A lónak négy lába van, mégis megöl

A lojalistákat alapvetően három dolog miatt gyűlöljük és szeretjük: a ló, a lándzsás, meg a ló. A topic rendeltetése elsősorban eme felsorolás első és utolsó egységének dicsőítése.

Az egyik ló, aminek lándzsája van, és becses angol neve Horseman, elsősorban az elfeknek és az orkoknak okoz főfájást. Valószínűleg már sokakkal előfordult, hogy néznek jobbra, néznek balra, kihalt minden, és akkor csatt a semmiből előugrik két ló, és elgázolja jobb sorsra érdemes íjászainkat.

A másik paci (Cavalryman) talán még megrőkönyítőbb dolgokat produkál. Jelenleg néhány élvonalbeli létrajátékos közösen egyességre jutott, hogy valamiféleképpen gyengítésre szorul, mert gyorsasága, sebzése és rezisztenciája miatt időnként kezelhetetlenül dominálja a játékot, ám a wesnoth atyaúristenjei kérlelhetetlen üzenetrögzítő-hangon utasították el az elképzelést; a játék szép, a játék jó. (viszont két, korrekt erejű felderítőt az 1.9.2-ben megnyomorítottak)

Mivel úgy tűnik, egyelőre minden próbálkozás meddő (esetleg majd ha az új ladder-rendszer statisztikai adatbázisa kimutatja a Lajosok röhejes erőfölényét - vagy nem, ki tudja), nincs más hátra, mint élvezni a lóerőt. Ha tehát van valami véleményed, tapasztalatod, de főleg visszajátszásod arról, ahogy a lovasság brutális győzelmet arat, ne légy rest megosztani.

Csatlakozzatok a lókultuszhoz! Laughing out loud

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015
Csatl.: 2007. 04. 24.
Hely: valamilyen bazárban, nem néztem meg elég alaposan

Horus wrote:
Az egyik ló, aminek lándzsája van, és becses angol neve Horseman, elsősorban az elfeknek és az orkoknak okoz főfájást. Valószínűleg már sokakkal előfordult, hogy néznek jobbra, néznek balra, kihalt minden, és akkor csatt a semmiből előugrik két ló, és elgázolja jobb sorsra érdemes íjászainkat.

Nem tudom, hogy az orkokkal mi a helyzet, de nekem még nem okoztak gondot. Jó felderítés, és nincs meglepetés. Pulssz én sosem hagyom egyedül a katonáim, az íjászaimmal mindig van valami közelharci. És mivel megrögzött védekező vagyok, ha a roham után marad még 1-2 egészséges katonám, főleg íjászom, akkor kemény ellencsapást csinálhatok. Nekem gondot az okoz, ha az erdőből luckol ki a lóval.

Levente96

Levente96
Csatl.: 2009. 03. 20.
Hely: Győr

Ennek az egész témának az indítványozója Cackfiend Balance Ideas topicja, mely engem is kíváncsivá tett, mennyire bunkó dolgokat lehet csinálni a Cavalryman spam-mel. Hát nagyon bunkókat. Bizonyítékként álljon is egy ladder-meccsem, ahol a törpéknek nem igazán volt beleszólása a játékba, pedig nem éreztem gyengének az ellenfelet. Ami falut el is csen a sikertelen támadásom alatt, azt 6 ló visszaszerzi, különösebb homlokráncolás nélkül.

CsatolmányMéret DownloadsLast Download
creepylich_SHC.gz 23.32 KB 26 6 év 18 hét
Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

Uhh, háát randa. :oops: De mért nem használt őröket? A mágusokat meg kinyírja ulf-al + pár puskás. Bár elmondani könnyű, főleg úgy hogy semmit nem tudok a törpékről...
A végén kénytelen leszek elismerni az igazadat. Laughing out loud De tény, hogy a törpöknek csak fizikai támadásuk van, és azok ellen elég erős a ló. Én is tapasztaltam, hogy a Cavalryman minden probléma nélkül vágja ki a fáimat. Egyébként mielőtt saját bőrömön tapasztaltam, nem hittem volna el. Am, mitől olyan jó az ütés ellen? Ne má' h' 1 pléhlemez akkora ellenállást adjon neki, mint ami 1 fának van! (Kölnben is, egy buzogány vagy fa a valóságban úgy kirepítené a nyeregből, hogy öröm lenne nézni.)
És a penge? Egy törpnek (lvl1-en) 20%-a van ellene, neki 30%?? A ló nem páncélozott, fölsérti egy kard (avagy buzogány?) a lábát és vége a dalnak...

