Pick Your Recruits Armageddon (PYRA)

Ennek a hányattatott sorsú érának már több topicja van, mint verziója. A korábbiakat azonban már lezártam, így most már bárminek, aminek ehhez az érához van köze, annak itt a helye.

Egyúttal jelzem, hogy tegnap óta elérhető az új verzió az add-on szerveren, telis-tele idegborzoló újításokkal, mint például egy pálya, amin az összes egység összes szintet lépett verziója szépen, ábécésorrendben ücsörög, felbukkan egy elveszett sellőfiú, akit senki se hiányolt, de mind közül a legszörnyűbb tény, hogy a Thug ára 12 arany lett, és rendszeresen szétken mindent, ami él és ami nem.

Töltsd le, ha van hozzá bátorságod!

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015
Csatl.: 2007. 04. 24.
Hely: üres konzervdoboz

Elvileg tegnapelőtt óta van új verzió :DD Merre keressem Horus?

DigiHero voltam.

DigiHero képe
DigiHero
Csatl.: 2009. 01. 18.
Hely: Szombathely

Kiderült egy új, elég béna bug, ami eddig is benne volt a játékban, de csak most, az egyik maszkos törpe tesztelése fedte fel a szomorú igazságot. A javítása meg még sajnos nem egy perc lesz, mert úgy tűnik, hogy az a WML filter, ami kihúzhatna a csávából, szintén bugos, tehát kreatívnak kell lenni.
Tovább ígérgetni, hogy egy óra, fél nap, stb. nem akarok, ha kész lesz, akkor kiírom ide.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

Elkészült és felkerült az 1.2.0-ás verzió. Nem hinném, hogy különösebb magyarázatot igényelne; töltsétek le. Wink

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

Csak, hogy kötözködjek:)
Én még a korszak hajnalán hiányoltam a sellőfiút... meg az ork törzsfőnököt is, van még hová fejlődni Wink (nem kell újra elmondani, miért nincs)
Magyar fordítás lesz? Esetleg random pálya?
Jómúltkor meghekkeltem, én próbálgattam is, akkor ment. Az a távlövő kissé megkeveri a dolgokat, meg lelassítja, mert fölösleges mátrixokat generál, de beilleszthető.

kele

kele képe
kele
Csatl.: 2008. 08. 28.

kele wrote:
Én még a korszak hajnalán hiányoltam a sellőfiút... meg az ork törzsfőnököt is, van még hová fejlődni Wink (nem kell újra elmondani, miért nincs)

Miért, nincs?

kele wrote:

Magyar fordítás lesz? Esetleg random pálya?

Magyar fordítás lesz az 1.2.1-ben, most, hogy nincsen különösebb megoldandó probléma. Sőt németül és számos egyéb nyelven is szeretne majd kommunikálni. Már össze is gyűjtöttem a fordításra szoruló szövegrészeket. Tekintve, hogy nincs belőle túl sok, könnyűszerrel ez lehet a legtöbb nyelvre lefordított multi éra. Laughing out loud
Random pálya... nem tudom mire gondolsz, azt egy frissen telepített wesnoth is tud. Egyébként azon játszani nem is hangzik AKKORA melléfogásnak, mint egy mondjuk egy defaultot.

kele wrote:

Jómúltkor meghekkeltem, én próbálgattam is, akkor ment. Az a távlövő kissé megkeveri a dolgokat, meg lelassítja, mert fölösleges mátrixokat generál, de beilleszthető.

Mármint a fordítás?

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

Horus wrote:
kele wrote:

Miért, nincs?

Nincs.

