Korszakos játékok visszajátszásai

Ide lehet feltölteni azokat a tanulságos/diadalittas/röhejes/látványos visszajátszásokat, amelyeket valamilyen érában alkottatok - ezzel is népszerűsítve őket. Egyelőre minden éra ide kerül, de ha valamelyik nagyon dominálna, az kapni fog egy külön témát.

Pár dologra szeretném felhívni a figyelmet a téma használóinak:
1. Ha feltöltesz egy visszajátszást, mindenképp írj róla egy-két gondolatot (úgy mint kik játszották, milyen éra, stratégiák és fordulatok ismertetése)! Erre szükség van, hogy mások is tisztában legyenek azzal, hogy mennyire jó nekik, ha letöltik. Smile
2. A visszajátszásokhoz szabad hozzáfűzéseket tenni.
3. Tilos a játék végkimenetelének elárulása, a spoilerezés! Ha olyasmit akarsz mondani, amivel tönkretennéd a többiek számára visszajátszás megnézésének izgalmát, akkor használj nem túl olvasható betűket, mint például "ez a szín itt megfelelő", vagy csatolj szövegfájlt a hozzászóláshoz.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015
Csatl.: 2007. 04. 24.
Hely: valamilyen bazárban, nem néztem meg elég alaposan

Horus látta a meccsünket yanosszal, és azt mondta, hogy szerinte érdemes feltenni a közönségnek. Horus szerint a KFKI PYR érák eddigi leghosszabb játéka... nincs ezen mit csodálkozni, ez van, ha yanosz és Rudanar játszik... Smile

Remekül megfigyelhetőek a hatalmas zombi- és nyomoroncseregek (kobold) előnyei és hátrányai. A bevételre és a kiadásra nagyon figyelni kell.... Smile

CsatolmányMéret DownloadsLast Download
2j_-_Sulla_romjai_Kör_32.gz 93.9 KB 24 7 év 26 hét

Üdvözlettel:
Kádár-Németh Krisztián (alias Rudanar_Firmus)
Wesnoth magyar fordítócsapat vezetője (2007-2013)

Rudanar képe
Rudanar
Adminisztrátor
Csatl.: 2007. 05. 26.
Hely: Nagykovácsi

Így már nem is olyan hosszú... ennél könnyen lesz hosszabb.
SPOILER: yanosz nagyon szembe akart haladni a forgalommal. A vezér jelenléte mit sem ér, ha az ellenfél a várban hagyja a sajátját, és körönte termel két nullás szöszt. Azért volt egy kör, ami ráadásul erősen a koboldoknak kedvezett... de nem azon múlt, összességében.

Megj.: csak én találom lehangolónak, hogy tudom, hogy a 32. körre eldől a dolog? :?

Ezen felül nyomatékosan megkérek mindenkit, hogy visszajátszást küldjön, ne játékállást!

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

Kele egységei: Cavalryman,Desert Hunter,Drake Clasher,Peasant,Spearman,Troll Whelp,Woodsman
Horus egységei: Dark Adept,Dwarvish Fighter kfki,Elvish Archer,Thief,Wesfolk Outcast kfki,Walking Corpse,Woodsman kfki

A játék kapásból úgy indul, hogy szégyenszemre kiesik a figyelmem, és egy egység elkobozza a saját falumat. Méghozzá egy igen aljas egyég... a feladat adott lett: vagy indítok északkeleten egy sikeres ellencsapást, és elfoglalom az ő faluit, persze Dark Adept nélkül, különben mi lenne benne a pikantéria, vagy a bevételkülönbség miatt lassan felőrlődök. Egyik Wesfolk Outcast elmegy védeni a maradék falukat, a másik elkíséri a vezéremet meg a sereget keletre.
Látványos játék volt.

Faluelőny_versus_Vöröskék.gz 20.37 KB 18 7 év 26 hét
Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

DigiHeroval mindig nyílt sisakos meccseket játszunk, ebből kifolyólag élvezetes visszajátszások születnek.
Szinte törvényszerű, hogy a vereség vagy győzelem egy kör néhány ütésén múlik.
Kvízkérdés éles szemű megfigyelőknek: ki szalasztotta el a biztos győzelmet és melyik körben történt?

yanosz_digihero_20091106_the_freelands.gz 119.87 KB 21 7 év 26 hét
yanosz
Szerkesztő
bajnokság szervező
Csatl.: 2009. 02. 17.
Hely: no public

Általában úgy hírlik, hogy a nagy seregtoborzós, ide-oda tologatós meccsek nem elég mozgalmasak és izgalmasak... Ez a meccs azonban teljesen rácáfolt erre. Látható benne sorsfordító ádáz védekezés, mindenhol felbukkanó láthatatlan egységek, és megérdemelt, de meg nem kapott szerencse/szerencsétlenség.

