Várak ostroma

Ahoi!

No, a várak ostromáról írnék és kérdeznék is egyben. Ti milyen taktikát alkalmaztok?

Én vagy a gyors gyalogos egységekkel való támadás, aztán visszavonulás környező falvakba, míg megérkezik a lovasság (egyfajta éheztetés), vagy emberek esetén lovasroham (ugye a duplázott sebzés...), vagy pedig ék-szerű támadás, középen varázshasználó egység, előtte a legerősebb, aztán betörök a várba, a legerősebb utat nyit, a mágiahasználó pedig végez a vezérrel (minden vezér ellen varázshasználó a legjobb eszköz... Smile )

Bye

Anonymous

Ha eljutok egy várig, akkor már szinte teljesen legyőztem az ellenfelet, és csak a kegyelemdöfés van hátra. Ilyenkor általában sokkal több egységem van, és nem nagyon taktikázom:).

Vendég (nem ellenőrzött)

Ahoi!

Ha sok egységed van, nem taktikázol? Nem számít a veszteség talán? 1v1et játszol mindig úgy látom Tongue Nekem minden HP fontos Smile

Vendég (nem ellenőrzött)

Hát, nekem a hadjáratokban (amit mindig legkönnyebb nehézségi fokozaton csinálok) ez nem szokott nagy problémát jelenteni, mert az ellenség vezére gyakran kamikaze-zik egy-egy egységem ellen, amikor már nagyon reménytelen a helyzete.

Anonymous
Csatl.: 2005. 09. 03.

Csak AI ellen játszottam eddig, a gép ellen nem kellett sokat taktikázni

Vendég (nem ellenőrzött)

csak megkell ölni a vezért és ennyi(ha lehetséges)
de nem biztos hogy jó ötlet(ezért csak annyit kell csinálni hogy netudjon toborozni és vége Smile

Vendég (nem ellenőrzött)

Csak a toborzóhelyeket kell elfoglalni. :twisted:

Vendég (nem ellenőrzött)

Quote:
Csak a toborzóhelyeket kell elfoglalni. Twisted Evil

Valóban "csak" Smile .

Vendég (nem ellenőrzött)

okulupaj wrote:
Csak a toborzóhelyeket kell elfoglalni. :twisted:

ha megy ilyen célirányosan, akkoregyszerûbb azonnal rámenni a hõs megölésére Smile

Anonymous
Csatl.: 2005. 09. 03.

ha erős a hős,akkor sok ép-jű lényt és rendíthetetlen egységek kellenek.

Vendég (nem ellenőrzött)

wow, micsoda tipp, sok és erős lény kell hogy nyerj XD kösz, nem is tudtam:)
új vagyok itt multiban, de ez tetszik. habár valóban így kell, nmem tévedsz

Vendég (nem ellenőrzött)

hogyan lehet megszerezni a MŰKÖDŐ (!) verzióját a multizható versionnek?

Vendég (nem ellenőrzött)

Ha már ebben a fórumban vagyok, én is elmondom az én taktikámat: kimegyek a hőssel, és sok, ugyanolyan egységgel. föltorlaszolom őket, miközben a hőssel oldalról nagyokat gyakok. a gyenge sereggel folyamatosan irtok, míg a hőssel továbbra is ütögetek. elmegy ezzel pár kör, fogynak az egységei, és lassan ő is kijön a várából. ekkor az oldalt lévő hőssel bemegyek, a körök alatt összegyűlt pénzből toborzok az ő várából is. megjött az erősítés, legyakok mindenkit.

Vendég (nem ellenőrzött)

"hogyan lehet megszerezni a MŰKÖDŐ (!) verzióját a multizható versionnek?"
Elvileg a multiplayer bele van építve a játékba, pl. windows alatt ha leszeded a legújabb devel verziót, akkor tudsz csatlakozni a devel szerverhez, ha meg a stabil verziót, akkor tudsz csatlakozni a stabil verzió szerevréhez...
Milyen oprendszer? Linux alatt szükséged lehet az sdl_net programkönyvtárra, mert azt használja. Windows esetében ez benne van a csomagban alapból.

