Back to top

Meccsek

39 posts / 0 new
Utolsó bejegyzés
szdik570
Last seen: 8 hónap 3 hét
Csatl.: 2009. 01. 12. 14:29
Meccsek

Ha bárki szeretne játszani velem, írjon a szdik570@freemail.hu -ra, vagy gyorsabb ha felvesz facebookra(http://www.facebook.com/szep.david.7) Megbeszéljük az időpontot amit ide kiírunk(hogy nézhesse aki akarja), és nyomunk pár mérkőzést.
A bajnokság óta alig játszottam, de szívesen kiállnék azzal, aki el akarja verni a bajnokot :)

szdik570
Re: Meccsek

este 8:30-tól Jf. Tasz-szal nyomunk pár meccset (hivataloson, mert azt hiszem legújabb verzión nem működik a kfki)
mivel Tasznak az első multi meccse, ez inkább oktatás lesz, de azért jöhetnétek nézni

(lehet, hogy 20-30 percet késni fogok)

szdik570

Ma este sikeresen összejöttünk 6-an, ami szerintem elég jó. Bizonyítja, még nem haltunk ki. (jó 3 órát toltuk)

Javaslatom lenne: nem tudom kié, de frissíteni kéne a kfki-t. Aztán minden szerdán és szombaton, mondjuk este 7-től találkozó lenne, vagyis mindenki akkor lép fel, és addig meccselünk amíg mindenki el nem alszik. Egy idő után - ha elegen vagyunk, lehet, hogy a kfki-ból állandó szerver lenne, vagyis mindig lenne fent elég ember, ha valaki magyar ellenfélre vágyik. Addig is viszont ez a heti 2 alkalom is tökéletes lenne.

Ma történt, ha valakit érdekel:

jftasz vs szdik570 0:2
lipk vs jftasz 1:0
lipk vs szdik570 0:1
DigiHero vs Enin 0:1

és negusnyul ma csak megfigyelt

Jf. Tasz
Jf. Tasz képe
Last seen: 6 hónap 2 nap
Csatl.: 2010. 05. 15. 15:42

:D Nagyon jó volt a tegnapi nap :!:
Jól éreztem magam, jó volt a hangulat. Jó-fej mindenki; és annak ellenére, hogy a létszámmal van a "gond", mégis csak lettünk fél tucatnyian.
:wink: Ez a kfki-s dolog jó lenne... | Most megnéztem a wesnoth.kfki.hu szervert: az 1.10.3-as verzióval nem lehet csatlakozni, az 1.8.* verziót igényli; az 1.8.6-osnál pedig ez az üzenet jön be: "Nem sikerült kapcsolódni a kiszolgálóhoz."

írta Jf. Tasz, Wesnoth-i Üdvözlettel ;) A Nagy-Óceán Járójának kapitánya :star:
a 2013-as és a 2015-ös MWB bírója-szervezője és a Facebook kezelője

negusnyul
negusnyul képe
Last seen: 4 hónap 5 nap
Csatl.: 2008. 10. 28. 17:37

szdik570 wrote:

Ma este sikeresen összejöttünk 6-an, ami szerintem elég jó. Bizonyítja, még nem haltunk ki. (jó 3 órát toltuk)
Javaslatom lenne: nem tudom kié, de frissíteni kéne a kfki-t. Aztán minden szerdán és szombaton, mondjuk este 7-től találkozó lenne, vagyis mindenki akkor lép fel, és addig meccselünk amíg mindenki el nem alszik. Egy idő után - ha elegen vagyunk, lehet, hogy a kfki-ból állandó szerver lenne, vagyis mindig lenne fent elég ember, ha valaki magyar ellenfélre vágyik. Addig is viszont ez a heti 2 alkalom is tökéletes lenne.

Amíg nincs kfki, felraktam egy wesnoth szervert, majd meglátjuk mekkora igény lesz rá.
Cím: wartime-tbs.org ezt kell beírni oda ahova egyébként a wesnoth.kfki.hu menne.

