Back to top

Bármi egyéb

135 posts / 0 new
Utolsó bejegyzés
dax92
dax92 képe
Last seen: 8 év 7 hónap
Csatl.: 2009. 05. 31. 17:31
Re: Bármi egyéb

az unwelcome guests 1 rpg szerű map.
majd nézd meg az addonok között :D :D

aki keres megtalál irc-n a #wesnoth-hu channelen :D

DigiHero
DigiHero képe
Last seen: 4 év 6 hónap
Csatl.: 2009. 01. 18. 16:00

Fúúú, ennyire nem értek hozzá :D . Nemtom melyikre gondolsz. :P :?

DigiHero voltam.

dax92
dax92 képe

az a map amikor 4en vagytok 1mással és meg kell ölni minden ellenséget és vannak benne ládák meg bolt meg hullák meg házak de valhogy a 2. kör elején megfagy :S

DigiHero
DigiHero képe

Jah h multiplayer-be van? Azt hittem h hadjáratba. Utánanézek majd, hátha nekem nem fagy le vagy vmi ilyesmi. :D

DigiHero voltam.

dax92
dax92 képe

még1 probléma fellépett...
amikor játszok elvileg az én köröm jönne de én nem tudok lépni...
miért van ez??? :x :evil:
ja és azt írja h oos while recruiting...
az mit jelent?

dax92
dax92 képe

vki tudna segíteni mert ngyon idegesítő h nem tudok játszani ... :cry:

Alpar
Alpar képe
Last seen: 7 év 8 hónap
Csatl.: 2008. 12. 21. 11:43

dax92 wrote:

vki tudna segíteni mert ngyon idegesítő h nem tudok játszani ... :cry:

az sztem akkor van mikor játékosok által készített kórszakkal játszol és nincs jól megírva és nem tetszik a wesnothnak. Csak annyit kell tenned h nem használod azt a kórszakot.

DigiHero
DigiHero képe

Lenne egy problémám egy kiegészítéssel. Szval a hivatalos kiszolgálóról töltöttem le egy SurvivalXAddOnPack nevezetű kiegészítést 1.6-os verzióval. Abban vannak nagyon tuti survivalos mapok, de sajnos nem tok rajtuk játszani :( , mer elindul van egy kis bevezető szöveg, és utána kiírja még az első kör előtt h vesztettem. Lécci segítsetek h mi lehet a baj, rosszul van megcsinálva vagy mi?... :?

DigiHero voltam.

DigiHero
DigiHero képe

Na mégis műkszik, mer az alapbeállításokat kellett használni, szval segítség lefújva.

DigiHero voltam.

04.Eldaric
Last seen: 8 év 3 hónap
Csatl.: 2009. 06. 14. 10:52

Sziasztok.Valaki nem tudja, hogy kell hadjáratot készíteni?

Zaton
Zaton képe
Last seen: 5 év 7 hónap
Csatl.: 2008. 12. 22. 20:43

Én speciel tudom, de kezd vmi kisebbel, egységgel, képességgel, ha elszántabb vagy fajjal, korszakkal. Ezeket a játék és az angol nyelv alapfokú ismerete mellett viszonylag könnyű szerkeszteni. A szerkesztéshez legjobb a Notepad++ de ha nem ragaszkodsz a magyar szöveghez(az elején inkább ne is) elég lesz a szimpla wordpad. Amúgy erre van külön topic itt.

Annyit azért hozzáteszek hogy a .cfg fájlokban van leírva a számodra fontos dolog. Nyugodtan nézegetheted őket, ellesheted mit hogy oldottak meg a szerkesztők. Amíg nem piszkálsz beléjük, a játék is működni fog. Kezdésképpen, hogy ne latinul legyen= kapcsos zárójel közé zárt szó a tag. pl: [unit_type] A tagokkal közrezárt rész egy bizonyos adathalmaz, ami leírja, mi, mennyi, hogyan. A zárótaghoz mindig hozzá kell írni egy perjelet, így: [/unit_type] Esetünkben az unit_type tag egy egység adatait zárja közre, ebben meg kell adni a nevét, id-jét (mindkettő csak úgy hasból is lehet, de azér a marhaságokat ékezeteket mellőzzük) életpontját, max. tapasztalati pontját, mozgáspontját, mozgásának típusát, stb. példa:

[unit_type]
id=ezmegaz
name=ezmegaz
hitpoints=25
experience=30
movement=7
movement_type=smallfoot
....
[/unit_type]

DigiHero
DigiHero képe

Nemtom h jó helyre írom e(ha átgondoljuk ez a bármi egyéb) (nem volt túl jó ötlet ezt megcsinálni mer így mindenki mindent ide ír, köztük én is, mind1) szval most raktam fel 1.6.4-et és a mentések meg a kiegészítők egy dokumentumokban lévő my games nevű mappába kerülnek (valószínűleg én állítottam be, de nem emléxem) és az lenne a kérdésem, h egészséges lenne e ha átraknám a program files-ban lévő mappájába az egész userdata-t?

DigiHero voltam.

