Gyűrűk Ura-szerű era tervei

Van egy tervem egy gyűrűk ura szerű era elkészítésére. Haverommal dolgozunk rajta, de nem egyszerű. Az egységek legyártása egyszerű, de a többi nem. SOS!

"Minden, ami jó, és (vagy) hasznos, az csokiból van."

Nézzétek meg, hatalmas!
+ http://www.youtube.com/watch?v=RXg-2Us3NRY

wesnoth.hero képe
wesnoth.hero
Csatl.: 2010. 06. 21.
Hely: a fejem beszorult egy szkennerbe

Ajánlom magam segítségnek Laughing out loud az MSN-em (és e-mailem) mcakad(Kukac)citromail(Pont)hu. Van tapasztalatom korszakokkal. Vannak más munkáim is, de segítség nélkül unalmas, eddig élveztem a nyár örömeit Wink viszont szívesen beszállok egy csapatba.

Zaton képe
Zaton
Csatl.: 2008. 12. 22.

Én is szívesen segítek ilyesmiben Smile
Zaton: Amit még régebben említettem, hogy készítek egy gyilkosnyúl fajt (gyalog-galopp ftw hehehe Smile), nos van játszható próbaverzió az 1.8-as kieg. szerveren (killer rabbits néven). (Tudom hogy a grafika nagyon sz*r, és kicsit beteges dolog ez Laughing out loud :D Laughing out loud)

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor
Csatl.: 2008. 10. 28.

NaonlolXD A baromság-része a legmélyebb, legfárasztóbb pontig kidolgozott Wink De az egységekkel (a grafikán túl) vannak bajok.

1. a kis gyilkosnyúl leírása
"...még nem elég erősek a komoly harcra, de megtanulták megvédeni magukat..." na az utóbbi biztos, de hogyha alapból nagyobb a sebzése mint egy griffnek, akkor a komoly harcra ki van képezve Smile

2. a faj alapleírása
"...és képesek a mágia használatára is." Ez nem jelenti hogy mindegyiknek értenie kell hozzá. Minden faj képes a mágia használatára, de mégsem látunk tűzlabdacsokat meg fagysugarakat kilövellni minden sarokból, és nincs mindenkinek árnykardja. Mégismijez sztárvárz?

3. agyar és harapás
Már nem azért... különbség?Smile Jó, persze van, de ha agyarral támadunk, akk nyilván harapunk, nem pedig kirántjuk a szánkból és beleszúrjuk a másik szemébe igaz? Laughing out loud

4. a gyilkosnyulak szintje
Meglepve tapasztalom a 0. szintű gyilkosnyulak jelenlétét is Shock Sztem ha egy még talán még egy ogre intelligenciai fokán álló humanoid is, ha egyáltalán túlél egy találkozást egy gyilkosnyúllal, akkor az életre szóló tapasztalatot szerez.

5. az ellenállások
A hideg ellenállás teljesen érthető, meg a vágás és a szúrás is, de a tűz és ütés ellen miért van bónuszuk? Ezen kívül, erősen javallom földöntúlira -20 tól - 40-ig az ellenállást (szentkéjzigránátrulezzz) tekintve, hogy legalább a pokol legsötétebb bugyrából kellett előbukkanniuk. Legalább.

6. A nehézpáncélos gyilkosnyúl
Első észrevételem az volt hogy eltűnt a lába :? Második, hogy hogy vesz fel egy nyúl egy teljes testpáncélt? Inkább valami olyasmi kéne a leírásába, hogy "...valami különös dolog [különös dolog lehet a halálos nyúlisten, Leetfelcarrot (például, de semmiképpen nem us-ra végződő, mert az klisé) közbenjárása, a hülyeség fokozására] folytán szőrük színe szürkére változott, és szinte áthatolhatatlanná vált a fegyverek számára...". A 100 hp meg már sok, még az eszement nyulak között is imba. Jah, és ha mégis ragaszkodsz a páncélhoz, javaslom h ne fejlődhessen királlyá, hogyveszile-alapon.

7. beállítottság
A gyilkosnyulak vitathatatlanul semlegesek, igen. A disznó meg repül.

8. az erdők
Hogy ne csak nerfeljek, 60% védekezés az erdőkben logikus lenne.

Ezen túl egy kis színesítés a leírásokban jó lenne, például hogy a harcos onnan szerzi az agyarát hogy abbahagyja a rágcsálást, a sűrű barna szőr a magas rang jele stb.

