Back to top

Bajnokság 2010 - Társalgó

264 posts / 0 new
Utolsó bejegyzés
pintercsabi
Last seen: 4 hónap 2 hét
Csatl.: 2007. 05. 07. 02:00
Re: Bajnokság 2010 - Társalgó

Mondjuk néha nekem is elegem lett a játékból, főleg olyankor, mikor egy mérkőzés során da-k sorozatban képtelenek találni. Mondjuk, én nem fogok sokat panaszkodni, mivel a bajnokság első felében a szerencse sokat kerülgetet, ami a végére elfogyott.

"Bármikor, amikor a csüggedés lesz rajtam úrrá, csak arra gondolok, hogy a történelemben az igazság, és a szeretet mindig győzedelmeskedett. Voltak ugyan zsarnokok, és gyilkosok, és volt idő, amikor legyőzhetetlennek tűntek, de végül mindig elbuktak..."

Rudanar
Rudanar képe
Last seen: 1 év 8 hónap
Csatl.: 2007. 05. 26. 02:00

Horus wrote:

Akinek itt oka lenne mérgelődni, az éppen nem teszi (Rudanarról van szó), pedig az első bajnokinkban úgy kapott ki a randomtól, hogy csak na. Utána mondjuk ellenszerencséből is nyerni tudtam a következő partiban, legyen ez a mentségem.

Az első meccsünkben nem számítottam a ki nem számíthatóra, ez volt a legfőbb hibám. :) A másodikban pedig már lelkileg megroggyanva kezdtem neki játszani, ott a fő hibám az volt, hogy belementem a meccs gyors lejátszásába. De azért a játék élvezetes volt, nem számít, hogy véletlenül Horus megint éppen nyert. :P

Horus wrote:

Grat Myst, bevallom, nekem tetszik ez a végkifejlet, mostanában te vagy a nemezisem... szóval jó döntőnek nézünk elébe, Hölgyeim és Uraim. :wink:

Én is kíváncsi vagyok, bár nem bántam volna, ha a bajnokság keretein belül is szembenézhettem volna Mysttel.

Üdvözlettel:
Kádár-Németh Krisztián (alias Rudanar_Firmus)
Wesnoth magyar fordítócsapat vezetője (2007-2013)

The Mysterious One
The Mysterious One képe
Last seen: 7 év 11 hónap
Csatl.: 2010. 06. 09. 23:42

Udi wrote:

Nem maradt más hátra, mint a döntő Mysterious és Horus között. Vajon Horus megvédi címét vagy ismét új bajnokot avatunk? :)

Valahogy van egy olyan érzésem hogy nem fogunk új bajnokot avatni :| :P .

Horus wrote:

Grat Myst, bevallom, nekem tetszik ez a végkifejlet, mostanában te vagy a nemezisem... :wink:

De még mennyire :D ...

nermal93
nermal93 képe
Last seen: 1 év 6 hónap
Csatl.: 2007. 12. 28. 01:00

De aztán szépen jó előre, emberi időpontra legyen bejelentve :P

Nermal

nermal93
nermal93 képe
Last seen: 1 év 6 hónap
Csatl.: 2007. 12. 28. 01:00

Akkor most a mákról egy kicsit. Mit is nevezünk máknak?
Azt a szituációt, amikor a valószínűsíthető események helyett, egy valószínűtlenebb következik be, amely döntő fontosságú a meccs kimenetel szempontjából.
Azt, hogy valaki mennyire volt mákos egy meccsen a %ok alapján nem lehet egyértelműen megmondani. Az szerintem nyilvánvaló, hogy egy jó helyen lévő találat sokkal többet ér, mint több kevésbé fontos helyen bevitt sebzés. De ez a program nem rangsorolja az ütések fontosságát, így minden ütést egyenértékűnek számít,(annak ellenére, hogy nem azok.) és ezért egyenlőként kerülnek be a statisztikába.
Egyes mérkőzések végén nem volt nagy differencia a %ok közt, de ennek ellenére mégse voltak ilyen szempontból kiegyenlítettek. Például a Yanosz v. Nermal93 Sablestone Delta meccs.
Tehát következtetésképp levonhatjuk, hogy a % nem dönti el a mákosságot, de de jelentős kihatással van rá valamint, hogy néha a számok mégis hazudnak.

bocsánat, de ez már kikívánkozott belőlem.