Zaton
Zaton képe

Nem tom. De ez a verzió úgy is rossz, ne nagyon játszogass vele. Rossz az editor, rossz a beállítás menü, legalább is nálam igen. Nem fog ez sokáig így maradni.

Feljebbi vádamat visszaszívom, az én hibám hogy nem műxik.

yanosz
Last seen: 1 év 2 hónap
Csatl.: 2009. 02. 17. 19:30

Telepítésnél rákérdez, radio-gombos választással tudod megadni, hogy ide vagy oda kerüljön.
Utólag szerintem ne piszkáld.

Gramor
Last seen: 9 év 9 hónap
Csatl.: 2009. 04. 24. 20:02

Sziasztok.
Nekem abban kéne segítség hogy lehet-e törölt mentéseket visszaállítani,és ha igen akkor hogy.Mert ebből még nem csinálnék akkora problémát,csak éppen a Wesnoth Felemelkedése hadjáratban töröltem le a Wesnoth Felemelkedés című pályát ahova még soha nem jutottam el.
És előző mentéseim nincsenek,ha csak az előőrsről lenne annak nagyon örülnék....Elölről nagyon nincs kedvem elkezdeni... :cry: :cry:

DigiHero
DigiHero képe

Gramor wrote:

Sziasztok.
Nekem abban kéne segítség hogy lehet-e törölt mentéseket visszaállítani,és ha igen akkor hogy.Mert ebből még nem csinálnék akkora problémát,csak éppen a Wesnoth Felemelkedése hadjáratban töröltem le a Wesnoth Felemelkedés című pályát ahova még soha nem jutottam el.
És előző mentéseim nincsenek,ha csak az előőrsről lenne annak nagyon örülnék....Elölről nagyon nincs kedvem elkezdeni... :cry: :cry:

Amennyiben a játékban törölted, nem lesznek mentések, viszont ha egyenesen a userdata-ból, akkor még benne lehetnek a lomtárba, de egyébként ha onnan is kitörölted, akkor már nem hiszem h vissza lehet hozni őket. (Windows-on így van.)

DigiHero voltam.

Iker
Iker képe
Last seen: 3 év 8 hónap
Csatl.: 2008. 11. 29. 11:15

az 1.6nak mi a magyar szerver neve?

Udi
Udi képe
Last seen: 11 hónap 3 hét
Csatl.: 2008. 03. 01. 01:00

Iker wrote:

az 1.6nak mi a magyar szerver neve?

Pont tegnap írtam egy másik témába, hogy még nincs olyan. Napóleont nem tudjuk elérni, a Barack rendszergazda pedig még nem válaszolt.

"If you don't want to be replaced by a computer, don't act like one." - Arno Penzias

04.Eldaric

Zaton, milyen programmal lehet megnézni a cfg fájlokat?

Rudanar
Rudanar képe
Last seen: 2 év 2 hónap
Csatl.: 2007. 05. 26. 02:00

04.Eldaric wrote:

Zaton, milyen programmal lehet megnézni a cfg fájlokat?

A cfg fájlok egyszerű szövegfájlok, tehát egy közönséges szövegszerkesztővel (Wordpadszerű, pl. amilyen asszem a TotalCommanderben is van) meg lehet nyitni őket.

Üdvözlettel:
Kádár-Németh Krisztián (alias Rudanar_Firmus)
Wesnoth magyar fordítócsapat vezetője (2007-2013)

Zaton
Zaton képe

Quote:

Ezeket a játék és az angol nyelv alapfokú ismerete mellett viszonylag könnyű szerkeszteni. A szerkesztéshez legjobb a Notepad++ de ha nem ragaszkodsz a magyar szöveghez(az elején inkább ne is) elég lesz a szimpla wordpad. Amúgy erre van külön topic itt.

Ezt írtam én nem olyan rég. Nem mintha haragudnék érte, de legközelebb figyelmesen olvasd el Eldaric. Ehhez hasonló hibákkal szerezhetsz magadnak + 3 óra munkát szerkesztésnél. Minden módosítás után indítsd el a játékot, mert nem mindig nyilvánvaló mi a hiba, ha van.

04.Eldaric

Oké, csak valami hülyeséget írt ki, de már megoldottam.

hajasmanosz
Last seen: 9 év 7 hónap
Csatl.: 2009. 09. 17. 14:54

Sziasztok.Még új vagyok, és nagyon szeretem a Wesnothot.Most éppen az északi ujjászületést csinálom.Van egy pálya, amikor le kell győzni 2 bosszúállót, és bemegyünk a várba.Ott van egy csomó út, mindegyik jelzőtáblával.Legyőztem az ellenséget, de megint elment, és nem tudom, mit csináljak.Min a 2 Fehérmágussal ott vagyok abba a csatatéres nem tudom minél, ahol jöttek a pókok.Légyszives segítsetek.
Köszi.

