Back to top

Gépigény

17 posts / 0 new
Utolsó bejegyzés
Alpar
Alpar képe
Last seen: 7 év 7 hónap
Csatl.: 2008. 12. 21. 11:43
Gépigény

Nem biztos hogy ez tényleg hiba, de Az utolsó tünde állás és az Ismerős a pácban küldetések nagyon lassúak. Megnövelt sebességet használok 16x- ost vagyis a maximumot, mégis az egységeim alig kullognak. Jó teljesítményű gépem van, volt mikor lassabb volt a játék, de nem ennyire. Igaz, hogy 6 Ai van benne, meg én, meg sok egység van, de 20 percet bajlódik egy körrel. Ez valami programozási hiba lehet, vagy egyszerűen a gépem nem olyan jó, ahhogy hiszem: 2,8 Ghz Cpu, 512 Mb ram, és csak a Wesnoth fut.

Udi
Udi képe
Last seen: 11 hónap 3 hét
Csatl.: 2008. 03. 01. 01:00
Re: Gépigény

Alpar wrote:

Nem biztos hogy ez tényleg hiba, de Az utolsó tünde állás és az Ismerős a pácban küldetések nagyon lassúak. [...] Igaz, hogy 6 Ai van benne, meg én, meg sok egység van, de 20 percet bajlódik egy körrel. Ez valami programozási hiba lehet, vagy egyszerűen a gépem nem olyan jó, ahhogy hiszem: 2,8 Ghz Cpu, 512 Mb ram, és csak a Wesnoth fut.

Ez programozási hiba. Sajnos jelenleg nem tudok C++-ban programozni (bár nagyon szeretném megtanulni), ezért nem tudom megerősíteni, de az a gyanúm, hogy a játék nincsen megfelelően optimalizálva. A sok számítógépes ellenfél akkor lehet lassú, ha a hozzájuk használt algoritmus is lassú. Ezt sem tudom megerősíteni, de ha Python szkriptek mozgatják az ellenséget, akkor az lassabb, mintha C++ kód hajtaná őket.

Mekkora felbontásban játszol? A felbontás csökkentése megoldhatja a problémát, mert akkor egyszerre kevesebb egységet és területet kell mutatnia. A 2,8 Ghz Cpu nem lehet gond, az 512 mb memóriának sem szabad kevésnek lennie, bár a játék átlagosan 100 mb memóriát eszik, de ha csak az fut, akkor nem lehet kevés neki az 512. Nekem 1,6 Ghz Core2Duo és 1024 mb memória mellett is előfordul olyan, hogy egy-egy ütés előtt a számítógépes ellenfél hosszabban megfontolja a lépést, és ilyenkor a hang is csúszik.

Legközelebb légyszíves nézd meg, hogy melyik alfórumba helyezed el a hozzászólást. Amibe eredetileg raktad az a honosítási hibák helye volt :) .

"If you don't want to be replaced by a computer, don't act like one." - Arno Penzias

Alpar
Alpar képe
Gépigény

Egy kicsit elhamarkodottan írtam, az Utolsó tünde állás csak 10 körig lassú, utána rendesen megy, bizonyára mert több mint 100 egység van a pályán összesen, és miután kiirtották egymást már rendesen megy. Az előző üzenetemet kb. az 5. kőrnél ítram, pont akkor mikor a legtöbb egység van. Viszont az előző pályánal az Ismerős a pácbannál miután leítrom a trollokat, a szövetségesemnek 2 egysége van, nekem kb.30, az orkoknak pedig kb 20, de mikor már csak alig van egység a pályán, amelyek többsége az enyém, és a sajátjaimon kívül van 2 szövetséges és 3-4 ork, akkor is lassú (és szerintem nem azért mert ütésen gondolkozik) szóval még létszámcsökkentés után sem gyorsul fel, pedig az Utolsó tünde állásnál felgyorsult.
A felbontásom 1152x808.
Továbbá bocsánatot szeretnék kérni azért, hogy rossz alfórumba írtam az előző hozzászólást.

Udi
Udi képe

Alpar wrote:

A felbontásom 1152x808.

Ez ablakos mód, vagy teljesképernyős? A teljesképernyős talán felgyorsítja a dolgokat (pl. 1024x768).

"If you don't want to be replaced by a computer, don't act like one." - Arno Penzias

TÁLTOS
TÁLTOS képe
Last seen: 8 év 2 hónap
Csatl.: 2007. 04. 23. 02:00

Ilyen "hiba" nálam akkor szokott felmerülni, ha az egyik egységemnek 30 fölé megy a lépéspontja és 600 HP fölötti egységek is lassíthatnak :D

Es ist zu schön, um wahr zu sein.

Levente96
Last seen: 1 év 9 hónap
Csatl.: 2009. 03. 20. 14:34

Hahó!

Tudom, hogy nem teljesen tartozik ide, de nekem a 1.4 bekrepált! Angol nyelven fut és nem lehet átállítani!! GRRRR...