Levente96

Levente96

Levente96 wrote:
Uhh, háát randa. :oops: De mért nem használt őröket? A mágusokat meg kinyírja ulf-al + pár puskás. Bár elmondani könnyű, főleg úgy hogy semmit nem tudok a törpékről...
A végén kénytelen leszek elismerni az igazadat. Laughing out loud De tény, hogy a törpöknek csak fizikai támadásuk van, és azok ellen elég erős a ló.

Az 5. körtől nekikezd az orvvadász/puskás/őr vásárlásnak, mikor melyikre van pénz. Északnyugaton azonban még nem volt ideje a hadsereg reformjára, ezért is oda törtem be, a többi helyen csak leszívtam a védelmét, hogy tempót veszítsen és ne érjen be segíteni (ld. amikor neki 4 egysége volt alul, nekem csak egy szál ló).
A mennydörgők is elég érthető választás, mert két lövésből (44 hp) leszedhet vele bármilyen strong+resilient pacit, viszont azt a lovak is büntetlenül csépelhetik. Úgyhogy összességében tényleg az őr a legjobb. Talán az segített volna rajta, ha orvvadász helyett őrt vesz délen az 5. körben, és középre ugorva, 6. körben jön az orvvadász.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

Zsenge ifjúkoromban, kezdőként magam is véghezvittem néhány huszáros lerohanásos játszmát. Persze akkor még tapasztalatlan kezdő voltam... Mostanra már leszoktam róla, de a sikereim is megcsappantak. A fákat rendszeresen huszárral vágtam ki én is (erről egy másik fórumtémán szó is esett). Egyébként a grifflovasokat is lehetne melléjük állítani, jó kezekben nagy tarolást vihetnek véghez azok is. Ha valaki veszi a fáradságot, minden egységre ki lehet dolgozni jó stratégiákat Smile

kele

kele képe
kele
Csatl.: 2008. 08. 28.

Én is így vagyok vele,huszár+ lándzsás majdnem mindent tarol.A huszárt speciel azért szeretem mert élőholtad ellen egész tűrőképes,de például elf ijász ellen volt már olyan hogy teljes hps huszáromat leütötte egy támadás során.Szóval felesleges legyengíteni.

fakivaki képe
fakivaki
Csatl.: 2006. 08. 29.

fakivaki wrote:
Én is így vagyok vele,huszár+ lándzsás majdnem mindent tarol.A huszárt speciel azért szeretem mert élőholtad ellen egész tűrőképes,de például elf ijász ellen volt már olyan hogy teljes hps huszáromat leütötte egy támadás során.Szóval felesleges legyengíteni.

Erre utaltam én is az íjászokkal. Plusz még az elf harcosnak is van íja, (bár nem túl erős de azért megteszi) szóval még egy veszélyforrás.

Levente96

Levente96

Lovagoljunk még egy kicsit a témán...
Ebben a meccsben egy ork kap mattot 8 lépésben (jobban mondva feladja) úgy, hogy még be sem tudta zászlózni a neki járó falukat. Végül bevittem egy huszárt az ellenfél alapvonalára, és előléptettem, mert a gyalogot már snassz ugyebár.
A meccs alatti kommentekben még úgy állítottam, hogy az északiak tudják még megszorongatni a lojalistákat, de azóta ebben sem vagyok annyira biztos.

