[LEZÁRVA] kfki PYR Standard és Extended fájlok

57 válasz [Utolsó beküldés]

Horus wrote:
Legutolsó (talán) innen letölthető verzió.

Ezt úgy kell érteni, hogy a kiegészítős szerverről lehet majd letölteni és frissíteni a játékon belül? Az nagyon hasznos lenne már. Smile

Üdvözlettel:
Kádár-Németh Krisztián (alias Rudanar_Firmus)
Wesnoth magyar fordítócsapat vezetője (2007-2013)

Rudanar képe
Rudanar
Adminisztrátor
Csatl.: 2007. 05. 26.
Hely: Nagykovácsi

Horus wrote:
... Plusz kapunk egy 300 tételes listát, ha megnyitjuk a pyr faj mappáját.
...
Kompromisszumos, kombinált megoldásom: szóköz az egységnév elején, és PYR a végén.
Mit gondoltok?

Na én is jókor szólok...
:?: Mért nem lehet új fajokat létrehozni? Úgy értem PYR_tünde vagy ilyesmi?
:idea: Lehetne egy másik kombinált megoldás: <szóköz>PYR_fajnév. Így ezek a könyvtárak a súgó aljára/tetejére kerülnének, és az egységnevek is maradhatnak (mert ugyebár ka a képernyőre nézünk, a vak is láthatja, hogy az egység faja PYR_törp és nem törp). Így nem "rondítanánk bele" az eredeti súgóba (annyira).

Levente96

Levente96
Csatl.: 2009. 03. 20.
Hely: Győr

Levente96 wrote:
Na én is jókor szólok...
:?: Mért nem lehet új fajokat létrehozni? Úgy értem PYR_tünde vagy ilyesmi?
:idea: Lehetne egy másik kombinált megoldás: <szóköz>PYR_fajnév. Így ezek a könyvtárak a súgó aljára/tetejére kerülnének, és az egységnevek is maradhatnak (mert ugyebár ka a képernyőre nézünk, a vak is láthatja, hogy az egység faja PYR_törp és nem törp). Így nem "rondítanánk bele" az eredeti súgóba (annyira).

Annyira nem vészes. A jelenlegi szisztémának egyébként is megvan az az előnye, hogy könnyen össze lehet vetni az eredeti egység adataival.

Egyéb.
Valaki elmagyarázná, hogyan és hova lehet egy érát feltölteni? A hivataloson nem lettem okosabb, sőt, ez a ".pbl fájl" téma még rátett egy lapáttal.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015
Csatl.: 2007. 04. 24.
Hely: valamilyen bazárban, nem néztem meg elég alaposan

Pontosan mit nem értesz, Horus?
A _main.cfg mellett kell egy _server.pbl nevű file, ebben az adatokat kell megadni
szerző, cím, típus, stb....
ha ez ott van, akkor a kiegészítések szerverre fellépve legalul zölden megjelenik a feltöltés menüpont

kele

kele képe
kele
Csatl.: 2008. 08. 28.

Horus, olvastad ezt az oldalt? Vagy épp ez zavart meg?

Üdvözlettel:

Rudanar képe
Rudanar
Adminisztrátor

Az zavart meg együttesen, hogy a belinkelt segítő szándékú oldalon lévő képen a _main-t kiváltó éranév.cfg az éra mappájában van, és hogy bárhogy pakoltam, feltöltési lehetőség sose volt (a már feltöltött add-onok listájában az életben nem kerestem volna magamtól).

Köszönöm az eligazítást!
Most végre felkerült; használjátok egészséggel. Laughing out loud

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

Az korábban is föltűnt, a Mounted Fighter-nek (alias Lovas verekedő) nincs 3. szintje. Letöltöttem a legújabb verziót, és (1 kis debug-turbóval) 1. szintről léptettem. A 2. szintre lépés simán ment, de ha a 2. szintnek összejött a XP-je (TP) akkor:
1) Már a gyűjtésekor az XP számláló kék, és nem lila volt (azaz a következő lépés nem LszUsz lesz) és a súgó nem írt ki 3. szintet
2) Amikor lépne, akkor kiír egy hibaüzenetet (ha kell a pontos szöveg, akkor ide leírom) melynek lényege, hogy nem találja a Horse Lord adatait.

Másik észrevétel: Watch Tower-nek nem írja ki az ellenállásait és csak 1 mezőt lő. (A Pulsing Spire-t még nem teszteltem.) Avagy hogy kell előhívni a távollövést?

