Bajnokság 2010 - Társalgó

Mondjuk néha nekem is elegem lett a játékból, főleg olyankor, mikor egy mérkőzés során da-k sorozatban képtelenek találni. Mondjuk, én nem fogok sokat panaszkodni, mivel a bajnokság első felében a szerencse sokat kerülgetet, ami a végére elfogyott.

"Bármikor, amikor a csüggedés lesz rajtam úrrá, csak arra gondolok, hogy a történelemben az igazság, és a szeretet mindig győzedelmeskedett. Voltak ugyan zsarnokok, és gyilkosok, és volt idő, amikor legyőzhetetlennek tűntek, de végül mindig elbuktak..."

pintercsabi
Csatl.: 2007. 05. 07.
Hely: Budapest

Horus wrote:
Akinek itt oka lenne mérgelődni, az éppen nem teszi (Rudanarról van szó), pedig az első bajnokinkban úgy kapott ki a randomtól, hogy csak na. Utána mondjuk ellenszerencséből is nyerni tudtam a következő partiban, legyen ez a mentségem.

Az első meccsünkben nem számítottam a ki nem számíthatóra, ez volt a legfőbb hibám. Smile A másodikban pedig már lelkileg megroggyanva kezdtem neki játszani, ott a fő hibám az volt, hogy belementem a meccs gyors lejátszásába. De azért a játék élvezetes volt, nem számít, hogy véletlenül Horus megint éppen nyert. Tongue

Horus wrote:
Grat Myst, bevallom, nekem tetszik ez a végkifejlet, mostanában te vagy a nemezisem... szóval jó döntőnek nézünk elébe, Hölgyeim és Uraim. Wink

Én is kíváncsi vagyok, bár nem bántam volna, ha a bajnokság keretein belül is szembenézhettem volna Mysttel.

Üdvözlettel:
Kádár-Németh Krisztián (alias Rudanar_Firmus)
Wesnoth magyar fordítócsapat vezetője (2007-2013)

Rudanar képe
Rudanar
Adminisztrátor
Csatl.: 2007. 05. 26.
Hely: Nagykovácsi

Udi wrote:

Nem maradt más hátra, mint a döntő Mysterious és Horus között. Vajon Horus megvédi címét vagy ismét új bajnokot avatunk? Smile

Valahogy van egy olyan érzésem hogy nem fogunk új bajnokot avatni Stare Tongue .

Horus wrote:

Grat Myst, bevallom, nekem tetszik ez a végkifejlet, mostanában te vagy a nemezisem... Wink

De még mennyire Laughing out loud ...

The Mysterious One képe
The Mysterious One
Csatl.: 2010. 06. 09.

De aztán szépen jó előre, emberi időpontra legyen bejelentve Tongue

Nermal

nermal93 képe
nermal93
Csatl.: 2007. 12. 28.
Hely: Józsai Kisserdő

Akkor most a mákról egy kicsit. Mit is nevezünk máknak?
Azt a szituációt, amikor a valószínűsíthető események helyett, egy valószínűtlenebb következik be, amely döntő fontosságú a meccs kimenetel szempontjából.
Azt, hogy valaki mennyire volt mákos egy meccsen a %ok alapján nem lehet egyértelműen megmondani. Az szerintem nyilvánvaló, hogy egy jó helyen lévő találat sokkal többet ér, mint több kevésbé fontos helyen bevitt sebzés. De ez a program nem rangsorolja az ütések fontosságát, így minden ütést egyenértékűnek számít,(annak ellenére, hogy nem azok.) és ezért egyenlőként kerülnek be a statisztikába.
Egyes mérkőzések végén nem volt nagy differencia a %ok közt, de ennek ellenére mégse voltak ilyen szempontból kiegyenlítettek. Például a Yanosz v. Nermal93 Sablestone Delta meccs.
Tehát következtetésképp levonhatjuk, hogy a % nem dönti el a mákosságot, de de jelentős kihatással van rá valamint, hogy néha a számok mégis hazudnak.

bocsánat, de ez már kikívánkozott belőlem.

