Karbantartások

Az előre tervezett karbantartások témája. Igyekszem úgy időzíteni őket, hogy ne akadályozzon torna mérkőzést.

"If you don't want to be replaced by a computer, don't act like one." - Arno Penzias

Udi képe
Udi
Adminisztrátor
Csatl.: 2008. 03. 01.
Hely: Székesfehérvár

2010. 05. 25. (kedd) 10-11: tervezett karbantartás, az oldal nem lesz elérhető.

Frissítések sikeresen lezajlottak. A letöltések számlálását végző modul fejlesztője nem támogatja tovább a modult, ami azért gond, mert van benne biztonsági hiba. Amíg nem érkezik javítás erre, addig ki kell, hogy kapcsoljam. Ez egyedül a visszajátszások letöltésének számlálását érinti.

"If you don't want to be replaced by a computer, don't act like one." - Arno Penzias

Udi képe
Udi
Adminisztrátor

Meg is történt a karbantartás? Én nem tapasztaltam semmi fennakadást? Igaz, napközben nem néztem... Smile

Üdvözlettel:
Kádár-Németh Krisztián (alias Rudanar_Firmus)
Wesnoth magyar fordítócsapat vezetője (2007-2013)

Rudanar képe
Rudanar
Adminisztrátor
Csatl.: 2007. 05. 26.
Hely: Nagykovácsi

A bajnokság következő forduló váltásánál beiktatok egy karbantartást. Ez a maradék meccstől függ, talán jövő hét kedd, szerda? Fennakadást remélem ez sem fog okozni. A modulok frissítésén kívül kitisztítom a felhasználókat, sokan vannak, akik regisztrálás után nem léptek be egyszer sem, ők törlésre kerülnek.

Udi képe
Udi
Adminisztrátor

Megtörtént a karbantartás, a régi felhasználókat is töröltem. A frissítés során a fórumtéma leesett, és nagyon megütötte magát, ezért kékült be, majd elmúlik Smile. Viccet félretéve a fórum beágyazása új módszer, még át kell alakítanom a barna témát ehhez. Ha valami egyéb furcsaságot tapasztaltok a fórummal kapcsolatban, kérlek jelezzétek!

Udi képe
Udi
Adminisztrátor

Udi wrote:
Ha valami egyéb furcsaságot tapasztaltok a fórummal kapcsolatban, kérlek jelezzétek!

A címlapon az "Online vendég felhasználók" számlálója irreálisan magas értéket mutat... vagy hirtelen nagyon népszerű lett az oldal... Smile

Üdvözlettel:

Rudanar képe
Rudanar
Adminisztrátor

Rudanar wrote:
Udi wrote:
Ha valami egyéb furcsaságot tapasztaltok a fórummal kapcsolatban, kérlek jelezzétek!

A címlapon az "Online vendég felhasználók" számlálója irreálisan magas értéket mutat... vagy hirtelen nagyon népszerű lett az oldal... Smile

Szerintem volt az már 100-200 a fórumfrissítés előtt is.

Viszont furcsaság: bejelentkezek, és egy szó nélkül kihajít a főoldalra. Miután rákattintok egy témára, utána közli csak, hogy bejelentkeztem.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015
Csatl.: 2007. 04. 24.
Hely: üres konzervdoboz

Jól néz ki ez az új design Laughing out loud

The Mysterious One képe
The Mysterious One
Csatl.: 2010. 06. 09.

Horus wrote:

Viszont furcsaság: bejelentkezek, és egy szó nélkül kihajít a főoldalra. Miután rákattintok egy témára, utána közli csak, hogy bejelentkeztem.

Értem mi a probléma, az erre kitalált modul sajnos fittyet hány, hogy a fórumon akar maradni a felhasználó, majd dolgozom rajta. Az oldal többi részén úgy néz ki működik, hogy oda tesz vissza, ahol éppen beléptél.

Udi képe
Udi
Adminisztrátor

Horus wrote:
Rudanar wrote:
Udi wrote:

Nálam most megint előjött, hogy a fórum és a címlapos bejelentkezés nem tud egymásról: ha a címlapon bejelentkeztem, attól még a fórumon is be kell, hogy tudjak írni.

Üdvözlettel:

Rudanar képe
Rudanar
Adminisztrátor

Visszaállítottam a korábbi fórum modult, de úgy tűnik az automatikus belépést elfelejtette azóta. Legalább ez barna és nem ugrál vissza a címlapra. Most már hagyom így és nem piszkálom.

Udi képe
Udi
Adminisztrátor

Udi wrote:
Visszaállítottam a korábbi fórum modult, de úgy tűnik az automatikus belépést elfelejtette azóta. Legalább ez barna és nem ugrál vissza a címlapra. Most már hagyom így és nem piszkálom.

Köszi, Udi! Azonban zavaró, hogy a címlapon és a fórumon külön kell bejelentkezni, meg lehetne oldani, hogy csak 1x kelljen?

Üdvözlettel:

Rudanar képe
Rudanar
Adminisztrátor

Az elmúlt 2 napban a portál a barack szerver karbantartása miatt nem volt elérhető.
A kimaradásért szíves elnézéseteket kérjük!

