Back to top

Windowsos telepítõ

18 posts / 0 new
Utolsó bejegyzés
Anonymous
Last seen: Soha
Csatl.: 2005. 09. 03. 02:00
Windowsos telepítõ

Sziasztok!

Az utóbbi idõben, fõleg az 1.1.3-as verzió körüli mizéria miatt sokat volt szó a windows-os telepítõ hibáiról (hibaüzenetek, kilépések, kenõdések/villogások a megjelenítésben). Sajnos errõl leginkább egy taktikai fórumban folyt a szó. Gondoltam, egy saját fórumtémát is megér dolog, fõleg mivel ez sokak számára jelent problémát. Annyira, hogy a hivatalos honlapon is sok vita indult. Elindult egy másik telepítõ csomag elkészítése is, ezt itt találhatjátok: fórumtéma az új telepítõrõl a hivatalos honlapon (angol)

u.i.: Alternatív megoldásnak ajánlom az áttérést windowsról linuxra (pl. Suse), nekem bejött :)

Somesz
Somesz képe
Last seen: 9 év 6 hónap
Csatl.: 2006. 05. 02. 02:00
Re: Windowsos telepítő

TomJoad wrote:

Sziasztok!

Az utóbbi időben, főleg az 1.1.3-as verzió körüli mizéria miatt sokat volt szó a windows-os telepítő hibáiról (hibaüzenetek, kilépések, kenődések/villogások a megjelenítésben). Sajnos erről leginkább egy taktikai fórumban folyt a szó. Gondoltam, egy saját fórumtémát is megér dolog, főleg mivel ez sokak számára jelent problémát. Annyira, hogy a hivatalos honlapon is sok vita indult. Elindult egy másik telepítő csomag elkészítése is, ezt itt találhatjátok: fórumtéma az új telepítőről a hivatalos honlapon (angol)

u.i.: Alternatív megoldásnak ajánlom az áttérést windowsról linuxra (pl. Suse), nekem bejött :)

Én voltam az a vadbarom aki teleírta a taktikai fórumot! :twisted:

gamedroid.hu

Vendég

Nem hiszem, hogy ez akkora probléma ;)

BlackEvil
Re: Windowsos telepítõ

khm...

Vendég

Nekem nem nagy gond...

Anonymous

szerintem sem, nem sok taktika szorult ki emiatt, sajnos :(

Anonymous

Nekem azon kérdésem lenne melyik verziót érdemes használni? (leginkább hibamentes, meg hasonlók) Most az 1.0-át használom, és nem tom megéri-e egy újabb verziót felrakni, viszont ha megéri akkor melyik az?

Anonymous

Anonymous wrote:

Nekem azon kérdésem lenne melyik verziót érdemes használni? (leginkább hibamentes, meg hasonlók) Most az 1.0-át használom, és nem tom megéri-e egy újabb verziót felrakni, viszont ha megéri akkor melyik az?

Szerintem megéri az új verziókat feltenni, mert szebb a grafikájuk és többet tudnak (például súgó a fõmenüben). Ami baj lehet velük, az annyi, hogy a régi hadjáratmentéseket hibásan töltik be, de ez csak néha jelentkezik. Viszont ha már kérdezted, akkor szerintem várj még egy-két hetet, amikor is ki fog jönni az 1.2-es stabil kiadás, ami azt jelenti, hogy minden jdonság benne lesz, mégis hibamentesen fog mûködni.

pintercsabi
Last seen: 1 év 3 hét
Csatl.: 2007. 05. 07. 02:00

Nem tudom hova máshova írjam. Csak nekem nem sikerül feljutni a többjátékos szerverre? Fellépés közben kiírja a windows, hogy hibát észlelt a program ezért most leáll.

"Bármikor, amikor a csüggedés lesz rajtam úrrá, csak arra gondolok, hogy a történelemben az igazság, és a szeretet mindig győzedelmeskedett. Voltak ugyan zsarnokok, és gyilkosok, és volt idő, amikor legyőzhetetlennek tűntek, de végül mindig elbuktak..."

Udi
Udi képe
Last seen: 1 év 1 hónap
Csatl.: 2008. 03. 01. 01:00

pintercsabi wrote:

Fellépés közben kiírja a windows, hogy hibát észlelt a program ezért most leáll.

Melyik verziónál volt ez a hiba? Az 1.4.5-ös első kiadásánál volt valamilyen hiba, amit az 1.4.5c verziónál javítottak, a telepítője ennek a wesnoth-1.4.5-r3-windows.exe fájl. De remélem megoldódott a hiba, mert most este láttalak a hivatalos kiszolgálón :).

"If you don't want to be replaced by a computer, don't act like one." - Arno Penzias

pintercsabi

Fellépni sikerült. 1.4.5 verzió. Viszont rosszalkodik a játék.

"Bármikor, amikor a csüggedés lesz rajtam úrrá, csak arra gondolok, hogy a történelemben az igazság, és a szeretet mindig győzedelmeskedett. Voltak ugyan zsarnokok, és gyilkosok, és volt idő, amikor legyőzhetetlennek tűntek, de végül mindig elbuktak..."

Rudanar
Rudanar képe
Last seen: 2 év 4 hónap
Csatl.: 2007. 05. 26. 02:00

Punisher kérdésére válaszolva, valószínűleg WIN8 alatt is működik a telepítés és a játék.

