Back to top

Bármi egyéb

135 posts / 0 new
Utolsó bejegyzés
MoonBlade
MoonBlade képe
Last seen: 9 év 8 hónap
Csatl.: 2009. 09. 22. 16:44
Re: Bármi egyéb

A páratlan számú verziók azt jelentik, hogy azok tesztelésre szánt kiadások, még hibásak, rengeteg változtatás lesz bennük, ezért játékra nem nagyon alkalmasak, csak kipróbálásra, tesztelésre. Ezért javasoltam az 1.6-os ág legfrissebb kiadását az 1.6.5-öt. Az 1.7-es ágból lesz kb. egy hónap múlva az 1.8-as. Az 1.8-as is stabil lesz.

Értelek, de megint felmerült egy kérdés, bocs a sok kérdésért de nem tehetek rólla :)
akkor nyugodtan elkezdhetek játszani az 1.6.5. ös küldetéseivel vagy inkább várjak az 1.8.0. verzióra ?

Ez nincs egységesen kezelve, a játék hadjáratainak készítői határozzák meg, hogy egy-egy nehézség miben nyilvánul meg. Általában kevesebb arannyal kezdesz, magasabb szintű egységeket toboroz az ellenfeled vagy kevesebb kör alatt kell teljesítened a küldetést.

Értem.

DigiHero
DigiHero képe
Last seen: 4 év 9 hónap
Csatl.: 2009. 01. 18. 16:00

MoonBlade wrote:

A páratlan számú verziók azt jelentik, hogy azok tesztelésre szánt kiadások, még hibásak, rengeteg változtatás lesz bennük, ezért játékra nem nagyon alkalmasak, csak kipróbálásra, tesztelésre. Ezért javasoltam az 1.6-os ág legfrissebb kiadását az 1.6.5-öt. Az 1.7-es ágból lesz kb. egy hónap múlva az 1.8-as. Az 1.8-as is stabil lesz.

Értelek, de megint felmerült egy kérdés, bocs a sok kérdésért de nem tehetek rólla :)
akkor nyugodtan elkezdhetek játszani az 1.6.5. ös küldetéseivel vagy inkább várjak az 1.8.0. verzióra ?

Ez nincs egységesen kezelve, a játék hadjáratainak készítői határozzák meg, hogy egy-egy nehézség miben nyilvánul meg. Általában kevesebb arannyal kezdesz, magasabb szintű egységeket toboroz az ellenfeled vagy kevesebb kör alatt kell teljesítened a küldetést.

Értem.

Erre az utolsóra írnám h sztem nyugodtan kezdj neki bármelyiknek 1.6.5-össel, mert ha szeretsz játszani vele akkor mér várnál az 1.8-ra? :D

DigiHero voltam.

MoonBlade
MoonBlade képe

Talán ott kevesebb lesz a hiba :D vagy nemtudom, egyébként legjobban a gyakorló hadjárat tetszik :D jók benne a szövegek, azért kár hogy nem magyar az egész :(
Amugy meg azt már 3 szor végig játszottam :D

Udi
Udi képe
Last seen: 1 év 1 hónap
Csatl.: 2008. 03. 01. 01:00

MoonBlade wrote:

Talán ott kevesebb lesz a hiba :D vagy nemtudom, egyébként legjobban a gyakorló hadjárat tetszik :D jók benne a szövegek, azért kár hogy nem magyar az egész :(

Ezért sem ajánlott az 1.7.5, mert nem minden szöveg magyar benne. Az 1.6.5-ösben biztosan minden mondat magyarul van. Ha nem, akkor nagy baj van :).

"If you don't want to be replaced by a computer, don't act like one." - Arno Penzias

MoonBlade
MoonBlade képe

Udi wrote:

MoonBlade wrote:

Ezért sem ajánlott az 1.7.5, mert nem minden szöveg magyar benne. Az 1.6.5-ösben biztosan minden mondat magyarul van. Ha nem, akkor nagy baj van :).

