Back to top

Bármi egyéb

135 posts / 0 new
Utolsó bejegyzés
Jf. Tasz
Jf. Tasz képe
Last seen: 1 nap 13 óra
Csatl.: 2010. 05. 15. 15:42
Re: Bármi egyéb

Kedves mapaja3 ! Kaptál választ a kérdéseidre?
- - - - - - -
Azzal a problémával fordulnék hozzátok segítség reményében, hogy a játékba beépített képernyőkép készítő és térkép-kép készítő funkció nálam hibásan működik.
Normális esetben a fájlnév vége egy három jegyű szám, mely
_000 majd _001 majd _002 és így tovább, e szerint megy,
de itt a 1.10.3-as verzióban mindig csak a _000 mentést végez, így mindig felülírja az előzőt, ez nagyon zavaró! :| Kíváncsi vagyok, hogy nálatok is előfordul-e a hiba, s hogy tudtok-e rá megoldást :?:

írta Jf. Tasz, Wesnoth-i Üdvözlettel ;) A Nagy-Óceán Járójának kapitánya :star:
a 2013-as és a 2015-ös MWB bírója-szervezője és a Facebook kezelője

Dragon
Dragon képe
Last seen: 6 év 9 hónap
Csatl.: 2011. 09. 09. 12:49

Üdv mindenkinek!

Fel szeretném rakni a legújabb verziót (1.10.3) windowsra, de nem tudom hogyan. Tudom hogy ennél nagyobb hülyeséget még nem hallottatok de egyszerűen nem jövök rá. Már letöltöttem a mappát és minden benne van, de nem tudom hogy rakjam fel nem találok olyat hogy install vagy valami hasonló.

Válaszotok előre is köszi!

aronnn
aronnn képe
Last seen: 6 év 8 hónap
Csatl.: 2012. 06. 24. 08:39

Dragon wrote:

Üdv mindenkinek!

Fel szeretném rakni a legújabb verziót (1.10.3) windowsra, de nem tudom hogyan. Tudom hogy ennél nagyobb hülyeséget még nem hallottatok de egyszerűen nem jövök rá. Már letöltöttem a mappát és minden benne van, de nem tudom hogy rakjam fel nem találok olyat hogy install vagy valami hasonló.

Válaszotok előre is köszi!

Szia!

Exe-t töltöttél le? Mert elkezdtem letölteni a windowos változatát a hivatalos honlapról és egy sima egyszerű exe kezdett el jönni. Lehetséges, hogy te véletlenül a forráskodját (source) töltötted le, mert máshogy nem nagyon lehet mappát letölteni az oldalról. Próbáld meg ezen a linken letölteni:http://sourceforge.net/projects/wesnoth/files/wesnoth-1.10/wesnoth-1.10.3/wesnoth-1.10.3-win32.exe/download. Ja és javítsatok ki ha tévedek :oops:

kornel
kiegészítés

Hello!

Az lenne a problémám, hogy mikor leszedek egy új hadjáratot, és a játék alapértelmezetten telepíti is, akkor utána elindítom, de rengeteg karakternek nincs ott a képe. Ezt először a " The Invisible Wall" hadjárattal próbáltam, és gondoltam is, hogy kellhethozzá valami Era, de a játék leírásában nem szerepelt, hogy milyen Era kell hozzá. Ezután a "Fellowship of the Clay" hadjárattal próbálkoztam meg, de annál is ugyanez volt a probléma.

A Battle for Wesnoth 1.10.4-et használom. Próbáltam úgy is, hogy nem a játék "Kiegészítések" menüpontja alatt szedem le, és telepítem, hanem a böngészőben szedem le, és manuálisan telepítem, de a probléma így is ugyanaz volt. Ha ez segít valamit, akkor emlékszem, hogy az egyik hiányzó egység a Bladesman volt.

Előre is köszönöm a segítséget.

Jf. Tasz
Jf. Tasz képe
Last seen: 1 nap 13 óra
Csatl.: 2010. 05. 15. 15:42
Re: kiegészítés

Nos, kornel, utánanéztem a problémádnak.