Horus
Horus képe
Last seen: 1 év 3 hét
Csatl.: 2007. 04. 24. 02:00

hajasmanosz wrote:

Sziasztok.Még új vagyok, és nagyon szeretem a Wesnothot.Most éppen az északi ujjászületést csinálom.Van egy pálya, amikor le kell győzni 2 bosszúállót, és bemegyünk a várba.Ott van egy csomó út, mindegyik jelzőtáblával.Legyőztem az ellenséget, de megint elment, és nem tudom, mit csináljak.Min a 2 Fehérmágussal ott vagyok abba a csatatéres nem tudom minél, ahol jöttek a pókok.Légyszives segítsetek.
Köszi.

Ha választ szeretnél a kérdésedre, akkor fogalmazz is úgy, hogy értsük, mi a gond. Küldetés címe, játék verziószáma szintén nem ártana.
Egyébként üdv a fórumon!

kele
kele képe
Last seen: 7 év 2 hónap
Csatl.: 2008. 08. 28. 02:00

hajasmanosz wrote:

Köszi.

Roppant egyszerű, meg kell találni a delevényt, s a fehér mágusokkal kell végezni vele :)
Mivel halhatatlanok, értsd: ha meghal is, feltámad utána, mégpedig a másik fehér mágushoz közel, legalábbis 1.6+ verzióknál. A korábbiak esetén a toborzóhelynél, ez elég macerássá teszi az egyébként sem túl rövid pályát. A korábbi verzióknál csak azt tanácsolhatom, hogy vigyél néhány feláldozható egységet, amelyekkel legyengíted, s a kegyelemdöfést add meg valamelyik fehér mágussal. Egyébként meg sűrűn mentsd el, vagy kapcsold be az automatikus mentést, akkor vissza tudod tölteni. Igaz, hogy lelassítja a játékot némileg, de az ilyen hosszú pályáknál lehet vele variálni.

kele

hajasmanosz
Last seen: 9 év 7 hónap
Csatl.: 2009. 09. 17. 14:54

Köszi.Bocs az értelmezés miatt.Már be is felyeztem a hadjáratot.Szerintem ez volt a legjobb.

MoonBlade
MoonBlade képe
Last seen: 9 év 6 hónap
Csatl.: 2009. 09. 22. 16:44

Sziasztok!

nem tudom mennyire vág témába, de hülyeséget se szeretnék kérdezni, a küldetéseket melyik verzióval érdemesebb kijátszani ?
a választ előre is köszönöm!

Üdv: MoonBlade

Udi
Udi képe

MoonBlade wrote:

nem tudom mennyire vág témába, de hülyeséget se szeretnék kérdezni, a küldetéseket melyik verzióval érdemesebb kijátszani ?
a választ előre is köszönöm!

Mindig a lehető legfrissebbel :). A visszajelzések alapján finomítanak a pályákon, a nehéz ellenségeket visszaveszik, a gyengéket felerősítik, sőt olyan is van, hogy egy technikai hiba miatt képtelenség végigvinni egy hadjáratot, általában ezeket is javítják az új kiadások. Szóval most az 1.6.5-öt javaslom.

"If you don't want to be replaced by a computer, don't act like one." - Arno Penzias

MoonBlade
MoonBlade képe
Last seen: 9 év 6 hónap
Csatl.: 2009. 09. 22. 16:44

Köszönöm a választ!

Egyébként azért kérdeztem mert amikor elkezdtem játszani 1.7.5 össel kezdtem, de látom hogy van több fajta verzió, meg nemsoká lesz 1.8 as :D elég gyorsan nőnek a verzió számok.
Jah és mégegy kérdés, a játékon belül ahogy látom nem ugyanugy vannak a nehézsigi szintek, a nehézségi szinek a körök számától függenek vagy a játék taktikai beálítotságától ? Mert még erre nem jöttem rá :oops:

Udi
Udi képe

MoonBlade wrote:

Egyébként azért kérdeztem mert amikor elkezdtem játszani 1.7.5 össel kezdtem, de látom hogy van több fajta verzió, meg nemsoká lesz 1.8 as :D elég gyorsan nőnek a verzió számok.

A páratlan számú verziók azt jelentik, hogy azok tesztelésre szánt kiadások, még hibásak, rengeteg változtatás lesz bennük, ezért játékra nem nagyon alkalmasak, csak kipróbálásra, tesztelésre. Ezért javasoltam az 1.6-os ág legfrissebb kiadását az 1.6.5-öt. Az 1.7-es ágból lesz kb. egy hónap múlva az 1.8-as. Az 1.8-as is stabil lesz.

MoonBlade wrote:

Jah és mégegy kérdés, a játékon belül ahogy látom nem ugyanugy vannak a nehézsigi szintek, a nehézségi szinek a körök számától függenek vagy a játék taktikai beálítotságától ? Mert még erre nem jöttem rá :oops:

Ez nincs egységesen kezelve, a játék hadjáratainak készítői határozzák meg, hogy egy-egy nehézség miben nyilvánul meg. Általában kevesebb arannyal kezdesz, magasabb szintű egységeket toboroz az ellenfeled vagy kevesebb kör alatt kell teljesítened a küldetést.

Oldalak