Még nagyon sok ismert hiba is van, ezeket próbálom kijavítani.
Tételesen:
- sokszor angolul jelennek meg gombok, üzenetek
- semmilyen email-es szolgáltatás nem mûködik (bár hibaüzenetet sem ad, úgyhogy nem tudom mi lehet a baj)
- tudástár majdnem teljesen üres
- a felaszáló info dobozban kilóg a felhasználónév és a jelszó szövegdoboza (már csak ezért is érdemes minnél hamarabb regisztrálni Smile )
- ...

Azért szerintem már használható a dolog. Ha valami nagyon nem mûködik, kérem szóljatok!

Anonymous
Csatl.: 2005. 09. 03.

TomJoad wrote:
- semmilyen email-es szolgáltatás nem működik (bár hibaüzenetet sem ad, úgyhogy nem tudom mi lehet a baj)

Tudtommal a fw nem tamogatja a "mail" php fuggvenyt, amit a motor hasznal. Illetve nem is "nem tamogatja", hanem sajat mail fuggvenye van a fw-nek. Sad

Vendég (nem ellenőrzött)

fricike wrote:
TomJoad wrote:
- semmilyen email-es szolgáltatás nem mûködik (bár hibaüzenetet sem ad, úgyhogy nem tudom mi lehet a baj)

Tudtommal a fw nem tamogatja a "mail" php fuggvenyt, amit a motor hasznal. Illetve nem is "nem tamogatja", hanem sajat mail fuggvenye van a fw-nek. Sad

Igen, azt írja, hogy meg kell adni egy biztonsági kódot, mint harmadik paramétert amikor meghívod a mail() függvényt. Elõtte mindig azzal jött, hogy nem sikerült elküldeni a levelet. Aztán szépen beírogattam a php kódba ezt a biztonsági kódot, de csak annyit értem el vele, hogy nem ad ki hibaüzenetet Sad

Anonymous

Tomi!

Az alapokat nezd at eloszor sztem, gondolok itt arra, hogy "welcome $nick" van fent, meg "quote the last message" lent.
A profilszerkesztes meg ilyesmi az meg raer, de a vizualitasra azert adni kell Tongue

Vendég (nem ellenőrzött)

TomJoad wrote:
Igen, azt írja, hogy meg kell adni egy biztonsági kódot, mint harmadik paramétert amikor meghívod a mail() függvényt. Előtte mindig azzal jött, hogy nem sikerült elküldeni a levelet. Aztán szépen beírogattam a php kódba ezt a biztonsági kódot, de csak annyit értem el vele, hogy nem ad ki hibaüzenetet Sad

Regen szorakoztam a freewebbel, akkor meg le is volt limitalva a mail(), de olyan butan, hogy nem 10 level/nap, hanem 10 mail() fuggveny meghivas/nap. Ha sikerult, ha nem.
Lehet hogy el kellene gondolkodni valami alternativ mailkodasi megoldason; mondjuk egy masik szerverrol kuldetni a leveleket?

Vendég (nem ellenőrzött)

én nem veszek észre hibát...(egyenlőre Wink )

Vendég (nem ellenőrzött)

Talán az jobb lenne, ha a többoldalas topicoknál nem az első, hanem az utolsó oldalt hozná be a topic címére kattintva. Vagy ezt a profilomban tudom elvileg állítani?

Vendég (nem ellenőrzött)

szerintem igen

Vendég (nem ellenőrzött)

Operán elég lassú... habár majd minden php szkript lassan fut Operán... mind1, lényegtelen

gamedroid.hu
Somesz képe
Somesz
Csatl.: 2006. 05. 02.
Hely: Miskolc

Somesz wrote:
Operán elég lassú... habár majd minden php szkript lassan fut Operán... mind1, lényegtelen

Hát, a PHP sebessége nem a klienstõl függ, hanem a kiszolgálótól, és hát a freeweb szerver nem véletlenül ingyenes...
Persze lehet, hogy egyébként is kicsit túlzsúfolt a lap.