Üdvözlettel:

Rudanar képe
Rudanar
Adminisztrátor

Rudanar wrote:
A kimaradásért szíves elnézéseteket kérjük!

Nem rajtunk múlt. A barack szerveren fontos biztonsági javítást kellett végrehajtani, ami nem tűrt halasztást, az újraindításnál viszont gondok voltak. A szerverterem 24/7-es szolgálati száma nem volt meg, ezért kellett hétfőig várni az újraindítással. Ha legközelebb sem elérhető az oldal, akkor nézzétek meg, hogy vagy az fsf.hu vagy az ubuntu.hu elérhető-e, ha azok sem, akkor a közös barack szerver lesz a ludas.

Udi képe
Udi
Adminisztrátor

Hétfőn délelőtt (okt. 11.) újabb Barack szerver karbantartás várható, ezért nem lesz elérhető az oldal. A karbantartás valószínűleg rövid időre okoz csak kiesést.

Udi képe
Udi
Adminisztrátor

December 20-án, hétfőn délelőtt frissítem a Drupal és phpBB alkalmazásokat, előreláthatólag 9 és 10 óra között nem tudtok majd belépni, ha csúszás van, ki lesz írva a főoldalra.

Udi képe
Udi
Adminisztrátor

A frissítéseket befejeztem, és úgy néz ki, hogy újra működik az automatikus fórum beléptetés is, ezt próbáljátok ki.

Udi képe
Udi
Adminisztrátor

Udi wrote:
A frissítéseket befejeztem, és úgy néz ki, hogy újra működik az automatikus fórum beléptetés is, ezt próbáljátok ki.

Kipróbáltam, működik. Smile Köszi szépen, engem már kicsit idegesített, hogy mindig a fórumról kellett belépnem.

Levente96

Levente96
Csatl.: 2009. 03. 20.
Hely: Győr

Köszönjük, nálam is ismét működik az automatikus fórum beléptetés, és az egész fórumbeli navigálás mintha gyorsabb is lenne.

Üdvözlettel:

Rudanar képe
Rudanar
Adminisztrátor

Frissítve lett a portál és a fórum is, ha valami gond van, kérem jelezzétek a hibák témában.

Udi képe
Udi
Adminisztrátor

Tervezett karbantartás lesz a barack szerveren:

Október 24-én délelőtt nagy tervezett leállás lesz hardver módosítás
miatt. Reggel kilenc körül lesz egy nagyobb (maximum két órás) leállás,
utána 24-én este felé még lehet egy-két kisebb, pár perces.

Udi képe
Udi
Adminisztrátor

Csütörtök reggel (2014. 08. 14.) a barack gép IP címe meg lesz változtatva erre: 94.199.49.143. Emiatt tervezett leállás lesz, és a szolgáltatótól függően több-kevesebb időbe telhet, amíg a névszerverek frissítik az IP címet.

Udi képe
Udi
Adminisztrátor

Pénteken (2015. 01. 02.) a nap folyamán a portál frissebb virtuális gépre költözik, emiatt rövid időre le lesz zárva az oldal, hogy minden adat megmaradjon a költözéskor.

Udi képe
Udi
Adminisztrátor

A pénteki nap helyett ma történt a frissítés, ha bármi hibát találtok jelezzétek! Köszönöm Smile

Udi képe
Udi
Adminisztrátor

Rossz időt ir ki: időzóna vagy nyári az időszámitás.

ikomizo képe
ikomizo
Szerkesztő
Csatl.: 2011. 11. 02.
Hely: Földön vagy föld alatt

Javítva.

Udi képe
Udi
Adminisztrátor

Hétfőn kora reggel frissítés lesz a barack szerveren, ami várhatóan 20 perces kiesést fog okozni.

(Időzónát átállítottam a nyári időszámításnak megfelelően)

Udi képe
Udi
Adminisztrátor

A mai nap (2015-08-22) volt egy kis fennakadás 14:00 és 14:20 között. Egy funkció lett kipróbálva és átmenetileg nem volt elérhető az oldal.

A mai nap a hangulatjelek is frissítésre kerültek. Ha szöveget írsz, a szövegdoboz felett, az eszköztár felett egy "Smileys" funkció látható, alatta "more" felirat, erre rákattintva jelennek meg a frissített (új) hangulatjelek, fogd és vidd módszerrel húzhatod be az üzenetedbe.

Demonstrációs lista a teljesség igénye nélkül: Laughing out loud Hat Beer Sick Ghost Grade Crown

írta Jf. Tasz, Wesnoth-i Üdvözlettel Wink A Nagy-Óceán Járójának kapitánya Star
a 2013-as és a 2015-ös MWB bírója-szervezője és a Facebook kezelője

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő
Csatl.: 2010. 05. 15.
Hely: Nagy-Óceán, hajófedélzet, kapitányi lakosztály

Ma éjszaka a Barack szerver újra lesz indítva kernel frissítés miatt, pontos időt nem tudok.

Udi képe
Udi
Adminisztrátor

hmm Laughing out loud Barack szerver?

NymmeL képe
NymmeL
Szerkesztő
Csatl.: 2013. 04. 14.

Ez a neve a fizikai gépnek, amin az FSF.hu oldalai mennek.

Udi képe
Udi
Adminisztrátor
Új hozzászólás