Nermal

nermal93 képe
nermal93
Csatl.: 2007. 12. 28.
Hely: Józsai Kisserdő

Valamiért olyan érzésem volt, hogy a 2. Myterious vs. Horus meccsen Horus mintha nem is akart volna igazán nyerni... éjjel nekirontani a fákkal így az ellenfélnek!
Mysterious sikerének egyik titka, hogy elég ügyesen bánik a dühöngőkkel, és nem sajnálja őket, ha szükség van rájuk.

Üdvözlettel:

Rudanar képe
Rudanar
Adminisztrátor

Én ezt inkább egy meglepetési kísérletnek vagy esetleg Horus türelmetlenségének írtam jóvá.Viszont nagyon jó,hogy közölted ezt a meglátást,mert most esett le hogy rossz visszajátszást küldtem be,mivelhogy ugyanitt játszottunk elődöntőben és 2 ugyanolyan nevű visszajátszásom van,úgy tűnik a rosszat sikerült feltöltenem.Csatolmányként feltöltöm a jót.

Csodálkozom,hogy eddig senkinek sme tünt fel a megyjegyzések alapján Laughing out loud

CsatolmányMéret DownloadsLast Download
Mysterious_nyert_Horus_ellen_Den_of_Onis.gz 18.96 KB 13 6 év 38 hét
The Mysterious One képe
The Mysterious One
Csatl.: 2010. 06. 09.

The Mysterious One wrote:
Csatolmányként feltöltöm a jót.

Kicseréltem a mérkőzések oldalon.

"If you don't want to be replaced by a computer, don't act like one." - Arno Penzias

Udi képe
Udi
Adminisztrátor
Csatl.: 2008. 03. 01.
Hely: Székesfehérvár

The Mysterious One wrote:
Én ezt inkább egy meglepetési kísérletnek vagy esetleg Horus türelmetlenségének írtam jóvá.Viszont nagyon jó,hogy közölted ezt a meglátást,mert most esett le hogy rossz visszajátszást küldtem be,mivelhogy ugyanitt játszottunk elődöntőben és 2 ugyanolyan nevű visszajátszásom van,úgy tűnik a rosszat sikerült feltöltenem.Csatolmányként feltöltöm a jót.

Csodálkozom,hogy eddig senkinek sme tünt fel a megyjegyzések alapján Laughing out loud

Na, így már szép meccs.... Smile

Üdvözlettel:

Rudanar képe
Rudanar
Adminisztrátor

Rudanar wrote:
Na, így már szép meccs.... Smile

Ez egészen biztos? XD

Ami meg a véletlenül feltöltött meccset illeti: bármily meglepő, akartam győzni. De ha az elf nekirohan a törpének, akkor abból az lesz, hogy... nos, a híressé lett Myst-yanosz meccset jól ismerjük.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015
Csatl.: 2007. 04. 24.
Hely: valamilyen bazárban, nem néztem meg elég alaposan

Őőő a ranglistát nem kéne frissíteni, csakmert végülis csak össze kéne szorozni a helyezésalappontokat a verseny erősségével, amit vki már kiszámolt (4,2) és hozzá kell adni a jelenlegi álláshoz. (Szeretném látni, ahogy egyel feljebb ugrok Tongue)

DigiHero voltam.

DigiHero képe
DigiHero
Csatl.: 2009. 01. 18.
Hely: Szombathely

DigiHero wrote:
Őőő a ranglistát nem kéne frissíteni, csakmert végülis csak össze kéne szorozni a helyezésalappontokat a verseny erősségével, amit vki már kiszámolt (4,2) és hozzá kell adni a jelenlegi álláshoz. (Szeretném látni, ahogy egyel feljebb ugrok Tongue)

Áhh kiszámoltam és mégsem fogok feljebb jönni Sad

DigiHero voltam.

DigiHero képe
DigiHero

DigiHero wrote:

Hát, sajnos ez a számolás yanosz kedvtelése volt, emiatt is hiányzik. Sad Jó volna, ha visszajönne!