Anonymous

Nem kara belépni, pedig regisztrálva vagyok. Kértem új jelszót, adott egy megerõsítõt, akoé, küldi az új jelszót, de azzal sem mûködik... Sad :(

Majominia (nem ellenőrzött)

Regisztráltam újból, más megoldás nem volt. Sad

Vendég (nem ellenőrzött)

majominia wrote:
Regisztráltam újból, más megoldás nem volt. Sad

Hát ez valóban egy nem túl jó dolog, ha újra kell regisztrálni egy hiba miatt...

Vendég (nem ellenőrzött)

Miota játszol?

Nem tudom, még gondolkodom rajta...

Enin képe
Enin
Csatl.: 2007. 08. 04.

Mint a szavazás is jelzi, elég gyakori mostanában az 502-es hiba.
Sőt, ma reggel azzal tréfált meg a freeweb szerver, hogy "wesnoth néven nincs regisztrált felhasználó a freeweb.hu-n"

Szerintem költözni kellene egy másik tárhelyre. Pédául az Extra-ra. Az utóbbi időben nagyon jó tapasztalataim vannak vele.

A wesnoth aldomain-t sajna valaki már korábban lefoglalta, de a biztonság kedvéért a következő két aldomain-t birtokba vettem:
wesnothportal és wesnothforum

Ha kell, szívesen átadom, de szívesen segítek a költöztetésben vagy akár az új portál elkészítésében is.

Gondolom, ez a fórum a phpbb motorjával megy. Bár nincs kint a felirat, de arra hasonlít. Ha így van, akkor elvileg simán át lehet rakni az adatbázist az extra szerverére, az új phpbb motor pedig felismeri.

Vendég (nem ellenőrzött)

karvaly wrote:

Szerintem költözni kellene egy másik tárhelyre. Pédául az Extra-ra. Az utóbbi időben nagyon jó tapasztalataim vannak vele.

Ezt már én is felvetettem a Mi kell még/javaslatok témában. Az extra a reklámcsík mentesség miatt lenne jó, meg mostanában tényleg nincs vele gond, de tavaly nyáron 1,5 hónapig tartott a karbantartás, és php változókat is át kellett írnom utána. A wesnoth nevet nem én foglaltam le! Ha költözésre adjuk a fejünket, akkor szerintem meggondolandó egy bérelt tárhely, meg egy domain név, a fent belinkelt hozzászólásomban írtam róla, nem tudom mennyire érdemes beruházni erre, hogy mekkora a Wesnoth magyar közösség.

A freeweb akkor írja ki a regisztrálatlan felhasználót, hogyha a subdomaint mappaként kéred le, de nem írsz a freeweb elé www-t:
http://freeweb.hu/wesnoth/index.php
404-es hiba, DE!
http://www.freeweb.hu/wesnoth/index.php
Elérhető oldal, és nincs reklámcsík sem Smile. No-WWW harcosok most sírnak, tudom...

Igen, így kívülről a portál nekem is úgy tűnik, hogy PhpBB alapokon nyugszik, azt egészítették ki egy-két dologgal, olyan PhpNuke-os feelingje van. Én szeretnék ehelyett valami más portált, mondjuk Joomla-t vagy Drupal-t, és emellé még egy Wiki-t. Persze ez nem a karácsonyi listám, ezekért aktívan ténykednék is Wink.

"If you don't want to be replaced by a computer, don't act like one." - Arno Penzias

Udi képe
Udi
Adminisztrátor
Csatl.: 2008. 03. 01.
Hely: Székesfehérvár

Én az extra.hu-ról régebben nem hallottam sok jót, de mivel ti avatottabbak vagytok a témában, rátok hagyatkozom...
Mondjuk most egy kávéházi atomerőmű mögött ülök, és eszében sincs 502-es hibát generálni, se 404-est, se regisztrációs mellébeszélőset, mondjuk ez várható volt.
Csütörtön erről még egyeztetek veletek, ha sokáig fennáll még ez a helyzet, szerintem el kell, hogy költözzünk. Eddig 3-an szavaztak a legkétségbeejtőbb opcióra, és nem szeretnék emiatt egy jó játékost sem elveszíteni, nemhogy 3-at...

