Túlélős játékmeccsek ?

Jó ötlet: legyen !
71% (45 szavazat)
Nem tetszik, ne legyen.
21% (13 szavazat)
Még gondolkodok rajta...
8% (5 szavazat)
Összes szavazat: 63

írta Jf. Tasz, Wesnoth-i Üdvözlettel Wink A Nagy-Óceán Járójának kapitánya Star
a 2013-as és a 2015-ös MWB bírója-szervezője és a Facebook kezelője

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő
Csatl.: 2010. 05. 15.
Hely: Nagy-Óceán, hajófedélzet, kapitányi lakosztály

:idea: Én most itt és azonnal megpróbálkozok azzal a felvetéssel, hogy ne csak egyszerű versusok legyenek a bajnokságon, hanem túlélős rész is kerüljön bele. Nézegetem a kiegészítőket és vannak eléggé jól megtervezett túlélő pályák.

Fontoljátok meg, amit írtam... Nem árt az újdonság, és persze, a régi is megmarad emellett.

[a szavazás eredményére nagyon kíváncsi vagyok...]
[a szavazásnál engedélyezve van az újraszavazás]

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

Szerintem egy vérbeli  wesnoth-játékosnak nem okoz gondot egy túlélőpálya, 10-ből 8-at megnyer. Bár az ujabb vs survival pályák elég kemények arra lehet külön gyurni kell.. passz. Belenéztem 2p ill 3p vs survival-ba végigjátszás nem ment elsőre, se második próbálkozásra, az elég durva, ott elég aktívan kell nyomulni mind támadásba mind védekezésbe.

Én amit kedveltem: az a 2vs2 survival volt, Ill egyes vs survival pályák. Most nyilván egy csapatos túlélős pálya nem alkalmas banokságra erről nem értem miért indult el vita. A Vs survial vagy 2vs2 az egyetlen ami szóba jöhet(ne).

szerk: Csapatos túlélésre bajnoksűgot csinálni, nos kivitelezhető ez is. Igények vajon milyenek? Jól játszható térkép ill. túlélőpálya van jópár. Ha valaki feltétlen ilyen bajnokságot akar ahol a "kooperatív play" a nyerő, az csak úgy mködhet hogy 3 vagy 2 fős csapatokban kell nevezni. A torna lebonyolítója pedig körönként uj térképet ad meg nyílván a legkönnyebbet az első körben, és egyre nehezebbeket, amit a csapatoknak végig kell játszani. Pontozásos vagy kieséses rendszer pedig nyílvánvalóan lehetséges itt is.

TheMAze
Csatl.: 2011. 08. 11.

egyrészt, amit faki írt egy másik témában, nagyon jogos, énsem szívesen játszok túlélőset, max ha nagyon olyanom van Laughing out loud
másrészt, mivel a gép irányítja, ezért sztem nem lehet vele normálisan erőt mérni Smile

DigiHero voltam.

DigiHero képe
DigiHero
Csatl.: 2009. 01. 18.
Hely: Szombathely

Itt most nem arra vagyok kíváncsi, hogy szívesen játszol-e vagy sem, hanem, hogy képes vagy-e ilyen helyzetben is helytállni a Wesnothban.

Egy túlélésben nem is az erőn, hanem a csapatmunkán van a hangsúly... Smile

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

A 2012-es bajnokság hagyományosan egy az egy ellen, ezen ne változtassunk. Eddig is úgy volt, hogy a különlegesebb versenyek, pl. csapatverseny, szövetségesek csatája külön torna keretében futottak.

"If you don't want to be replaced by a computer, don't act like one." - Arno Penzias

Udi képe
Udi
Adminisztrátor
Csatl.: 2008. 03. 01.
Hely: Székesfehérvár

HA AZ A VÁLASZLEHETŐSÉGED A NEMLEGES VÁLASZRA, H NEM TETSZIK, AKKOR NEKEM NE MOND H NEM ARRA VAGY KÍVÁNCSI H SZÍVESEN JÁTSZOK-E VELE!!!!!!!!

DigiHero voltam.

DigiHero képe
DigiHero

Legalább Udi Wink diplomatikus, nem úgy, mint DigiHero Evil , ezen sem árt elgondolkodni...
(Az, hogy hogyan beszélünk a másikkal, azzal eláruljuk jellemünket és vérmérsékletünket...)
(Egy Wesnoth-os meg ne legyen forrófejű...)

:?: Nos, hát rendben, akkor másképp próbálkozok: akkor külön tornaként és bajnokságként van-e kedve valakinek ilyen jellegű megmérettetésre.

:!: FIGYELEM ! A szavazás kérdése módosult !
A szavazás kérdését újra írtam, de nem tudom lenullázni a szavazatokat, hogy ismét mindenki nulláról indulhasson, ezért megkérem azokat, akik szavaztak, ismét fontolják át a már módosított kérdésre az eddig megadott válaszukat...