Random pálya alatt az RMP-féle véletlen pályaválasztást értettem.

kele

kele képe
kele

Hol lehet elérni a lezárt témákat?
Konkrétan az általam említett hekk érdekelne. Kedvem szottyant kicsit pyrezni rmp módban, s nem akarom újra átrágni magam a kódon.

kele

kele képe
kele

A viharos időnek köszönhetően akadt egy kis időm, így ha valakit érdekelne a PYRA RMP módban, a mellékelt fájlok bemásolásával gyakorolhat. armageddon_PYR könyvtárba kell másolni, nem ír fölül semmit, úgy csináltam meg. Egy RMP PYRA választható pályát ad meg. Kísérletezni lehet vele, a Conservative-nek megfelelő pályák közül választ, a napszak is véletlen kezdésre van állítva.
Ha valami hiba van benne, kéretik jelezni, köszönöm.
Szerk.: Egy furcsa hiba miatt nem jelent meg a kiválasztó pálya. Az id tag javítása után már megjelent.
Csatolva a javított változat

CsatolmányMéret DownloadsLast Download
armageddon_PYR.zip 17.43 KB 2 6 év 8 hét

kele

kele képe
kele

Egy újabb számomra kedves korszak! Horus jelentkezett a bajnokságra, remélem mjad a bajnokságon kivül szakít időt arra hogy egy-két meccset játsszunk ezen a korszakon, illetve bárki más aki érdeklödik a korszak iránt és kedve lenne játszani vele szívesen állok a rendelkezésére!

Nem tudom, még gondolkodom rajta...

Enin képe
Enin
Csatl.: 2007. 08. 04.

Az elmúlt egy órában játszottam PYR kieggel, és nagyon izgalmas:

• Nekileselkedett véletlen módban két véletlen csapat, és véletlenül én nyertem (persze a gép ellen) normál nehézségen.
  • Nekileselkedett kiválasztó módban egy perzsekény vezér árnytanítvány és óriás skorpió hadsereggel vs. pikás gyalogos vezér mellé rendelt szellemek és gyíkok ellen - míg előbbi én voltam, addig az utóbbi a gép normál MI-val. Persze én nyertem.

Úgyhogy akinek van kedve és ideje (értem itt magamat is), jöjjön fel a :!: fejlesztői :!: 1.11.*-es hivatalos szerverre játszani. Én szokásosan esténként érnék rá, és akkor is csak inkább hétvégén.

CsatolmányMéret DownloadsLast Download
pyra_-_garnet_gamma_visszajatszas.gz 282.53 KB 14 2 év 47 hét
pyra_-_fast_to_madness_visszajatszas.gz 17.66 KB 12 2 év 47 hét

írta Jf. Tasz, Wesnoth-i Üdvözlettel Wink A Nagy-Óceán Járójának kapitánya Star
a 2013-as és a 2015-ös MWB bírója-szervezője és a Facebook kezelője

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő
Csatl.: 2010. 05. 15.
Hely: Nagy-Óceán, hajófedélzet, kapitányi lakosztály

*tévéhíradó-zene szól, mindegy melyik, ugyanolyan az összes* Köszöntjük nézőinket. Új verzió jelenik meg a PYRA névent ismertté vált letölthető érához a mintegy egy évig tartó szünet után. Horus szerkesztőségünknek azt nyilatkozta, hogy immár bizonyosan nem fogják a szerzői jogok megsértése miatt karóba húzni és ordas nagy mágylán szalonna gyanánt megsütni. A kiegészítő legfrissebb verziója iránt már több ország hadseregének érdeklődését is felkeltette. Barack Obama twitteren jelentette be, hogy hajlandó tárgyalni Putyinnal arról, hogy ki melyik színnel legyen. A romlott szalonna átcimkézésével megvádolt Sunyi kft. az eset kapcsán egyelőre nem akart nyilatkozni, kérésünkre az ott dolgozó Józsi bácsi felesége is csak annyit mondott, hogy nagyon szeret pyrázni otthon a qtyájával; annak ellenére, hogy a qtya mindig nyer.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

Na én már ki is próbáltam!

Hétvégén várhatóan fogok időt szakítani egy kis játékra, páran koccanhatnánk és játszhatnánk párat a várva-várt új verzióval.

Egyébként ha tavasszal lesz torna, akár mehetne ezzel a korszakkal is.