Ma estefelé (mondjuk 8-tól) ráérek játszani, aki akar jöjjön.

fakivaki
fakivaki képe
Last seen: 5 év 2 hónap
Csatl.: 2006. 08. 29. 02:00

Szerintem ma még esetleg én is befutok játszani egyet!:DDÚgyis jó egy éve játszottam:D

Jf. Tasz
Jf. Tasz képe

negusnyul wrote:

Cím: wartime-tbs.org ezt kell beírni (...)

:arrow: Már felmentem, nagyon jó ! Csak sehol senki, még... Remélem lesztek este...

szdik570

Fent vagyok, s hozok egy új tagot is, ha tetszik neki a játék. Egész éjjel fent leszek, aki játszani akar jöjjön. Ebben a pillanatban is fent vagyunk 3-an :)

szerk.: most 7-en (3 újonc tasszal együtt)

Jf. Tasz
Jf. Tasz képe

Azért ide írok, mert ezt talán sokan olvassák: cselekedtem: http://www.facebook.com/MagyarWesnothKozosseg
Létre hoztam. Jf Tasz-ként vagyok fent FB-on.

A tegnap este jó volt. Droidoztunk is !

szdik570

Nyári szünet van, a legtöbbeknek minden estéje szabad. Minden nap este 7-kor jöjjön fel, aki játszani akar! Így biztosan leszünk páran.
Én fent leszek, ma is.

szdik570

bár nem mind egyszerre, de ma 12-en is megfordultunk a szerveren
egyre jobb:D

Jf. Tasz
Jf. Tasz képe

:wink: Nagyon jó volt a tegnap este is. Végre sikerült a két meccsemből két győzelmet aratnom.
:!: Én is buzdítok mindenkit, hogy gyertek játszani !

DigiHero
DigiHero képe
Last seen: 5 év 3 hét
Csatl.: 2009. 01. 18. 16:00

Jf. Tasz wrote:

:wink: Nagyon jó volt a tegnap este is. Végre sikerült a két meccsemből két győzelmet aratnom.
:!: Én is buzdítok mindenkit, hogy gyertek játszani !

Nagyon bántja a szemem úgyh hozzátenném, h nem hagyományos játékokban. :) de azért grat :)

DigiHero voltam.

Jf. Tasz
Jf. Tasz képe

Én, mint már azt kifejtettem nem nagyon kedvelem az egyszerű vs-eket. Az a jó, ha valami extra dolog is van egy pályán...
Ha számításaim helyesek, akkor a bajnokságon nem fogok így jól szerepelni... de sebaj.

szdik570

Holnap estére(vasárnap), arra gondoltam, rendezek egy kis tornát a szerveren. Aki tud, jöjjön fel este 6-kor. Mindenki játszik egyet mindenkivel(függően attól hányan vagyunk, néhány meccs egymással párhuzamosan megy majd).
6-kor kezdjük, de később is lehet csatlakozni.

- alapértelmezett korszak
- mindenki, mindig random
- mindenki mindenkivel 1-et játszik(ha "túl sokan" lennénk, mindenki 5 meccset játszik, kisorsolt ellenfelekkel)
- random pálya
- a 30. kör után automatikusan döntetlen
- az nyeri a tornát, aki a legtöbb meccset nyeri
- azonos eredmény esetén döntő (bármely helyezésnél)
- egy meccs akkor indulhat el, ha jut rá legalább egy néző.
- a visszajátszásokat meg lehet tekinteni, negusnyul már leírta hol.
- a végeredményt, azaz a helyezéseket holnap vagy holnapután itt írom meg.
- aki idő vagy kedv híján X meccs után visszalép, annak a meglévő eredményét írom ki
- azok, akik valamelyik ellenfelükkel nem tudtak játszani, egymás ellen játszanak egyet, páratlan létszám esetén valaki velem játszik :) - ilyenkor persze én nem kapok pontot az esetleges győzelemért.