/on
Az a baj, hogy annyira nem egyszerű a játék, hogy általános érvényű taktikákat lehessen kitalálni. Fajonként, napszakonként, pályánként változhat a nyerő stratégia :roll:

Vendég (nem ellenőrzött)

a multizható verziót amiatt értettem mert én az 1.orc.1 vagy valami ilyesmi verzióval ismerkedtem meg a játékkal, mert Gamestar lemezmellékleten volt. azóta már megvan az 1.0.2. egyébként meg arra mit lehet mondani hogy sok és erős lény kell? ez olyan mintha quakehez hozzáfűznék hogy ,,jó stukker kell, ne halj meg és ölj le mindenkit". ne nézzen senkit noobnak. és NEM én mondtam az általános taktikát hanem ő.

Vendég (nem ellenőrzött)

meg meg kell ölni a vezért hogy ne tudjon toborozni... wow, már a tutorialban leesettXD

Vendég (nem ellenőrzött)

A vár ostromokat igen könnyű visszaverni (legalábbis én inkább védekezni tudok (de azt naon Laughing out loud )). Titkom egyszerű, a legtöbb játékos elveszti a reményt, amikor a várát ostromolják. Én viszont nem! Nem egy vagy kettő ostromot éltem túl, és győztem is belőle. De a legbiztosabb, az ha egy kis csapatot mindig hagsz hátul. Nem kell sok egységek, elég 6-7. Ha az ellenség támad akkor azokat küljük előre, és amíg élek, TOBOROZZ!

,,Találkozunk valahol, valamikor!"
GoldAge képe
GoldAge
Csatl.: 2006. 12. 04.
Hely: Mezőkeresztes

Lysander wrote:
Ha már ebben a fórumban vagyok, én is elmondom az én taktikámat: kimegyek a hõssel, és sok, ugyanolyan egységgel. föltorlaszolom õket, miközben a hõssel oldalról nagyokat gyakok. a gyenge sereggel folyamatosan irtok, míg a hõssel továbbra is ütögetek. elmegy ezzel pár kör, fogynak az egységei, és lassan õ is kijön a várából. ekkor az oldalt lévõ hõssel bemegyek, a körök alatt összegyûlt pénzbõl toborzok az õ várából is. megjött az erõsítés, legyakok mindenkit.

Hát jól ban, csak elõbb kell szerezned 1 hõst...

Anonymous

Anonymous wrote:
Lysander wrote:
Ha már ebben a fórumban vagyok, én is elmondom az én taktikámat: kimegyek a hőssel, és sok, ugyanolyan egységgel. föltorlaszolom őket, miközben a hőssel oldalról nagyokat gyakok. a gyenge sereggel folyamatosan irtok, míg a hőssel továbbra is ütögetek. elmegy ezzel pár kör, fogynak az egységei, és lassan ő is kijön a várából. ekkor az oldalt lévő hőssel bemegyek, a körök alatt összegyűlt pénzből toborzok az ő várából is. megjött az erősítés, legyakok mindenkit.

Hát jól ban, csak előbb kell szerezned 1 hőst...

Szerintem a várkapitányra gondolt. Wink

És a startégiával csak egy baj van. Nem mindenki jön ki a várából a csata végén Wink

GoldAge képe
GoldAge

GoldAge wrote:
Anonymous wrote:
Lysander wrote:

Hát jól ban, csak előbb kell szerezned 1 hőst...

Szerintem a várkapitányra gondolt. Wink

És a startégiával csak egy baj van. Nem mindenki jön ki a várából a csata végén Wink

Az okosabbak általában benn maradnak Wink
De sztem ellenük nemis jut el a várig Wink

Vendég (nem ellenőrzött)

Mellesleg könnyen rá lehet venni valakit, hogy kimenjen a várból!