Üdvözlettel:
Kádár-Németh Krisztián (alias Rudanar_Firmus)
Wesnoth magyar fordítócsapat vezetője (2007-2013)

Punisher
Csatl.: 2012. 10. 30. 11:11

Köszönöm szépen a segítséget!Így akkor megnyugodtam!Mert csak enyi bibim(félszem volt a WIN8-al).

Bálint

Kedves játékos-közösség, nem szokványos kérdéssel fordulok hozzátok. Nem tudtam pontosan melyik topicba írjam, ha esetleg nem ez a megfelelő, elnézést kérek.

Én egy elég komoly játékos-múlttal rendelkező apa vagyok. Nekem magamnak is megtetszett ez a játék. A problémám azonban az, hogy minden porcikám ágál az élőhalottak és egyéb mágikus hókuszpókuszok ellen, semmi kedvem ezt behozni a családba.

Láttam, hogy van windowsra forráskód is. Lehetséges lenne-e kivenni a játékból minden hasonlót, hogy csak egyszerű emberek, banditák stb. maradjanak. Ha akár minden küldetés elveszik az sem baj, mert csinálok én. Ha egyáltalán lehetséges, mennyire lenne melós?

Mindenesetre azt is köszönöm, hogy ha valaki ezt végigolvasta.

Jf. Tasz
Jf. Tasz képe
Last seen: 2 hónap 5 nap
Csatl.: 2010. 05. 15. 15:42

Kedves Bálint !

Üdvözlünk a közösségben !

Részemről örülök az igényes megfogalmazásnak. A probléma, melyet felvetettél, talán megoldható. Én a Wesnoth-ot felhasználó és szerkesztő szintjén ismerem. Kivenni belőle, ezt-azt, ahhoz már komoly ismeretek kellenek (szerintem). Remélem a többiek is olvassák a hozzászólásodat, mert vannak köztünk olyanok, akik mélyebben beleásták magukat a játékba.

A problémádra személyesen azt tudom mondani, hogy megértem, hogy kivenni belőle ezt-azt. Viszont -- ha mondhatom -- megfelelő irányítás és rávezetés kíséretében ezek az "élőholtas és mágikus hókuszpókuszok" (ahogy írtad) szerintem inkább használhatóak, mint árthatóak lennének. Az nem derül ki, hogy kinek, kiknek szánod a játékot, kitől félted, és mi az oka.

Igazából ez a játék egyik lényege, hogy vannak benne az embertől más és különböző lények, képességek.

Írásodból számomra felelősségtudat jön ki. A Wesnoth csak jó játék, de itt is a mértékletességet tartani kell. És ez csak játék, az is marad, ezektől a hókuszpókuszoktól pedig nem kell félni. Az életben is van rossz, és azokat mindig is a jó győzi le. Mindenesetre érdekel, miért minden porcikád ágál ezektől a dolgoktól?

Hadjárat összerakása időigényes feladat, de a rászánt idővel arányosan egyre jobban benne van az ember, annál jobban tudja csinálni. A Wesnoth egy WML jelölőnyelvet használ. Kezdetnek érdemes nézegetni a hadjáratok küldetés cfg fájljait.

Írtad, hogy komoly játékosmúlttal rendelkezel: kifejtenéd, érdekel!

Remélem sikerült bizonyos mértékű válaszokat adnom, és érvelni, hogy a Wesnoth így jó, ahogy van.

Bátran írj továbbra is !

írta Jf. Tasz, Wesnoth-i Üdvözlettel ;) A Nagy-Óceán Járójának kapitánya :star:
a 2013-as és a 2015-ös MWB bírója-szervezője és a Facebook kezelője

pintercsabi

Igen, ha telepített könyvtár/data/core/units-ból törlöd az élőholt egységeket, varázslókat, akkor azok a küldetések amikben vannak nem fognak elindulni.

Küldetést csinálni attól függ, mennyire vagy benne a wml-ben, és mekkora hadjáratban gondolkodól.

http://wiki.wesnoth.org/BuildingScenarios

Ezen az oldalon sok leírás van a hadjárat készítésről.

Kiegészítések között található: campaign-how-to, ami szintén segíthet az alkotásban, mivel csak át kell másolni és kiegészíteni.

Rudanar
Rudanar képe
Csatl.: 2007. 05. 26. 02:00

Kedves Bálint!

Megjegyezném, hogy a mágusok és hasonló hókusz-pókusznak csak egyetlen értelme van a játékban: olyan támadástípust biztosítani, amely a megtámadott ellenfelet mindig jó eséllyel (70%) eltalálja, attól foggetlenül, hogy ez milyen terepen áll. Nincs ebben semmi hókusz-pókusz... :)

Üdvözlettel:
Kádár-Németh Krisztián (alias Rudanar_Firmus)
Wesnoth magyar fordítócsapat vezetője (2007-2013)

lipk
Last seen: 1 év 11 hónap
Csatl.: 2011. 12. 31. 19:56

Kivenni a nem tetsző dolgokat nem melós (újrafordítani sem kell hozzá a programot), új küldetéseket írni, az igen. Olyan tartalmat meg nem hinném, hogy találsz, akárcsak a kiegészítők között is, amiben se élőholtak, se mágusok nincsenek.