Játékosok játékosokról

Nem tlaláltam a topicját, ezért csináltam neki, sajnos kell...
no comment- http://kep.ivpicture.hu/292929.jpg

Nermal

nermal93 képe
nermal93
Csatl.: 2007. 12. 28.
Hely: Józsai Kisserdő

"Gyönyörű"...

Levente96

Levente96
Csatl.: 2009. 03. 20.
Hely: Győr

Höh. Van erről véleményem...
Szval Wrath-tól télleg nem volt szép ez... Már párszor nyomtuk együtt és télleg a hülyülősebb fajtából van, (mint én csak sokkal durvább).
Én a helyetekben újat kezdtem volna ha azt már nem volt kedvetek folytatni, vagy végülis nemtom h pontosan mi történt, ha legközelebb összefutok Wrath-al akkor majd megkérdezem h mi az ábra.

DigiHero voltam.

DigiHero képe
DigiHero
Csatl.: 2009. 01. 18.
Hely: Szombathely

"Game experience may change during online play."

Egyébként ti láttatok már 18 év feletti embert XD smileyt használni, vagy csak szerintem lehet ez alapján a korra tippelni?

"If you don't want to be replaced by a computer, don't act like one." - Arno Penzias

Udi képe
Udi
Adminisztrátor
Csatl.: 2008. 03. 01.
Hely: Székesfehérvár

Én már láttam, de csak WoW-chaten, egy kicsit más kategória, mint a wesnothos, pl. gyakran elhangzik ez egy 36 éves alkesz ismerősöm szájából gyakorta cifraságokkal díszítve( a "Lgyőztlek hüe no0b XD" duel után jellemző rá), de láttam már ezt a huszonéves céhmesteremtől is, aki nagyon jó fej és igen okos, kevésbé vagy egyáltalán nem sértően. Szóval jellem vagy kor azonosítására nem elég egy XD, bár hogy kevésbé jól nevelt az illető, az valószínű.

Zaton képe
Zaton
Csatl.: 2008. 12. 22.

Udi wrote:

Egyébként ti láttatok már 18 év feletti embert XD smileyt használni, vagy csak szerintem lehet ez alapján a korra tippelni?

Úgytom h Horus egyetemista ergo 18 feletti és ő használ smiley-t, úgyh ez házon belül megbukott. Laughing out loud Szval sztem a smiley-k alapján nem lehet erre következtetni. Laughing out loud Tongue

DigiHero voltam.

DigiHero képe
DigiHero

Zaton wrote:
Én már láttam, de csak WoW-chaten, egy kicsit más kategória, mint a wesnothos, pl. gyakran elhangzik ez egy 36 éves alkesz ismerősöm szájából gyakorta cifraságokkal díszítve( a "Lgyőztlek hüe no0b XD" duel után jellemző rá), de láttam már ezt a huszonéves céhmesteremtől is, aki nagyon jó fej és igen okos, kevésbé vagy egyáltalán nem sértően. Szóval jellem vagy kor azonosítására nem elég egy XD, bár hogy kevésbé jól nevelt az illető, az valószínű.

Az xd egy jó dolog sokkal jobban hangzik mintha azt beírnád volna, h "jujj ez vicces volt", úgyh ezt a jólnevelt kérdést kikérem az xd használók nevében. Laughing out loud

DigiHero voltam.

DigiHero képe
DigiHero

Én egy nagyon kemény XD-s vagyok Wink és tényleg jobban hangzik, de ha te engem jól neveltnek tartasz, ezt még úgyse mondta nekem senki, jól esne Smile

Zaton képe
Zaton
Csatl.: 2008. 12. 22.

Zaton wrote:
Én egy nagyon kemény XD-s vagyok Wink és tényleg jobban hangzik, de ha te engem jól neveltnek tartasz, ezt még úgyse mondta nekem senki, jól esne Smile

Nagyon jogos, amit írtál, én viszont nem érzem úgy h rosszul neveltek volna... Sztem rossz ez a jólnevelt megfogalmazás.

DigiHero voltam.

DigiHero képe
DigiHero

Udi wrote:

A korra az egyforma szmájlik számából lehet következtetéseket levonni. Akkor sem mindig helyesen... de többnyire helytálló.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015
Csatl.: 2007. 04. 24.
Hely: üres konzervdoboz

Hogy is mondta Krisztián? A Wesnoth az Urak és a Hölgyek (Úrhölgyek?) játéka Laughing out loud

kele

kele képe
kele
Csatl.: 2008. 08. 28.

