik narrátor, aztán hogy mennyire van hozzá tehetségem, az majd kiderül. Martinka szintén. De ha van még aki szeretne, az csak írjon aztán lebeszéljük hogy s mint legyen. A legjobb ha egy meccset 2-3-an vitatnak közben, és ha megpróbáljuk kicsit profibbra venni a dolgot. Például a játékosok "előéletéről" és ilyen-olyan wesnothos történetekről lehetne beszélni, valamint hozzáértően kielemezni miért volt jó vagy éppen rossz egy adott lépés, vagy mennyire volt valakinek nagyon nagy szerencséje.

szdik570
Magyar Bajnok 2011
Szerkesztő

Na akkor most mikor fog elkezdődni a bajnokság? Mert egy kb 2 hét volt kitűzve ami ma jár le. Úgyhogy szeretnék egy kis pontosítást.

ikomizo képe
ikomizo
Szerkesztő

A jelentkezés pontosan 17-én (hétfő) jár le, utána indul a játék.

Üdvözlettel:

Rudanar képe
Rudanar
Adminisztrátor

Nos, akkor a szabályzatba beírhatom (vagy valamelyik szerkesztő legyen szíves beírni) az 5. menüpontba, hogy negosnyul szervere lesz a bajnokság helye ?

Udi, köszönöm a táblázatot. Már átalakítottam Google-dokká, nemsoká kipofozom a megjelenését. A táblázattal kapcsolatban az merült fel a tisztázás miatt, hogy, a legutóbbi torna, az tévesen van-e 2. tornának írva ? (tehát 4. torna lenne a helyes)

Jó ötlet ez a YouTube-os visszajátszós-elemzős-kommentálós tervezet. Kíváncsi vagyok, mi lesz belőle ? Hajrá, dobjatok össze valami jó dolgot !

Csak halkan megjegyzem, még mindig hiányoznak a bírók névszerű nevei a szabályzatból...

Nemsoká kezdés, hogy vagytok ezzel?

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

Nos, akkor a szabályzatba beírhatom (vagy valamelyik szerkesztő legyen szíves beírni) az 5. menüpontba, hogy negosnyul szervere lesz a bajnokság helye ?

Beírtam.

A táblázattal kapcsolatban az merült fel a tisztázás miatt, hogy, a legutóbbi torna, az tévesen van-e 2. tornának írva ? (tehát 4. torna lenne a helyes)

Elvileg a tornák számozása évente újraindul, de valószínűleg egyszerűbb, ha mégsem, tehát 4. torna lesz a legutolsó.

Csak halkan megjegyzem, még mindig hiányoznak a bírók névszerű nevei a szabályzatból...

Egyelőre Udit és magamat beírtam bírónak.

Nemsoká kezdés, hogy vagytok ezzel?

Örülök, hogy lassan azért növekszik a jelentkezők száma, 16 indulóval már talán rendes körmérkőzéseket lehet csapni. Egyelőre még homyálos számomra, hogy a kiemelés pontosan hogyan fog működni, Udi, megosztanád az elképzelésed?

Üdvözlettel:

Rudanar képe
Rudanar
Adminisztrátor

Nah csakhogy meglegyen a 16 fő, és egyszerűbb legyen csoportokat összehozni ezért jövök énis :PP

DigiHero voltam.

DigiHero képe
DigiHero
Csatl.: 2009. 01. 18.
Hely: Szombathely

Már csak annyit jó lenne tudni hogy kivel kell játszani és mikor mert így nem leszek időben és kizárhatnak...

ikomizo képe
ikomizo
Szerkesztő

Olyan 19 óra körül érek haza, utána tudok sorsolni. 21-22 óra között lesz kész, tehát ma már nem tudtok játszani, de bőven hagyunk időt a játékra.

Udi képe
Udi
Adminisztrátor

Horus és Udi: ti miért nem jöttök?

szdik570
Magyar Bajnok 2011
Szerkesztő

Horus és én is most jelentkeztünk gyorsan, aki még szintén gondolkozik rajta, az 22 óráig teheti meg! A jelentkezést 22 órakor zárom.

Udi képe
Udi
Adminisztrátor

A meglepetésember számomra ismét yanosz. Isten hozott, örülök, hogy megint találkozunk!

Üdvözlettel:

Rudanar képe
Rudanar
Adminisztrátor
Új hozzászólás