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

Lassacskán fél éve, hogy felvetettem az ötletet, hogy legyen-e olyan verseny, melyben együttműködve (kooperatívan) játszanak a játékosok csapatban és pontozás is van. Valamint a verseny lényege a túlélés: mind időben és egységben is.

Bár eleinte nemtetszéssel fogadták az ötletet, de számos támogató közösségi tag jelezte, hogy szándékozik részt venni. Nekik köszönöm ezt a hozzáállást.

Arra kérek minden tagok, akik részt kívánnak venni a versenyen, hogy a szabályzatot nézzétek meg, olvassátok el és véleményezzétek. Köszönöm.

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

Az eddigi szavazatokat lenulláztam, az új kérdés alapján szavazzatok!

"If you don't want to be replaced by a computer, don't act like one." - Arno Penzias

Udi képe
Udi
Adminisztrátor
Csatl.: 2008. 03. 01.
Hely: Székesfehérvár

Tongue Köszi, Udi !

Arrow Gyerünk, szavazásra fel !

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

Én még mindig teljesen biztos vagyok benne, hogy ez csak a legújabb játékosokat fogja érdekelni akik most kezdtek el multizni, mert hogy a régebbi játékosok egyike sem fog ebben részt venni, abban biztos lehetsz szerintem:)ha survivalozni akarsz, menj a hivatalos szerverre, ott mindig sokan survivaloznak.

fakivaki képe
fakivaki
Csatl.: 2006. 08. 29.

Nem is értem...

Egy "ős-wesnothos" csak vs-ezni tud ?! Hát jó, rátok hagyom a döntést...
Mindenesetre a lehetőség mindig fent áll...
És köszönöm azoknak, akik a közeljövőben és a távoli jövőben is támogatni fogják a kezdeményezésemet.

Már egy papírra írogattam, hogy hogy lehetne pontozni, meg ilyenek, még gondolkodok rajta, több számítási lehetőség is felmerült.

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

Szeretem a túlélősöket, de nem tartanám jó ötletnek a bajnokságot. Egy többjátékos játék alapvetően kétféle lehet: kompetitív, ahol más játékosok legyőzése a cél, vagy kooperatív, ahol a játékosoknak együtt kell működniük a siker érdekében. Az utóbbi kategóriának már a neve is elárulja, hogy nem igazán alkalmas tornák szervezésére, márpedig a túlélős pályák zöme ebbe a típusba tartozik. Nem erre lett kitalálva, ne erőltessük rá.

lipk
Csatl.: 2011. 12. 31.

Akkor más a véleményünk, kedves Lipk.
Szerintem jó ötlet.
Igazából csak akkor lehetne eldönteni, hogy jó-e vagy sem, ha lezajlana egy bajnokság v. egy torna...
És a kooperáció sokkal építőbb jellegű.

És kíváncsi vagyok, hogy rajtam kívül ki válaszolt "igen"-nel ?

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

Arra próbáltam rávilágítani, hogy szvsz a túlélős játék lényegét ölnéd meg azzal, ha versenyre kényszerítenéd a játékosokat.

De tulajdonképpen egyáltalán minek erről szavazni?

Nincs szükséged semmilyen felhatalmazásra ahhoz, hogy tornát szervezzél, arra meg úgyse kötelezhetsz senkit, hogy részt vegyen. Hirdesd meg, aztán ha van elég jelentkező, akkor uccu neki. Ha nem ilyen heteken keresztül húzódó maratoni izé lesz, akkor még az is lehet, hogy én is jelentkezem.

lipk

Egy: nem kényszerítek senkit és nem ölöm meg a játék lényegét !
"kwettő": a szavazással biztosítok lehetőséget, hogy bárki élni tudjon szavazati jogával; és ezen kívül meglátszik, hogy a fórumot hányan olvassák és aktívan részt is vesznek benne. Nem is értem, hogy minek van több, mint 700 felhasználó, de abból csak vajmi 20 fő (és még csak jóindulatú voltam) aktív, a többiek csak regisztráltak és vannak, de minek, ha nem tudnak élni azzal, amilyen a lehetőségek tárháza...
Három: kirándul a bokám...

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

Jf. Tasz wrote:
Nem is értem, hogy minek van több, mint 700 felhasználó, de abból csak vajmi 20 fő (és még csak jóindulatú voltam) aktív, a többiek csak regisztráltak és vannak, de minek, ha nem tudnak élni azzal, amilyen a lehetőségek tárháza...

hm. Ez az észrevétel igen jó érv a reg törlése mellett. Annyira jó, h megérte belépnem is. Smile

Farkas János

noodlay képe
noodlay
Csatl.: 2010. 12. 18.
Hely: Balassagyarmat

Quote:
Egy: nem kényszerítek senkit és nem ölöm meg a játék lényegét !