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015
Csatl.: 2007. 04. 24.
Hely: üres konzervdoboz

Horus wrote:
Én az extra.hu-ról régebben nem hallottam sok jót, de mivel ti avatottabbak vagytok a témában, rátok hagyatkozom...

Hát, legalábbis azt mondjuk, hogy jobb mint a freeweb vagy az uw Laughing out loud. A legjobb megoldás egy tárhely bérlése lenne, de az akkor most túl nagy lépés lenne ezek szerint.

Horus wrote:

Mondjuk most egy kávéházi atomerőmű mögött ülök, és eszében sincs 502-es hibát generálni, se 404-est, se regisztrációs mellébeszélőset, mondjuk ez várható volt.

Nem tudom mennyire függ a sávszélességtől, én most az egyetemen wifizek, 24MBit/s-kel jön a cucc, és az előbb 5 percig csak 502-es hibát kaptam bármilyen URL-re. Most felengedett. NTomasznak írtam is egy fordítói levélben, hogy nem tud-e valamit a portálról. Ha ez az oldal elveszik, akkor nem nagyon van másik központi információs forrás. Magyar IRC csati van?

"If you don't want to be replaced by a computer, don't act like one." - Arno Penzias

Udi képe
Udi
Adminisztrátor

Az 502-es hiba szerintem független attól, hogy honnan és milyen gépről netezel.

Az extra talán éppen ma tette tönkre a fórumomat. Ha végre helyreáll a rend, majd kiderül.

Sajnos hasonló eset minden ingyenes tárhelyszolgáltatónál előfordulhat. Viszont a fizetős tárhely nem éri meg, mert nincs akkora játékos bázisa a wesnoth-nak.

Esetleg az FSN alapítvánnyal lehetne tárgyalni, hátha adnak tárhelyet.

részben OFF

Horus!
Neked admin jogod van, vagy csak moderátori?

ON

Vendég (nem ellenőrzött)

Udi wrote:

A freeweb akkor írja ki a regisztrálatlan felhasználót, hogyha a subdomaint mappaként kéred le, de nem írsz a freeweb elé www-t:
http://freeweb.hu/wesnoth/index.php
404-es hiba, DE!
http://www.freeweb.hu/wesnoth/index.php
Elérhető oldal, és nincs reklámcsík sem Smile. No-WWW harcosok most sírnak, tudom...

Én a wesnoth.fw.hu formátumot használom. Nekem ezzel kötözködik.
Udi wrote:

Igen, így kívülről a portál nekem is úgy tűnik, hogy PhpBB alapokon nyugszik, azt egészítették ki egy-két dologgal, olyan PhpNuke-os feelingje van. Én szeretnék ehelyett valami más portált, mondjuk Joomla-t vagy Drupal-t, és emellé még egy Wiki-t. Persze ez nem a karácsonyi listám, ezekért aktívan ténykednék is Wink.

A Joomla-ról még csak olvastam. A Drupal tényleg jó, de azért még megemlíteném az e107-et is, mert akár az is alkalmas a feladatra. A két utóbbi rendelkezik beépített fórummal is. Viszont, ha külön fórum kell, akkor egyértelműen az új phpBB-t kellene használni. (Már csak azért is, mert akkor talán ennek a fórumnak az adatbázisa is áthelyezhető lenne.)
Én az SMF-et használom, de ha át lehetne konvertálni az adatbázist, már rég váltottam volna.