Értem :)
Akkor lehet belevágok 1.6.5 ön a hadjáratokba rendesen :).
De majd kiváncsi leszek milyen lesz az 1.8.0 ás verzió :)

-Egyébként valakinek lenne kedve péntek este fele játszani egy kezdő Wesnoth rajongóval ?:D

yanosz
Last seen: 1 év 5 hónap
Csatl.: 2009. 02. 17. 19:30

MoonBlade wrote:

Akkor lehet belevágok 1.6.5 ön a hadjáratokba rendesen

Kezdőként célszerű egy-egy rövidebb, kezdőknek szánt hadjáratot előbb könnyű, majd ugyanezt közepes erősségű fokozatban is végigjátszani.
MoonBlade wrote:

-Egyébként valakinek lenne kedve péntek este fele játszani egy kezdő Wesnoth rajongóval ?:D

Valószínűleg ráérek (kb. 20.00-tól), szívesen játszom, fent leszek a kfki szerverén.
Az az érzésem, hogy többen is leszünk. :D

MoonBlade
MoonBlade képe

yanosz wrote:

Valószínűleg ráérek (kb. 20.00-tól), szívesen játszom, fent leszek a kfki szerverén.
Az az érzésem, hogy többen is leszünk. :D

Rendben én fent leszek :)

ac.boulle
Last seen: 9 év 6 hónap
Csatl.: 2009. 12. 03. 18:39

Sziasztok. Én csak nem rég kezdtem el játszani, a számítógép elleni hadjáratokat csinálom és lehet hogy a tapasztalatlanság miatt, de az érdekelne van e valakinek ötlete, hogy mért van az néhány szintnél fokozottan: pl nehéz partraszállás a wesnoth felemelkedése hadjáratban, hogy az ellenség szinte minden ütése talál, az enyémek meg jó esetben csak a fele, de általában visszatöltögetősdit játszom, hogy azért vigyenek be az enyémek is úgy ütéseket, hogy az ellenség ne nyírja ki az újonnan szintet lépett katonáimat.. Figyeltem a napszakot, vagy hogy vezér van e a közelben. Vagy van valami extra beállítás, amit nem tudok? Tetszik a játék és bármilyen ötlet érdekel, mert elég frusztráló, hogy pl szerencsétlen 1es nágák minden ütése talál, míg az én 2,3as katonáimnál sokszor egy sem, ami fokozottan érvényes arra, amikor ők támadják a parton álló katonáimat... valahogy az enyémek találó választámadása ritkaságszámba megy. Erősség átlagos. Az erősség összefügg azzal hogy bénábbak lesznek a katonáim? Köszi.

kele
kele képe
Last seen: 7 év 5 hónap
Csatl.: 2008. 08. 28. 02:00

A játékban valóban van egy kis bizonytalansági tényező, amely érdekessé teszi. Az, hogy egy ütés talál-e vagy sem döntően függ attól, hogy milyen egység milyen terepen áll. A nagákat vízben kissé nehéz eltalálni(40%), de szárazföldön könnyű(60-70%). Egyébként az, hogy az adott terepen mekkora az egység védekezőképessége az látható, ha kijelölöd az egységet, s az egeret mozgatod a terepen. Persze vannak módosító tényezők, így mesterlövész és mágikus támadás mindig 60%-os valószínűséggel talál. Az egységleírásokból megnézheted a védekezést, így terepspecifikus egységekkel csökkentheted a valószínűségi ingadozásokat, mert olyan is van, hogy a mágus négyből egyszer sem talál (a valószínűsége 2,56%). Még ember-ember elleni meccsen is előfordul, őrületbe kergetve a játékosokat :) s olyan is, hogy 30%-os találati esély mellett háromból három találat van (2,7%). Ilyenkor szokták emlegetni a nagy számok törvényét vagy Murphyt... (kevésbé megértő játékosok a programozók édesanyját) :evil:

kele

ac.boulle
Last seen: 9 év 6 hónap
Csatl.: 2009. 12. 03. 18:39

Köszi kele, valahogy gondoltam hogy ilyesmi lesz a válasz :) Azt hiszem én a kevésbé megértő játékosok közé tartozom :evil:

kele
kele képe

Ne add fel! Gondolj inkább a nagy számok törvényére;) a sok visszatöltögetés helyett inkább kezdd elölről az adott küldetést, hamarabb végzel, ráadásul fejlődik a taktikai érzéked is, ha más úton próbálkozol :)
Tippek, stratégiák, taktikák tanulmányozhatók itt is akár a bajnokság visszajátszásai, akár a válogatott egységekkel vívott csaták visszajátszásait átnézve 8)

kele

sgergely
sgergely képe
Last seen: 9 év 4 hónap
Csatl.: 2009. 03. 18. 21:42

Két problémám is lenne:
Az első:
A szerkesztő felső, és oldalsó panelének gombjai jelennek meg játék közben is... Sz'al nincs egység profil, napszak jelző, körvége... :roll:
A második:
Ez már elég régóta van, de eddig nem tudtam hogy hiba, azt hittem a verzióból vették ki... De nemrégiben az egyik játék során a többiek említették hogy nekik működés az egységek "elmerítése". Nah nekem nem... Hiába küldök a vízbe egy egységet nem merül el, hanem áll a víz tetején mint Jézus...
Itt van egy kép ami szemlélteti a bajaimat ,előre is köszönöm!

Horus
Horus képe
Last seen: 1 év 3 hónap
Csatl.: 2007. 04. 24. 02:00
Re:

sgergely wrote:

Itt van egy kép ami szemlélteti a bajaimat ,előre is köszönöm!

Huhh ez nem semmi, köszönjük, hogy megosztottad :D
Mondjuk ilyen magas szinten már nem kérnék segítséget se, hanem reinstall egy az egyben...
Erős tipp, hogy valami szenny letölthető kiegészítés irkálta felül a Wesnoth alapvető fájljait. Legalábbis a vízen járó trollt illetően. Az viszont már elég hideglelős lenne, ha egy ilyen írta volna át a játék menüjét is... jobb tippem viszont nincs.

sgergely
sgergely képe
Last seen: 9 év 4 hónap
Csatl.: 2009. 03. 18. 21:42

Igen, asszem az lesz a vége hogy leirtom és újrainstallálom, bár nagyon kerülni akartam ezt... Azért köszönöm! :D

Bodolai
Bodolai képe
Last seen: 8 év 2 hónap
Csatl.: 2010. 03. 01. 12:05

Sziasztok!
Amikor le akarom tölteni 26 százaléknál X es ablakot ad ki.
Szóval ijen 26 százaléknál valamiért nem enged továb valamijen ablakot ad ki.

Bodolai14 néven találsz meg a játékban! :)

kele
kele képe

Bodolai wrote:

Sziasztok!
Amikor le akarom tölteni 26 százaléknál X es ablakot ad ki.
Szóval ijen 26 százaléknál valamiért nem enged továb valamijen ablakot ad ki.

Tudnál valami képet is mellékelni? Így első hallásra meglepő, de legalább a kiírt szöveget le tudnád írni?

kele

Bodolai
Bodolai képe

Hát meglepő :D
rájötem mi a baj
Amikor töltötem kiléptem a wesnoth veblapjából.
És így elvesztette az adatokat.
szóval ha valaki letölti futtatásba ne lépjen ki a honlapról

Bodolai
Bodolai képe

Ő én rá akarok lépni a magyar szeróra és eszt irom be:

wesnoth.hu.kfki:15000

és a bejelntkezéshez mit kell irni?

Udi
Udi képe

Melyik böngészővel töltötted le? A FireFox biztosan nem szakítja meg, ha bezárod a böngésző ablakot.

A cím így van helyesen: wesnoth.kfki.hu . A 15000-et el is hagyhatod.

"If you don't want to be replaced by a computer, don't act like one." - Arno Penzias

Bodolai
Bodolai képe

Valaki segitene :d
ot van valakinek 5 csilag aból 2tő világos.
de hogy tudnak szinteket lépni a játékba?