-Élőholt:
Kuldessz pár árnyat (de csak este) megleped és ha nincs közelben katona de vana közelben ház, lehet, hogy kimegy.
-Elf:
Ugyanez csak fával

És egy másik startégia:
-Ember:
Csinálsz egy rakat ezüstmágust. Elfoglalod az ellenfél várához legközelbb lévő házát. És megtámadod. 10 ezüstmágus bármilyen ellenfelet megöl Laughing out loud

GoldAge képe
GoldAge

nemhiszem, hogy lenne bármikor is 10 hármas szintű ezüst mágus...

Vendég (nem ellenőrzött)

Gabor5 wrote:
nemhiszem, hogy lenne bármikor is 10 hármas szintű ezüst mágus...

Hősök kora mód Laughing out loud

GoldAge képe
GoldAge

Na jó, de ott is csak vörös mágusokat vehetsz. Mire azokból tizet felfejlesztesz... :télapó: Bár, egyetlen figura ellen már 3 is elég kell, hogy legyen, akármi is az!

Vendég (nem ellenőrzött)

Lehet még venni fehér mágust is a vörösön kívül Wink És szerintem nem tart sokáig kifejleszteni, és megéri Wink

GoldAge képe
GoldAge

És csak 40 arany egy vörös mágus. 8O Mondjuk, 10 darab még akkor is 400 arany, ami csak így egyben sok, darabonként nem olyan vészes. Viszont, mibe kerül az ellennek, mire ezekből ezüst mágus lesz? Minimum 1500 arany értékű egységet kell ledarálni velük!

Egy buktató: mit csinálsz vörös mágusokkal a sárkányokkal szemben? Tongue

Vendég (nem ellenőrzött)

Mohan wrote:
És csak 40 arany egy vörös mágus. 8O Mondjuk, 10 darab még akkor is 400 arany, ami csak így egyben sok, darabonként nem olyan vészes. Viszont, mibe kerül az ellennek, mire ezekből ezüst mágus lesz? Minimum 1500 arany értékű egységet kell ledarálni velük!

Egy buktató: mit csinálsz vörös mágusokkal a sárkányokkal szemben? Tongue

A vörös mágusaokkal a sárkányok ellen? Ezért szoktam venni dárdást is Smile. Mellesleg ha az ellenfél perzsékeny és van 5 ezüst mágusod akor simán megölöd. Vagy ha nem is, akkor amíg megvédi magát nem kap erősítést a front. És akkkor már simán be tudsz törni Smile

GoldAge képe
GoldAge

...de még mindig ott járunk, hogy nincs ezüst mágus Laughing out loud

Vendég (nem ellenőrzött)

Gabor5 wrote:
...de még mindig ott járunk, hogy nincs ezüst mágus Laughing out loud

^^)
Hát...
...Hősök kora
...Veszel mágust
...Fejleszted ezüst mágussá
...Elfoglalsz egy falut az ellenség közelében
...És nyersz

Na! Szerintem ez tiszta ügy Smile

GoldAge képe
GoldAge

jó, de mire ezüst lesz(még mindig itt), és mire 16 is lesz(itt is Smile ),és mire elfoglalsz egy falut az ellenség közelében, akkor már mindig ott vagy, hogy minek? Laughing out loud akkor már vége Tongue

Vendég (nem ellenőrzött)

Gabor5 wrote:
jó, de mire ezüst lesz(még mindig itt), és mire 16 is lesz(itt is Smile ),és mire elfoglalsz egy falut az ellenség közelében, akkor már mindig ott vagy, hogy minek? Laughing out loud akkor már vége Tongue

Honnan tudod?
Lehet, hogy anyira kiegyenlített a csata, hogy nem tud senki nyerni Smile
Akkor kell ezt használni Wink

GoldAge képe
GoldAge
Új hozzászólás