Wiki. A wesnoth.org wiki-jének egy része már elérhető magyarul. Azt elég lenne belinkelni vagy keretben megjeleníteni.

Vendég (nem ellenőrzött)

_Karvaly_ wrote:

Wiki. A wesnoth.org wiki-jének egy része már elérhető magyarul. Azt elég lenne belinkelni vagy keretben megjeleníteni.

Melyik része van magyarul? Nem találom.

Udi képe
Udi
Adminisztrátor

Horus wrote:

Nem tudom mennyire függ a sávszélességtől, én most az egyetemen wifizek, 24MBit/s-kel jön a cucc, és az előbb 5 percig csak 502-es hibát kaptam bármilyen URL-re. Most felengedett. NTomasznak írtam is egy fordítói levélben, hogy nem tud-e valamit a portálról. Ha ez az oldal elveszik, akkor nem nagyon van másik központi információs forrás. Magyar IRC csati van?

Másik forrásról, mircről én sem tudok...
Azonban nekem nagyon úgy tűnik, hogy kezd a felvetésünk okafogyottá válni. Igazad volt, nem a sávtól függ, hogy happy lesz-e a felhasználó, sokkal inkább úgy tűnik, hogy kijavították a hiba okát. Egész héten nem kaptam egyetlen 502-est sem, és ez nagy szó. Kíváncsian várom a ti tapasztalataitokat.

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

Mellesleg villámgyors lett a site, ebből is gondolom, hogy történt valami szervíz az Olümposzon :roll:

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

Udi wrote:
_Karvaly_ wrote:

Melyik része van magyarul? Nem találom.

Például [url=http://svn.gna.org/viewcvs/*checkout*/wesnoth/branches/1.4/doc/manual/manual.hu.html]ez[/url], ez és ez. Lehet, hogy van több is, hirtelen ezeket találtam.

Nekem ma is előjött többször az 502.

Vendég (nem ellenőrzött)

_Karvaly_ wrote:

Nekem ma is előjött többször az 502.

Szintén, most mikor ezt fel akartam írni 4-szer összesen. Nekem mondjuk mindegy, hogy költözünk-e vagy sem, én reklámcsík nélkül nézem az oldalt, 502-es miatt gyakran frissítgetek, a kék kinézetet meg majdcsak megszokom.

Karvaly, az első link amit mutattál az az SVN táhelyről mutatja meg a manual html fájlt, ami benne van (lehet) a játékban. A másik kettő meg a hivatalos egységlista, azt eddig is használtuk a fordítás során. Én olyanra gondoltam, hogy ha felmész a hivatalos wesnoth wikire, akkor mutasson magyar szöveget, vagy lehessen váltani magyar nyelvre. A MediaWiki motor amit az a wiki használ képes a többnyelvűségre, csak azt nem látom leírva sehol se, hogy hogyan tudok akkor nyelvet váltani.