Rudanar_Horus_20091119_sablestone.gz 36.52 KB 19 7 év 26 hét

Üdvözlettel:

Rudanar képe
Rudanar
Adminisztrátor

Újabb Horus elleni meccs. Változás a csapatösszetételben van, Horus védekező csapata ellen próbáltam meg felvenni a harcot. Végig komoly taktikázás folyt, ezúttal a falufoglalások illetve a behatoló egységek bekerítése és likvidálása a jellemző motívum, huszáros betörések, szívósan védekező egységek, kalandozó és harcos vezérekkel fűszerezett meccs. Aztán a törvényszerű vég...

2j_-_Szellemüvöltés-puszta_visszajátszás2.gz 16.7 KB 14 7 év 26 hét

kele

kele képe
kele
Csatl.: 2008. 08. 28.

Horus egységei: Dark Adept,Desert Fighter kfki,Dwarvish Witness kfki,Giant Rat kfki,Goblin Spearman,Horseman,Mudcrawler kfki
DigiHero egységei: Dark Adept,Dwarvish Fighter kfki,Dwarvish Witness kfki,Fighteress kfki,Goblin Impaler,Thug

A játék ékes példája annak, hogy a kislényes horda - ha jól játszanak vele - elsöprő erejű.

A_goblin_zónája.gz 13.77 KB 15 7 év 25 hét
Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

Horus wrote:

Horus egységei: Dark Adept,Desert Fighter kfki,Dwarvish Witness kfki,Giant Rat kfki,Goblin Spearman,Horseman,Mudcrawler kfki
DigiHero egységei: Dark Adept,Dwarvish Fighter kfki,Dwarvish Witness kfki,Fighteress kfki,Goblin Impaler,Thug

A játék ékes példája annak, hogy a kislényes horda - ha jól játszanak vele - elsöprő erejű.

Meg persze annak, h mennyire oda is kell figyelni erre a hordára, mer különben rosszul járunk. Wink

DigiHero voltam.

DigiHero képe
DigiHero
Csatl.: 2009. 01. 18.
Hely: Szombathely

Horus egységei: Dwarvish Runesmith;Dust Devil,Dwarvish Thunderer,Heavy Infantryman,Mermaid Initiate,Mudcrawler,Peasant,Young Ogre
Zaton egységei: Rogue;Footpad,Poacher,Rogue Mage,Saurian Augur,Saurian Skirmisher,Thief,Thug

Köd nélküli játék, ami annak ellenére, hogy én nyitottam a játékot, a taktikám átgondolására késztetett. :roll:
Az első öt Mudcrawler-t még szórakozásból vettem meg. A huszonegyedik már halálosan komoly volt, ám mielőtt összeharácsoltam volna harmincat, amit úgy-ahogy elfogadható számúnak tartottam volna egy támadáshoz, Zaton bekamikázézott. Seregem xp-hez jutása után viszont már bátorkodtam lehömpölyögni a biztonságot nyújtó terepről - nem számolva az ellenfél eddig összeharácsolt aranyával, és egy titkos, elit alakulattal, amelynek célja a Sár elpusztítása...

Utólag végiggondolva jópár hibát vétettem. Remélem egyszer lesz 30-40 saram is, rendkívül hasznos egység, és igen demoralizáló lehet az az egybefüggő paca a minimap-en.

21_sár.gz 25.09 KB 19 7 év 25 hét
Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

Levente96 rám bukkant a nemzetközi kiszolgálón (vaj, a kfki-n senki sem volt...), és játszottunk egy 2v2 elleni meccset a hagyományos Pick Your Recruit korszakkal (100 arany limitet állítottam be). A rajtunk kívüli 2 játékos időközben lelépett, de mi attól még jól szórakoztunk Leventével. Az ellenfelek és társak érdekesnél érdekesebb egységválasztékból dolgoztak, én maradtam a jól megszokott "pár erős lvl1 egység, és sok ágyútöltelék 0-ás kobold... és hogy ne fogyjon a hadsereg, zombik". Ez a kombinációm meglepte az ellenfeleket...