Nermal

Rudanar
Rudanar képe

Valamiért olyan érzésem volt, hogy a 2. Myterious vs. Horus meccsen Horus mintha nem is akart volna igazán nyerni... éjjel nekirontani a fákkal így az ellenfélnek!
Mysterious sikerének egyik titka, hogy elég ügyesen bánik a dühöngőkkel, és nem sajnálja őket, ha szükség van rájuk.

Üdvözlettel:

The Mysterious One
The Mysterious One képe
Last seen: 7 év 11 hónap
Csatl.: 2010. 06. 09. 23:42

Én ezt inkább egy meglepetési kísérletnek vagy esetleg Horus türelmetlenségének írtam jóvá.Viszont nagyon jó,hogy közölted ezt a meglátást,mert most esett le hogy rossz visszajátszást küldtem be,mivelhogy ugyanitt játszottunk elődöntőben és 2 ugyanolyan nevű visszajátszásom van,úgy tűnik a rosszat sikerült feltöltenem.Csatolmányként feltöltöm a jót.

Csodálkozom,hogy eddig senkinek sme tünt fel a megyjegyzések alapján :lol:

Udi
Udi képe
Last seen: 5 hónap 2 hét
Csatl.: 2008. 03. 01. 01:00

The Mysterious One wrote:

Csatolmányként feltöltöm a jót.

Kicseréltem a mérkőzések oldalon.

"If you don't want to be replaced by a computer, don't act like one." - Arno Penzias

Rudanar
Rudanar képe

The Mysterious One wrote:

Én ezt inkább egy meglepetési kísérletnek vagy esetleg Horus türelmetlenségének írtam jóvá.Viszont nagyon jó,hogy közölted ezt a meglátást,mert most esett le hogy rossz visszajátszást küldtem be,mivelhogy ugyanitt játszottunk elődöntőben és 2 ugyanolyan nevű visszajátszásom van,úgy tűnik a rosszat sikerült feltöltenem.Csatolmányként feltöltöm a jót.

Csodálkozom,hogy eddig senkinek sme tünt fel a megyjegyzések alapján :lol:

Na, így már szép meccs.... :)

Üdvözlettel:

Horus
Horus képe
Last seen: 6 hónap 3 hét
Csatl.: 2007. 04. 24. 02:00

Rudanar wrote:

Na, így már szép meccs.... :)

Ez egészen biztos? XD

Ami meg a véletlenül feltöltött meccset illeti: bármily meglepő, akartam győzni. De ha az elf nekirohan a törpének, akkor abból az lesz, hogy... nos, a híressé lett Myst-yanosz meccset jól ismerjük.

DigiHero
DigiHero képe
Last seen: 4 év 3 hét
Csatl.: 2009. 01. 18. 16:00

Őőő a ranglistát nem kéne frissíteni, csakmert végülis csak össze kéne szorozni a helyezésalappontokat a verseny erősségével, amit vki már kiszámolt (4,2) és hozzá kell adni a jelenlegi álláshoz. (Szeretném látni, ahogy egyel feljebb ugrok :P)

DigiHero voltam.

DigiHero
DigiHero képe

DigiHero wrote:

Őőő a ranglistát nem kéne frissíteni, csakmert végülis csak össze kéne szorozni a helyezésalappontokat a verseny erősségével, amit vki már kiszámolt (4,2) és hozzá kell adni a jelenlegi álláshoz. (Szeretném látni, ahogy egyel feljebb ugrok :P)

Áhh kiszámoltam és mégsem fogok feljebb jönni :(

DigiHero voltam.