Udi képe
Udi
Adminisztrátor

No, igen sok információ érkezett itt hirtelen.
Megpróbálok tisztázni pár dolgot:
1. Költözni nehéz nem biztos, hogy megéri. A freeweb wesnoth acc-át nem tudom ki hozta létre, kinek van jelszava hozzá, ő tudná az adatbázist dumpolni, máskülönben elveszne minden.
2. Extra: szerintem ugyanaz, mint az UW vagy FW, mármint más cég, de ingyenes tárhely, és az bizony ilyen, amikor túlterhelt.
3. Saját domain: na ez már durvább dolog. A wesnoth.hu jelenleg szabadon regisztrálható.
wesnoth.hu
De ennek bizony sok feltétele lehet, és néhány nem olcsó. Először is a regisztráció díj nem egy nagy összeg, pár ezer Ft / év. DNS1 és 2 az már húzósabb lehet, de vannak akciók, pl.: ha a regisztrátorét veszed igénybe, akkor olcsóbb, vagy ha szervert bérelsz/helyezel el náluk, akár ingyen is biztosítják. Hehe. És itt jön a lényeg. A szerver. Lehet bérelni, vagy sajátot venni. A 100 mbit/sec-os dual sávszél ma már nem túl drága hozzá, de a bérlés vagy a szerver megvétele súlyos pénzek. Lehetőség van még webhostingra, de ilyenkor megint a szolgáltató gépétől fogsz függeni, hogy az mennyit bír, és milyen más szolgáltatások futtat még. És akkor még ott van a karbantartása. Mivel egy szerver éjjel-nappal megy nem egészen úgy működik, mint az otthoni géped esetében. Ezt azért érdemes jól átgondolni. De egy esetben könnyen megvalósítható: ha valakinek van ismerőse, akinek van olyan szervere már elhelyezve valamelyik központban, ami alig van kihasználva, és megengedi, hogy odatelepüljünk.
Na erre látok a legkevesebb esélyt. Sad
4. Magyar IRC elvileg van, én úgy tudom. A freenode.net-en van #wesnoth-hu szoba regelve szerintem.
5. Wesnoth WIKI: ezzel nem tudom mi lesz. Azt hiszem volt róla szó, hogy kezdeni akarnak vele valamit a fejlesztők, de nem emlékszem a levélre, és nem találom az archívumban sem. De az biztos, hogy legalább egy magyar oldal van ott. Smile
Wesnoth WIKI
6. Ami az 502-es hibát illeti. Régebben én is sokszor kaptam, sőt olyan is volt, hogy azt írta, hogy nincs regisztrálva wesnoth néven aldomain, vagy mi. De most sem jó. Most szinte percenként Proxy error-t kapok. Ez van, amikor csúcsidő van, és a freeweb.hu szerverei leterhelődnek. Sad Hogy gyors lenne ilyenkor az oldal? Erősen kétlen, de szerintem máskor sem hasít...
7. A fordítói műhely az UW-n van, és csúcsidőben az is teljesen használhatatlan... Sad
8. FSN: őket is meg lehet kérdezni, de oda bizony konkrétumokkal érdemes csak bekopogni.

Szóval át kell gondolni, kinek mennyit ér meg, kinek milyen kapcsolatai vannak, aztán ha mindenben egyezünk, akkor belevágni. Máskülönben nem érdemes.

Németh Tamás aka nTOMasz "The hardest thing in this world is to live in it!"
ntomasz
Csatl.: 2008. 02. 23.
Hely: Győr

Quote:
A freeweb wesnoth acc-át nem tudom ki hozta létre, kinek van jelszava hozzá, ő tudná az adatbázist dumpolni, máskülönben elveszne minden.

Ez igaz, de szerintem valakinek biztos megvan hozzá a jelszava/jog ehhez, nem hiszem, hogy az csak úgy elveszne a virtuális valóságban.

ntomasz wrote:
Extra: szerintem ugyanaz, mint az UW vagy FW, mármint más cég, de ingyenes tárhely, és az bizony ilyen, amikor túlterhelt.

Az extrán nyár óta csak egyetlen egy leállást észleltem, ezen a héten kedden. De akkor rendesen kiírták, hogy karbantartás miatt nem elérhető, és másnap már minden ment. Persze ez nem garancia semmire.

Quote:

Lehetőség van még webhostingra, de ilyenkor megint a szolgáltató gépétől fogsz függeni, hogy az mennyit bír, és milyen más szolgáltatások futtat még.