Én is az 1.10.4-es verziójú Wesnothra telepítettem a játék kiegészítőtárolójából az The Invincible Wall kiegészítőt, melyhez szükségeltetik a Great Legend Era. Az általad említett Bladesman egységnek bár lehet, hogy nincs profilképe, de egységképe van.

A másik kiegészítő, a The Fellowship of the Clay nem igényel más korszakot. Itt az alapértelmezett korszakot használja e hadjárat.

Szóval, nálam minden rendben műxik.

Viszont, hogy jobban lássam a problémát, kérlek küldj el nekem képernyőképeket, hogy egyértelműbben lássam a problémádat !

írta Jf. Tasz, Wesnoth-i Üdvözlettel ;) A Nagy-Óceán Járójának kapitánya :star:
a 2013-as és a 2015-ös MWB bírója-szervezője és a Facebook kezelője

noodlay
noodlay képe
Last seen: 3 év 5 hónap
Csatl.: 2010. 12. 18. 01:36
Re: kiegészítés

Helló!

A Fellowship of the Clay nálam is megy gond nélkül (más dolog, h elakadtam benne :-) ), viszont a Bladesmen nincs is abban. Biztos nincsenek ott képek?

(Egyébként a FotC-ban sok a kézzel rajzolt kép/fénykép).

Farkas János

kornel

Mivel a honlap elég lassan fogadta el a hozzászólásomat ( a regisztrációmat azóta sem), ezért megkérdeztem a dolgot a hivatalos fórumon. A problémát sikerült megoldani. A lényeg az volt, hogy a kiegészítőket a ...Dokumentumok/Wesnoth 1.10/ data mappába tette, és emiatt nem működött a dolog. Most beállítottam, hogy a ...Program Files/Battle for Wesnoth 1.10.5/userdata/data mappába tegye, és így működik. Azért köszönöm :)

Udi
Udi képe
Last seen: 11 hónap 3 hét
Csatl.: 2008. 03. 01. 01:00

Mivel a honlap elég lassan fogadta el a hozzászólásomat ( a regisztrációmat azóta sem)

Kornel, milyen felhasználónéven regisztráltál az oldalra? Kornelként nem talállak.

"If you don't want to be replaced by a computer, don't act like one." - Arno Penzias

NymmeL
NymmeL képe
Last seen: 7 hónap 3 hét
Csatl.: 2013. 04. 14. 21:21

Engem gondolkodásba ejtett egy "szerintem" érdekes kérdés :D.

A statisztikában hogy számolja ki a gép hogy kinek mekkora  szerencséje van? 

Ha valaki tudja a választ ossza meg velem mert elképzelésem sincs hogy hogy számol.

ikomizo
ikomizo képe
Last seen: 2 hónap 3 hét
Csatl.: 2011. 11. 02. 11:20

Én úgy néztem hogy először a lezajlott ütésváltásokat veszi fel és ott egy átlag sebzés alapján számítja a százalékokat, hogy az átlagtól mennyivel több vagy kevesebb.

NymmeL
NymmeL képe

De akkor gondolom figyelembe veszi a százalékokat is igaz?

(gondolok én itt a találati esélyre)

ikomizo
ikomizo képe
Last seen: 2 hónap 3 hét
Csatl.: 2011. 11. 02. 11:20

Gondolom. Eddig is feltételeztem.

scharon
scharon képe
Last seen: 2 hónap 1 hét
Csatl.: 2015. 05. 17. 16:30

A játék nyílt forráskódú, meg lehet nézni, ott minden le van írva.
Szerk.: Ez mindenre jó válasz

Legyenek inkább becsületes ellenfeleim, mintsem becsvágyóak, és nyugodtabban fogok aludni éjszakánként.

NymmeL
NymmeL képe

Scharon kösz olvasd már el nekem :D... 

Iko akkor viszont én is kitudnám számolni azt hogy mi találhat és mi nem :D

nem?

Oldalak