Zaton képe
Zaton

Zaton wrote:
NaonlolXD A baromság-része a legmélyebb, legfárasztóbb pontig kidolgozott

Helyes, ez volt a cél Laughing out loud

Zaton wrote:

1. a kis gyilkosnyúl leírása
"...még nem elég erősek a komoly harcra, de megtanulták megvédeni magukat..." na az utóbbi biztos, de hogyha alapból nagyobb a sebzése mint egy griffnek, akkor a komoly harcra ki van képezve Smile

1. Az összes egység támadásából visszaveszek a következő verzióban, de nem sokat, ugyanis itt az a lényeg, h az egységek bár erősek, de viszonylag drágák.

Zaton wrote:

2. a faj alapleírása
"...és képesek a mágia használatára is." Ez nem jelenti hogy mindegyiknek értenie kell hozzá. Minden faj képes a mágia használatára, de mégsem látunk tűzlabdacsokat meg fagysugarakat kilövellni minden sarokból, és nincs mindenkinek árnykardja. Mégismijez sztárvárz?

2. Felül fogom vizsgálni h melyik egység tudjon mágiát használni és melyik ne.

Zaton wrote:

3. agyar és harapás
Már nem azért... különbség?Smile Jó, persze van, de ha agyarral támadunk, akk nyilván harapunk, nem pedig kirántjuk a szánkból és beleszúrjuk a másik szemébe igaz? Laughing out loud

Az egyik inkább egy ütésből nagyot, a másik pedig sok, kisebb támadás.
Hogy melyik-melyik azt ne kérdezd mert magam se tudom Laughing out loud

Zaton wrote:

4. a gyilkosnyulak szintje
Meglepve tapasztalom a 0. szintű gyilkosnyulak jelenlétét is Shock Sztem ha egy még talán még egy ogre intelligenciai fokán álló humanoid is, ha egyáltalán túlél egy találkozást egy gyilkosnyúllal, akkor az életre szóló tapasztalatot szerez.

Mint minden fajnál, itt is vannak fiatal példányok.

Zaton wrote:

5. az ellenállások
A hideg ellenállás teljesen érthető, meg a vágás és a szúrás is, de a tűz és ütés ellen miért van bónuszuk? Ezen kívül, erősen javallom földöntúlira -20 tól - 40-ig az ellenállást (szentkéjzigránátrulezzz) tekintve, hogy legalább a pokol legsötétebb bugyrából kellett előbukkanniuk. Legalább.

ütés ellenállás... ööö kemény bunda? .... na jó, amit itt leírtál az mind igaz, következő verzióban javítom.

Zaton wrote:

6. A nehézpáncélos gyilkosnyúl
Első észrevételem az volt hogy eltűnt a lába :? Második, hogy hogy vesz fel egy nyúl egy teljes testpáncélt? Inkább valami olyasmi kéne a leírásába, hogy "...valami különös dolog [különös dolog lehet a halálos nyúlisten, Leetfelcarrot (például, de semmiképpen nem us-ra végződő, mert az klisé) közbenjárása, a hülyeség fokozására] folytán szőrük színe szürkére változott, és szinte áthatolhatatlanná vált a fegyverek számára...". A 100 hp meg már sok, még az eszement nyulak között is imba. Jah, és ha mégis ragaszkodsz a páncélhoz, javaslom h ne fejlődhessen királlyá, hogyveszile-alapon.

Jobban meggondolva tényleg nem szabadna továbbfejlődnie, szóval ez javítva lesz.
100hp tényleg sok, csökkenteni fogom.

Zaton wrote:

7. beállítottság
A gyilkosnyulak vitathatatlanul semlegesek, igen. A disznó meg repül.

Beállítotság mindenképp marad így.
Igazságos: öö igazságos... gyilkosnyúl... nem, valahogy nem illik össze
törvénytelen: nos, a gyilkosnyulak nem egyértelműen negatív szereplők vagy bűnözők, szóval nem ez se

Zaton wrote:

8. az erdők
Hogy ne csak nerfeljek, 60% védekezés az erdőkben logikus lenne.

Hát végülis igen, de valójában az erdőben nemigen élnek nyulak. Legyen 55% az úgyis ritka, vagy majd vmi lesz.

Ezen túl egy kis színesítés a leírásokban jó lenne, például hogy a harcos onnan szerzi az agyarát hogy abbahagyja a rágcsálást, a sűrű barna szőr a magas rang jele stb.
A legtöbb leírás nem végleges, inkább "azért van ott, hogy legyen valami." Ezek jobban ki lesznek dolgozva. (ötleteket szivesen fogadok!) (a sűrű barna szőr valójában annak a jele, hogy az átszinezésig terjed kb. a grafikus tudásom Laughing out loud :D Laughing out loud)

Na tehát a következő verzióban várható változások összefoglalva:
-Minden egység gyengülni fog (nem jelentősen)
-Több egység el fogja veszteni a mágikus támadását.
-Ellenállások felülvizsgálata, különösen: tűz, ütés és földöntúli.
-Nehézpáncélos gyilkosnyúl: kevesebb hp, nincs továbbfejlődés.
-Erdőben védekezés felülvizsgálata.
-Jobban kidolgozott (értsd: még betegebb) leírások.
-Talán egy új egység
-Talán kisebb grafikai változások

A probléma az h ezt legkorábban egy hét múlva tudom megtenni, mivel ez nem az a gép amin fejlesztettem az eredeti verziót, és így nem is tudom innen frissíteni.