Rudanar_levente96_Loris-folyo.gz 47.42 KB 16 7 év 24 hét

Üdvözlettel:

Rudanar képe
Rudanar
Adminisztrátor

nagyokos9 wrote:

Levente96 rám bukkant a nemzetközi kiszolgálón (vaj, a kfki-n senki sem volt...), és játszottunk egy 2v2 elleni meccset a hagyományos Pick Your Recruit korszakkal (100 arany limitet állítottam be). A rajtunk kívüli 2 játékos időközben lelépett, de mi attól még jól szórakoztunk Leventével. Az ellenfelek és társak érdekesnél érdekesebb egységválasztékból dolgoztak, én maradtam a jól megszokott "pár erős lvl1 egység, és sok ágyútöltelék 0-ás kobold... és hogy ne fogyjon a hadsereg, zombik". Ez a kombinációm meglepte az ellenfeleket...

Rövid összefoglaló: Rud lerohanja a falvaim. A szövetséges kevés emberrel támadja a lilát. Rud megjelenik 5 testel, és 20000 goblinnal :? A végét mindenkinek a fantáziájára bízom. Tongue
Ezek után Rud ellen mindenkinek ajánlom a fát, a nehézgyalogot és egyéb koboldirtó egységeket...

Levente96

Levente96
Csatl.: 2009. 03. 20.
Hely: Győr

Levente96 wrote:
Ezek után Rud ellen mindenkinek ajánlom a fát, a nehézgyalogot és egyéb koboldirtó egységeket...

Láttad a november 19.-ei deltás meccsünket? Mondjuk az extended volt... ott meg is játszottam ezt a fás dolgot. Elég kétélű fegyver ez a facsemete... Stare
Nem gondoltam volna, hogy ez a kobold+test nullás páros ennyire erős, bár mára bizonyítottá vált, hogy a nullások szinte nélkülözhetetlenek egy jó csapatból. Azért kell két nullás, nehogy az ellenfél nullása üsse a tiédet és lassú játékban felőröljön. Az erdész+csemete duó - papíron - igen jó ez ellen, valójában a test+akármi üti az akármi+akármit, mert elszaporodik. A gyenge pont valahol a nullások és egyesek jó arányában keresendő.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

Horus egységei: Dark Adept,Drake Glider,Dwarvish Ulfserker,Elvish Fighter,Skeleton Archer,Thief,Walking Corpse
Kele egységei: Drake Clasher,Dwarvish Guardsman,Elvish Archer,Elvish Scout,Spearman,Troll Whelp

A meccs kezdetén máris egy komoly hiányosságot véltem felfedezni Kele csapatszerkezetében, ezért úgy döntöttem, hogy bepróbálkozok a csontváz íjász áradattal. Sajnos a meccs elején vett két siklósárkány hasonló okok miatt hatalmas pénzkidobást és gyenge frontot jelentett. A bal oldalt épp időben beerődítettem eme hasznosabb egységgel, azonban meglepetésemre jobboldalt is megindult a támadás. Rövid időre még falufölénybe is kerültem, azonban ennek elhárítása nem okozott nagy fejtörést Kelének, és sok egységem elhullott (sárkány recycling nemes esete). Főleg a zombik potyogtak, egyszerűen túl könnyű célpontot jelentettek, és nem tudtam a kill-jeit kontrázni. Végül már csak abban bízhattam, hogy az összeszaporodott csontik elmennek istent játszani. Elvégre: tán csak nem egy csapat lándzsás fogja őket hazáig kergetni.

Lándzsás_versus_Csontvázíjász.gz 18.23 KB 19 7 év 24 hét
Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

El kell mondanom, hogy rég volt olyan játék, amelyben ennyire szenvedtem/erőlködtem volna, mint ebben. Digiheroval szövetségben voltunk 2 másik játékos ellen... és valahogy nem akartak muzsikálni a jól bejáratott fogások... Smile Aztán váratlan fordulatok és lépések következtek, és rendesen megizzasztottuk az ellenfeleket...

