Multiplayer

A mud az egy szöveges kalandjáték volt, amiben egy karaktert kellet fejlesztgetni, miközben kóboroltál egy marha nagy térképen, s helyenként 'beléphettél' egy-egy helyszínre, ahol külön küldetések végrehajtásával töményen szerezhettél pontot, aranyat, stb... Amíg a térképen kóboroltál, addig ilyen-olyan lényekkel futottál össze, s azokat legyilkolva kaptál pontokat, s pénzt. Ha elbuktál, új életre kelhettél...
Wesnoth térképén ez olyan lenne, hogy van egy induló sereged valahol. Aztán elindulsz valamerre, útközben rablóbandák ellen harcolsz, de teljesíthetsz küldetéseket is adott helyeken, netán ellenséges városokat is ostromolhatsz (két játékos pályák, esetleg több is), vagy emberek ellen, vagy gép ellen is játszhatsz, stb...
Tehát ide be lehetne illeszteni a multiplayeres pályákat rögzített koordinátákkal, s ha két játékos ér oda, akkor megütközhetnek, ha meg egyedül bolyong valaki, akkor a gép ellen küzd.

A marhanagy térkép alatt ezt gondoltam

kele

kele képe
kele
Csatl.: 2008. 08. 28.

Hogy valami rendszer legyen a hozzászólásomban. Amire gondolok az kb. így nézne ki:
Lenne egy nagy-nagy térkép, ami egy hálózat lenne, s ennek csomópontjaiban lennének a falvak, a játékosok (gép) törzshelyei. A fő hely tabu lenne, ezt nem lehetne elfoglalni, de a többit szabadon. A falvak helyét koordinátákkal lehetne megadni, ehhez lehetne egy tényleges térképet rendelni, vagy egy készet, vagy profik sajátot. Emellett bizonyos beállítások adottak lennének, így gyakorlatilag egy adatbázis tartalmazná a szükséges adatokat.

A játék úgy működne, hogy:
Belép a játékos, eldöntené, hogy mit akar. Az adatbázisból kiválaszthatná, hogy edzőmeccset a gép ellen, akkor kiválasztana egy falut (koordinátát), ahol a gép ellen edzhetne. Ha meg másik ember fakuját akarja elfoglalni, s ő is ott van, akkor kihívná, s megtámadná. Esetleg véletlenszerűen bolyongana, s ahogy esik, úgy puffan, ami jön, azzal foglalkozna. Ezt az adott nagy térképen a koordináták alapján be lehetne állítani, illetve számos dolgot előre meg lehetne adni, így a továbbiakban a csaták a multi-szerver motorján mehetnének.

Vázlatosan ennyi, persze az ördög a részletekben van...

kele

kele képe
kele
Csatl.: 2008. 08. 28.

Nah akkor, a Mud leírása nem új nekem, sok ilyen játék van még a neten; a legismertebbek Magyar földön a Thrillion Kincsei, az Amos, a Kalandok Földje(na ehhez a címhez is sok fantázia kellett) és a Larkinor, első kettővel még most is játszom. Talán be is teszek belőlük pár elemet, ha elérek odáig, hogy elindul a játék, addig fölösleges ezen rágódni.

Viszont az a "Főmuki/főváros nem tud meghalni/romba dőlni" ötlet, ami sok játékban megvan(pl. Hódító, Ikariam, Travian) itt nem lenne jó ötlet, hisz ez nem egy több hónapos játék, amibe a fanatikusabbja még sok lóvét is beledob, csak egy pár napos kis szórakozás, ahol enyhén szólva demoralizáló lenne, ha nem lehetne véglegesen nyerni.
Minden egyébben ez pont az az elképzelés, mint az enyém, lehet utazgatni a szomszédokhoz ahogy tetszik és támadhatod, ha úgy akarod, bár útközben is lennének bonyodalmak, hisz lássuk be, ha például a Szürke Erdő árnymágusai el akarnák foglalni Weldynt, nem épp egy egy kiruccanás lenne, hisz ott a többi hűséges falu...
Persze arról is lehet szó, hogy elvesszük a Wesnoth történelmi részét, és külön, térkép nélküli játékot csinálunk, és egymás falvait támadgatjuk. A köztes helyeket, (portyázás gombra kattintva) véletlenül generálná a gép.

Zaton képe
Zaton
Csatl.: 2008. 12. 22.

ŐŐŐ.
Én 2-ő magyart ismerek Laughing out loud

wesnoth.kfki.hu
wesnoth.kfki.hu:15000

mind a kettő jó és müködő.
ki lehet próbálni Laughing out loud

Bodolai14 néven találsz meg a játékban! Smile

Bodolai képe
Bodolai
Csatl.: 2010. 03. 01.
Hely: Nagyvenyim

Sziasztok!

Ahogy látom, napok óta nem elérhető a wesnoth.org és a többjátékos kiszolgálók egyike sem. Tud valaki valamit az esetről?