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő
Csatl.: 2012. 08. 09.
Hely: Morogor

Ma promóciós jelleggel, ha nem is játszom, de egész nap megtalálható leszek a hivatalos szerveren, szóval ha bárkinek kedve szottyan ilyesmire, elérhető leszek, meg elég sok a külföldi arc, úgyhogy akár még interkontinentális meccsre vagy 2v2-re is sor kerülhet. Ilyen bejelentést még a későbbiekben is teszek közzé, hátha ez is hozzájárul, hogy lassabban tűnjenek el a magyar játékosok a süllyesztőben a bajnokság után.

És igen, a hivatalos szerveren valóban indulni fog torna, mert nagy az igény rá. Időpontot még nem tudnék mondani.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

Hol találok ehhez a játékmóhoz (nemcsakafrissítéshez) részletes magyar leírást (már ha van ilyen Smile )?Előre is kössz a választ.Már próbálgattam több -kevesebb sikerrel ezt a PYRA-t,de egy játékszbály jelentősen megkönnyítené a dolgomat.Hétvégén én is szívesen tesztelném élő játékosokkal.

mindenkori volt  Wesnoth-ügyi (korrupt) államtitkár-helyettes úr, (Knalgába száműzetettve folyó hó 32.-én)

Sahblabla képe
Sahblabla
Szerkesztő
Csatl.: 2013. 10. 26.
Hely: van hogy otthon, de van hogy nem

Nem tudom konkrétan mire gondolsz. A játék lényege annyi hogy felveszel alap aranyból (100) azokat  az egségeket amit majd képezni szeretnél. Majd ezeket az egységeket le is képzed saját  tetszés szerint. Szerintem nincs semmi bonyolult benne. Amúgy majd nem lenne rossz kipróbálni az ú verziót ha már lesz rá alkalmam.

ikomizo képe
ikomizo
Szerkesztő
Csatl.: 2011. 11. 02.
Hely: Földön vagy föld alatt

Nem pontosan így van. Ugye a sima játékban vannak fajok, Hűségesek, Lázadók stb... Itt az összes faj egységei és még ezen kívül is rendelkezésre áll bizonyos mennyiségű egység, amiből az első körben lehet választani, hogy később toborozni lehessen. Magyarul te állítasz össze magadnak egy "fajt" az első körben.

"A lion doesn't concern himself with the opinions of the sheep." - Tywin Lannister

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Aham értem kb. ideáig én is eljutottam,de itt megakadtam.Mi történik az 1.10.7es verzióban nálam?:Eleve az esetek felében amikor megnyomom hogy el szeretnék indítani egy "helyi játékot" azt írja ki ,hogy "unknow units: swordman" és hogy "leállítja a játék futtatását" aztán meg visszaugrik a kezdőképernyőre.Amikor meg mégis sikerül eljutni a közvetlenül játék elötti képernyőre,akkor meg az van,hogy a választható vezérek felénél kérdőjelet ír.A harmadik problémám pedig az,hogy mikor a toborzási beállításokhoz megyek (még mikor csak,Krogen szavaival élve, egy saját fajt állítok össze) akor a fajlista második felénél tudomást sem vesz róla hogy "rendbent" nyomtam rá(vagy ugye duplakattot),így nem tudom annak fajnak az egységeit kiválasztani még a parancssorból sem.Szóval a banditákig mindent meg tudok nézni és toborozni míg azután semmit

1.11.7es verzió már egy fokkal jobb ugyanis ott nem dob ki ,és minden fajból válazthatok egységeket, DE ha ebben a verzióban választom ki hogy késöbb mit akarok toborozni, akkor  azt nem vonja le a 100 aranyamból,így aztán akár azt is beállíthatnám hogy mindent toborozhassak...a másik hiba ,hogy a megfigyelő torony nem működik több mező távolságba (vagy legalábbis nem tudom hogyan,de én minden lehetséges megoldást próbálgattam a tripplakattól az esőtáncig).

valaki tudna rá mondani valami megoldást? előre is kösz!

mindenkori volt  Wesnoth-ügyi (korrupt) államtitkár-helyettes úr, (Knalgába száműzetettve folyó hó 32.-én)

Sahblabla képe
Sahblabla
Szerkesztő

Azt hiszem ezen problémák megoldása sajnos meghaladja a képességeimet...