CsatolmányMéret DownloadsLast Download
Lhurgoyf_COTB.gz 18.22 KB 12 6 év 18 hét
Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

Az utóbbi meccs a rossz taktika és a szerencse miatt veszett el. Távolsági egységek teljes mellőzése esetén nehéz nyerni, legalábbis tapasztalt játékos ellen. Ha nem tűnik szerénytelenségnek, akkor e tételem illusztrálására tudnék meccset hozni a közelmúltból, amikor épp Horus ellen győztem a válogatós korszakban, nekem volt griffem, neki semmilyen hosszútávúja Smile
Emellett a +37% találati arányt összesben nehéz kompenzálni... Szerencsejáték Smile

kele

kele képe
kele

kele wrote:
Az utóbbi meccs a rossz taktika és a szerencse miatt veszett el. Távolsági egységek teljes mellőzése esetén nehéz nyerni, legalábbis tapasztalt játékos ellen. Ha nem tűnik szerénytelenségnek, akkor e tételem illusztrálására tudnék meccset hozni a közelmúltból, amikor épp Horus ellen győztem a válogatós korszakban, nekem volt griffem, neki semmilyen hosszútávúja Smile
Emellett a +37% találati arányt összesben nehéz kompenzálni... Szerencsejáték Smile

Ezen a meccsen viszont a stat szinte egyenlő volt...
Kétségtelenül vétek 2. játékosként nem bezsákolni a legtávolabbi falut, hisz azt egy agresszív játékos elcsípheti, függetlenül attól, hogy ezt meg sem szokták próbálni. A gond az, hogy az ork eszköztár a lovasroham hárítására igen szegényes, amit a lojalisták véletlenszerű megkapása tovább ront. Ugyebár ezen a pályán van két szárazföldi front, és mindkét faluját el kell foglalnia 2. körre. Baloldalon ezt megteheti elvileg orgyilkossal, de itt fennáll a szituáció, hogy még a gyors orgyilkos sem látja meg időben a lovat, de az esélyei még mindig a faluban a legjobbak (ha 1 hexát hátralép, akkor még sanszosabb, hogy megöli a ló). Azonban a támadás büntetlenül megjátszható, legfeljebb köv körben vágtat haza kúrálni magát.
A farkas se tökéletes megoldás. Egyrészt az ár-érték aránya nagyon rossz, másrészt lovasság ellen a lovasok érvényesíteni tudják a vágórezisztenciájukat. 3. kör van, süt a nap, és tegyük fel, hogy jobbra beküldött egy farkast. Büntetlenül megtámadhatom, mivel a többi egysége jelenleg a többi falujában áll, ahonnan nem ér be. 16% eséllyel megölöm a farkast. Valószínűbb esetet feltételezve bemegy egy találat (23 vagy 25 hp), a farkas meg visszaüt kettőt (12 vagy 14 hp). Következő körben 8 hp gyógyulás ide vagy oda, ha marad, jó eséllyel leütöm, és a huszárom odaér, be tudja foglalni a faluját. Ha elmenekül, akkor is az enyém egy körre, szereztem 5 arany előnyt, és ha hoz íjászokat meg vezért, hogy kiüldözzön, akkor a következő hajnali támadáshoz további lovasokat fogok odavezetni, amik nyilván előbb ritkítják meg az íjászokat, mint ők engem. A nyomás tehát nagy az orkokon.
16% nem tűnik soknak, de ne feledjük, hogy ezt mindkét oldalon eljátszhatom, és úgy már két farkas ellen 29,44%, hogy valami brutális történik, orgyilkos+farkas esetén átlagban még több, mert az orgyilkost, szívósságtól függően 9% vagy 51% eséllyel lehet eltörölni lovasrohammal.

Azt a replay-t beküldeni meg nem szerénytelenség, csakhogy annyiból meg nincs köze az eddigi témához, hogy az egységválasztásom az én hibám volt és elkerülhettem volna a bajt; egyébként is a pyr-ben már 19 a huszár, nem véletlenül. De ha úgy érzed, ennek ellenére egy fontos demonstratív meccs a lovasság szempontjából, hát küldd el, de itt alapvetően arról van szó, hogy a defaultban durva(-e) a ló.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