Na de addig is: van valakinek kedve tesztelni játék közben a jelenlegi verziót? Hátha még több javítandó dologra derül fény

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor

Quote:
Mint minden fajnál, itt is vannak fiatal példányok.

Nem így értettem. Arányában is figyelembe kell venni a dolgokat. Például, az ogrék és a trollok már fiatalon 1. szintűek, így, arányában egy ifjabb gyilkosnyúl is minimum itt kezd.

Quote:
Beállítotság mindenképp marad így.
Igazságos: öö igazságos... gyilkosnyúl... nem, valahogy nem illik össze
törvénytelen: nos, a gyilkosnyulak nem egyértelműen negatív szereplők vagy bűnözők, szóval nem ez se

Az "igazságos" egy félrefordítás. A lawful törvényest jelent. Például, a trónörökös hadjáratban, a királynő emberi betartották a törvényt, igaz, akár tudták, akár nem(valószínűleg tudták), a rosszat szolgálták, A Szabadságban pedig épp a rablók a jófiúk, tehát a törvényt és a jóságot ne keverjük. Szóval, ha gyilkos nyulaknak van valamilyen törvényük, és be is tartják (nem a főnökhöz való hűségre gondolok itt, az törvényteleneknél és semlegeseknél is ugyanúgy előfordul) akkor törvényesek. Na persze, ez tényleg valószínűtlen, tekintve hogy milyenek... viszont egyértelműen negatív szereplők:P Persze az osztályozás a törvény viszonylatában van, tehát nem ez fontos, de te is tudod, hogy milyen pusztítást, öldöklést és kétségbeesést(jajjbeszajtam), szóval káoszt hagynak maguk után. Ezek valószínűleg élvezetből és merő gonoszságból pusztítanak, tehát inkább kaotikus gonosz karakterek.

Quote:

Az egyik inkább egy ütésből nagyot, a másik pedig sok, kisebb támadás.
Hogy melyik-melyik azt ne kérdezd mert magam se tudom Laughing out loud

Ha valami harap, akarva-akaratlan használja az agyarát is, és vice-versa Smile Kivétel persze egy indiai vaddisznófaj aminek az agyara növés közben átszúrja az orrát (ne kérdezd) .

Zaton képe
Zaton

Erről jutott eszembe és csináltam egy ilyet:
http://www.kephost.com/images3/cqhnisb53ozlj4pyk963.jpg

Nermal

nermal93 képe
nermal93
Csatl.: 2007. 12. 28.
Hely: Józsai Kisserdő

Quote:
Nem így értettem. Arányában is figyelembe kell venni a dolgokat. Például, az ogrék és a trollok már fiatalon 1. szintűek, így, arányában egy ifjabb gyilkosnyúl is minimum itt kezd.

Tekinthetjük úgy is őket, mint a fejlődésben megrekedt példányokat. (lásd goblinok)
Sztem fontos hogy legyen egy ilyen egység, ez olyan szerepet tölthet be mint a goblinok vagy a zombik.

Beállítottság:
Utánanéztem az alapjáték szörnyeinek beállítotságának, vegyesen van köztük semleges és törvénytelen.
A nyulak inkább semlegesek, hiszen egyik napszakhoz se kötődnek úgy mint pl az élőholtak.

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor

nermal93 wrote:
Erről jutott eszembe és csináltam egy ilyet:
http://www.kephost.com/images3/cqhnisb53ozlj4pyk963.jpg

lol ez nagyon jó Laughing out loud :D Laughing out loud
96%-os védekezés nem semmi
http://www.youtube.com/watch?v=p9v5lh4rRX0 Laughing out loud :D

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor

Sztem van olyan elpusztíthatatlan, csak rá kell nézni...a youtube linkre, és ha valaki megcsinálná én kipróbálnám magam egy ellen egy seregemmel Laughing out loud

Majd még csinálok több ilyet

Nermal

nermal93 képe
nermal93
Csatl.: 2007. 12. 28.
Hely: Józsai Kisserdő

nermal93 wrote:
n kipróbálnám magam egy ellen egy seregemmel

Nem lenne nehéz megölni, hiába 96%-os a védelem, a mesterlövész és a mágikus támadás simán leüti, mert csak 32hp-je van. Szóval messze nem ér 172 aranyat Smile

yanosz
Szerkesztő
bajnokság szervező
Csatl.: 2009. 02. 17.
Hely: itt

yanosz wrote:
Nem lenne nehéz megölni, hiába 96%-os a védelem, a mesterlövész és a mágikus támadás simán leüti, mert csak 32hp-je van.

