Magyar Wesnoth Közösség - Facebook

Ide is leírom, azt a hírt, hogy létre hoztam ezt az oldalt: http://www.facebook.com/MagyarWesnothKozosseg
Remélem a játék jobban fog népszerűsödni a magyarok között.

írta Jf. Tasz, Wesnoth-i Üdvözlettel Wink A Nagy-Óceán Járójának kapitánya Star
a 2013-as és a 2015-ös MWB bírója-szervezője és a Facebook kezelője

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő
Csatl.: 2010. 05. 15.
Hely: Nagy-Óceán, hajófedélzet, kapitányi lakosztály

Immár egy hónap elteltével a bűvös 13-as számnak megfelelő kedvelő van a FB oldalon.

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

Nos, hogy tetszik a Facebook oldal ?

Szerkesztőként várom a véleményeket, észrevételeket, ötleteket...

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

Tetszik, de: 

Én úgy képzelném el a FBs oldalt, ami egy kapu, amin keresztül erre az oldalra találnak az emberek (vagyis Google helyett Facebook segítséggel jutnak ide), hiszen az érdemi "rajongói" "munka" itt zajlik, viszont az ottani jelenléten keresztül találják meg a játékot és a közösséget az erre fogékonyak. Tehát kellene egy kis bevezetés, majd link az oldalra. Vagy jó sok leírás, és linka  fórumra. És a frissítésekről részletesebb leírás (mit lehet észrevenni játék közben a changelog alapján).

Szerintem a jelenleginél több adat kellen a játékról, kihangsúlyozva az előnyeit (szabad szoftver, kiforrott forráskód, nagy nemzetközi felhasználói tábor etc).

Ehhez kapcsolódóan, mivel a FBn nagyon sok múlik a borítóképen, ezért szerintem a változatos tájképek helyett valami mozgalmasabb jobban vonzaná a tekintetet. (mondjuk ez: http://www.wesnoth.org/images/sshots/wesnoth-1.9.0-2.jpg, innen: http://wiki.wesnoth.org/Screenshots, vagy valami csatajelenet).

Az aktivitást meg szerintem többféle képpen lehetne felpörgetni (nagyobb fb-oldal aktivitás --> magasabb fb rank --> inkább bekerül az ajánlások közé --> több kattintás --> több felhasználó --> több fejlesztő/fordító --> nagyobb felhasználói élmény --> nirvána): 

pl:

- kérdések: adott szituációknál egységek pro/kontra (pl hűséges vs perzsekény csatában dárdás vs kopjás); fordítások (nemrég volt itt a feral és a liminal beszélgetés)

- leírások (-ra linkek, amik itt vannak az oldalon, vagy a hivatalos nemzetközi oldalon)

- (multi) meccsekről youtube linkek

- artwork

Farkas János

noodlay képe
noodlay
Csatl.: 2010. 12. 18.
Hely: Balassagyarmat

Tetszik, mindez nagyon jó. Ez a lényeg, akkor már többet nem is kell, hogy írjak. Laughing out loud

Nos, akkor nézzem csak, hogy mik a véleményekre és észrevételekre a hozzászólásaim:

" ami egy kapu " >> Nos, a kapun be és ki is lehet lépni... de nem kötekedni akarok. Nézzük csak, mitől más a portál, ahol a fórum is van. Ha regisztrál valaki, akkor lehetősége nyílik beszélgetni a közösség többi tagjával és jelentkezhet azon versenyre is, amit mi itt magyarok szervezünk. Tehát ennyiben jó.
A FB oldal arra is jó, hogy azért ott is látszik valamennyire, hogy kik kedvelik és sokkal közelebb van, mivel szociális média. It is és ott is kell, hogy legyen értelme. Egy fórum és egy szociális média más-más előnyökkel bír. Mindkettő szinkronszerű használata ajánlott, aki erre képes, de annak is jó, aki vagy az egyik formát, vagy a másik formát választja.

" Tehát kellene egy kis bevezetés, majd link az oldalra. " >> Mindez megvan.

" Szerintem a jelenleginél több adat kellen a játékról " >> Szerintem a túl hosszú sem jó. Azért raktam lista formába, hogy könnyen áttekinthető legyen.

" változatos tájképek " >> Köszi !

" nagyobb fb-oldal aktivitás " >> A kezdeteknél vagyunk... és tetszik a hozzáállás. Csak így, pozitívan előre.

" kérdések " >> rendben, lehet feltenni őket

Igazából minden megvalósítható, hajrá !

És el kell, hogy mondjam a saját elképzelésemet, vagyis, hogy miért úgy csinálom azt, amit úgy csinálok:

• hetente egyszer, hétvégén cserélem a borítóképet
  • a borítókép a Wesnoth szerkesztőben készül el egy 14 széles x 5 magas méretű térképen
  • a borítókép a bmp formulát a Wesnoth belső térkép-kép készítő funkciójával csinálom meg
  • amint egy hír felkerül a portálra, az megjelenik a FB oldalon
  • versenyekről szóló tájékoztatás
  • magyar nyelvben maradás

Így kb ennyi. És ami a legfontosabb, hogy megszerettessük a leendő Wesnoth-társakat a játékkal, s ne erőszakoskodjunk.
Ha ilyen kicsi a közösség, hát ez van, el kell fogadni.

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

Teszek egy kis jelentést a Facebook oldalról:

• frissítettem: felkerült egy mérföldkő, egy bejegyzés és két kérdés
  • jelenleg a kedvelők száma: 34 fő
  • 2012.10.02 - 2012.10.10. között 125-en tekintették meg az oldalt

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

Kedves Wesnothosok, eddig a kezdetektől szerkesztettem a MWK FB-os oldalát, meguntam a játékot és abbahagytam. Ezentúl nem foglalkozok vele. "...hát. Így ér véget."

Köszönet minazoknak és mindazért, amiért és akiért ezt kimondhatom.

A Wesnoth legyen veletek !

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

A mihamarabbi viszont látásra ! Smile

NymmeL képe
NymmeL