A farkas felderítés és falufoglalás szempontjából jó választás, de faluvédésre nem. Első toborzásra farkas és kobold kísérőnek. ha a farkas kibír egy kört, következőre odaér a kobold, ami jó lovas ellen. Persze a szerencse is kell. én a 8. kör elején láttam a +37%-ot
A hosszútávú egység hiányára mondtam a mi játékunkat, de a lovasság illusztrálására természetesen nem jó, mivel grifflovas és másképp mozog hegyen vízen, mint a huszár. De ha illusztrálni akarsz, akkor este játszhatunk egyet, s megpróbálom bemutatni adott pályán, adott elosztásban, mire gondolok.

kele

kele képe
kele

kele wrote:
A farkas felderítés és falufoglalás szempontjából jó választás, de faluvédésre nem. Első toborzásra farkas és kobold kísérőnek. ha a farkas kibír egy kört, következőre odaér a kobold, ami jó lovas ellen. Persze a szerencse is kell. én a 8. kör elején láttam a +37%-ot
A hosszútávú egység hiányára mondtam a mi játékunkat, de a lovasság illusztrálására természetesen nem jó, mivel grifflovas és másképp mozog hegyen vízen, mint a huszár. De ha illusztrálni akarsz, akkor este játszhatunk egyet, s megpróbálom bemutatni adott pályán, adott elosztásban, mire gondolok.

Benne vagyok, de a jelenlegi időszak erre alkalmatlan... sajnos most, ha adódik is valami gép előtti szabadidőm, azt a tornába kell fektessem.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

Lám-lám, a várva várt változás megtörtént: a hírhedt cav gyengült picit... de annyira szánalmasan kicsi gyengítést kapott (-4 HP), hogy továbbra is garantáltan rengeteg bajt fog keverni. Mondjuk most már az orkoknak lett mivel visszalőniük... de szerintem még így is - a Knalgával és az UD-vel karöltve - erősen hátrányban vannak. Hogy mennyit javult a szituáció, a későbbi tesztelésekkor kiderül; addig azoknak, akik eddig kétkedtek volna a matchup egyoldalúságában, íme néhány régebbi 1.8-as humán vs ork visszajátszásom húzós ladderes nevek ellen:

Horus vs Oook, Fallenstar Lake

Mint vs Horus, Caves Of The Basilisk

Horus vs Glouk

Végezetül egy meccs, ami ugyanazt igazolja másik megközelítésben:

Horus vs Dauntless, Weldyn Channel

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

Szerintem is túl a Dzsidás a huszárt nem szoktam használni ugyhogy nem tudom. Az összes olyan kalandot amiben lojalistákkal vagyok a lovasság hozza le szinte nem is szokott lenni más harmadik szintü egységem a végére.

CaDi= Carpe Diem= ragadd meg a mát => csak egyszer élsz = You only live once = YOLO

Leto the God-Emperror of the Universe képe
Leto the God-Em...
Csatl.: 2014. 04. 25.

Ma potyi lejátszotta első ladder-meccsét (nem tudtam, hogy ez az első volt, ez esetben külön gratula a győzelemhez), és megkért, hogy véleményezzem. Választott lázadókkal volt random északiak ellen, és első körben öt felderítőt vett, ami hízelgő, mert eddig senkivel nem tudtam annyira elhitetni, hogy ez egy jó stratégia, hogy élesben is megpróbálkozzon vele. Itt a link a visszajátszáshoz, mindenki fogyassza egészséggel:

http://wesnoth.gamingladder.info/gamedetails.php?reported_on=2016-07-20+18%3A37%3A12

Most pedig jöjjön az okoskodásom, körökre bontva.

Innocent Először is le kell szögezzem, hogy eléggé bevállalós vagy ezzel a választott pályával. Hamlets-et nem tartom a legkiválóbb felderes csatatérnek, sőt, inkább átlagon aluli. Túl keskeny és nem tudod jól kihasználni a mozgékonyságodat. Tény, hogy 21,19-ről nagyon látványosan le lehet robbantani egy ellenséges felderítőt, mert 21,10-es faluból pont eléred 3. körben, de utána könnyen beáll a dominóborítás.