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

ajjaj, az nem jó előjel ... de esetleg a modalkotó Horus-mester vagy valaki technikai szaki tud nekem segíteni?

Sahblabla képe
Sahblabla
Szerkesztő

Fent leszek holnap kb egész nap, írjon aki PYRA-zna.

off

Van már bajnok vagy mi lesz?

szdik570
Magyar Bajnok 2011
Szerkesztő
Csatl.: 2009. 01. 12.

szdik570: Görgess lejjebb a főoldalon... Smile

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor
Csatl.: 2008. 10. 28.

Hát igen, az eredmény kb. már két hete hivatalos... Laughing out loud

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

@Sahblabla: Az eseted eléggé egyedi, és egyelőre sejtésem sincs, mi a bökkenő forrása. Talán ha Krogentől kapok egy jelentést, hogy amit tegnap tanácsoltam neki, az működött-e, akkor abból nagyobb léptékű következtetéseket is le tudok vonni. Alapjáraton annyit érdemes kipróbálni, hogy pakold félre az összes többi érát, amit eddig letöltöttél, és próbáld meg úgy. Ha úgy működik, akkor apránként tedd őket vissza a helyére, és amelyik után ismét omlik, az a ludas. Olyan 70%-ot adok rá, hogy az édzslesszéra miatt van, annak az eltávolítása igazi csodagyógyszernek számít WML coder berkekben.

A tornyokkal pedig jobbkilkk menüben megjelenő menüponttal lehet multihex támadást indítani. Remélem nincs izomlázad az esőtánc után.

Ma este hivatalos szerveren megpróbálhatunk összehozni akár egy 2v2-t is.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

köszönöm a tippeket de nem volt türelmem  a mindenféle éraeltávolításokhoz ezért inkább újra letöltöttem a 1.10.7et és műkszik rendesen.(a tornyot kivéve ami sehogy sem akar több távra lőni). Izomlázam pedig nincs,bár elméletileg az hasznos mert jelzi hogy erősödtem

u.i fennt vagyok a szerveren

Sahblabla képe
Sahblabla
Szerkesztő

Hűha, ma nem néztem az e-mailemet, meg nem is nagyon voltam fenn a nap második felében, de látom megjött a levél. Holnap megígérem, hogy első dolgom lesz megtenni amit meg kell.

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Nem hiszem el, megint lemaradtam egy nappal, azért ha van valaki aki játszani akar az írjon, ezzel a korszakkal akár én is bevállalhatok egy két csatát!

!Ezer hála Horusnak az új verzióért! Megyek, és tesztelem is milyen lett.

Enin képe
Enin

Figyelem!

Horusnak köszönhetően végre az 1.12-es verzión is játszható állapotba került mindenki kedvenc kiegészítője! Minden aktív wesnothosnak javaslom, hogy gyorsan kattanjon rá!

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő

Tegnap próbáltam, igen lásd még élek, és nálam rosszabb állapotban volt, mint a frissítés előtt.

Enin képe
Enin

Na igen, okos ember az üzenet közben jött rá a probléma megoldására. Igen ismét müködik a korszak. Laughing out loud

Enin képe
Enin

Csak tájékoztatásképpen kiírom ide, hogy a mai naptól él a jelentkezés a harmadik nemzetközi PYRA tornára.
Link:
https://forums.wesnoth.org/viewtopic.php?f=15&p=611604#p611604

A szabadidő hiánya sem végzetes akadály a részvételhez, aki elolvassa a szabályokat az láthatja, hogy heti egy meccs az elvárt. (Ha van rá igény, lefordíthatom a szabályzatot és közzétehetem itt.)

Krogen képe
Krogen
Magyar Bajnok 2014
Magyar Bajnok 2016
Szerkesztő
Új hozzászólás