Levente96

Levente96
Csatl.: 2009. 03. 20.
Hely: Győr

megnéztem a configot, a nemekkel kapcsolatos hiba(?) miatt, a megoldás:

gender =male female kellene - a nő kimaradt

lentebb a female kezdetű tagben a névből kimaradt a végén a PYR, így viszont a sima már az ATNA küldetésnek köszönhetően le van fordítva.
Hasonló lehet a többi egységnél is, tehát az összes "kétnemű" egységet meg kellene nézni... bocs lusta vagyok átnézni Cool

Levente hibajelentéséhez: lemaradt az advances_to paraméterben a Horse Lord kfki végéről a kfki, ezért nem találja szerintem.

kele

kele képe
kele

Köszönöm az érdekes felfedezéséket. Laughing out loud

A Horse Lordnál valóban egyértelmű volt, hogy ez áll a háttérben, javítva.
A nőknél eltűnő PYR jelzés egy kis marék female tag-gel megoldható. Az azért nem piskóta, hogy a Desert Archer-nek gyárilag van lehagyva a nőnemű változata, de az UTBS elavult kódjával már eddig is volt annyi gubanc, hogy már meg sem lepődök.

A torony tud lőni; jelöld ki a tornyot, jobbklikk az ellenség felett (ekkor deselect-elődik) majd megint jobbklikk, hogy előhozd a menüt. Ekkor látni fogsz egy új menüpontot. Wink
Apró megjegyzés: hogyha a torony és az egység közötti legrövidebb utat elállja valami, akkor nem tud lőni tőle!

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

Most hogy felkerült az éra, bevillant egy apróság, amiben haladéktalanul dűlőre kell jutnom.

A kfki név nagyon jól szolgált megkülönböztető jelzésül egészen addig, amíg csak mi játszottunk vele. Mostanra viszont nemkívánatossá vált.
Az egyik probléma, hogy két mozaikszó egymás után (kfki pyr) sehogy se veszi ki magát jól, és nem "eladható". Ti megnéznétek egy olyan érát látatlanban, hogy HKFAVEME? (ez annak a rövidítése, hogy holy knights fighting against very evil monsters era - most csak így a hasamra ütve).
A második probléma, hogy a mi rövidítésünknek még csak köze sincs a játékhoz (központi fizikai kutatóintézet, ugyebár).
Szükség van tehát irgalmatlanul gyorsan egy új alcímre, mert ez azzal jár, hogy az érát is le kell szedni teljesen és az új nevével felrakni. Ezzel keddig tudok várni. A jelenlegi legjobb ötletem a Pick Your Recruits Armageddon; ez talán eléggé kifejezi a grandiózusságát, ahogy minden létező egység összecsap az összes többivel, és hogy előrelépés zookeeper verziójához képest. És beteszem az Armageddon Drake-et a Credits-be, mint kabalafigurát... Laughing out loud

Ha valakinek van jobb ötlete, most szóljon, mert még egyszer ezután nem fogom törölni az add-on szerverről (elveszne a letöltések száma). Ha nincs, akkor csak értsen egyet, látni akarom a véleményeket.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

Horus wrote:
A jelenlegi legjobb ötletem a Pick Your Recruits Armageddon; ez talán eléggé kifejezi a grandiózusságát, ahogy minden létező egység összecsap az összes többivel, és hogy előrelépés zookeeper verziójához képest.

Armageddon helyett lehetne ultimate is. Zookeeper örülne egy másik változatnak? Ha nem, akkor lehet a PYR-t is le kellene cserélni, bár tény hogy erről már mindenki tudja mit várhat el az érától. Ha nincs PYR, akkor sokkal nagyobb a szabadság, lehetne például Irdya at war (mindenki mindenki ellen), warband (te toborzod a csapatod), ilyesmik.

"If you don't want to be replaced by a computer, don't act like one." - Arno Penzias

Udi képe
Udi
Adminisztrátor
Csatl.: 2008. 03. 01.
Hely: Székesfehérvár

Pár ötlet:
- Pick Your Recruits: World Party
- Pick Your Recruits: Reloaded
- Pick Your Recruits: Wesnoth at War
- Pick Your Recruits: Hungarian Edition
- Pick Your Recruits: Open Warfare
- Pick Your Recruits: Reinforcements United
- Pick Your Recruits: Recruiting Frenzy
- Pick Your Recruits: World at War
- Pick Your Recruits: Standard & Extended

Nermal

nermal93 képe
nermal93
Csatl.: 2007. 12. 28.
Hely: Józsai Kisserdő

Udi: mint írtam korábban, zookeeper-rel már konzultáltam, őt nem zavarja a "konkurencia", maradhat a Pick Your Recruits név. Ultimate-et már fontoltam, de nem az igazi. Olyan, mint a Deluxe.

nermal: ebből majdnem mind eszembe jutott, beleértve következetesen a world party-t is. XD
Reloaded-et is már ejtettem a mátrix áthallás miatt, zatonnak mondtam előtte való nap.
A Recruiting Frenzy-ben van potenciál szerintem, de valahogy ebben is benne van az a humoros fennhang, mintha csak egy worms kieg címe lenne... az armageddon viszont a perzsekény miatt erősebb is, meg komolyabb is, szerintem még továbbra is ez az esélyes. De köszönöm a tippeket, jó érzés, hogy foglalkoztok a sorsával.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