Akkor most megpróbálom a szádba rágni, hogy mire gondolok. A túlélős meccsek lényege az, hogy a játékosok egymást segítve kinyírják a gépet. A bajnokság lényege az, hogy a játékosok egymás ellenében játszva döntik el, hogy ki a legjobb. Na most az én hülye, visszamaradott logikám szerint a kettő szöges ellentétben áll egymással. Ezt én leírom ide, erre kapom... ezt, amit írtál. Random negatív szavakat kiemelsz a válaszomból és megsértődsz rajtuk. Meg felhúzott nózival ismételgeted, hogy szerinted igenis jó ötlet. Na, szerintem meg nem. Le is írtam miért. Te viszont csak fröcsögsz, úgyhogy egyelőre kénytelen vagyok azt feltételezni, hogy nekem van igazam.
Quote:
"kwettő": a szavazással biztosítok lehetőséget, hogy bárki élni tudjon szavazati jogával; és ezen kívül meglátszik, hogy a fórumot hányan olvassák és aktívan részt is vesznek benne. Nem is értem, hogy minek van több, mint 700 felhasználó, de abból csak vajmi 20 fő (és még csak jóindulatú voltam) aktív, a többiek csak regisztráltak és vannak, de minek, ha nem tudnak élni azzal, amilyen a lehetőségek tárháza...

Ez kb. minden fórumon így megy, nincs mit rajta csodálkozni. A szavazás szvsz tök fölösleges, meghirdeted a bajnokságot, aztán majd a jelentkezéssel lehet szavazni.
Quote:
Három: kirándul a bokám...

Nézz az orrod elé...

lipk

lipk wrote:
(...) A túlélős meccsek lényege az, hogy a játékosok egymást segítve kinyírják a gépet. (...)
"egymást segítve" >> erre építkezek, ez lenne a lényege annak, amiről itt beszélgetünk, ami a szándékom.
lipk wrote:
(...) Te viszont csak fröcsögsz...
Ezen egy jót nevettem ! Laughing out loud
lipk wrote:
Ez kb. minden fórumon így megy, nincs mit rajta csodálkozni. A szavazás szvsz tök fölösleges, meghirdeted a bajnokságot, aztán majd a jelentkezéssel lehet szavazni.
:? Szomorú, és ezen kell változtatni. A szavazás még mindig nem fölösleges, hiszen vannak szavazók.
Laughing out loud Legalább fjan megértet, köszi fjan, jól esett !
:idea: Ötlet: a regisztrációt kötni kéne évente legalább egyszeri értelmes és x karakteres hozzászóláshoz, vagy évente egyszer legalább egy szavazáson való részvételhez. És, ha ez nem tröténik meg, akkor sem lesz, úgymond "törlés", de kaphatna valamilyen jelzőt, talán "lusta, közösség hanyagoló".
lipk wrote:
Nézz az orrod elé...
Ezen is ! Laughing out loud

Továbbá, nagyon hasznos ez a vita, mert egyrészt lipk véleménycsérjét megismerhetem, illetve ötletek is elhangzanak... Csak tanulok ! Aminek örülök !

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

Quote:
"egymást segítve" >> erre építkezek, ez lenne a lényege annak, amiről itt beszélgetünk, ami a szándékom.

Ebből még mindig nem derül ki semmi. Hogy segítik egymást, ha közben versenyeznek?
Quote:
A szavazás még mindig nem fölösleges, hiszen vannak szavazók.

De ha a szavazósdi helyett egyszerűen csinálsz egy kiírást, hogy ilyen meg ilyen bajnokságot szervezel, ilyen meg ilyen szabályok mellett, akkor a jelentkezők számából ugyanúgy leszűrhetted volna, hogy hány embert érdekel. Ellenben ha lennének konkrétumok, akkor valószínűleg több ember mondaná azt, hogy "egye fene, egy próbát megér", mint így, hogy abszolút semmi kézzelfogható nincs.
Quote:
Ötlet: a regisztrációt kötni kéne évente legalább egyszeri értelmes és x karakteres hozzászóláshoz, vagy évente egyszer legalább egy szavazáson való részvételhez. És, ha ez nem tröténik meg, akkor sem lesz, úgymond "törlés", de kaphatna valamilyen jelzőt, talán "lusta, közösség hanyagoló".