Egy hülyegyerek, név szerint manning már nem egyszer felbosszantott, most megosztom veletek is.
Pár hete futottam vele először össze, pár kör játék után meglehetősen sértő módon kezdte a játéktudásomat szapulni, ezért megköszöntem neki az addigi játékot és kiléptem. Pár nap múlva véletlenül megint belefutottam, ugyanis más néven volt fent, de mivel ugyanazon a ptérképen, ugyanazzal a fajjal, ugyanazzal a taktikával játszott, így könnyen rájöttem, hogy ő az. Így hát kiléptem újfent.
Ma este Eninnel a nemzetközi szerveren nyitottunk egy Isar térképet és manning belépett, gondoltam nem dobom ki, négyesben talán visszafogja magát. Sajnos Eninnel valami történhetett, a társam megunta a várakozást és kilépett, így ketten maradtunk manninggal. Szerencsére csendben volt, de aztán kezdett vesztésre állni.
Idemásoltam a Csevejnapló lényegi részét:

<manning>a lilának kurva jó a randomja
<yanosz>nem igazán, összességében -6%
<manning>ja, láttam
<manning>3/3
<yanosz>?
<manning>ez tipikus nappali random volt egy orktól 3-ból 3
<manning>a ruszki randomcsalóktól szoktam csak ilyet látni
<yanosz>most láthattál itt is
<manning>vannak már magyar randomcsalók is
<yanosz>ugye nem gyanúsítasz?
<manning>á dehogy
<yanosz>ne szórakozz!
<manning>eszméletlen ostobán játszol, de kurva nagy mákod van
<server>manning has left the game.

Ez a gyerek nincs regisztrálva a portálon, de azt gondolom, hogy ne is legyen, javaslom, hogy a nemzetközi szerveren is kerüljétek el. A magam részéről ezt fogom tenni.

Érdekességként azért feltettem a visszajátszást is.

CsatolmányMéret DownloadsLast Download
manning.gz 34.92 KB 14 7 év 47 hét
yanosz
Szerkesztő
bajnokság szervező
Csatl.: 2009. 02. 17.
Hely: itt

yanosz wrote:
Egy hülyegyerek, név szerint manning már nem egyszer felbosszantott, most megosztom veletek is.
Pár hete futottam vele először össze, pár kör játék után meglehetősen sértő módon kezdte a játéktudásomat szapulni, ezért megköszöntem neki az addigi játékot és kiléptem. Pár nap múlva véletlenül megint belefutottam, ugyanis más néven volt fent, de mivel ugyanazon a ptérképen, ugyanazzal a fajjal, ugyanazzal a taktikával játszott, így könnyen rájöttem, hogy ő az. Így hát kiléptem újfent.
Ma este Eninnel a nemzetközi szerveren nyitottunk egy Isar térképet és manning belépett, gondoltam nem dobom ki, négyesben talán visszafogja magát. Sajnos Eninnel valami történhetett, a társam megunta a várakozást és kilépett, így ketten maradtunk manninggal. Szerencsére csendben volt, de aztán kezdett vesztésre állni.
Idemásoltam a Csevejnapló lényegi részét:

<manning>a lilának kurva jó a randomja
<yanosz>nem igazán, összességében -6%
<manning>ja, láttam
<manning>3/3
<yanosz>?
<manning>ez tipikus nappali random volt egy orktól 3-ból 3
<manning>a ruszki randomcsalóktól szoktam csak ilyet látni
<yanosz>most láthattál itt is
<manning>vannak már magyar randomcsalók is
<yanosz>ugye nem gyanúsítasz?
<manning>á dehogy
<yanosz>ne szórakozz!
<manning>eszméletlen ostobán játszol, de kurva nagy mákod van
<server>manning has left the game.

Ez a gyerek nincs regisztrálva a portálon, de azt gondolom, hogy ne is legyen, javaslom, hogy a nemzetközi szerveren is kerüljétek el. A magam részéről ezt fogom tenni.

Érdekességként azért feltettem a visszajátszást is.