1) 5 felder szerintem a pálya miatt megint csak túlvállalás. Itt az a lényeg, hogy megölsz valakit 21,19-en, lehetőleg okos felderrel, és utána lehet fenyegetni az ellenfelet egy szintlépéssel. Ehhez pedig elég 4 ló is, és ahhoz viszont rögtön vehetsz 2 harcost. Ha az ellenfélről kiderül, hogy knalga, akkor ez életmentő cselekedet.
Az első kör a lótenyésztés köre. Nagyon oda kell figyelni az eposzi jelzőkre, mert mint az öt nagyon hasznos, talán nincs is még egy olyan egység, aminek az összes egyformán erős lenne. Ha viszont az első körben nem kapsz legalább 1 db gyors és 1 db okos lovat, akkor lábon lövöd magadat (sajnos néha megesik). Szerencsére elég jó tenyészetet kaptál: 2 okos, 2 gyors, 2 ügyes, 4 szívós. Ebből lehet építkezni.

2) Az addig helyes, hogy a vezérre hagyod a falufoglalást, viszont a lovakat nem jól használtad. 8,13-on a felder semmi produktívat nem fog tudni csinálni, mert nagyon rossznak kell az ellenfélnek lennie ahhoz, hogy 7,20-at üresen is hagyja, és utána ne tudjon közrefogni; ez elfoglalhatta volna 12,10-et. 5,6-ra mindenképp gyors lovat kell küldeni, hogy utána ha 3. körben 7,11-re lép, onnan sakkban tudja tartani 7,20-at (ez lényeges, mert ekkor csapsz le a fősereggel jobboldalon, és így gyakorlatilag elvonsz egy védőt). A legnagyobb hiba azonban az volt, hogy nem foglaltad el 21,10-et a másik gyors felderrel. Ez az egész koncepciónak a lényege! 21,10-ről ugyanis ugyanúgy támadni tudod 21,19-et, ráadásul ezzel most elárultad, hogy mi készülődik. Sokkal célszerűbb 21,5-öt kihagyni, mert úgy 3. körben 3 felderrel támadhatsz. Ha pedig betol védőnek egy griffet vagy szellemet, akkor küldetés lefújva, és hátramenetben szeded össze.
Az ellenfél látta az előretolt feldert, és valószínűleg azt hitte miatta, hogy hátul ott a harmadik, ezért üresen hagyta 21,19-et. Ez mázli, itt már csúnyán megakaszthatta volna a stratégiát.

3) Ezt itt jól csináltad, de ha úgy foglaltál volna, ahogy fent írtam, akkor már az összes lovad roboghatna a jobb alsó sarok felé.

4) Itt jön megint, amiről beszéltem, most el tudnád potyán foglalni 7,20-at. Baloldalon az okos+szívós lóval fel kellett volna derítened, hogy mivel meddig lát, hogy az ügyes+szívós lovat be tudd úgy csempészni, hogy a következő körben pont elérje 7,25-öt, de az ellenfél ne tudjon róla. Ez egy hatalmas ziccer volt. Jobboldalt sem volt szerencsés teljesen visszavonulni az ügyes+szívóssal, pozícióba kellett volna hoznod valami 60%-os terepen. A falud nem volt veszélyben, mert az utána érkező két harcos meg a kapitány letoldizta volna a belopakodó farkast.

5) Itt most mindent jól csináltál, bár talán egy harcossal baloldalon vonultam volna végig.

6) 22,27-ről inkább egy farkast kellett volna legyengítened. Az orgyit támadni kis nyereség nagy kockázattal.

7) Harcost 8,13-ban dugdosod, hatalmas hiba. Itt a hajnal, ha meg is támadja, az már a te malmodra hajtja a vizet. 8,14-ről hátulról biztosítod a falufoglaló lovadat.
Az ellenfélnek megint nem volt különösebben szerencséje.

Cool Faramuci rákollózás, nem használtad ki az erdőket, 20,18-ról kellett volna bekerítened. Jó nagy mákod van viszont. Bal oldal rendben van.

9) Az ellenfél retteg a szintet lépő ló gondolatától, és begubózott délnyugaton. A lovak baloldalon, a harcosok meg jobboldalon. Mit kell ilyenkor csinálni? Átcsoportosítani a lovakat jobbra és össztűz. 16,19-en a baka egyedül maradt és öt mezőről tudod támadni, szét kellett volna cincálnod, talán még a szintlépés is sikerült volna. Nappal van, a harc teljes kerülése mindenképp hibás döntés, legalább 21,23-at támadnod kellett volna.