Ha nincs hozzászólása, úgyse fog látszani Tongue Azt meg nem tartom jó ötletnek, hogy mindenféle szankcióval próbáljuk rávenni az inaktívokat a részvételre, ne azért írogasson valaki, mert különben kirúgják. Nem mintha komolyan tartanék tőle, hogy emiatt bárki is aktivizálja magát...
Egyébként is, egy fórum minőségét nem az határozza meg, hogy hány tagja van, hanem hogy mennyi hasznos tartalmat, gondolatot termel ki. Ebből a szempontból pedig az inaktívok arányánál sokkal súlyosabb probléma az, hogy még mindig nem írtál javaslatokat a hadjáratomhoz...

lipk

Na most igaz, hogy egy kicsit piásan de megpróbálok rendet rakni itt.
Nem is tudjátok ti ketten, hogy mennyire értelmetlen a vitátok.Miért? Azért, mert lipnek van igaza totálisan, és tasz pedig egy normális érvet sem tud amellett felhozni, hogy miért legyen túlélős meccs.Egyáltalán semmi értelme az egésznek és nem véletlenül nem bajnokságokra van tervezve a túlélős rendszer. Amint lip elmondta, a túlélősben gép ellen játszunk így én sem igazán értem, hogy hogy is gondolnád ezt a pontozás rendszert. Az én véleményem, hogy azért szeretnéd hogy torna legyen ebből mert a sima normális játékhoz-ami sokkal jobb mint ezek a "korcs" modok-nem értesz, ezért nem is élvezed, de ezt már te is elmondtad. Túlélős vagy egyéb modokat a játékhoz bármikor lehet játszani a hivataloson és itt is találsz rá embert aki néha benne van(köztük vagyok én is, nagyon de nagyon ritkán és jókedvemben játszom egy ilyet.). DE tornára vagy akármire ez a mod HASZONTALAN, mert nincs pontozási rendszer, és hozzáteszem sorozatban ilyen modokat alig van ember aki játszana. Javaslom tasz, hogy nézz pár videót a játékról amiben a profik ladder meccseit mutatják be, tanulj belőle és garantálom, hogy tetszeni fognak a normális meccsek is, mert megtanultad hogy csináld a dolgokat. Mert hogy ez a szavazás fölösleges az tuti, egyrészt azért , mert ilyen torna sosem lesz a wesnoth közösségben, másrészt mert most még egy tornára vagy bajnokságra sincs elegendő ember, úgyhogy javaslom, hogy pattogj inkább normális ötletekkel, amik tényleg fellendíthetik a közösséget, mert ez, hogy csak mélyebbre süllyeszt minket az tuti.

fakivaki képe
fakivaki
Csatl.: 2006. 08. 29.

Arrow Csak annyit mondok, hogy akkor igyekszek a tettek színhelyére lépni a sok szövegelés helyett.

Smile Annak ismét örülök, hogy vannak véleményformálók, igaz, kevesen, de vannak...

Ennyit tanácsolok mindenkinek: pozitívan és reménykedően gondolkodjon, cselekedjen. Még ha nehéz, akkor is.

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

A szabályzat elérhető itt:
https://docs.google.com/document/d/1_sI ... F0MoU/edit

Legutolsó módosítás: 2012. augusztus 27. du. 13 óra

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

A fix csapatos megoldásban nem sok fantáziát látok, ha már úgyis csak két csapat van akkor szvsz sokkal jobb móka egymásnak ereszteni a kettőt, mint külön-külön a gép ellen játszatni őket. A nem fix verzióban lehet potenciál.

lipk

lipk wrote:
A fix csapatos megoldásban nem sok fantáziát látok, ha már úgyis csak két csapat van akkor szvsz sokkal jobb móka egymásnak ereszteni a kettőt, mint külön-külön a gép ellen játszatni őket. A nem fix verzióban lehet potenciál.

ez az ne adj isten pölö négyen összegyűlnek a szerveren (mostanában szoktam feljárni néha-néha nap közben meg este is de se kép se hang, folyton csak negusnyul írogatja h Üdv, ha értitek, mire gondolok Laughing out loud), és nem egymással kezdenek játszani, hanem a géppel, kissé fura, legalábbis számomra :DD

DigiHero voltam.

DigiHero képe
DigiHero

Szavaztam. Igazából szinte mindent leírtak előttem szólók, hogy ez miért nagyon, nagyon rossz ötlet. Esetleg még egyvalami:

@Jf Tasz: Azok a fránya ős-wesnothosok azért pikkelnek a szőrözésre egyebek mellett, mert egy suta MI defektusainak keresztülhúzásában kevés örömet vélnek felfedezni. Ha meg a gép nyer, mert dínódöglesztő meteormágust, meg imaginárius sárkányt ad alá a pálya és beszenved egy vezérkillt, akkor meg nincs, aki örüljön. Ezért hanyagolom személy szerint a hadjáratokat is.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015
Csatl.: 2007. 04. 24.
Hely: üres konzervdoboz

Laughing out loud Ízlések és pofonok. Kinek mi okoz örömet a Wesnothban. Tongue Nekem a hadjáratok is nagyon tetszenek a történetek miatt, illetve a túlélős pályák a kihívás miatt.

:!: A Szabályzat frissítésre került 2012. október 10-én.

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő
Új hozzászólás