Ehhez össze kéne jönni 5-6-an legalább. Aki tud, jöjjön.

szdik570

Ha lesz érdeklődés, további tornákat rendezhetnénk vasárnaponként.
amire én gondoltam:

Jövő vasárnap LADDER torna:

- mindenki azzal játszik akivel akar, a 6-10-ig induló meccsek számítanak
- az nyer, aki a legtöbb ladder pontot gyűjti (így a kezdőknek kicsit könnyebb dolguk van)
- nyilvánvalóan, szükséges egy ladder account (http://wesnoth.gamingladder.info/)

Két hét múlva PYR torna:

- ugyanazokkal a szabályokkal mint a mai
- PYR armageddon era szükséges

3 hét múlva "A tornák Bajnoka":

- a jelenlevők közül az elmúlt 3 torna legeredményesebb játékosa kiáll mindenkivel egy meccsre. Akiket elver, kiesnek, akik legyőzik, azok továbbjutnak, és újra játszanak vele. Mindaddig, amíg 1 győztes nem marad - vagy esetleg nem lesz győztes.
- ezen a tornán csak egy ember kaphat pontot: a bajnok, vagy a győztes (előbbi akkor, ha nincs győztes, utóbbi akkor, ha győz)
- ez a torna elhúzódhat 2-3 napig, ha a bajnoknak sok meccset kell vívnia

Mint mondtam, érdeklődés függvénye a dolog, de írok Udi-nak, hogy esetleg az ilyen spontán torna-helyezésekkel a portálon is lehessen pontot szerezni, legalább egy keveset.

Később jöhetnek esetleg különleges erák, vagy túlélő tornák, illetve amit akartok. Remélem lesz érdeklődés.

szdik570

A tornát mindössze 4-en kezdtük el(igazából elég csalódott vagyok). Mindenesetre megy. Úgy alakult, hogy egyenes kiesésest játsszunk. Még mindig be lehet kapcsolódni.

szdik570

A Torna lezajlott, 4 fővel, egyenes kieséssel, néhány (3-4) nézővel.

1. Martinka
2. Nermal93
3. szdik570
4. Sippal

Az első meccs: Sippal vs Martinka - martin nyert

megjegyzés: Sippal visszalépett(idő híján), bár martin győzelme akkor már elég egyértelmű volt, ha szabad ilyet mondani(6 falu előny).

Második meccs: Nermal93 vs szdik570 - nermal nyert

megjegyzés: Az első meccset valójában én nyertem(csatoltam is, mert elég szép csata volt, nagyon ajánlott megnézni), de mivel Nermal időkorlátot rakott be, s a meccs után arra panaszkodott, hogy így a meccs szabálytalan és érvénytelen, újrajátszottuk. A második meccset már ő nyerte.

Döntő: Nermal93 vs Martinka - martin nyert

megjegyzés: valójában nem is volt döntő, nermal idő híján visszalépett

Bronzmérkőzés nem volt.

Remélem, a következő nem hivatalos tornán kicsit nagyobb érdeklődés lesz tapasztalható.

DigiHero
DigiHero képe

Mérvan két wesnoth megnyitva szdik? :))))))

DigiHero voltam.

nermal93
nermal93 képe
Last seen: 1 hónap 3 hét
Csatl.: 2007. 12. 28. 01:00

Először arra gondoltam, hogy admini jogomnál fogva beleszerkeztek a bejegyzésedbe szdik. De látom, hogy gyermeteg reakciód, amit képek kiplakátolása és a visszajátszás elnevezése jól bizonyít, tökéletes intő példa mindenki számára a verség feldolgozásával kapcsolatban.

Digi felvetése pedig több mint érdekes.

Nermal

szdik570

Azért van két wesnoth megnyitva, mert az egyikkel nézem, kik lépnek be a szerverre. Sehol nem voltam néző, azt észrevettétek volna. Emellett Nermal te pontosan tudod: Sippalékat néztük, és új wesnothot nyitottunk, hogy azzal párhuzamosan játszhassunk is.