Szerintem nem egy őrületes terhelést jelent ez az oldal, meg csak php-re és mysql-re van szükségünk. Meg 99,9%-os rendelkezésre állásra. A cég, akitől én rendeltem a webhostingot mini csomagot 5000 Ft/évért kínál, amiben van 500 mega tárhely, 5 e-mail cím, két webfelhasználó, a szerver adatai meg a következők: Location: Los Angeles Data Center Server, Type: Intel Xeon 5110, 4x1.6 GHz Dual Core, Networking: MZIMA.net, Bandwidth: 2 Gigabit, Running System: Red Hat Enterprise 5 v2.6.18 Linux h, php: 5.1.6, Apache: 2.2.3, Plesk: 8.3.0, MySQL: 5.0.51, phpMyAdmin: 2.8.2, PostgreSQL: 8.1.4, phpPgAdmin: 3.5.4, Perl: 2.0.2, Python: 3.2.8, Qmail: 1.03, Mailman: 2.1.9, Horde: 3.1.4,
Dr. Web: 4.33, SpamAssassin: 3.1.9. Annyi a hiba, hogy a szerver Amerókában van, így egy kicsit sokat mászkál az adat, mire ideér. A szerverleterheltség 1-3% között mozog, egyszer láttam csak 40% közelében. Két évre domain regisztrációval megvan az egész 14.000 forintból, de ezt valamivel korábban elvetettük, mert nem akkora a közösség, hogy megérje.

Quote:
4. Magyar IRC elvileg van, én úgy tudom. A freenode.net-en van #wesnoth-hu szoba regelve szerintem.

*** Topic is: Udv a magyar wesnoth IRC csatornan! | A Magyar Wesnoth Kozossegi Portal cime: http://wesnoth.fw.hu | BlackEvil a magyar bajnok | Vasarnap este 19 orakkor jatek, megbeszeles itt<br />
*** Topic set by ChanServ [Fri May  2 09:45:26 2008]<br />

Aham, tényleg van. Van már idei magyar bajnok Smile?

Quote:
7. A fordítói műhely az UW-n van, és csúcsidőben az is teljesen használhatatlan... Sad

Azzal mostanában nem volt gondom.

Quote:
8. FSN: őket is meg lehet kérdezni, de oda bizony konkrétumokkal érdemes csak bekopogni.

Igen, ez lenne a legjobb megoldás.

Quote:
Szóval át kell gondolni, kinek mennyit ér meg, kinek milyen kapcsolatai vannak, aztán ha mindenben egyezünk, akkor belevágni. Máskülönben nem érdemes.

Az egész szitu kicsit hajaz nekem a Sárkányok Gyermekei hadjáratra. A Perzsekények új otthont keresnek maguknak Laughing out loud.

Ui.: a hozzászólás elküldése közben is kaptam egy 502-es hibát, még szerencse, hogy Control+C-ztem a szöveget elküldés előtt...

Udi képe
Udi
Adminisztrátor

Valóban, azóta én is kaptam hibát...
Amúgy ha elküldjük a szöveget, akkor már "hiába" ad ki hibaüzenetet, megjelenik a hozzászólás, ellenpéldával még nem találkoztam, szóval ettől nem kell félni Wink

Aminek viszont örülök, hogy ti ennyiszer megjelentek, és segítetek megérteni a probléma mibenlétét... köszönöm nektek, a Napnál is világosabb, hogy jobb adminisztrátorai lennétek az oldalnak, mint én... én inkább konyítok a menedzsmenthez és a nyelvészkedéshez, mint az informatikához :roll:
Amúgy ha éreztek magatokban motivációt hozzá, elvileg egy szavatokba kerül Wink
Magyar bajnok pedig lesz, ha tetszik, ha nem Laughing out loud

Horus képe
Horus
Adminisztrátor
Magyar Bajnok 2009
Magyar Bajnok 2013
Magyar Bajnok 2015

A wesnothforum.extra.hu tegnap óta elérhető. Laughing out loud

Vendég (nem ellenőrzött)

_Karvaly_ wrote:
A wesnothforum.extra.hu tegnap óta elérhető. Laughing out loud

Húha, ez nagyon gyors volt. Megnéztem az oldalt, megmondom őszintén, nem vagyok benne biztos, hogy ő lenne a megoldás. Mondom is miért: MKPortál. Soha nem hallottam róla, most utánanéztem, 1.2-es verzió stabil kiadásán dolgoznak, együtt tud működni különböző fórumokkal, mint pl. a phpBB2, és 3, ami az adatok átköltöztetésénél lehet, hogy leegyszerűsíti a dolgot. De ha jól látom, akkor a beépített AEF fórummal lett telepítve. Ettől még az átállás simán mehet, ezt nem tudom.