Rudanar
Rudanar képe

DigiHero wrote:

Hát, sajnos ez a számolás yanosz kedvtelése volt, emiatt is hiányzik. :( Jó volna, ha visszajönne!

Üdvözlettel:

DigiHero
DigiHero képe

De Rud minden kivan számolva 1 keveset kéne csak szorozni... :D meg utána sorbarendezni sztem nem bonyolult... :D

DigiHero voltam.

Udi
Udi képe

DigiHero wrote:

De Rud minden kivan számolva 1 keveset kéne csak szorozni... :D

Azt még ki kellene gondolni, hogy csak az első 8 helyezettnek tudjuk a pontos helyezését. A többiek mennyi pontot kapnak?

"If you don't want to be replaced by a computer, don't act like one." - Arno Penzias

DigiHero
DigiHero képe

A ranglista menüpontban a leírásnál minden megvan leírva lejjebb az is h ki mennyi pontot kap nemtom ti hh nem látjátok :P

DigiHero voltam.

Udi
Udi képe

DigiHero wrote:

A ranglista menüpontban a leírásnál minden megvan leírva lejjebb az is h ki mennyi pontot kap nemtom ti hh nem látjátok :P

Nem érted a kérdést! Azt tudjuk, hogy pl. a 12. helyezett hány pontot kap, na de ki a 12. helyezet? Vagy máshogy téve fel a kérdést pl. Zaton hányadik és mennyi pontot kap?

(A többi hozzászólásod én töröltem, mindjárt megoldom, hogy tudjátok szerkeszteni a saját hozzászólásaitokat és akkor nem kell hármat beküldened egymás után.)

Szerk.: közben megnéztem az eddigi módszert, a csoportmérkőzések győzelmei alapján holtversenyben vannak feltüntetve a játékosok, és a holtverseny legmagasabb helyezésének járó pontot kapják. Tehát aki nem jutott tovább a legjobb 8 közé, de a csoportjában a legmagasabb pontja volt, azok holtversenyben a 9.-ek, és mindannyian a 9. helyért járó pontot kapják. Így már egyértelmű, ha lesz egy kis időm, megcsinálom a számításokat, formázást. Nem tudom pontosan mikorra lesz meg, összecsaptak a hullámok a fejem fölött.

DigiHero
DigiHero képe

Bocsi az ömlesztett hozzászólásokért és igen ott holtversenyek vannak és sztem tudtam volna szerkeszteni ha nem lennék ennyire lusta... :/ és köszi h megcsinálod :)

DigiHero voltam.

Udi
Udi képe

Frissítettem a ranglistát (http://wesnoth.fsf.hu/ranglista), elnézést a késlekedésért. A korábbiak alapján csináltam, ha találtok benne hibát, kérlek jelezzétek!

DigiHero
DigiHero képe

Udi wrote:

Frissítettem a ranglistát (http://wesnoth.fsf.hu/ranglista), elnézést a késlekedésért. A korábbiak alapján csináltam, ha találtok benne hibát, kérlek jelezzétek!

Köszi ügyi vagy. :P :D

DigiHero voltam.

Horus
Horus képe
Last seen: 6 hónap 3 hét
Csatl.: 2007. 04. 24. 02:00

Akkor is fura ez a lista Undertakerrel a 20. helyen, és hogy őszintén fogalmazzak: az én első helyemről nem is beszélve...

DigiHero
DigiHero képe

Horus wrote:

Akkor is fura ez a lista Undertakerrel a 20. helyen, és hogy őszintén fogalmazzak: az én első helyemről nem is beszélve...

Aki akar rajta alakítani, az elindul a versenyeken... ennyi. Aki meg nem az meg így hagyja... :D

DigiHero voltam.

Rudanar
Rudanar képe

Horus wrote:

Ez a magyar ranglista, ha Undertaker nem akar velünk játszani, ezen nem fog nagyon elöl szerepelni... :)

Lassan záródik az idei bajnoksági társalgótéma, akinek még mondanivalója van, adja elő, vagy hallgassa el örökre. :)

Üdvözlettel:

Oldalak