DigiHero
DigiHero képe

most lehet h ezek után én leszek megvádolva (de én aztat leszarom), de a mindenki által ismert cheathez nem szükséges nézőként nézni :DDD

DigiHero voltam.

szdik570

Nem értelek. Mi van a chattel?

DigiHero
DigiHero képe

hagyjuk te magyar bajnok :D

DigiHero voltam.

Enin
Enin képe
Last seen: 2 hónap 2 nap
Csatl.: 2007. 08. 04. 02:00

Nem hiszem el megint veszekedtek, ezért legyen magyar wesnoth hogy egymást sértegessétek és szurkáljátok?

Én nem voltam a tornán, mint néző mentem volna, de kórházi ok miatt nem tudtam.
Nermal felvetése igaz a feltöltéssel kapcsolatban.
De a másik szdik számomra is érdekes, mindig azt hittem dobott mer bár hányszor köszöntem neki nem válaszolt.

Nem tudom, még gondolkodom rajta...

lipk
Last seen: 2 év 3 hónap
Csatl.: 2011. 12. 31. 19:56

Ha már azon megy a vita, hogy ki/mikor/merre/hogyan/hányszor nyert/vesztett/csalt, akkor szvsz megfontolandó lenne beszüntetni a bajnokságosdit.

Negusnyulnak pedig köszönjük a szervert.

fakivaki
fakivaki képe

szdik ez tényleg gyerekes volt, hogy így kiraktad, hogy nyertél egyet, de tőled már megszokhattuk..:Dazt miért nem teszed ki amikor nermal megvert?:))én azt szívesebben megnézném, úgyis azt írtad a szerveren , hogy úgyis megvered nermalt..:D

szdik570

Ezt azért tettem ki mert szép csata volt. De oda is írtam. A másik nem volt az, alig volt benne harc.

De nemtom miért velem van most a baj...

Lejátszottunk egy meccset, rendese, tornameccset. Csak Nermal berakott egy idegesítő és tök értelmetlen időkorlátot, minden körre 30-45 mp-em volt. Még a meccs közben meg is egyeztünk, hogy így nem él a 30 körös szabály sem. Aztán nyertem, és Nermalnak csak akkor jutott eszébe, hogy hoppá, ez nem ért! Játsszunk újra...

Jf. Tasz
Jf. Tasz képe

Eszitek egymást... Nem szép dolog. :?

Ha már tornázgatni akarunk, akkor meg kell beszélni, hogy ki ér rá, mikor, melyik pályákkal, melyik korszak(ok)kal, mennyi időkorláttal, stb. Mint a bajnokságon, úgy a tornán is kellenek szabályok, hogy mindenki tudja mihez tartani magát. Így a konfliktusok, féleértések megelőzhetőek.

:idea: Én most itt és azonnal megpróbálkozok azzal a felvetéssel, hogy ne csak egyszerű versusok legyenek a bajnokságon, hanem túlélős rész is kerüljön bele. Nézegetem a kiegészítőket és vannak eléggé jól megtervezett túlélő pályák. Pont tegnap játszottam lipkkel egy túlélőset és nagyon jó volt... :P
Fontoljátok meg, amit írtam... Nem árt az újdonság, és persze, a régi is megmarad emellett.

fakivaki
fakivaki képe

ezt az ötletet szerintem azonnal el is vetheted,2 embernél nem találsz többet aki olyat akar játszani

Jf. Tasz
Jf. Tasz képe

Na, látjátok, ez a baj: nem hogy megbeszélnénk, inkább elutasítunk, így tényleg nem lehet közösséget építeni és megtartani... << mindenki gondolkodjon el egy kicsit ezen...

Én megteszem mindig azt, hogy jó legyen, de keresztbe nem kell tenni.

Én jó ötletnek tartom. ...és 2 ember igen is ember, és játékos !

Oldalak