Nekem még ezek jutottak eszembe:
- Pick Your Recruit Grand Pack
- Pick Your Recruit Augmented

Az armageddon és a Hungarian edition is szép név. Smile

Üdvözlettel:

Rudanar képe
Rudanar
Adminisztrátor

Csatlakoznék Rudanar logikájához, s inkább a grandiózus név helyett jellemző nevet javasolnék, pl.:
PYR Total Forces
PYR Battle of Races

esetleg hasonlót

kele

kele képe
kele

Hungarian PYR (itt a hungarian nem a nyelvre utal, hanem hogy a magyar közösségben készült)
esetleg
wesnoth.fsf.hu PYR
?

(szerintem vmi olyan név kellen ami utal a készítőkre)

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor
Csatl.: 2008. 10. 28.

negusnyul wrote:
Hungarian PYR (itt a hungarian nem a nyelvre utal, hanem hogy a magyar közösségben készült)
esetleg
wesnoth.fsf.hu PYR
?
(szerintem vmi olyan név kellen ami utal a készítőkre)

Olyan elnevezés kell ami tartalmazza, hogy egy pick your recriuts mod ról van szó, de az attól egy picit több. Magyarságot a nevébe, sőt a server nevét, talán nem szerencsés belevinni, mert abból nem is lehet sejteni, hogy miben más mint az alap. ( De attól még a leírásban lehet híresztelni a magyarságot ) Nyilván olyan név kell, ami utal a toborozható fajok nagy számára. Hány faj is van benne? 100? Akár lehetne olyan is, hogy:
- 100 gold 100 untis & Pick Your Recruits [ még rímel is Smile ]

Nermal

nermal93 képe
nermal93

Hungarian, és egyéb lokálpatrióta változatok: nem jó ötlet. Ha akarnék utalni a készítőkre, akkor már a kfki is megtette volna. Az alkotók épp eléggé reprezentálva vannak, mert ők az alkotók, de spec. szerintem az etnikumomra nem lesznek sokan kíváncsiak, kétséges, hogy ez bármit lendít az éra terjedésén. Talán még inkább gátolja is. Te letöltenéd a Pick Your Recruits Korean-t? Gyanítottam.

Total Forces: ez elég esetlenül hangzik szerintem.
Battle of races: ez épp az ellenkezőjét sugallja, mint ami az éra, vagyis hogy az egyes fajok harcolnak egymás ellen - a la default.

Grand pack: ezt akkor érezném szerencsésnek, ha tartalmazná zookeeper verzióját is meg a sajátokat.
Augmented: ez még jó is lehetne, de nem illik a játékmódozatokhoz: PYR Augmented Standard, illetve Augmented Extended...

Félreértés ne essék; az Armageddonnal sem vagyok megelégedve. Végtére is, a világ az nem pusztul el az érában. Oké, mondjuk az Armageddon Drake-ek se onnan kapták a nevüket, hogy személyesen ők hozzák el a megjövendölt tisztítótüzet (hisz vallás sincs), hanem csak annak az erejéhez hasonlítják szörnyülködve és némi túlzással ezeket a perzsekényeket, hogy ha akarnák, fel tudnák forgatni a világot. Szóval határesetnek is csak azért ment el, mert nem jutott eszembe jobb.
Már fél éve is gondolkodtam egy klasszabb néven az érának; nos, akkor se jutottam előrébb és így maradt továbbra is kfki... Úgyhogy a tanácstalanság nagy. :?

Továbbra is várom a tippeket, hátha.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

nermal93 wrote:
100 gold 100 untis & Pick Your Recruits [ még rímel is Smile ]

Ragrím, de azért állat. Laughing out loud
A megközelítés jó, de ez már túllőtt a célon, mert inkább reklámszlogen, mint cím. Smile

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

>Te letöltenéd a Pick Your Recruits Korean-t?
Igaz, igaz Smile

PYR: Extended
PYR: Extended edition
Extended PYR
Revised PYR
PYR Revised
PYR-2

NTRNN (= Nem Találtunk Rendes Nevet Neki) PYR ? Laughing out loud

Esetleg:
http://www.norefuge.net/vgng/vgng.html
Laughing out loud :D

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor
Csatl.: 2008. 10. 28.