Sajnos én vok az, aki minden magyarnak játéktudástól és viselkedéstől függetlenül mondom h jöjjön. Pár dolog erről a manningról, amit én tudok róla:
1. Játszottam vele, és nem megy rosszul neki. (Viszont egy-két ismerősöm, nevezzük őket tla-soknak (gondolom sokaknak nem kell őket bemutatnom) tehát ők mondták h van kb. 3 map amin hajlandó játszani, am ezt megtapasztaltam, tehát az h nem megy rosszul neki, máris kapott egy erős jobbhorgot.
2. 4-esbe játszottunk vele Enin, Iker meg én és nemtom ott egész normális volt.
3. Nem szeret magyarokkal játszani merhogy bunkók... Ezen kiakadtam, és majdnem otthagytam, de jó szívem van, és sajnos túl nagy bennem a toborzókedv, de ezek után ő magyarázza, h a magyarok bunkók. Kicsit lol a dolog.
4. Jah névváltoztatását már én is megfigyeltem, másik neve brady.
5. Több most nem jut eszembe, de ezek után, akkor meg sem próbálom behozni a "klubba".
6. Jah és azt hiszi, h mindenki csalni akar ellene, tehát üldözési mániája van. Az egyik ez az orosz randomhülyeség, a másik pedig az h a meccse elején nem lehet néző , merhogy biztos msn-en mondja az ellenfelének, h ő mit lép, mintha ő olyan nagy király lenne.

DigiHero voltam.

DigiHero képe
DigiHero

Az én tapasztalataim egybevágnak DigiHeroéival.
Egyszer összefutottam vele, de szapulást nem tapasztaltam. Ami a csevegésünkből kiderült: alapvetően nem szeret magyarokkal játszani, mivel jópár inkorrekt is van köztük sajnos. (Sőt először le is tagadta hogy magyar... :?) Nem tudom miért, de hozzám teljesen korrekt volt, és inkább nem beszélt, hanem játszott.
De volt egyszer egy ún manfred akire ez a leírás teljesen illik. Ugyanaz a map volt mindkettejüknél (hullócsillag-tó) és ugyanaz a faj is (hűséges). Manning ellen naaaaggggyoon béna voltam, de így érzésre jobban játszik mint manfred.

UI: most már én is tudom a másik nevét hála DigiHeronak, de azért érdekes egybeesés

Levente96

Levente96

Félretéve a személyes problémákat, égy érdekes dologra fiyeltem fel itt.
Nem is tudom már ki említette a randomcsalást. Egyik barátom a gyenge saját random-os és erős gépi találati arány után szokta emlegetni hogy "a gép csal" ez már magában is izgalmas feltevés.És itt jön a kérdés: randomon és a térképi védekezésen kívül még mi határozza meg a bevitt találatok számát?
Mert az ellenállás azt nem befolyásolja, ha jól tudom.A mindenkori támadó végekezési %-ja sem.
A napszak csak a sebzést növeli.Vagy nem?
A hadvezetés is csak sebzést növel, ilyen hogy találati arány mutató nincs is ?!

U.i.:Bocsi hogy kicsit eltértem a tárgytól.

Es ist zu schön, um wahr zu sein.
TÁLTOS képe
TÁLTOS
Csatl.: 2007. 04. 23.

Levente96 wrote:
De volt egyszer egy ún manfred akire ez a leírás teljesen illik. Ugyanaz a map volt mindkettejüknél (hullócsillag-tó) és ugyanaz a faj is (hűséges).

Ez ugyanaz a gyerek lesz, gondolom nevet változtat, ha a másik már "elhasználódik".

Levente96 wrote:
Manning ellen naaaaggggyoon béna voltam, de így érzésre jobban játszik mint manfred.

Mivel mindig azon a térképen és azzal a fajjal játszik, van ideje csiszolni a játékán.

Levente96 wrote:
most már én is tudom a másik nevét hála DigiHeronak, de azért érdekes egybeesés

Ne örülj korán, én valami brees, vagy mifene néven is találkoztam vele.

yanosz
Szerkesztő
bajnokság szervező
Csatl.: 2009. 02. 17.
Hely: itt

Ellene nagyon amatőr hibákat vétettem, nem csak az ő taktikája miatt vesztettem. :oops: :oops: Legalább 2 hónapig nem játszottam előtte...