Üdvözlettel:
Kádár-Németh Krisztián (alias Rudanar_Firmus)
Wesnoth magyar fordítócsapat vezetője (2007-2013)

Rudanar képe
Rudanar
Adminisztrátor
Csatl.: 2007. 05. 26.
Hely: Nagykovácsi

Rudanar wrote:
Sziasztok!

Ahogy látom, napok óta nem elérhető a wesnoth.org és a többjátékos kiszolgálók egyike sem. Tud valaki valamit az esetről?

Passz. Lehet, hogy noy4 dührohamot kapott.
Ha valaki aggódott volna a kfki használati értéke miatt, akkor tessék, itt a csattanós válasz. Laughing out loud

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015
Csatl.: 2007. 04. 24.
Hely: üres konzervdoboz

Horus wrote:
Rudanar wrote:
Sziasztok!

Passz. Lehet, hogy noy4 dührohamot kapott.
Ha valaki aggódott volna a kfki használati értéke miatt, akkor tessék, itt a csattanós válasz. Laughing out loud

http://shadowm.rewound.net/blog/archive ... ssues.html
Itt a hiba leírása és az ideiglenes megoldás is.
A szerverek és a weblap megy, csak a wesnoth.org címet nem tudja feloldani a megfelelő IP címre.

negusnyul képe
negusnyul
Adminisztrátor
Csatl.: 2008. 10. 28.

ja

65.18.193.12 is wesnoth address

csarmi
Csatl.: 2011. 10. 03.

És ahogy látom, most rendesen is működik, feloldja a wesnoth.org címet is.

Üdvözlettel:
Kádár-Németh Krisztián (alias Rudanar_Firmus)
Wesnoth magyar fordítócsapat vezetője (2007-2013)

Rudanar képe
Rudanar
Adminisztrátor
Csatl.: 2007. 05. 26.
Hely: Nagykovácsi

Köszönjük negus a megoldást, bennem fel sem merült utánanézni, hogy van-e ilyen. Smile
Tényleg annyit rakoncátlankodott már eddig is a hivatalos, hogy nem is fogtam fel, hogy most súlyosabb a gond.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015
Csatl.: 2007. 04. 24.
Hely: üres konzervdoboz

1.Hálózaton akartunk játszani ketten, én PC-ről, a haver Androidról tabletről, csakhogy nem láttuk egymást semmilyen szerveren sem.

Mi lehet az oka?

PC-n a tűzfalon engedélyeztem a hálózati játékot, azonban Androidon nem kért ilyesmit.

2.Androidon pedig a szerverre való belépésnél felhasználót és jelszót kért. Miért? Kell valahol regisztálni?

Valakinek van ötlete? Szivesen venném.

íjász vagy semmi

"Suhan az edzett nyíl, ki tudja hol áll meg, Ki tudja hol áll meg s Kit hogyan talál meg?"

nyolcvanhetes képe
nyolcvanhetes
Csatl.: 2016. 02. 11.
Hely: Viharos Sarkok Vidéke
Változtassatok nevet! Ne ugyanavval a névvel menjetek fel, mert akkor nem fog felengedni titeket. Smile Ha úgy próbálkoztok, egyikőtöktől mindig jelszót fog kérni Smile
Legyenek inkább becsületes ellenfeleim, mintsem becsvágyóak, és nyugodtabban fogok aludni éjszakánként.
scharon képe
scharon
Szerkesztő
Csatl.: 2015. 05. 17.
Hely: Morogor

Lehet van valami a szolgáltatónál vagy az én routeremmel. Ma a hivatalos szerverről szívódott fel mindenki és egyedül maradtam M.I.-vel játszani.

Az előbbi problémára még nem találtunk megoldást, bár kipróbáltunk azt, amit tanácsoltál. Az lehet indok arra, hogy nem megy a LAN játék, hogy Androidon 1.10-e verzió van, nálam pedig 1.12-es?
Egy Alessandro Pira nevű alak programozta Androidra (portolta).

íjász vagy semmi

"Suhan az edzett nyíl, ki tudja hol áll meg, Ki tudja hol áll meg s Kit hogyan talál meg?"

nyolcvanhetes képe
nyolcvanhetes
Csatl.: 2016. 02. 11.
Hely: Viharos Sarkok Vidéke
Sztem azt már lehet frissíteni, nekem legalábbis a legújabb van lent mobilon... (ne a LEGACY-t, hanem a másikat töltsétek le), de amúgy az is lehet, bár a jelszókérésre annak nem kéne okot szolgáltatnia, hogy más a verziója a két wesnothnak. Ilyenkor inkább a jaték elindításánál és szinkronizálásánál van probléma (bármit is jelentsen Smile )
Legyenek inkább becsületes ellenfeleim, mintsem becsvágyóak, és nyugodtabban fogok aludni éjszakánként.
scharon képe
scharon
Szerkesztő
Csatl.: 2015. 05. 17.
Hely: Morogor

Az 1.10 már túlzottan régi. A 12-s a minimum (mióta stabil verziót adtak ki rá).

ikomizo képe
ikomizo
Szerkesztő
Csatl.: 2011. 11. 02.
Hely: Földön vagy föld alatt
Új hozzászólás