Szellemes generátor Smile
Mondjuk én letölteném a koreait. Vajon mi lenne benne? Biztos valami CyberPunk robotozás:)
De akkor a magyarban? A Sivatagi elfek slambucot főznek a pusztán, a törpök meg túlóráznak a bányákban a többszörös fenntartási kölcségük miatt. XD

Nermal

nermal93 képe
nermal93

Ja hogy erre van számítógépes megoldás? Hát miért nem ezzel tetszett kezdeni?! XD
Armored Midget of Magic jött ki... akarva se lehet szebben mondani a rúnakovácsot.

nermal93 wrote:
De akkor a magyarban? A Sivatagi elfek slambucot főznek a pusztán, a törpök meg túlóráznak a bányákban a többszörös fenntartási kölcségük miatt. XD

A magyar verzió a négyes metró az egyre gyakoribb troll támadások miatt nehézkes építési körülményeit dolgozza fel. Kövesd Aladárt, a törpe lordot a Kárpát-medence mélyére, és derítsd ki a lassú munkálatok mögötti sötét titkot! Csak tapasztalt játékosoknak ajánlott.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

Ez mekkora lájk, Horus van 1 pihent agyad... xDDDDDDDDD

DigiHero voltam.

DigiHero képe
DigiHero
Csatl.: 2009. 01. 18.
Hely: Szombathely

Nos, amíg az egyetemvárosban tengődök, nem fogom tudni még frissíteni egy ideig az érát. Tehát még lehet javaslatokkal előállni, meg a mások által elhangzottakat pártolni, ha valaki úgy érzi. Ha nincs erős ellenérzés iránta, akkor viszont egyelőre gondolatban az Armageddon marad a választásom.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

Elkezdtem belekukkantani, s továbbra is hiányolom az Orcish Rulert:) Mégiscsak elképesztő, hogy olyan mellékes szereplők bekerülnek a vezérek közé, mint Spider Lich, Ixthala Demon, s ilyen nagyszerű nincs... Laughing out loud
De ez nem lényeges, hogy egy apróságot is szóvá tegyek, a vezérek közt van olyan, hogy Drake Blademaster PYR. Ilyen egység alapból hármas szintű, a Drake Fighter sorából, az ikon viszont a jelenleg Drake Arbiternek nevezett egységet mutatja, ami kettes szintű - legalábbis a letölthető verzióban ez a név szerepel.

kele

kele képe
kele

kele wrote:
Elkezdtem belekukkantani, s továbbra is hiányolom az Orcish Rulert:) Mégiscsak elképesztő, hogy olyan mellékes szereplők bekerülnek a vezérek közé, mint Spider Lich, Ixthala Demon, s ilyen nagyszerű nincs... Laughing out loud
De ez nem lényeges, hogy egy apróságot is szóvá tegyek, a vezérek közt van olyan, hogy Drake Blademaster PYR. Ilyen egység alapból hármas szintű, a Drake Fighter sorából, az ikon viszont a jelenleg Drake Arbiternek nevezett egységet mutatja, ami kettes szintű - legalábbis a letölthető verzióban ez a név szerepel.

Ork vezér továbbra sem lesz, mivel minden szempontból csak jobb, mint a Lieutenant (mindkét sebzése nagyobb, megy hegyen-dombon, +20 hp). A 20% arcane hiánya meg nyuszifül.
Az ork uraság olyan, mint a Konrád meg a Li'sar... az a lényegük, hogy mivel erős a kettesük, nagyot szól, ha fejlődik, ezért megéri vele gyűjteni az xp-t.
A Shadow Mage sem jobb minden szempontból, mégis jócskán erősebb nála; viszont talán nem szorít ki annyi választható vezért, mint az ork.

Az úgymond apróság viszont eléggé megdöbbentő... Shock
Ha ilyen elírás ennyi ideig bennmaradt, akkor mire számíthatunk még? Mindenesetre köszönöm az észrevételt, következő verzióban javítva lesz.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

Világos, nem is azért hoztam fel az ork vezért Smile. Pusztán emlékeztetőül, hogy egy "hibrid" változatot is be lehetne vezetni a vezérválasztásba. Azt javasoltam egyszer, hogy a hadjáratok HŐSEIT is lehetne választani egy harmadik lehetőségként, ekkor a játékos nosztalgiából, egyéb megfontolásokból beleélhetné magát kedvenc hőse alakjába, egyfajta továbbjátszása gyanánt a küldetéseknek. Arra emlékszem, hogy túl erősnek találtad a törzsfőnököt, utóbbi elképzelésre nem emlékszem, mit mondtál.
Az, hogy most bukott ki a pengeforgató, valószínűleg azért, mert most került elő az angol verzió, eddig magyarul ment, másrészt az elmúlt hónapokban nem volt időm wesnothozni, s nem nézegettem a pyr-t sem, de annak hírére, hogy torna lesz, kezdem komolyabban górcső alá venni. Amúgy nem ártana a magyar fordítását is megcsinálni, hátha egyeseket megzavar az angol név. Ha megcsinálod a po-t (Udi kiváló útmutatása alapján) megcsinálom a fordítást - főleg másolás lenne amúgy is.

kele

kele képe
kele
Új hozzászólás