Nem is beszélve az Antióchiai Szent Kézigránátról!

"If you don't want to be replaced by a computer, don't act like one." - Arno Penzias

Udi képe
Udi
Adminisztrátor
Csatl.: 2008. 03. 01.
Hely: Székesfehérvár

Az agyar meg a harapás témaköréhez. Hogy kerül egy nyúl szájába agyar? A nyúlnak a metszőfoga nő, az agyar meg a szemfogból képződik. A harapás inkább teljes fogazattal történik, agyarral inkább öklelés megy szerintem.

kele

kele képe
kele
Csatl.: 2008. 08. 28.

kele wrote:
Az agyar meg a harapás témaköréhez. Hogy kerül egy nyúl szájába agyar? A nyúlnak a metszőfoga nő, az agyar meg a szemfogból képződik. A harapás inkább teljes fogazattal történik, agyarral inkább öklelés megy szerintem.

Ne felejtsd el, hogy ezek nem akármilyen nyulak... Ezek Gyilkosnyulak! Laughing out loud :D Smile

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor

Te csináltad a Killer Rabbits-ot?! Most néztem, és gondoltam: Te, ez Gyalog Galopp...
Amúgy a LoTR-ról lenne szó, az írjon, aki segítene, és ki miben.
Kéne: macrók, rajzok, ötletek
1 rajzos haverom van, de amúgy egyedül vagyok. Sad

UI: a páncélos tényleg túlzás...

Nézzétek meg, hatalmas!

wesnoth.hero képe
wesnoth.hero

A rohírokkal elvagyok, gondoriak a következő lépés.

Nézzétek meg, hatalmas!

wesnoth.hero képe
wesnoth.hero

wesnoth.hero wrote:
Te csináltad a Killer Rabbits-ot?! Most néztem, és gondoltam: Te, ez Gyalog Galopp...
Amúgy a LoTR-ról lenne szó, az írjon, aki segítene, és ki miben.
Kéne: macrók, rajzok, ötletek
1 rajzos haverom van, de amúgy egyedül vagyok. Sad

UI: a páncélos tényleg túlzás...
aha az én művem Laughing out loud
Én szívesen segítek csak kicsit pontosabban mondd meg hogy miben kell a segítség. (Rajzolni nem tudok szóval abban nem segíthetek)
Gondolom ez egy többjátékos era lesz, ahhoz végülis nem kell sok minden csak a rajzok + az egységeket leíró fájlok meg néhány kiegészítő fájl.

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor

ha az ai macrókat megcsinálnád, azt megköszönném, és ha a rohírokhoz a: lovas, lovas íjász, lándzás (gyalogos), íjász, paraszt-on kívül egységekre van ötleted, az is sok segítség volna.
thx

Nézzétek meg, hatalmas!

wesnoth.hero képe
wesnoth.hero

wesnoth.hero wrote:
A rohírokkal elvagyok, gondoriak a következő lépés.

A gondoriak sztem félig megfelelnek a Hűségeseknek. Adsz 1 vassapkát az íjászra, és már nincs olyan sok hátra, legalábbis szerintem.

Levente96

Levente96
Csatl.: 2009. 03. 20.
Hely: Győr

igaz, de ne a sima íjászra, inkább a 2es szintűre
ha jól tudsz rajzolni, íjászokat, meg gyalogságot elkezdhetsz
minden pajzsra rajzolj fát (gondori jelkép)
thx

Nézzétek meg, hatalmas!

wesnoth.hero képe
wesnoth.hero

Nem tudok jól rajzolni. Egyébként mekkora felbontásban kéne? Mert egy normál egység asszem valami x 70 pixel, abba meg nehéz lerajzolni egy fát...

Levente96

Levente96
Csatl.: 2009. 03. 20.

Hello, segítsek? ötletem az lenne pár, bár az én "szakterületem" a kampánykészítés, (még egy sem lett kész), de LOTR-ban jó vagyok.

Es ist zu schön, um wahr zu sein.
TÁLTOS képe
TÁLTOS
Csatl.: 2007. 04. 23.

Hi! Köszönöm a felajánlást, de mivel ezer éve nem írt senki, letettem a melóról. Bocsi Sad

Nézzétek meg, hatalmas!

wesnoth.hero képe
wesnoth.hero
Új hozzászólás