Levente96

Udi
Udi képe

Levente96 wrote:

Tudom, hogy nem teljesen tartozik ide, de nekem a 1.4 bekrepált! Angol nyelven fut és nem lehet átállítani!! GRRRR...

Nézd meg, hogy van-e a wesnoth mappán belül olyan, hogy po, azon belül hu mappa. Más nyelvre át tudod állítani? Német, francia, vagy valami másra? Esetleg másold ki a userdata mappát valahova, telepítsd újra a játékot, majd másold vissza az új telepítésbe a userdatát, így nem vesznek el a beállításaid, mentéseid.

Levente96
Last seen: 1 év 9 hónap
Csatl.: 2009. 03. 20. 14:34

Csak angolul fut. Kipróbáltam már, még kínaiul sem hajlandó futni.... :?
Egyébként most lett valami kis izé frissítve a Wesnoth-on, lehet, hogy amiatt van a baj....
Ami az ötleteket illeti köszi! Mindjárt kipróbálom őket.

Levente96

DigiHero
DigiHero képe
Last seen: 4 év 6 hónap
Csatl.: 2009. 01. 18. 16:00

Nem biztos h ide tartozik, nekem az lenne a kérdésem, h tudok e két fajta verziójú Wesnoth-ot tartani a gépen? pl.: 1.4.7. és 1.6.

DigiHero voltam.

Udi
Udi képe

DigiHero wrote:

tudok e két fajta verziójú Wesnoth-ot tartani a gépen? pl.: 1.4.7. és 1.6.

Windowson minden gond nélkül működik, csak az 1.6-ost ne oda telepítsd, ahova az 1.4.7-est, módosítsd a telepítési mappát.

DigiHero
DigiHero képe
Last seen: 4 év 6 hónap
Csatl.: 2009. 01. 18. 16:00

Köszi, egyébként megpróbáltam és hiba nélkül működik mind2 akár egyszerre is. :D

DigiHero voltam.

Rudanar
Rudanar képe
Last seen: 2 év 2 hónap
Csatl.: 2007. 05. 26. 02:00
Re: Két verzió egyszerre?

Udi wrote:

DigiHero wrote:
tudok e két fajta verziójú Wesnoth-ot tartani a gépen? pl.: 1.4.7. és 1.6.

Windowson minden gond nélkül működik, csak az 1.6-ost ne oda telepítsd, ahova az 1.4.7-est, módosítsd a telepítési mappát.

Na jó, de Linux alatt - különösen csomagból telepítve - hogy oldható ez meg? Csak van valami opció, amit meg kell adni a csomagkezelőnek, hogy ne írja felül a régi verziót...
Végső esetben lehet "alkalmanként a megfelelőt telepítem" módszert alkalmazni... de ez nem túl elegáns...
Ötletek? :)

Üdvözlettel:
Kádár-Németh Krisztián (alias Rudanar_Firmus)
Wesnoth magyar fordítócsapat vezetője (2007-2013)

TÁLTOS
TÁLTOS képe
Last seen: 8 év 2 hónap
Csatl.: 2007. 04. 23. 02:00

Nem tom hogy hogyan működik a linux, én sajna windowst használok de biztos ott is van olyan hogy áthelyezés vagy kivágás és beillesztés.

(és akkor mind1 hogy hova teszed az 4.7 et ha a 6 nem oda települ)

Ez logikusnak tűnik, de csak windowsos szemmel.

Ja egy kis munkát igényel de föltettem egy olyan 4.7 et amit csak a bajnokságra használok majd. Levettem a fölös pályákat, küldiket és feltettem a map packot. :D

Es ist zu schön, um wahr zu sein.

bodri
Last seen: 8 év 10 hónap
Csatl.: 2009. 03. 18. 16:38

Hát én gentoo-n simán mask-oltam a 1.4.7 feletti verziókat, de elvileg lehet külön slot-ba is rakni.

Udi
Udi képe

Bár nem értek a gentoohoz, de gondolom a forgatás miatt tudod maskolni és más slotba rakni. Nagyokos9 mandrivára keres megoldást. Előkészített csomagból nehéz máshova rakni a programot, mert a függőségei is közrejátszanak. Amíg tart a bajnokság, szerintem használjunk winet, aztán utána váltsunk csak.

Alpar
Alpar képe

Sziasztok!
Kérlek segítsetek:
Valami lett a progival vagy az oprendszerrel. egyik napról a másikra nem indul a játék csak egy hibaüzenetet az ki. semmit nem csináltam max annyi h frissített a win7. már többször újratelepítettem a játékot, kompatibilitást megváltoztattam mégse megy.
mit tehetek? :(

nermal93
nermal93 képe
Last seen: 5 hónap 3 hét
Csatl.: 2007. 12. 28. 01:00

Nem kell win7-et használni, mert ez a vége! :) Amúgy a rendszervisszaállítást próbáltad?
Személy szerint én maradnék örökre az XP-nél, a win7 valahogy unszimpatikus, mióta rendszergazdaként rájöttem, hogy nem lehet belenézni a documentums and settings mappába...

Nermal