Udi
Udi képe

Nem egészen értem, melyik csillagokra gondolsz, de olvasd el a kézikönyvet, abból sok mindent meg lehet tudni (pl. hogy hogyan lépnek szintet az egységek). [url]http://svn.gna.org/viewcvs/*checkout*/wesnoth/branches/1.6/doc/manual/manual.hu.html[/url]

kele
kele képe

Szerintem a fórumozók mellett megjelenő csillagokat kérdezi, igaz abból hat van, de az osztálybasorolás az jó kérdés:)
DigiHero hatcsillagos múmia... :)

kele

DigiHero
DigiHero képe

kele wrote:

Szerintem a fórumozók mellett megjelenő csillagokat kérdezi, igaz abból hat van, de az osztálybasorolás az jó kérdés:)
DigiHero hatcsillagos múmia... :)

Jaja, sokat kell hozzá pofázni, és akkor bárkinek lehet annyi, kivétel ezek a fordítók meg hasonlók... :D

DigiHero voltam.

Bodolai
Bodolai képe

De ezen a szerveren sosincs senki fen: wesnoth.kfki.hu:15000
nem játszik valaki velem egyet?

DigiHero
DigiHero képe

Bodolai wrote:

De ezen a szerveren sosincs senki fen: wesnoth.kfki.hu:15000
nem játszik valaki velem egyet?

Őőő. A szerver neve továbbra is simán: wesnoth.kfki.hu.
Am meg ha felveszel msn-re: sipipeti15@hotmail.com
Akkor itt egyeztethetünk időpontokat.

DigiHero voltam.

Bodolai
Bodolai képe

csak egy bajom van :D
nagyon kezdő vagyok és van egy barátom: gabor99 ő mutata a játékot.
ő majd sok tanácsot ad mert holnap át megyek hozá és majd megmutatja a dolgokat :d
de egyeztethatünk időt :D.

DigiHero
DigiHero képe

Annyira jó ez a fórumtéma, h bármi egyéb h nem is csinálok másikat:

Tehát van 1 problémám, azaz Eninnel közös, úgyh nemcsak az én bajom :D.
Régebben volt 1 survivor nevű kiegészítés, lehet ismerik egyesek ilyen tv show alapú volt az egész nagyon laza volt.
Nah megtaláltam Enin segítségével a kiegészítést, de ugye régebbi verzióhoz jó csak, és nem értek az átíráshoz, egyedül sztem vmi elérési útfélét próbáltam átírni, h ne a campaignsbe keresse hanem az add-onsban dehát ez nyúlfarknyit sem jelentett.
Tehát szeretnék megkérni vki aki ért hozzá (Zaton, Horus, Kele, Udi, vagy vki) segítsetek megcsinálni h 1.8-ra is jó legyen, vagy ha nem lehet megoldani akkor vmi véleményt, h mi lehet a legújabb verzió amire működhet. Előre is köszi. :D

Am Faki ígérte h átküldi ennek az 1.6.1-es verzióját, sztem nekem az 1.0.8 van meg ami elég durva különbség, úgyh lehet h azzal könnyebb dolgozni gondolom én, vagy lehet h az még kompatibilis is, az meg naggyon joo lenne.

Szval bárki aki tudna segíteni lécci írjon! :D
Köszi előre is! :D

DigiHero voltam.

DigiHero
DigiHero képe

Sőt ez MINDENKI érdeke, mert ezzel akkora bulikat lehet csinálni sztem :D.
Mondjuk persze meg is lehet sérteni vele egyeseket, de ez mindig benne van xD.

DigiHero voltam.

DigiHero
DigiHero képe

Zaton hatalmasat segített (1 Isten épp a szememben xD) és meg is volt az első tesztjáték, amit Myst nyert -.-" (pedig énis döntős voltam...). De ha bárki bármi építő jellegű dolgot tud ezzel a kiegészítéssel (survivor) kapcsolatban, segíthet. :D

DigiHero voltam.

nermal93
nermal93 képe
Last seen: 8 hónap 3 nap
Csatl.: 2007. 12. 28. 01:00

Egy közzétett replay sokat segíthetne.

Nermal

Oldalak