Levente96

Levente96

Sziasztok!
Lehet nem jó helyre írom, ezt az üzenetszerűséget. Én csak 3 napja szereztem tudomást erről a játékról, és nagyon megdobbantotta a szívem, és örülök, hogy magyar közösség is van. Próbálom a helyem keresni még itt nálatok. :roll:

"Szeress, utálj, nekem mindegy, csak kövess, és tudd mikor mit teszek!"Hongor

Hongor képe
Hongor
Csatl.: 2012. 02. 07.

Kedves wesnothi Közösségi Tagok !

Mindenkinek Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Évet kívánok !

írta Jf. Tasz, Wesnoth-i Üdvözlettel Wink A Nagy-Óceán Járójának kapitánya Star
a 2013-as és a 2015-ös MWB bírója-szervezője és a Facebook kezelője

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő
Csatl.: 2010. 05. 15.
Hely: Nagy-Óceán, hajófedélzet, kapitányi lakosztály

Egy másfajta viselkedést említenék. Ami szinte szokásos, nagyon gyakori. Valaki nem kerül be egy játékba és elkezd örjöngeni.. Na most 2 dolgot emelnék ki: egy jó host kellemetlen helyzetbe van ha megfigyelőként (obs) bejön egy ismerős, de rakja be azonnal. Nyílván valakit kivesz ...

Akkor van a legkellemetlenebb helyzetbe ha több ismerős is bejön obs-ként ill játékosként. . A népszerű játékokba csak obsként jutsz be mielőtt elindul. Igy ha nem ismernek nem érdemes reménykedni hogy beraknak ha tömeg van.

jó pár regisztrált  játékos sértődött be, mert nem raktam be vagy őt vettem ki (főleg az utóbbi eset). Nem s tudtam hogy 'regelt' az ember. Én is "sértődtem be" mikor azt hittem engem ott ismernek. Mindegy, nem kezdtem el trollkodni, vagy nem emlékszem. A trollkodás általában akkor van ha ezt követően félreértések vannak, valaki félreért vagy félremagyaráz, vagy beszól valamit! Akár oda vissza félreértés. Nem ritka !!

Én ezekkel nem foglalkozok. Hostként hogy kezelem ? Változó. Néha durván. Nem megyek bele. mindegy, engem volt hogy rugtak ki azonnal pedig  egy szót se szóltam, ilyen esetek pedig benne maradnak az emberbe ami káros.

Lényeg hogy ezzel nem kell foglalkozni. Így utólag ennyi amit hozzátennék, ha látták már a neved úgyis betesznek játszani. Húzni az orrod nem érdemes. ha nem raknak be, nyitsz te játékot kész, vagy csatlakozol.  Így belegondoltam az egészbe én miért trollkodtam anno. És miken mentem keresztül totál kezdőként/haladóként mindegy Smile

Akár játékosként vagy hostként, elég nehéz visszaemlékezni.

Van 1 másik jelenség: Én általában azokkal trollkodtam, baromkodtam, akiket ismerek valamennyire, ezt a kívülállók többnyire félrértik, :)  ebből is volt már 1millió félreértés. Volt hogy azok se értették akikkel hülyültem. Nem hogy a kívülállók. Főleg akkor van gáz ha a beszólogatás eldurvul Smile)) .. ez  benne van játék közbe.

Ráadásul így gyakran elfelejti az ember hogy az angol nem anyanyelve.. sajnos ebből vannak gázok, mert én mindig utólag gondolok bele hogy valakinek az. "Annyira nem szar" az angolom hogy ne értsék, mindent értenek tisztán, csak én nem tudom mindig mit értenek néha félre.

Szóval így rájöttem a kevesebb angol lehet több. Frnc tudja :S Smile Persze néha hosszan megy a duma hosszabb válaszokat is várnak , sőt néha a játék megköveteli, nemcsak a poén. De persze ez sem helytálló mindig. Mondom akkor van a legnagyobb baj ha azt hiszik perfekt angol vagy Smile)

És ami a leges-legfurcsább mostanság: angolok vagy jól beszélők direkt szarul írnak.csinálnak nyelvtani hibákat, nem amerikaiak nem a 2 nyelv különbözőségére célzok, Hanem az álcára Smile

TheMAze
Csatl.: 2011. 08. 11.

A Wesnothot illetően abbahagytam eme játék játszását és a MWK passzív tagjává váltam.