4j_-_Loris-folyó_Digihero.gz 54 KB 15 7 év 23 hét

Üdvözlettel:

Rudanar képe
Rudanar
Adminisztrátor

Rudanar_Firmus és Darkgamer33 vs. jómagam és szerénységem, meg levente 1-2 kör erejéig. Normál PYR alatt.
Ezen kívül:
Talán feltűnt nektek, hogy a visszajátszások tartalmazzák a játékban elhangzott beszélgetéseket, mutatják a játékosok, egységek neveit, a címkéket. Nemrég eszembe ötlött, hogy ezeket esetleg nem akarod a nagyérdemű elé tárni, teszem azt mert valami személyeset közölsz, véletlenül kikotyogsz valamit, dühkitörésed támad, neadjisten bajba sodorhat, vagy csak egyszerűen nem akarod, hogy előre kiismerjék a taktikádat. Azt elkerülendő, hogy emiatt ne töltsenek fel egy kellemes, megnyugtató öldöklést, a visszajátszásokat cenzúrázom a hozzá nem értőknek, esetleg megtaníthatok rá egy nálam megbízhatóbb személyt, aki elvállalná eme feladatot. A cenzúra mértéke a kéréstől függ, ha akarod, csak egy bizonyos üzenetet tüntetünk el, vagy akár még egy játékos nevét is elváltoztathatjuk. A feltöltött visszajátszáson természetesen nem kell feltüntetni, hogy megváltoztatták a tartalmat. No persze, a tar.bz tömörítők nem a fán teremnek, pláne nem az olyanok, amiknek nem latinul van a telepítési útmutató, tehát ebbe a formába visszaállítani én még nem tudom, így ordít róla. A visszajátszást bizalmasan kezelem, kínos tartalma sosem kerül rossz kezekbe. Amennyiben mégis, a sértettnek joga van engem perbe fogni Wink

Ez kizárólag az üzenetekre, játékos- és egységnevekre, címkékre vonatkozik. Nem változtatom meg egy csata vagy a játék kimenetelét. Ugyancsak nem segítek, ha a kérés nyilvánvalóan rosszindulatú, vagy megtévesztheti a nézőket. A poén kedvéért csak akkor piszkálok bele, ha a vicc ízléses és nem sérti a többi játékost/megfigyelőt. Egy másik személy később cenzúrázatlan változatban feltöltheti, nem büntetendő, viszont igencsak szemét dolog.

Aki ezt igénybe kívánja venni, küldjön el egy e-mail-t nekem, társítva hozzá a visszajátszást, melyben leírja, mit szeretne pontosan. A visszajátszást zip formátumban kapja vissza, ezt majd a letöltőknek ki kell csomagolniuk a szokásos helyen. Amennyiben saját személyét titkolná, a visszajátszást én töltöm fel.

4j_-_A_Domb_Királya_visszajátszás.gz 38.83 KB 15 7 év 23 hét
Zaton képe
Zaton
Csatl.: 2008. 12. 22.

@Zaton: ezen én is gondolkodtam már... de én tudom tartani a számat mérkőzéseken, és nem mondok olyat, amit nem szeretnék feltölteni, vagy hogy mások feltöltsék. Ez szerintem elvárható. :roll: Illetve az ilyesmiket, mint taktikai megbeszélés (általánosságban, nem a meccshez) a visszajátszás kimentése után prímán el lehet végezni.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

Én viszont például megrögzött szószátyár vagyok, ritkán gondolkodok mielőtt leírok valamit. Gondolok itt például a bajnokság utáni leszereplésemre, ha akkor befogom a számat nem lennék a szégyenfalon. Most is, ezután a meccs után amit feltöltöttem, kint a szerver dumahelyén kint volt Rud és Darkgamer is. Üzentem nekik, de nem válaszoltak, persze nyilván dolguk volt, de én rosszhiszemű vagyok, szóval azt hittem, megorroltak rám valamiért. Én meg persze megsértődtem és leléptem. Csak ezután merült fel bennem hogy a wesnothi éleseszű stratégák meg az iskolai spanok mégsem ugyanaz a kategória :oops: vagyis csak nem úgy szó nélkül pukkancs módra magukban tartják, hogy mi a bajuk velem. Biztos nem én vagyok az egyetlen ilyen játékos.

És még mindig ott van az, hogy ha nem akarjuk hogy kiismerjék a taktikánkat, csak örömet okoznánk a többi wesnothosnak egy jó kis meccsel, elváltoztathatom a nevét, így mi is megnézhetjük, és neki se lesz gondja vele.