Üdvözlettel:

Rudanar képe
Rudanar
Adminisztrátor

De Rud minden kivan számolva 1 keveset kéne csak szorozni... Laughing out loud meg utána sorbarendezni sztem nem bonyolult... Laughing out loud

DigiHero voltam.

DigiHero képe
DigiHero

DigiHero wrote:
De Rud minden kivan számolva 1 keveset kéne csak szorozni... Laughing out loud

Azt még ki kellene gondolni, hogy csak az első 8 helyezettnek tudjuk a pontos helyezését. A többiek mennyi pontot kapnak?

"If you don't want to be replaced by a computer, don't act like one." - Arno Penzias

Udi képe
Udi
Adminisztrátor

A ranglista menüpontban a leírásnál minden megvan leírva lejjebb az is h ki mennyi pontot kap nemtom ti hh nem látjátok Tongue

DigiHero voltam.

DigiHero képe
DigiHero

DigiHero wrote:
A ranglista menüpontban a leírásnál minden megvan leírva lejjebb az is h ki mennyi pontot kap nemtom ti hh nem látjátok Tongue

Nem érted a kérdést! Azt tudjuk, hogy pl. a 12. helyezett hány pontot kap, na de ki a 12. helyezet? Vagy máshogy téve fel a kérdést pl. Zaton hányadik és mennyi pontot kap?

(A többi hozzászólásod én töröltem, mindjárt megoldom, hogy tudjátok szerkeszteni a saját hozzászólásaitokat és akkor nem kell hármat beküldened egymás után.)

Szerk.: közben megnéztem az eddigi módszert, a csoportmérkőzések győzelmei alapján holtversenyben vannak feltüntetve a játékosok, és a holtverseny legmagasabb helyezésének járó pontot kapják. Tehát aki nem jutott tovább a legjobb 8 közé, de a csoportjában a legmagasabb pontja volt, azok holtversenyben a 9.-ek, és mindannyian a 9. helyért járó pontot kapják. Így már egyértelmű, ha lesz egy kis időm, megcsinálom a számításokat, formázást. Nem tudom pontosan mikorra lesz meg, összecsaptak a hullámok a fejem fölött.

Udi képe
Udi
Adminisztrátor

Bocsi az ömlesztett hozzászólásokért és igen ott holtversenyek vannak és sztem tudtam volna szerkeszteni ha nem lennék ennyire lusta... :/ és köszi h megcsinálod Smile

DigiHero voltam.

DigiHero képe
DigiHero

Frissítettem a ranglistát (http://wesnoth.fsf.hu/ranglista), elnézést a késlekedésért. A korábbiak alapján csináltam, ha találtok benne hibát, kérlek jelezzétek!

Udi képe
Udi
Adminisztrátor

Udi wrote:
Frissítettem a ranglistát (http://wesnoth.fsf.hu/ranglista), elnézést a késlekedésért. A korábbiak alapján csináltam, ha találtok benne hibát, kérlek jelezzétek!

Köszi ügyi vagy. Tongue Laughing out loud

DigiHero voltam.

DigiHero képe
DigiHero

Akkor is fura ez a lista Undertakerrel a 20. helyen, és hogy őszintén fogalmazzak: az én első helyemről nem is beszélve...

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015
Csatl.: 2007. 04. 24.
Hely: valamilyen bazárban, nem néztem meg elég alaposan

Horus wrote:
Akkor is fura ez a lista Undertakerrel a 20. helyen, és hogy őszintén fogalmazzak: az én első helyemről nem is beszélve...

Aki akar rajta alakítani, az elindul a versenyeken... ennyi. Aki meg nem az meg így hagyja... Laughing out loud

DigiHero voltam.

DigiHero képe
DigiHero

Horus wrote:

Ez a magyar ranglista, ha Undertaker nem akar velünk játszani, ezen nem fog nagyon elöl szerepelni... Smile

Lassan záródik az idei bajnoksági társalgótéma, akinek még mondanivalója van, adja elő, vagy hallgassa el örökre. Smile

Üdvözlettel:

Rudanar képe
Rudanar
Adminisztrátor
Új hozzászólás