10) Mindenkivel támadtál, íjásszal is legalább a trollt meg kellett volna pöckölnöd 8,22-ről, azzal a falut is kitakarod. Ha egy egységed alacsony terepen van, akkor már édesmindegy, hogy hány egységed van alacsony terepen, mert lesz mit támadnia az ellenfélnek, viszont nem lett volna mindkettőre elég támadója. Újra lovat venni viszont jó ötlet volt.

11) Nem rossz lépés most mindenkit magasra tenni, de én inkább mentem volna előre, mint a tank, letépni a bakát, építeni a szintlépést, és onnantól szinte nincs is mivel visszaütnie.

12) Szerencsével, de GG.

Nagyjából ráéreztél az ízére, de az elmélet, hogy pontosan mit és miért csinálsz, még hiányzik. Mindig fókuszálj arra a falura, ahol az ellenfélnek egy magányos felderítője fog állni, és távol a segítség. A másik oldalon a saját faluidat elég, ha egy embered védi, ha jól csinálod, nem fog tudni kitámadni. Lótenyésztéskor mindig tervezz 4 körre előre! Nézd meg, hol tudna hasznot hajtani egy 10 mozgáspontos ló! Minden vásárlás után nézd meg a jellemvonásokat, és ha kell, tervezd újra a falufoglalást (na, ehhez kell 10-15 meccs, mire felfogod, eleinte én is folyton átestem a saját lábamon). Egy sikeres rajtaütéshez általában kelleni szokott egy gyors (hogy a saját faludból is elérje valaki) egy okos (aki megszerzi a frag-et), és legalább egy ügyes, de persze az a legjobb, ha mellékállásban a gyors és az okos ló is ügyes. A falulopást mindig hagyd a szívósra, tapasztalatból mondom, hogy abból a +4 életpontból élik túl a válaszcsapást. Ha egy lovad menthetetlenül a front mögött ragadt, bújj el vele a sarokban egy erdőbe, legalább még elvon pár védőt, sőt, időnként ráhagyja az ellenfél és túléli. Próbáld meg kihasználni a mozgékonyságodat, egyszerre több falut villázni (nyilván pályafüggő). Második hullámban általában a harcosok toborzása az ideális, de ha jól mennek a dolgok, akkor az íjász megőrzi a lendületet (a többi egység felejtős).

Végezetül a felderroham erősorrendje az egyes fajok ellen:

Perzsa birodalom - Az ő erejük a mozgékonyságra épül. Onnantól fogva, hogy a főerőd gyorsabb náluk, köpni-nyelni nem tudnak. Abszolút esélyes vagy, de fogd nagyon gyorsra, mert a clasher-ekkel SEMMIT nem bírsz kezdeni szintlépés nélkül.

Királypártiak - A felderítőik érzékenyek a szúrótámadásra és rossz a védelmük faluban, ideális célpontok lincselésre. Ha még fényes nappal leszedted az elsődleges célpontot, akkor este nagyon komoly előnyt építhetsz ki. Ebben a felállásban az elf íjász majdnem mindig hasznosabb a harcosnál.

Északiak - A farkasok nagyon gyámoltalanok, ha nappal rajtaütsz, ezért bőven elég, ha harmadik körben csak bekeríted őket. Ha nem is te rohamozod le őket, de általában össze lehet ugrálni az ellenfél térfelét annyira, hogy a szokásos ork sereglet lekésse az esti programot. Mivel az orkok hajlamosak a halálba küldeni a harcosaikat, hosszú távon az intelligens felderekkel nyered meg a csatát (a három szintlépés sem extrém).

Élőholtak - Rossznak tűnik a szituáció, de annyira nem az. Tartsd sakkban a nappali időszakban az ellenfél felderítőit. Ha egy lépésre tudsz maradni egy saját faludtól, a magányos tanítványoknak álld el az útját, hogy késve és sérülten érkezzenek meg. Általában lesz elég időd átállni a klasszikus stratégiára.