Zaton képe
Zaton
Csatl.: 2008. 12. 22.

Zaton wrote:
És még mindig ott van az, hogy ha nem akarjuk hogy kiismerjék a taktikánkat, csak örömet okoznánk a többi wesnothosnak egy jó kis meccsel, elváltoztathatom a nevét, így mi is megnézhetjük, és neki se lesz gondja vele.

Sötét egy világban élünk, ha már az álnéven futó játékosok személyiségi jogait is védeni kell... Tongue

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

Volt szerencsém a hétvégén egy rég nem látott veterán játékossal találkozni és játszani: Enin (régi nevén jozsi7). Alapelve az volt, hogy ő "sosem támad", de azért sikerült ebből az állapotból kimozdítanom... Falufoglalás, kobold- és zombiinvázió következett, de nem várt fordulatot vett a játék...
Legrosszabb rémálmaimban se forduljon elő, hogy mi történhet ennyi kobolddal... Smile

A_zombi_visszavág.gz 30.39 KB 17 7 év 22 hét

Üdvözlettel:

Rudanar képe
Rudanar
Adminisztrátor

Újabb hét, újabb 4 játékos mérkőzés. Nem csak 4 játékos, hanem 4 órás meccs is. Jó ideig nagyon kemény állóháború zajlott a központi szigeten, de aztán az egyensúly kezdett szépen eltolódni az egyik csapat javára. De hogy kétszeresen védekezik, aki az életéért küzd, az már csak igaz.
Az ellenfél is elővette a koboldod taktikámat, és majdnem mindenki törp harcost is toboroz... nehéz, ha az ember a saját fegyvereivel találja magát szembe... Smile
Aki a 12. kör állása alapján legelsőként helyesen tippeli meg, hogy ki lesz a győztes, kap 1 Ft-ot. Smile

4j_-_Bátorság_és_balítélet.gz 59.75 KB 18 7 év 21 hét

Üdvözlettel:

Rudanar képe
Rudanar
Adminisztrátor

A 2v2 játékok általában nagyon gyorsan végetérnek tudásbeli különbségek miatt. Jó volt látni egy elhúzódót is végre. Smile

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

DigiHero: Elvish Captain - Dark Adept,Dwarvish Fighter,Dwarvish Witness,Fighteress,Goblin Impaler,Thug
Horus: Lieutenant - Dark Adept,Dwarvish Fighter,Elvish Archer,Thief,Wesfolk Outcast,Walking Corpse,Woodsman

Kezdeti rohamomat nem koronázta nagy siker; egy tanú beült a faluba, amit el akartam foglalni, és ha részint a 30% szerencsekülönbség miatt is, de rögtön hatalmas előnybe került. Mikor kezdett felkúszni a nap, két választásom maradt. Vagy harcolok tovább hősiesen és bízom abban, hogy a szerencse forgandó, vagy pedig hazamegyek, és békés, civil életet élek. Én az utóbbit választottam. DigiHero nem tartott nagy nyomás alatt, így kis kolóniám virágzásnak indult...
Érdekes játszma volt, a végeredmény nem volt olyan egyértelmű, mint ahogy az a különféle számokból tűnne.

A_nagy_áfonyaszedés.gz 54.89 KB 17 7 év 15 hét
Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

Horus: Lieutenant - Fencer, Gryphon Rider, Mermaid Initiate, Naga Fighter, Naga Hunter, Pirate Galleon
kele: White Mage - Crawling Horror, Elvish Archer, Fire Guardian, Mermaid Ciziten, Sergeant, Troll Whelp, Wose Sapling

Ez volt a magyar wesnoth történelem első játszmája, ami kijelenthető, hogy teljes egészében a vízen dőlt el. Kele sellőpolgárőrségével és tüzes jószágaival - lévén a létszámfölényt képviselték - blokkolta a kis számú, agyonspecializált vízi gyilkológépeimet attól, hogy betörjenek a várba és megmerényeljék a vezért. A csapatösszeállításomnak volt egy nyilvánvaló hátulütője; semmiképp nem fogom tudni a szárazföldön felvenni a versenyt kelével. Így maradt a frontális támadás az utolsó szusszanásaimig...
Szerintem nem szükséges tovább ajnároznom a meccset.

Halbőség.gz 23.72 KB 11 6 év 29 hét
Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015
Új hozzászólás