Köszönet mindazoknak és mindazért, amiért és akiért ezt kimondhatom.

A Wesnoth legyen veletek !

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

őőőőő. Nem, találtam jobb helyet, így hát ide írom. Nem tudom, de ha megnéztétek az utolsó két regisztrált játékost, vmi furcsa feltűnik bennük. Erőteljesen úgy néz ki a név, mint amiket robotok szoktak adni a weboldalon való regisztrációkor. Nem tudom, ki az illetékes ebben, de sztem kéne egy olyat csinálni (összegyűltek egy csomóan azok a regisztrált felhasználók, akik az oldal felé se bagóznak, vagy nem tartják rá érdemesnek az aktív tagokat, hogy hozzászóljanak a vitákhoz), hogy letörölni az inaktív tagokat(mittudomén 0 hozzászólás 3 hetes regisztrációval, vagy hasonló).

Legyenek inkább becsületes ellenfeleim, mintsem becsvágyóak, és nyugodtabban fogok aludni éjszakánként.
scharon képe
scharon
Szerkesztő
Csatl.: 2015. 05. 17.
Hely: Morogor

Intézkedtem. Inaktív tagokat nem törlünk, de az ilyen egyértelműen robotok által regisztrált felhasználókat igen.

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor
Csatl.: 2008. 10. 28.

Én a hozzászólás nélküli inaktív tagokat azért törölném, mert vki csak feljött az oldalra, beregisztrált és ezzel vége is a történetnek. Valószínű se a jelszavára nem emlékszik már, se arra hogy ide ragisztrált. A limitet én 2 évre tenném. Magyarul ha egy hozzászólása sincs akkor törölhető lenne a rendszerből. De ha kell a hamis statisztika akkor nem szóltam.

ikomizo képe
ikomizo
Szerkesztő
Csatl.: 2011. 11. 02.
Hely: Földön vagy föld alatt

Jó, azért nem kell vérkomolyan venni. Smile

Csak felvetettem, megjegyeztem, ráirányítottam a figyelmet, hogy amíg a Bajnokság folyik, egy robot feltörte a regisztráció biztonsági rendszerét Smile

Legyenek inkább becsületes ellenfeleim, mintsem becsvágyóak, és nyugodtabban fogok aludni éjszakánként.
scharon képe
scharon
Szerkesztő

@ikomizo

Az, hogy valaki inaktív, még nem ok törlésre. A tagságnak nem szükséges feltétele sem a posztolás, sem a bejelentkezés. (Nem statisztika miatt)

@scharon

Kössz, hogy felhívtad a figyelmet erre, szoktam figyelni de most valahogy nem tűnt fel.

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor

Nos, a lényeg az, hogy valamit tényleg kéne kezdeni... de ha a tárhely engedi, hát legyen.

Azt iko ne felejtsd el, hogy én biztos vagyok abban, hogy sokan olvassák a fórumot, de nem írnak bele...

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

Én csak egy ötletként gondoltam ezt a felhasználó karbantartást. Csak azért is mert ugye a levelezők is bevezették ezt a "félévenként egyszer illik belépni" című dolgot. Meg valószínű hogy ha úgyis tudjátok ki látogatta a fórumot és mikor, akkor tudjátok azt is hogy valóban hányan is vagyunk. Az már egy másik kérdés hogy ki is játszik aktívan...

ikomizo képe
ikomizo
Szerkesztő
Csatl.: 2011. 11. 02.
Hely: Földön vagy föld alatt

Gondolkodtam, egy megoldás lehetne, hogy aki "x" időn belül nem lépett be az utolsó belépésétől, az inaktív státust kap, és akkor rögtön lehetne egy statisztika, hogy a fent nevezett "x" időn belül ki aktív. Természetesen, amint újra belép, inaktív státusa aktívra cserélődik.

Javaslatom szerint az "x" időt 0,5 és 1 év közé tenném.

Persze ehhez az oldalon működő Drupal modul lehetőségeit kell figyelembe venni.

Jf. Tasz képe
Jf. Tasz
Adminisztrátor
Szerkesztő

BEEEEP-BEEEP-BEEP-BEP!!!!

Újra van egy gépi játékos: fowgabriel98985...

(nem írom le az egészet, mert hosszú Smile )

scharon képe
scharon
Szerkesztő

Bannolva.

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor
Új hozzászólás