Knalga - Legrosszabb forgatókönyv, teli szívós, illetve hirtelen nagyot sebző egységekkel, amiknek sértetlen állapotban sem érdemes a szeme elé kerülni. Valószínűleg ő fog lerohanni téged. Vegyél ki a sakk-készletedből egy huszárt, és tartsd az asztalodon kabala gyanánt.

Remélem, hogy segítettem ezzel a kis(?) útmutatóval.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

Hűűűűűűűűűű... ennyire nem szoktam taktikázni, de azért elismerésem mindennek a megírásáért! Big smile Bizonyára jól fog még jönni egy ilyen útmutató egy bajnoktól mindenkinek!!!

"...és az a legjobb tulajdonságom, hogy mindkét lábam egyforma, különösen a bal." - Bakos Bernadett, volt osztálytársam (2013.)

SilverMage képe
SilverMage
Csatl.: 2015. 04. 04.
Hely: Büszkén ülve merkúri királyi trónomon ünneplő alattvalóim s szolgáim előtt.

Így belecsípve Horus regényébe rájöhettem én is, hogy sosem gondoltam ilyen formában a wesnothra holott épp ez lenne a lényege. Laughing out loud

ikomizo képe
ikomizo
Szerkesztő
Csatl.: 2011. 11. 02.
Hely: Földön vagy föld alatt

Nagyon jó. Mindig is az ilyen elemzéseket hiányoltam. 

szdik570
Magyar Bajnok 2011
Szerkesztő
Csatl.: 2009. 01. 12.
Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

.Esküszöm emlékszem erre a posztra, és a fejemet tenném rá, hogy akkor még a lojalista paciknak az imádata volt a fő téma, mi változott, hogy ez átment elf pacikba?

Nem tudom, még gondolkodom rajta...

Enin képe
Enin
Csatl.: 2007. 08. 04.

Neked is vannak ilyen deja vu élményeid? Az idei bajnokságról mi rémlik?! Laughing out loud

íjász vagy semmi

"Suhan az edzett nyíl, ki tudja hol áll meg, Ki tudja hol áll meg s Kit hogyan talál meg?"

nyolcvanhetes képe
nyolcvanhetes
Csatl.: 2016. 02. 11.

Óóóóó, 2009-ben asszem még nem is ismertem a wesnothot XDDD

"...és az a legjobb tulajdonságom, hogy mindkét lábam egyforma, különösen a bal." - Bakos Bernadett, volt osztálytársam (2013.)

SilverMage képe
SilverMage
Csatl.: 2015. 04. 04.
Hely: Büszkén ülve merkúri királyi trónomon ünneplő alattvalóim s szolgáim előtt.

@Enin: Továbbra is bálványozzuk a lojalista pacikat, csak amikor az eredeti posztot írtam, még nem hittem, hogy bármi ütőset ki lehetne hozni belőlük. Ha jól emlékszem, 2012-ben használtam őket először nagy tételben sikeresen, ma meg már az a ritkább, hogy klasszikus elfet játsszak... Sajnos csak minden hatodik meccsen kapok fajnak lázadókat, ki kell használni minden lehetőséget.  Big smile

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

Igen nincs is annál kellemesebb amikor a Horus 1 vagy 2 féle egységes felállással találod szembe magad! Számíts a lehetetlenre! :bigsmile: De azt se felejtem el amikor az Étercsapdán a rendíthetetlen lándzsás törpjeid a gyíkjaimmal találkoztak és 10 alatti körszámban legyőztelek. Sajnos, mint sok stratégia ez is mindent vagy semmi alapon müködik. Mert kaphatsz a pacik ellen is kellemetlen dolgokat! Habár személyszerint engem mindig megversz. Laughing out loud

Nem tudom, még gondolkodom rajta...

Enin képe
Enin
Csatl.: 2007. 08. 04.

@Enin: Persze, hogy kapok kellemetlen ellenfeleket is, pár perce belerohantam hat elf felderítővel egy knalgába. Legyen elég annyi kommentár, hogy hét kör után a baziliszkusz barlangjában követelt visszavágót. Cool

http://wesnoth.gamingladder.info/gamedetails.php?reported_on=2016-07-23+...

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015
Új hozzászólás