Tehát fogjuk a jelenlegi Dragonfly CMS-t, ami a phpBB 2-es köré van építve, és átrakjuk az egészet MKPortálba, ami szintén fórum motorok köré van építve, a wesnothforumon jelenleg AEF fórum köré. Nekem a helyzet csödörből vödörbe szitunak tűnik, mivel mind az MKPortál, mind az AEF jelenleg még az 1-es főverziószámnál tart, és mindegyiknek saját licensze van, az MKPortál licensze ráadásul még nem is nyílt forráskódú:

Quote:
IT IS FORBIDDEN TO DISTRIBUTE MODIFIED COPIES OF THE SCRIPT. SCRIPT MODIFICATIONS CAN BE DISTRIBUTED
ONLY AS "INSTRUCTIONS" AND NOT AS PORTIONS OF MODIFIED CODE. IT IS ALSO FORBIDDEN TO DISTRIBUTE
"SCRIPTS" OR OTHER PROGRAMS THAT MODIFY IN ANY WAY THE SOURCE CODE OF THIS SCRIPT.

Szóval ha a wesnothforum.extra.hu-t használjuk a jelenlegi állapotában, akkor még egy darabig olyan tartalmat termelünk, amit később nehezebb lesz átalakítani elterjedtebb rendszerekre.

De ne értsetek félre, nagyon örülök, hogy már van egy másik oldal, amit össze lehet hasonlítani a régivel, és minden tiszteletem Karvalyé, hogy szánt időt felrakni 9 megát 2713 fájlban az extrára, ami egy hősi eposzba illő cselekedet, és hogy beállítgatta a rendszert. Hogyha átkerülnek a mostani adatok, és kap egy szép Wesnothos theme-et, akkor boldogan fogom használni, de most azt kell mondjam, hogy folytatom a saját elképzelésemet, és ha sikerül olyan szinten megvalósítanom, amilyenre szeretném, akkor én is megmutatom. Ez innentől kezdve forknak hangzik, de nem csupán egóból csinálom, hanem megvannak az ésszerű okai.

Udi képe
Udi
Adminisztrátor

Üdv!
Az a helyzet, hogy én sem egészen ilyenre gondoltam. Megnéztem az oldalt, de szerintem ezzel semmi nem fog változni, csak egy dolog, azaz a külcsíny. Valamilyen szinten fontos az is, de nem hinném, hogy ilyen tekintetben lenne gondunk a mostani oldallal. Sokkal inkább a mélyben gyökereznek a gondjaink, és azt kellene megoldanunk valahogyan. Megmondom őszintén, hogy én nem ilyen fórum alapú (vagy ha így jobban tetszik: nem egy fórum köré épített) honlapra gondoltam, hanem egy igazi közösségi portálra, ahogy megfér természetesen a fórum is, és egyben ott lehetne a fordító műhely, vagy akár egy-két játékszerver, meg ami még kell a Magyar Wesnoth Közösségnek.
Nem megoldhatatlan a dolog, de sajna nem megy ilyen gyorsan, mint egy MKPortalos telepítés...
Ettől függetlenül elismerésem a munkádért, biztos sokat fáradtál vele, remélem nem haragszol meg a kritikáért. És végül remélem, hogy fogunk találni közösen egy olyan megoldást, ami mindenkinek jó lesz és előre viszi a közösséget.
Köszönöm....

Németh Tamás aka nTOMasz "The hardest thing in this world is to live in it!"
ntomasz
Csatl.: 2008. 02. 23.
Hely: Győr
Új hozzászólás